Интересни филмчета...

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Delija » 22 ное 2011, 21:54

PyyHu написа:Щом не ги гледаш, как реши, че актьорите са ултра-дървени, а сценария скучен ? И само за няколко минути разбра, че турските актьори са светлинни години пред българските :qipbl:


Някои хора не сме дебили, както ми е достатъчно да видя само един мач на Фенербахче и един мач на Левски, за да преценя моментално каква огромна разлика в класите има, така ми е достатъчно и да изгледам по една серия от турските и българските сериали, за да установя каква страхотна разлика има и там. То нещата си личат.

Нямам нищо лично против българските актьори, но на черното бяло няма как да кажа.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Mike Bibby » 23 ное 2011, 03:16

Не искам да се изказвам за актьорите, защото не съм специалист, но имам чувството, че на родните кинопродукции им куца яко режисурата. Много изкуствени сцени, диалози, липса на музика или неподходяща такава... А, че в България има качествени актьори - мисля, че е ясно - Краси Радков, Виктор Калев, Мариян Бачев например са страхотни, особено Краси. Друг е въпросът колко качествени са сценаристите и режисьорите. Знам, че има много фенове на "Под Прикритие" и "Стъклен дом", аз не съм от тях, но не мога да ги отрека напълно, просто защото не съм ги гледал достатъчно. Но не мога обаче и да разбера какво толкова велико им намират. "Седем часа разлика" определено ме разсмя, не знам дали има фенове този сериал. :qipap: "Мисия Лондон" определено ми хареса, "Love.Net" също по-скоро ми хареса. Но без да ме грабне. "Кецове" определено НЕ ми хареса, направо си ме разочарова след всички писания колко велик филм бил. Общо взето, гледам да се абстрахирам от бг сериалите и да подбирам бг филмите. :qipap:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Stinkata » 23 ное 2011, 09:35

Вчера бях тръгнал да пиша, ама нещо се разсеях...
Та... От сериалите, отвреме на време гледам "Столичани в повече" и "7 часа разлика" . Това, което ме дразни е, че колкото и да се забавлявам на "Столичаните"..., все имам чувството, че гледам "Комиците"... В Нова ТВ, положението със семейната трупа май е същото... Две бригади актьори се опитват да запълнят всички филми и предавания и нещата олекват. Не знам на какво ги учат в Академията, но от няколко контакти със студенти оттам, ми остана лошото впечатление за тотална липса на връзка с реалността... Някакси, не ги учат да излизат от роля...Все са "в джаза" . Което води до еднакво изиграване на и 3 минутен скеч, и на 60 минутен филм....
Понеже стана дума за Турция... Гледал съм двете части на Г.О.Р.А. и Отомански каубои... Ами колкото и пародийни да са сюжетите, хората са се постарали филмите да изглеждат добре и откъм декори, и откъм актьори, въпреки, че и там хората се повтарят...Може би, ако съм гледал някое комедийно шоу с тези актьори, нещата биха били както и с нашите . Не знам... Което ме връща доста назад към "13 -ата годеница на принца"... Показаха "Седморката на Блейк" по телевизията и нашите решиха , че и те могат така. И въпреки, че "Седморката" реално си беше театрална постановка с малко повече светлини, нашите успяха да направят така, че нещата при "Годеницата..." да изглеждат леко смешни (тук нямам предвид комедийната насоченост на филма), въпреки актьорите, които смятаме за първенци в комедията - Парцалев, Мамалев, Велко Кънев, Попандов, Георги Русев, Татяна Лолова ...

Нещо все ни се губи. Нещо все е "същото, ама няма нищо общо"... Изобщо, както обяснението за проблема в един автомобил, което някой беше публикувал - "тръгва да тръгва... и не тръгва"...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот VILIO » 23 ное 2011, 16:48

Delija

Мисълта ми е,че ние не сме нация която често жестикулира. Докато испанците са и може би това добавя допълнителни колорит към аткьорската им игра.
Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот G8 » 23 ное 2011, 17:06


Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Delija » 23 ное 2011, 18:21

VILIO написа:Delija

Мисълта ми е,че ние не сме нация която често жестикулира. Докато испанците са и може би това добавя допълнителни колорит към аткьорската им игра.


Не знам защо си се хванал за това жестикулиране, аз нямам впечатление (поне от тези сериали, които съм гледал) да жестикулират повече от другите. Просто говоря за цялостната картинка, има някакъв живот в тези продукции, актьорите буквално се вживяват в ролите си. Образи като Хуан Куеста от "Щурите съседи" или Сантяго Серано от "Семейство Серано" са култови именно заради изключителната игра на актьорите, които ги изпълняват тези роли.

Аз не коментирам сценариите на българските филми (това го отбелязвам специално заради Рууни-то, който ми го вмени), може и да са чудесни, ама актьорите като не могат да им вдъхнат живот, кел файда.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Христолов » 25 ное 2011, 01:17

новият сериал "домашен арест" се оказа учудващо добър

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Samp » 25 ное 2011, 08:37

дам и на мен ми харесаха вчерашните серии

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот marto » 25 ное 2011, 13:16

Delija написа:Ми и аз не гледам турски сериали, случайно се натъкнах на такъв и веднага ми направи впечатление на фона на ултра-дървените български актьори. Атмосферата в нашите продукции е сухарска, няма живец, всичко е някак много изкуствено, все едно на сила ги карат да играят.

Ето ще дам за пример два испански комедийни сериала, които гледах доскоро - "Щурите съседи" и "Семейство Серано". Направо ти е удоволствие като започва поредната серия, изключителна актьорска игра, вярно, че и сценариите са много добри и вълнуващи, но и актьорите им придават живот по свой специфичен начин. Изпитваш емоции и тръпка докато гледаш. Това е най-важното. А още не съм срещнал българска продукция, която да ме "погълне" по такъв начин, нашите като ги гледам, нищо не усещам. И българското кино е като футболната ни А група - тотална трагедия.


Oт 30 пак ще почват да ги дават по БТВ Комеди и въпреки че съм гледал доста пъти няма да ги изпусна пак :qipab:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Delija » 25 ное 2011, 22:10

А за "Семейство Серано" не се ли чува нещо, в смисъл, следващите сезони няма ли да ги дават ?? :roll:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Stinkata » 27 ное 2011, 21:34

Samp написа:дам и на мен ми харесаха вчерашните серии

И тук нашите са оцапали нещата с изкуствения смях. Хората снимат сериите в студия с публика и всичко е спонтанно... Много малко ми оставаше да превключа канала, ама жена ми ме убеди да му дам шанс... А за смешно - смешно е...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот marto » 30 ное 2011, 19:12

Щурите съседи по БТВ Комеди :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Христолов » 04 дек 2011, 12:30

ебахти бозата е тоя "стъпки в пясъка", все едно тилт и дзифт в едно. и после ми реват за авторски права, по-скоро те трябва да плащат на хората за времето което са им изгубили :qipac:

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Казуса » 26 фев 2012, 10:10

Заглеждали ли сте се по сериала на "Хистъри ченъл" "Земята след хората"?
Ето ви един филм за реално случващи се събития по този сценарий в днешно време: "Radioactive wolves".
Там освен впечатляващи кадри с диви животни, има и такива с изоставени от хората градове и села.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Интересни филмчета...

Мнениеот Мичо » 26 фев 2012, 10:16

"Земята след хората"

Малко измислено ми се струва, честно казано. Няколко серии съм гледал, едно и също сучат като цяло. :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта

cron