СОФИЯ Е ЦЕНТЪРЪТ НА ПРОСВЕТАТА

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот itsoVIII » 29 фев 2008, 13:32

Ани, децата са като гъба - попиват всичко докъм 10-11 год, а след това им се дооформя характера. Да твърдите, че възпитанието зависи изцяло от родителите, е утопия. Ани, я ми кажи лично за тебе - колко часа на ден си с твоят юнак? И от тези няколко часа, колко време му отделяш на тая тема? Мммммммм?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот annysy » 29 фев 2008, 13:41

:oops: За съжаление не е юнак :qipap:

А иначе по цял ден сме си заедно. Вкъщи не помня откога не сме си говорили по темата, появи ли се ситуация си я коментираме, но вън изхвърли ли нещо на земята съм я карала да си го вдига и държи, докато намери кош. Хе сега вече не може да се оплачем, че няма.
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Wallace » 29 фев 2008, 13:51

Сампи е прав! Селянията не е географско понятие, а е състояние на характера! Няма значение от къде си се появил - важно е възпитанието!
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот itsoVIII » 29 фев 2008, 13:54

Значи...в очакване да направи някоя беля....трябва си контрол и да й обясниш какво ти очакваш от нея...ай, че почваме да спамим.
Заобикалящата среда - училище и компания - това определя битието на съвременния ученик - кажи-речи - 2/3 от денонощието. Родителите са достатъчно изморени и ангажирани, за да отделят достатъчно време за възпитание...Така че, като слеем училище+компания в едно, ще стигем много лесно до проблема, а именно - училището. А когато и то отсъства, нещата хептем излизат извън контрол. Или ще направят тотална реформа в тази сфера, или ще продължаваме да гледаме безобразия....
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Samp » 29 фев 2008, 14:23

Wallace написа:Сампи е прав! Селянията не е географско понятие, а е състояние на характера! Няма значение от къде си се появил - важно е възпитанието!

Точно :qipay: .
Ако ще и да си от Занзибар, спазваш ли законите и нормите за поведение, си добре дошъл навсякъде :idea:

П.П. Ицо, това че си уморен от бачкане и скапан след работа, не е никакво оправдание да не се грижиш за детето си и да не му обръщаш внимание :!:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот itsoVIII » 29 фев 2008, 14:45

Samp написа:
Wallace написа:Сампи е прав! Селянията не е географско понятие, а е състояние на характера! Няма значение от къде си се появил - важно е възпитанието!

Точно :qipay: .
Ако ще и да си от Занзибар, спазваш ли законите и нормите за поведение, си добре дошъл навсякъде :idea:

П.П. Ицо, това че си уморен от бачкане и скапан след работа, не е никакво оправдание да не се грижиш за детето си и да не му обръщаш внимание :!:

Далече съм от такава мисъл...Съвсем друга ми е мисълта, а именно - за възпитанието вина носят образователната ни система и обществото като цяло.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Vute » 29 фев 2008, 16:28

Това го получих по скайпа току-що:
<DIV>От утре в продължение на един месец започва акция "Благодарност към общинарите". Призовават се всички щастливи софиянци в знак на благодарност да започнат да изхвърлят боклука си пред сградата на столична община на ул. Московска №33. Те се погрижиха за нас, нека и ние се погрижим за тях!... предай нататък... </DIV><DIV></DIV><DIV></DIV>

:lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
BAt e venci
Мнения: 4073
Регистриран на: 05 фев 2007, 22:12
Местоположение: GB IN BG
Контакти:

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот BAt e venci » 03 мар 2008, 12:13

БАте Бойко отново реши да яхне вълната на популизма като реши да отмени празненствата по СЛУЧАЙ 3 МАРТ СТРАШЕН ПОМИЯР

:qipan: :qipan: :qipan: :qipan: :qipan:

Доводите му разбира се чисто популистки ,трагедията с влака за мен не може да се сравнява с Освобождението от турско робство :qipbl:

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот Vute » 03 мар 2008, 14:06

Не съм съгласен държавата да празнува, в момент, в който е почернила поне 8 семейства. Отмяната на празненства не означава отмяна на почитта към героите на България...
Изображение

Потребителски аватар
BAt e venci
Мнения: 4073
Регистриран на: 05 фев 2007, 22:12
Местоположение: GB IN BG
Контакти:

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот BAt e venci » 03 мар 2008, 15:37

Toва го призна и президента :qipad:

Говоря за евтиния популизъм от който не може да избяга Кмета :qipan: :qipan: :qipan:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот itsoVIII » 03 мар 2008, 17:56

Така е, Венци - Бойко го удря повече на популизъм, отколкото на нещо реално свършено. В момента още дишате канцерогенния прах по улиците, нали?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот tridant » 03 мар 2008, 18:17

И аз мисля ,че е правилно това решение на Кмета.

Прави ми впечатление ,че около големи празници все се случват трагедиите.
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот itsoVIII » 03 мар 2008, 18:40

Как да е правилно? Трагедии са се случвали, случват се и пак ще се случват. Днес ОТДАВАМЕ И ПОЧИТ НА ЗАГИНАЛИТЕ ЗА ОСВОБОЖДЕНИЕТО НА БЪЛГАРИЯ - това е ТЪРЖЕСТВЕНО ЧЕСТВАНЕ. А Бойко започва да доказва, че е популист
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот tridant » 03 мар 2008, 18:57

Че е популист популист е-две мнения няма.
Но аз мисля,че това му решение е правилно.
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: СОФИЯ Е ЦЕНТЪРА НА ПРОСВЕТАТА

Мнениеот rkk » 03 мар 2008, 18:59

Прави ми впечатление ,че около големи празници все се случват трагедиите.


Индиго - четири дни преди Коледа
Кербала - два дни след Коледа
Лим - на Цветница
и сега... :( :cry:

Защо загинаха хората? Защото вагоните са били заключени, защо са били заключени с вериги, защото са стари и нямат сигурна система за заключване,а защо се използват тия боклуци, защото с парите за нови вагони се купуват модерни колички, ходи се на почивка в Монте Карло и т.н.
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта