АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 17 фев 2009, 09:08

itsoVIII написа:Мда, ще се ява като свидетел, а съдията е ясен - Мичо :qipap: Ще дам пример, за да стане по-ясно.
Всички помним спора, който водих с Мичо по отношение на Ото, когато беше сложил за аватар емблемата на Тампере Юн. Същото е и с подписа, Дели. Тук се засягат косвено интересите на трети лица - гости и други фенове на Интер. А ти точно това целиш, така че си нарушил правилото. А това правило го създадохме и допълнихме с Мичо. В твоят случай, Дели, понеже Форумът е обществено място и не сте само двамата с Марти, би трябвало да се съобразяваш и с тях, ако искаме да бъдем пример за цивилизован Форум и да се увеличава броят на съфорумците. Така че Казусът е прав, само дето не ти го доказа :qipbj: :qipbj: :qipbj: Казусе, сори, нЕма да те ангажирам като мой адвокат :qipav: :qipbl:


Ице, Ице.... и ти нищо не си разбрал. Казусът за нищо не е прав, тъй като предмет на спора е моят бас с Марти, а не правилата на форума. Тая глупост той си я поде, аз въобще нямам намерение да споря на подобни тъпи теми. :qipad:

Колкото до въпросните правила - хич не се и пъни. Да беше само моят подпис, да се съглася. Ама подобни неща са част от този форум, още от създаването му. Тъй, че въобще няма какво да ми циврите, аман от детски истории. #-o :arrow:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот itsoVIII » 17 фев 2009, 09:10

Басът ти с Марти НЕ Е ПРЕДПЕТ НА СПОРА :qipbj: А ПОДПИСЪТ ТИ :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Wallace » 17 фев 2009, 09:13

Всичко си е в реда на нещата. Казуса искаше да поспори с някой и май съм единствения, който го разбра. =D>
Много хубаво се изразява.
Дели, какво се връзваш? Щом си те кефи подписа - стой си с него. :qipad:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 17 фев 2009, 09:15

Колко сте ми елементарни. :qipap: Ицка, ми тогава дай и на Бат`Жори подписа да обсъдим (кой сега е номер 1
цска). Той също засяга косвено интересите на други лица??! Може чувствата им да са наранени, тъй като по този начин Бат`Жори умаловажава техния любим отбор, изтъквайки, че явно не е номер едно. А той на всичко отгоре и води в класирането. Айде, Жоренце, махай подписа. :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот itsoVIII » 17 фев 2009, 09:16

На мен ми е все едно, феновете на Интер да се оправят :qipad: Аз, в случая, съм неутрален зрител.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 17 фев 2009, 09:17

Wallace написа:Всичко си е в реда на нещата. Казуса искаше да поспори с някой и май съм единствения, който го разбра. =D>
Много хубаво се изразява.
Дели, какво се връзваш? Щом си те кефи подписа - стой си с него. :qipad:


Хихи, че нали, за да поспори с някого, все някой трябва да се "върже". :qipap: :qipad:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Казуса » 17 фев 2009, 12:19

Delija написа:В случая твоето изпълнение на задължението (поставянето на аватара) по договора (баса) с Марти е неточно.

Няма такова нещо - категорично!! Условието е загубилият да си сложи аватар на Интер/Милан. В случая имаме 100%-ово изпълнение на договореността.

Примерът ти е крайно неточен - би бил точен, ако аз си бях сложил негоден аватар на Интер, който да речем е "преработен" и по някакъв начин, примерно, осмива Интер. Но аватарът, който реално е предмет на спора, е изряден. За разлика от листовете А4 (те са негодни за употреба, нали??!). :qipad: И какво излиза - аватарът е изряден, белите листа - не.

Подписът??! Той не е предмет на спора, тъй като никъде не присъства в условието. :qipad:

Дели, Дели, Дели... много обичаш да даваш крайни квалификации.
Потърсих класически пример от облигацията, който да е достатъчно близо до нашия казус. За съжаление се хвана за формална логика, за да определиш примера ми като „крайно неточен”.
За да не влизам в полемика и по този въпрос, ще си послужа с друг пример. Еле пък той ти се стори по-подходящ.
Даваш, да речем, на някого рекламна площ. Имаш едно пано, което е разположено на оживено място и намираш фирма, която е готова да си плати, за да се рекламира по този начин. В съседство с паното обаче закачаш една светеща, мигаща стрелка, сочеща от светещ, мигащ надпис „най-гнусната и долна фирма” към рекламата на контрагента ти.
Мислиш ли, че ще бъдеш коректен рекламонаемодател и съдът няма да те осъди за това, че не си изпълнил точно задължението си по договора? Дори мисля, че рекламодателят ще може да търси обезщетение за причинени вреди.
Та такива ми ти работи...
Подписът ти е семантично свързан с аватара. Подписът казва: „аватарът сочи, коя е мафията в италианския футбол”. Поглеждаш аватара и виждаш „Интер”. Смисловото единство на аватара и подписа ти е в разрез със задължението ти по баса с Марти.
С извинение за флудерството, ще разкажа една история от канцелариите на съда. Та преди време, когато работих в една кантора, шефката ме прати да погледна едно дело, призовката за което се бавеше близо половин година. Отивам аз, а деловодителката ми казва „ами то делото е във Върховния съд”. Опулих се аз, не знам, какво да кажа, а тя поглежда някакъв друг списък: „А, то делото днес се е върнало. Ще го подредим по-късно; елате утре да го погледнете.”
Отивам на другия ден, чета и не вярвам на ушите си. Адвокатът на ищеца пуснал една писмена молба: „Отказвам се от иска, защото ще предявя правото на клиента в друго дело.” И съдийката като му плеснала една резолюция „Прекратявам делото поради отказ от претендираното право” и станало едно... 
Тук е моментът да вметна, че адвокатът е имал предвид „отеглям иска”, а не „отказвам се”. Защото когато се откажеш от едно право пред компетентен орган – край. Не можеш повече да го искаш. А по-компетентен орган от съда няма.
Та обжалва адвокатът определението на съда в срок: „Въх, не исках да кажа това”. Съдийката му отговаря „Гледай си работата”. Обжалва се решението пред Софийски градски съд. Оттам пак казват: „Прав е Районния съд. Гледай си работата”. Стига делото до Върховния касационен, който казва: „С оглед на втората част на изречението и тълкуването на смисъла му в неговата цялост, съдът приема, че адвокатът на ищеца е имал предвид, че отегля иска, а не че се отказва от него.” И така делото се връща в Районния съд, за да бъде прекратено поради отегляне на иска, а не поради отказ.
Ето как правото учи, че нещата не са сами за себе си, а трябва да се разглеждат комплексно и да се търси истинския смисъл!
Тоест буквата на закона трябва да отстъпи пред духа му.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 17 фев 2009, 18:47

Казуса написа:Дели, Дели, Дели... много обичаш да даваш крайни квалификации.
Потърсих класически пример от облигацията, който да е достатъчно близо до нашия казус. За съжаление се хвана за формална логика, за да определиш примера ми като „крайно неточен”.


Ами крайно неточен си е. Въобще не е близо, не знам как реши, че е.

Казуса написа:За да не влизам в полемика и по този въпрос, ще си послужа с друг пример. Еле пък той ти се стори по-подходящ.


Въобще няма и да го чета следващият ти пример. :qipad: Предполагам, че е също толкова нелеп. :qipap:

Ако те дразни подписът ми, може да се жалваш на арменския поп. :qipad:
Моят подпис изразява моето лично мнение към това служебно-административно тимче. Нито съм използвал нецензурни определения, нито нищо.
Форумите са именно затова, да изразяваш лично мнение по даден/и въпрос/и. А както би трябвало да знаеш, винаги когато човек изразява лично мнение, рискува да засегне, пряко или косвено, интересите на други лица (за това се беше хванал другият пишман-адвокат тук, Ицето. :qipap: ). И ако седнем да искаме всеки да си оттегля личното мнение, засегнало някого (пряко или косвено), то направо трябва да закрием форума. :qipap: :qipap: :qipap: Дотам би ни завела пишман-адвокатската ти логика. :qipap: :qipap:

Айде стига толкова по въпроса, отделих ти прекалено много време....

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Wallace » 17 фев 2009, 19:00

Иванчо написал на дъската "Марийка е курва" и учителката го помолила да се извини на Марийка 3 пъти.
изтъпанчил се Иванчо пред класа и започнал: "Марийка не е курва - Извинявай! Марийка не е курва - извинявай! "Марийка не е курва? Е, Извинявай..."
:qipap:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 17 фев 2009, 19:04

Ако Марийка наистина е курва, то тогава това не е обида. Иванчо просто казва истината. :qipap: :qipap:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Wallace » 17 фев 2009, 19:05

Delija написа:Ако Марийка наистина е курва, то тогава това не е обида. Иванчо просто казва истината. :qipap: :qipap:

В случая тъпото е, че няма как да чуеш интонацията при третото изречение. Опитал съм се да си помогна с препинателни знаци. anyway... :wink:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот marto » 17 фев 2009, 19:07

Аз ще му го върна на Дели :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот Delija » 17 фев 2009, 19:08

Знам продължението много добре, то е "Е, извинявай, курво". :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
sas1914
Мнения: 3761
Регистриран на: 05 ное 2006, 15:23
Местоположение: където си искам

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот sas1914 » 17 фев 2009, 20:34

Ей международен скандал спретнахте за един подпис, който, на всичкото отгоре, изразява " голата истина" за италианската футболна действителност... #-o

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: АВАТАРИ И ПОДПИСИ - ПРОДЪЛЖЕНИЕ

Мнениеот itsoVIII » 17 фев 2009, 20:54

То, че е вярно, вярно е, Бамби :qipad: Ама трябваше да врътнем Дели на ШишО :qipap: Пък и Казуса да се поизпоти малко :qipbj: :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта

cron