От комунизма до демокрацията

Потребителски аватар
Fervex@
Мнения: 103
Регистриран на: 13 май 2007, 19:16

От комунизма до демокрацията

Мнениеот Fervex@ » 11 юли 2007, 23:56

Всички плюят така наречения "комунизъм", но ако човек се замисли ще разбере, че всъщност нещата от тогава са били съвсем по-добре от колкото сега. Да, вярно заради този строй България имаше и има да изплаща доста дългове, но самата държава вътре в нея беше добре в някои области.
Тук искам да наблегна на спорта и културата.
Всички футболни стадиони, игрища, зали са от "комунистическо" време.
Като се замисля наскоро не съм чел да се строи някой стадион... Освен този, който сега щели да почват във Варна...
Уличните площадки, детските кътове са от това време. Сега всеки метър земя е ценен, защото на него някой човек с костюм ще направи блок, ще построи къща или нещо такова. На къде отива спорта ни ?
Трябва да благодарим на Господ, че имаме добри природни таланти и патриотични треньори, които да учат децата на спорт.
Само за сравнение ще ви дам за пример - Полша. Правителсвото им даде премия от 1 милион евро за отбора, само защото завършиха групата без загуба. А нашите световни шампиони Албена и Максим получиха премия от .... 10 000 евро за двамата общо....
Сега на един приятел, който се занимава със спортни танци му предлагат 1200лв. на месец спонсорство, а условието е 3 месеца да се съзтезава за България и 9 месеца за Турция...
После се чудят защо някои спортисти се съзтезават за други държави... нормално е, тук няма предпоставки... Държавата не хае за собственото си поколение... Една трагична гледка на фона на останалите държави, поне в това отношение... Жалко е...
Комунизъм или не, беше по-добре...
Само ЦСКА !!!
Когато прочетох за вредата от алкохола се отказах от.... четенето !

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 12 юли 2007, 06:20

има нещо такова.... най-ярък показател за развитието на спорта, за мен, са олимпийските игри: бяхме страхотно спортна нация: в Монреал'76 бяхме седми по медали (6 зл., 9 ср., 7бр.), в Москва'80 - 3-ти (е, тогава имаше бойкот от някой западни държави, най-вече: САЩ не участваха), обаче в Сеул'88 се оказахме отново 7-ми (а тогава спряха щангистите ни в седем категории - на практика си бяхме четвърти в света!!!) с 10 зл., 12ср. и 13бр. - не е зле за 8-милионна държава... :!:

за сравнение, от 1992 (Барселона) до 2004 (Атина) включително общо имаме 13зл. 21ср и 22бр....
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 12 юли 2007, 09:08

Аз друго няма да коментирам, само ще спомена, че в България никога не е имало комунизъм :idea: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

п.п. доколкото си спомням, ние тогава уж строяхме т.нар. "развито социалистическо общество", което е етап по пътя към изграждането на крайният завършек - комунистическото общество.

Потребителски аватар
Fervex@
Мнения: 103
Регистриран на: 13 май 2007, 19:16

Re: цитат

Мнениеот Fervex@ » 12 юли 2007, 12:19

Delija написа:Аз друго няма да коментирам, само ще спомена, че в България никога не е имало комунизъм :idea: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

п.п. доколкото си спомням, ние тогава уж строяхме т.нар. "развито социалистическо общество", което е етап по пътя към изграждането на крайният завършек - комунистическото общество.


Именно, защото нямаше слагам комунизъм в кавички....
По-скоро беше тоталиризъм..
Само ЦСКА !!!

Когато прочетох за вредата от алкохола се отказах от.... четенето !

Потребителски аватар
Blazer
Мнения: 2828
Регистриран на: 24 апр 2005, 22:16

Мнениеот Blazer » 12 юли 2007, 13:51

Опредлено е имало и някои хубави неща тогава - спорт, змеделие, образование, които е трябвало да се запазят, но уви. :roll:
Изображение
Take It Easy!

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 14 юли 2007, 02:22

И лагерите, и избиването на хора без съд, и гонките, и забраната за висше образование на неудобните и техните поколения, и невъзможността да започнеш работа, защото пра-пра-пра дядо ти е бил с чин в българската армия, и национализацията, и изселванията в най-отдалечени краища от родното място, и приучаването на хората към лъжа и мързел, и държавна сигурност, и принуждаването на хората да доносничат срещу всеки, включително и срещу най-близките си, и "пазарната икономика с пълните магазини", и влизането за години в затворите за разказване на вицове, и тъпакът начело на държавата, заради когото в речниците са добавени нови думи, завършващи на "изъма", и забранената "бунтовническа" музика, и преследването на дългите коси и тесните панталони, и задължителният чужд, източен език в училищв, и външният дълг, и, и, и...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот mefkata » 14 юли 2007, 07:20

Fervex@ написа:Всички плюят така наречения "комунизъм", но ако човек се замисли ще разбере, че всъщност нещата от тогава са били съвсем по-добре от колкото сега. Да, вярно заради този строй България имаше и има да изплаща доста дългове, но самата държава вътре в нея беше добре в някои области.
Тук искам да наблегна на спорта и културата.
Всички футболни стадиони, игрища, зали са от "комунистическо" време.
Като се замисля наскоро не съм чел да се строи някой стадион... Освен този, който сега щели да почват във Варна...
Уличните площадки, детските кътове са от това време. Сега всеки метър земя е ценен, защото на него някой човек с костюм ще направи блок, ще построи къща или нещо такова. На къде отива спорта ни ?
Трябва да благодарим на Господ, че имаме добри природни таланти и патриотични треньори, които да учат децата на спорт.
Само за сравнение ще ви дам за пример - Полша. Правителсвото им даде премия от 1 милион евро за отбора, само защото завършиха групата без загуба. А нашите световни шампиони Албена и Максим получиха премия от .... 10 000 евро за двамата общо....
Сега на един приятел, който се занимава със спортни танци му предлагат 1200лв. на месец спонсорство, а условието е 3 месеца да се съзтезава за България и 9 месеца за Турция...
После се чудят защо някои спортисти се съзтезават за други държави... нормално е, тук няма предпоставки... Държавата не хае за собственото си поколение... Една трагична гледка на фона на останалите държави, поне в това отношение... Жалко е...
Комунизъм или не, беше по-добре...



Само ми кажи, ако не е тайна - кой набор си?
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 14 юли 2007, 09:50

тази тема ще се оформи като политическа... ;) (няма лошо, разбира се) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Fervex@
Мнения: 103
Регистриран на: 13 май 2007, 19:16

Мнениеот Fervex@ » 14 юли 2007, 11:25

85
Само ЦСКА !!!

Когато прочетох за вредата от алкохола се отказах от.... четенето !

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 14 юли 2007, 11:28

Тогава какво въобще си видял от комунизма(не претендирам,че аз съм видял :wink: )?

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 14 юли 2007, 12:17

mefkata написа:Само ми кажи, ако не е тайна - кой набор си?

Fervex@ написа:85


Извинявам се предварително на теб и на модераторите(админа),
но едно мога да ти отговоря:

ЗАВРИ СИ ТЕМАТА ТАМ, ДЕТО СЛЪНЦЕ НЕ ОГРЯВА!
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 14 юли 2007, 12:21

еее... не си прав, Мефи - това можеш да го кажеш за мнението му (щом не го споделяш и си краен в това), ама на самата тема нищо й няма... ;) :D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 14 юли 2007, 12:24

emevev написа:тази тема ще се оформи като политическа... ;) (няма лошо, разбира се) ;)
С това заглавие просто не й беше даден шанс за развитие в друга посока...
Изображение

Потребителски аватар
Fervex@
Мнения: 103
Регистриран на: 13 май 2007, 19:16

Мнениеот Fervex@ » 14 юли 2007, 13:44

Пак изкривявате нещата. Говорех само и единствено за СПОРТА и спортните бази и условия от тогава до сега....
А не за политика, вътрешна уредба, ДС или други такива.
mefkata, ко ми са извиняваш ве, келеш.
Само ЦСКА !!!

Когато прочетох за вредата от алкохола се отказах от.... четенето !

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 14 юли 2007, 15:57

на мен пък ми се говореше и за политика... ;) :D :D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта

cron