АВТОМАНИЯ II

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Delija » 29 ное 2008, 22:05

А полицейската кола, ако някой се интересува, е Кадилак, мисля, че Севил. Стар модел е, от `90-те. :qipad:

Доколкото видях, пише N.Y.P.D., демек New York Police Department.

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот sasho_1989 » 02 дек 2008, 16:52

http://img.data.bg/i.php?show=1272711&ctrl_id=zs7nmz#img

За тая кола си струва да се облизва човек във всяко отношение....

:qipay:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Delija » 02 дек 2008, 21:30

Това на последния Allroad ми мяза, макар, че първоначално помислих, че е новия RS6 Avant.

Потребителски аватар
valka
Мнения: 1204
Регистриран на: 10 ное 2006, 16:03

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот valka » 04 дек 2008, 17:19

май темата не е много подходяща,но нищо.Дели няма да се разсърди. :qipad: днес се явявах на кормуване и ме скъсаха :qipbl: :qipbl: :qipbl: не,че не го очаквах,но като се има предвид,че карам сравнително добре,ми стана малко криво.този не стига,че ме прекара през супер шибани места,ами и постоянно се засилваше да хваща волана :qipbl: при положение,че нямаше основание за това.накрая си паркирах спокойно колата и ми казаха "Съжалявам". :qipbl: без никакви основателни нарушения :qipac:
давайте някакви съвети,че ако всеки път се случва така,незнам до къде ще я докарам :qipac:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот annysy » 04 дек 2008, 17:29

Валка, първо - :? и Изображение
махам стандартните гадности от сорта "като си платиш, е те пуснат" и т.н., просто може би е на късмет и на това дали на изпитващия не са му скапали нещо деня и бля бля...ама според мен няма "право" да не ти обясни защо те къса, т.е. какво по принцип не тр да прави човек, като шофира :(
Изображение

Потребителски аватар
valka
Мнения: 1204
Регистриран на: 10 ное 2006, 16:03

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот valka » 04 дек 2008, 17:37

а обясни ми някакви неща,но от рода,че не съм се доближила достатъчно до трамвайната линия като правех един ляв завой,а отзад идваше трамвай :qipan: дадох си предимството на трамвая и след това си завих перфектно.моят инструктор и той малко се учуди на обясненията му,но нямаше какво да се направи.за съжаление :qipac:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот Stinkata » 04 дек 2008, 17:40

Малко си го била през ръцете, докато ти е посягал към волана...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот itsoVIII » 04 дек 2008, 21:17

Ами на изпит по кормуване доста неща са от първостепенно значение.
1. Потегляне - Да си дръпнала ръчната, да си поставиш колана, тогава да запалиш и да пуснеш фаровете....Следва да подадеш светлинен сигнал ( разбирай - мигач ), за да се включиш в движението, да свалиш ръчната и да потеглиш плавно...т.е. отпускай бавно съединителя, но да не караш на полусъединител. По време на движение, да си на поне 1 м от бордюра, защото ако има пешеходец, тръгнал да пресича, трябва да го опазиш и да не го бутнеш...и да си готова да спреш моментално. Ако някой тръгне да пресича, дори и като се движиш, си длъжна да пазиш пешеходеца. Още трябва да гледаш да не изплискаш пешеходеца....
2. По време на движение - Трябва да даваш предимство на тези, които те изпреварват...трябва задължително да спираш преди знака "STOP" и едва тогава бавно да се придвижиш до кръстовището и да завиеш. НЯМАШ ПРАВО ДА СТОИШ НА ТРАМВАЙНИТЕ РЕЛСИ - веднага ще те скъса. А ако си започнала маневра ( завиване ) то трябва да я завършиш. И трябва да мислиш преди да правиш някаква маневра. И много важно - да не караш много близо до осовата линия. Трябва просто да караш в средата на платното си.
3. Спиране - В края на изпита, като ти каже - отбий ей там, виж знаците и ако е разрешено паркирането или престоя, тогава, че може да ти прави капан....След като се убедиш, че не те лъже, даваш мигач, спираш, изкючваш от скорост, дърпаш ръчната, гасиш двигателя и фаровете и едва тогава махаш колана....Е*ати лекцията ти изнесох, а? :qipan:
Последна промяна от itsoVIII на 04 дек 2008, 21:21, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот marto » 04 дек 2008, 21:20

