Женски свят

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Женски свят

Мнениеот annysy » 13 сеп 2007, 23:03

Ей сега покрай тая тема, ако не ме баннете - няма кога да е :lol:

Гледам всеки отваря тук теми за щяло и нещяло, тъй че реших и аз да отворя една за дам съставя на форума...ей така да си споделяме женски работи....далеч съм от мисълта, че само момичетата ще пишем, знаем се
:lol:

Всъщност дойде ми на ум за темата покрая тази статийка, която се чудих къде да я сложа:

Тайните на дамската чанта

Жените се отнасят към своите чанти и съдържанието им както много внимателно, така и крайно безотговорно. Срещат се някои западни фирми, които молят жената, преди да я назначат на работа, да извади от чантата си всичко върху масата. И едва после вземат решение за назначаването й във фирмата. Може да звучи странно и да нарушава личното пространство на жената, но и това си има своите основания.
Психолозите твърдят, че дамската чанта отразява женската ни същност, характера и особеностите на женската душа. Сигурно не всички твърдения са точни на 100%, но все пак някои наблюдения и изводи са красноречиви.

Всяка дамска чанта е разказ от живота. Представете си една дълга пейка с чанти, от които е извадено цялото им съдържание. Ето една пазарска чанта, пълна с продукти в безброй найлончета и хартийки и самотна евтина пудра във вътрешното джобче; обемиста адвокатска чанта, пълна с книжа, книги и разпечатки, под които лежи отдавна забравен гребен със счупен зъб; чанта с плетка, книжка и омекнала ябълка, която са искали, но са забравили да изядат; старомодна чанта на старица, в която от едната страна са документи в найлонов плик, в друг найлонов плик са лекарствата и там някъде се търкаля забравено лукче в омачкана хартийка; чанти на студентки с козметика и любовни писма, пари, списание, тетрадки и използвани билети. А сега си представете лицата на собственичките на тези чанти. Не е никак трудно, нали?

Изображение

Чанта и характер
Психолозите твърдят, че по това какво има в една дамска чанта, може да се научат много неща за характера на нейната собственичка. Според съдържанието на дамската чанта, всички жени могат да се разделят на няколко категории. Отворете чантата си, може и да научите нещо ново за себе си.

• Хаос
В тази чанта нещата от първа необходимост са дълбоко на дъното. Собственичката на този "хаос" не е обидчива натура, напротив, тя е радушна, приятна в общуването, но може и да те подведе, забравяйки за даденото обещание. И в това не вижда нищо лошо. Може дори да забрави да позвъни на шефа си и да не го предупреди за предстоящата му неприятна среща с данъчните инспектори - при това тя прави това не от враждебни подбуди, а просто защото е забравила. Лесно се запознава и също толкова лесно се разделя с хората. От нея не може да се очаква да намери нещо бързо и веднага - това просто ще я извади от равновесие. С нея не е лесно нито в бита, нито на работа. Но това изобщо не я вълнува. Нейният девиз е: "Няма проблеми!"

• Образцов ред
Пълна противоположност на първата чанта. Всичко, което потрябва, винаги е под ръка, всичко е разпределено в отделенията и джобчетата. Самата чанта никога няма да бъде в някакъв предизвикателн цвят, предпочитанията са - пастелни тонове и строги форми. Собственичката на тази чанта е по характер действена натура, тя е надеждна, коректна и вежлива. Няма да забележи счупената ограда, но ще обърне внимание на прекрасните цветя в двора, винаги е сдържана и тактична с непознати хора, уверена е в себе си. И разбира се, не й липсват организационни способности.

• Колекция
Тук ще се намерят използвани билети за кино или театър, омачкани листчета с рецепти, стари рекламни проспекти, откъснато копче, изрезки от списания и вестници с полезни и не чак толкова полезни съвети, пликове за писма, марки, снимки - и още куп неща, които е трудно да се изброят. Като правило, собственичката на тази чанта е мечтателка, повече витае в облаците и не е твърде практична в нещата от живота.

• Делови стил
В тази чанта има тефтерчета, бележник-ежедневник, пликове и пощенски марки, дебела тетрадка, днешният вестник, специализирано списание, писалка и то не само една, калкулатор. Подобно съдържание могат да имат в чантите си жени с различен характер и социално положение, и все пак такива дами често пъти са уверени в себе си повече отколкото в другите, чувството им за хумор по-често куца и имат доста наивни представи по много битови и житейски въпроси. Трудно се виждат в ролята на домакиня, те се реализират на работното си място, отдалечавайки се все повече и повече от битовите проблеми, издигайки се все по-високо по стълбичката на кариерата.

Предпочитаната форма на дамската чанта, както и начина, по който жената обича да я носи, също може да подскаже нещичко за собственичката й.

Ако чантата е:

...голяма
Ако жената избира именно такава чанта, веднага може да се каже, че тя е активна натура, с широк кръгозор, отличава се с повишена работоспособност и енергия. Носи удобни чанти, които се отварят и затварят лесно, имат няколко отделения, където собственичката разпределя най-ранообразни предмети.

...със строга форма
Избират я жени действени, но умеещи да съчетават работата с почивката или казано по друг начин, умеят да се забавляват. Притежателките на чанти със строга форма се обличат сдържано, но елегантно.

...изящна
Собственичките на такива чанти са изтънчени натури, отделят немалко време на своята външност и тоалет. Работейки, те посвещават повече време на странични беседи и занимания, отколкото на служебните си задължения. Те са капризни и създават впечатление на слабохарактерни особи, но всъщност всичко това са само женски уловки. Те просто искат някой да се грижи за тях и да ги защитава.

...малка, без дръжки
Тази миниатюрна разновидност на дамската чанта е предназначена само за ключове, козметика и носна кърпичка, може да се намери място и още за миниатюрно тефтерче с нужните телефонни номера. Нужен ли е коментар?

За начина, по който се носи дамската чанта

• Ако жената държи чантата си в отпусната ръка, това говори за умереност във всичко, благопристойност, подсказва, че няма проблеми навсякъде да идва навреме.

• Ако чантата е нанизана на ръката на дамата, а ръката е притисната към талията, това е признак за любовта на жената към ред, благоразумие, способност и умение да води домакинство, а така също и за силно развито чувство за собствено достойнство. Тази жена е загрижена за мнението на другите за нея, държи винаги да е във форма.

• Ако чантата е вдигната нагоре към рамото, това говори, че собственичката й е смела, динамична жена, която не бяга от проблемите. Тя е общителна, но изпитва известен страх от самотата.

• Ако чантата е притисната към сърцето с ръката, на която е нанизана, това е признак на недоверие към хората, скривано често пъти под формата на непринуденост. Типичен жест на жена, която не се отличава със щедрост.

• Ако жената държи чантата си за единия ъгъл (често пъти това се съчетава с навика на жената, влизайки вкъщи да оставя чантата си където свари), става дума за прекалено самоуверена жена, безразлична към мнението на другите, жена, която много държи на своето мнение (нерядко то е погрешно).

• Ако жената носи чантата си на рамо и при това ръката й е отпусната и малко подвижна, това е признак на стеснителност и неувереност.

• Ако ръката на жената се движи леко и непринудено, това говори за нейния весел характер. Такава жена е доволна от себе си, околния свят и хората. Иска да бъде харесвана, старае се да привлече вниманието, обича комплиментите.

• Ако чантата се носи под мишница, такъв навик говори за затворен характер, зад който се крие независимост, сериозност и емоционална стабилност.
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 13 сеп 2007, 23:37

VILIO написа:Гониш ли ме :wink: :?: :roll:


#-o Не, бе!
Само ще взема да си почистя темата :wink: че никой не пише по нея...

Стой си и без това ти е за последно от понеделник си на у-ще :lol:
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 13 сеп 2007, 23:41

annysy написа:Стой си и без това ти е за последно от понеделник си на у-ще :lol:

Е ти щото не си :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 13 сеп 2007, 23:42

Темата за училището е някъде по надолу в списъка :wink:
Изображение

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 14 сеп 2007, 07:04

:roll: :-k
моята чанта не се вписва в "класацията" ](*,)
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 14 сеп 2007, 07:07

нищо не прочетох за "старите чанти"... :roll:

:D :D :D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 14 сеп 2007, 07:08

от дамски чанти ли се интересуваш? :D :D :D
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 14 сеп 2007, 07:09

не, бре, Бети - от "стари чанти", ама лачени... ;) :D :D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 14 сеп 2007, 07:09

:shock: :shock:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Мнениеот Samp » 14 сеп 2007, 10:17

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 14 сеп 2007, 10:46

ти пък какво се хилиш?

по-добре кажи на какво си се натъквал в дамските чанти :lol: :lol:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Мнениеот Samp » 14 сеп 2007, 10:50

Аз в дамски чанти не ровя :!: . Да не съм луд, нали ще се загубя в тях :wink: :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 14 сеп 2007, 11:23

Преди време, преди изпит една колежка се беше изнервила жестоко и на висок глас обясняваше нещо. така се разпени милата, че хем обясняваше на хората, хем си отвори ципа на чантата и започна да рови за нещо...
Накрая без да поглежда към вътрешността на чантата си изрови търсеното нещо и го плесна на масата със завиден замах като на дърт картоиграч. Отсичайки, че тя е права и не може да й се противоречи.
На масата грейнаха едни прелестни тампони.
Всички се вцепенихме и я погледнахме. Тя също впи поглед в тампоните като лъвица в жертвата си... :lol: :lol: :lol: :lol:
Беше се объркала милата - търсела си цигарите... :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
RobertoC
Мнения: 848
Регистриран на: 10 юли 2006, 17:55

Мнениеот RobertoC » 14 сеп 2007, 11:37

Мен ме е страх да гледам към дамски чанти.Никога не знам какво ще излезе от там.
-Se ve en la Cibeles?
-Sí, me veo en la Cibeles. Lo hago desde que llegué.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 14 сеп 2007, 11:48

Влязох заинтригуван при вида на заглавието на темата, но уви, останах излъган, прелъстен и изоставен. Като типичния първичен хоманоид под "женски свят" аз разбирам "женската сексуалност". Естествено не съм узрял достатъчно в своето развитие и не съм достигнал до този етап при който да възприемам жените и за други неща освен за секс.

Ани, Анииии :? .....аз излизам (от темата), щото не съм някой галфон, който да го хванеш за слушател на тема чанти. С две думи аз съм мъж "който знае какво иска от живота", "наясно е със себе си" и всички останали умело кодирани женски щуротии.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта