Аз и Моят приятел ;)

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот betina_bambina » 20 окт 2012, 22:10

:D личи си, че освен кастрирана е и добре гледана :)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот Stinkata » 21 окт 2012, 10:22

Е.... засега, аз съм само добре гледан... :qipag: :qipag: :qipag:

Нея, освен комшията от зоомагазина, и други хора я тъпчат с храна, а тя си папка и не й пука за фигурата...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот rafaelis » 12 фев 2014, 09:26

Не знам има ли нещо гнило в Дания, ама гадно - определено да. Малко са им дивотиите на Фарьорските острови. :qipaq:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот rafaelis » 14 фев 2014, 10:04

http://www.novini.bg/news/179251.html

Директорът на зоологическата градина в Дания обясни как го е направил. "Дадохме на жирафа Мариус малко ръжен хляб. Аз изчаках да се наведе и го прострелях в главата. Той изобщо не е усетил какво става. Получи си хляба и в следващата секунда беше мъртъв", заяви той.


Горното ме наведе на мисълта за концлагер, не знам защо. Чух го с ушите си тоя идиот да обяснява това пред публика. Обяснението защо разфасоването на жирафчето е направено пред деца е, че трябвало да им се покаже кръговратът на живота.
Като нищо следващият етап от образованието им ще е завеждането им на човешка екзекуция, понеже и такива неща се случват в кръговрата на живота.

Отврат!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот Al » 14 фев 2014, 11:24

Не говоря конкретно за случая. Но това е нещо, което никога не съм го разбирал. Какво значение има дали се коли/стреля/убива кокошка, прасе, теле или куче, жираф, котка... :qipbn: :qipbw:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот rafaelis » 14 фев 2014, 11:39

Няма значение, така е.
Но не сме чували досега в някой зоопарк директорът на зоопарка да убива каквото и да е животно пред публика, още повече - пред деца.
Има няколко много гадни момента - животното било заченато от генетично близка връзка. Че то на свобода ли е било? Те къде са гледали? Да го отделят. Да го кастрират, за да няма поколение (било нехуманно кастрирането, според същия директор, а застрелването не е. #-o Много бих искала някой да му предостави две перспективи за самия него занапред - дали да го кастрират или да го застрелят, да видя какво ще избере. :twisted:). След това са го показвали няколко месеца, за да привличат публика. И накрая, разстрел и публично разфасоване.
Виж, Ал, не го е направило някое гаменче на улицата, а директор на зоопарк, който с охота обяснява как го е убил. Всеки зоопарк си има зала за такива случаи, когато дадено животно трябва да бъде приспано и транжирано. Това никога не се прави публично, само пред служебни лица. В нашия зоопарк също има такава зала.

пп. В тоя момент в нашия зоопарк се строи ... жирафарник. И ни се ще да си имаме жираф. Един, няма да има кого да уврежда генетично с разплождане. С няколко кликания в интернет е можел да даде знак и на по-малките зоопаркове като нашия, че имат такова животно.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот Al » 14 фев 2014, 11:54

Al написа:Не говоря конкретно за случая.


...

Принципно според мен ненужната жестокост към животни е излишна - като с онова влаченото куче. Не одобрявам това с жирафа, ама не го и осъждам. Безразлично ми е. Знаело се е, какво ще бъде - който не иска, не е отишъл. А дали е застрелян жираф в зоологическа градина или е настъпил 5 мравки и 1 паяк - абсолютно ми е все тая. Все е убийство и ние самите сме серийни убийци ( :qipag: ) и най-мразя еколози, които на маса с пържоли се възмущават, че някой ритнал улично псе. :arrow:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот rafaelis » 14 фев 2014, 11:58

Твое право си е да ти е безразлично.
В края на краищата, безразличието води до спокоен живот. :qipaz:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот Al » 14 фев 2014, 12:07

Има къде-къде по-важни неща, които ме вълнуват. Само като дете (6-7 годишен) съм имал домашни любимци. За малко. :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот rafaelis » 15 фев 2014, 11:25

Al написа: Само като дете (6-7 годишен) съм имал домашни любимци. За малко. :qipag:

Като прочетох още веднъж мнението ти за казуса с жирафа - и по-добре. :qipaz:


Още едно безразличие. :qipaz:

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот Al » 15 фев 2014, 12:48

Ако ти наредя хиляда убита плъха, същото ли ще е?
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот rafaelis » 16 фев 2014, 12:16

Да.

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот saretta_ » 16 фев 2014, 12:18

Сърдити лелки. :qipag:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот rafaelis » 16 фев 2014, 12:26

Да ти идва на акъла, че с Ал си имаме приказката и не е нужно да се пъхаш с личностни коментари, нямащи нищо общо с темата, във всеки разговор? #-o

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: Аз и Моят приятел ;)

Мнениеот saretta_ » 16 фев 2014, 12:34

Защо си мислиш, че коментирам теб и младежа Ал Бано? :shock: Просто си пиша в темата.... 8)


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта

cron