Другата година и аз трябва да ставам шофьорче :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот sasho_1989 » 04 дек 2008, 22:02

Аз не съм имал проблеми - листовките и кУрмуването :qipap: от 1-ви път при адските улсовия - яко дъжд и мокър път :qipad:

и година и нещо без каквито ида е нарушения :qipaz: :qipbp:
Изображение

Потребителски аватар
valka
Мнения: 1204
Регистриран на: 10 ное 2006, 16:03

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот valka » 05 дек 2008, 09:44

itsoVIII написа:НЯМАШ ПРАВО ДА СТОИШ НА ТРАМВАЙНИТЕ РЕЛСИ - веднага ще те скъса.

точно там,където правих една от маневрите си,не можеш да не спреш за малко върху релсите,защото трябва да пропуснеш насрещното движение,което е с предимство.иначе чисто технически нямам проблеми,дори и даяджията го каза :qipac:
навря ме в една тясна уличка,завих си на светофара наляво,бях първа кола и хоп в уличката,като нямах никаква видимост.точно завих и видях,че срещу мен идват коли,които са с предимство,защото от моята страна имаше паркирани автомобили и трябваше да се движа в тяхната лента.тръгнах да се изнасям до колкото е възможно вдясно,за да им дам предимство,той започна да ми хваща волана и стана лудница. :qipbl: и без неговата помощ се справях,но незнам какво му стана.общо взето това беше.но иначе си карах по правилата,гледах си знаците и нямаше никакви проблеми.той накрая ми каза,че карам много добре,но съм направила известни нарушения :qipac: и така се приключи. :qipbl: :qipac: :qipac: :qipac:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот itsoVIII » 05 дек 2008, 09:54

ЗНАЦИТЕ :!: Като видиш, че не можеш да приключиш със започната маневра, пускаш аварийните, за да не те ударят. И трябва да дадеш веднага предимство на движещите се с такова. То затова трябва да гледаш и по възможност напред за евентуални забрани/знаци. Освен ако си влезнала в еднопосочна уличка и си пропуснала знака, а той те е накарал, за да те провери.
Нали знаеш много добре реда - На първо място е регулировчик, след това - светофар, а ако няма - знаци, маркировка и едва тогава, на нерегулирано кръстовище - дясно стоящ.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
valka
Мнения: 1204
Регистриран на: 10 ное 2006, 16:03

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот valka » 05 дек 2008, 10:12

проблема не беше в знаците,Ице.а в това,че трябва да пропуснеш насрещно движение в тази малка уличка,защото поради препядствия,не можеш да се движиш в своята лента.от светофара на който завих не се виждаше нищо,тоест дали има или няма някой на уличката.нямаше къде да се изнеса,за да им дам предимство,освен да свия в дясно до колкото е възможно.другият вариант беше да си остана в кръстовището,след като вече съм навлязла в него,което не е най-доброто решение :qipbl:
а на другото място пак с ляв завой си дадох предимство на всички и даяджията нищо не каза за това,освен,че не съм се била приближила достатъчно до трамвайните линии,което нямаше как да стане,защото отзад идваше трамвай и трябваше да го изчакам.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот marto » 05 дек 2008, 22:01

Я кажете,колко месеца преди да станеш на 18,може да ходиш на курсове :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: АВТОМАНИЯ II

Мнениеот itsoVIII » 06 дек 2008, 05:29

marto написа:Я кажете,колко месеца преди да станеш на 18,може да ходиш на курсове :qipbl:

:qipap: Нали уж знаеш закона? :qipbj:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта