Интересни филмчета...

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот G8 » 21 ное 2011, 15:24

VILIO написа:Български филм на тракер е Мисия Лондон.

Е, дай линк де. :mrgreen:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот marto » 22 ное 2011, 02:12

От новите филми интересни са :

Дзифт, Love.net (тука има доста противоречиви коментари), Шменти-Капели.

Иначе незнам какво ми е мнението, но напоследък почнаха да правят доста интересни сериали ( 7 часа разлика, Под Прикритие)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Al » 22 ное 2011, 09:11

marto написа:Иначе незнам какво ми е мнението


Ако искаш да ти кажем какво ти е мнението - насреща сме. :qipbo: :qipbo:

:qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Delija » 22 ное 2011, 11:05

Българските актьори са толкова вкаменени като играят, че нямам думи направо ..... по принцип не гледам турски сериали, но оная вечер се търкалях в кревата, нещо Алиса не искаше да ме вземе с нея в страната на сънищата и се позазяпах в някакъв турски сериал (нямаше нищо интересно), не знам как се казва, по БТВ беше, та ми направи впечатление дори турските актьори колко по-естествено се държат пред камера, емоции, жестове, диалози.... всичко е на светлинни години пред нашите бастуни, с каменните физиономии, монотонните речи, изкуствените усмивки и вдървени погледи. :qipag:

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот bogdan34 » 22 ное 2011, 12:16

И на мен ми правят такова впечатление.Смятам че просто не стават за киното.В театъра може и да са кадърни но в киното са голяма мъка.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот PyyHu » 22 ное 2011, 14:35

Delija написа:Българските актьори са толкова вкаменени като играят, че нямам думи направо ...


Не всичките ! На някои си им е работа да играят пред камера и се представят доста добре.Имена няма да споменавам.Българското кино дълги години беше много зле и не излизаха свестни продукции, но сега явно се отделят повече пари за снимане и нещата са тръгнали нагоре.Ще се появяват все по-добри актьори за вбъдеще, поне така си мисля, ще видим.Излязоха няколко интересни филми и сериали напоследък.
Колкото и да са дървени, предпочитам да гледам нашите, отколкото резнаците.През живота си една серия на турски филм не съм изгледал, мисля така и да си остане.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Delija » 22 ное 2011, 15:07

Ми и аз не гледам турски сериали, случайно се натъкнах на такъв и веднага ми направи впечатление на фона на ултра-дървените български актьори. Атмосферата в нашите продукции е сухарска, няма живец, всичко е някак много изкуствено, все едно на сила ги карат да играят.

Ето ще дам за пример два испански комедийни сериала, които гледах доскоро - "Щурите съседи" и "Семейство Серано". Направо ти е удоволствие като започва поредната серия, изключителна актьорска игра, вярно, че и сценариите са много добри и вълнуващи, но и актьорите им придават живот по свой специфичен начин. Изпитваш емоции и тръпка докато гледаш. Това е най-важното. А още не съм срещнал българска продукция, която да ме "погълне" по такъв начин, нашите като ги гледам, нищо не усещам. И българското кино е като футболната ни А група - тотална трагедия.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот PyyHu » 22 ное 2011, 16:35

Америка, Испания, Англия, това са все страни, които дават много пари за да правят филми и сериали, докато в България до преди години не беше така.Никой не се интересуваше какво се случва с актьорите, какви филми се правят и т.н.От известно време започнаха да изкарват по някоя сносна продукция и да наливат пари в киното си, но преди всичко беше в застой.Има много добри български актьори, и такива, които тепърва навлизат в бизнеса.Много са си добри филмите, при положение, че до скоро изобщо нямаше такива.
И като си такъв филмов критик и не ти харесва какво правят Българите, защо не станеш един актьор или по-добре режисьор :qipap:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот VILIO » 22 ное 2011, 18:31

Delija написа:
Ето ще дам за пример два испански комедийни сериала, които гледах доскоро - "Щурите съседи" и "Семейство Серано". Направо ти е удоволствие като започва поредната серия, изключителна актьорска игра, вярно, че и сценариите са много добри и вълнуващи, но и актьорите им придават живот по свой специфичен начин. Изпитваш емоции и тръпка докато гледаш. Това е най-важното. А още не съм срещнал българска продукция, която да ме "погълне" по такъв начин, нашите като ги гледам, нищо не усещам. И българското кино е като футболната ни А група - тотална трагедия.


Toва се дължи най-вече на самия им манталитет на испанците и въобще латиносите. Да ръкомахат,да вкарват повече живец и т.н..
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Delija » 22 ное 2011, 20:00

Глупости. Мога да ти изредя и безброй чудесни актьори от север, въобще не са само испанците, то опират до друго нещата, не до етнос.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Delija » 22 ное 2011, 20:06

PyyHu написа:Америка, Испания, Англия, това са все страни, които дават много пари за да правят филми и сериали, докато в България до преди години не беше така.Никой не се интересуваше какво се случва с актьорите, какви филми се правят и т.н.


Момче, къде намесваш парите бе, тук нямат нищо общо. Въпросът е просто да се вживееш в ролята, да вкараш емоции и чувства, да направиш нещата да изглеждат естествени. Не говорим за спец-ефекти, каскади и някакви такива неща, които наистина опират и до пари, а просто да придадеш някакъв живец на образа си. То с пари не става, или го можеш, или не.

Потребителски аватар
bogdan34
Мнения: 2071
Регистриран на: 22 окт 2007, 08:59

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот bogdan34 » 22 ное 2011, 20:41

VILIO написа:Toва се дължи най-вече на самия им манталитет на испанците и въобще латиносите. Да ръкомахат,да вкарват повече живец и т.н..

Ръкомахането показва че актьора е слаб.Добрия актьор може да го изиграе само с поглед или гримаса.

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот PyyHu » 22 ное 2011, 21:24

Никой не те задължава да гледаш и да харесваш БЪЛГАРСКИТЕ филми и сериали, свободен си да гледаш турските актьори, които според теб адски добре се справят с ролята си.
Като не ти харесва едно нещо, не го гледаш.Странно как рейтингите на телевизиите, които излъчват БГ сериалите скачат главоломно, пък нека после били дървени актьорите, а сценариите скапани.Половин България няма изискания вкус на Дели =D>
Не знам какъв човек трябва да си за да наречеш Стефан Данаилов, Юлиан Вергов, Ваня Цветкова и т.н. ултра-дървени актьори :qipbj:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Delija » 22 ное 2011, 21:34

Ами аз и не гледам българските филми бе, момче, камоли да се оплаквам, къде пак полетя в някакви други галактики?! #-o Така също не гледам и турските сериали. Просто попаднах случайно на такъв и ми направи впечатление колко по-напред е турският актьор от нашия. Какво си се разциврил толкова ??!

Потребителски аватар
PyyHu
Мнения: 4696
Регистриран на: 25 авг 2006, 14:32

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот PyyHu » 22 ное 2011, 21:50

Щом не ги гледаш, как реши, че актьорите са ултра-дървени, а сценария скучен ? И само за няколко минути разбра, че турските актьори са светлинни години пред българските :qipbl:
Етажна собтвеност и Столичани в повече са много забавни сериали.Стъклен дом много го разводниха и спрях да го гледам, 7 часа разлика също не е лош.Под прикритие ми харесва най-много.Като изключим играа на главния артист и НЕпривелкателната главна героиня, сериала си е много готин и в много моменти те държи под напрежение.
Относно филмите, всички изляли напоследък ми харесаха ... Шмати капели, love.net, TILT, само Мисия Лондом ме разочерова, но и там имаше няколко смешни момента.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта

cron