От комунизма до демокрацията

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vute » 10 апр 2008, 15:04

Източник ми е наличието на бездомни кучета по улиците, въпреки твърдението, че въпросните организации правят нещо по въпроса.... Не ми казвай, че не получават пари за дейността си... Забелязал ли си, че няма вече танцуващи мечки по улиците??? Значи който иска да направи нещо намира и начин...
Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот tridant » 10 апр 2008, 15:14

грешка
Последна промяна от tridant на 10 апр 2008, 17:11, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 10 апр 2008, 15:21

Финансиране получава единствено немската фондация "4 лапи", която в общи линии, освен медийно няма нищо общо с българксата действителност, имат голям ресурс, който при правилна политика може да е много полезен за решаването на проблема, но разбира се, никой политик не е заинтересован от използването на възможностите им. Българските организации нямат финансиране, затова не могат да си позволят да направят разяснителна кампания за вредата на българският политик по въпроса. Тези хора,които обичат животните, повече от всичко на света искат тези животни да не са на улицата, по разбираеми причини. Това напълно съвпада и с моето и твоето желание. Общините, обаче, взимат сериозни пари от бюджета, и затова не са заинтересовани от решаването на проблема, защото това ще им намали "сухото".
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот itsoVIII » 10 апр 2008, 15:23

Real_Madrid_Slavia написа:Финансиране получава единствено немската фондация "4 лапи", която в общи линии, освен медийно няма нищо общо с българксата действителност, имат голям ресурс, който при правилна политика може да е много полезен за решаването на проблема, но разбира се, никой политик не е заинтересован от използването на възможностите им. Българските организации нямат финансиране, затова не могат да си позволят да направят разяснителна кампания за вредата на българският политик по въпроса. Тези хора,които обичат животните, повече от всичко на света искат тези животни да не са на улицата, по разбираеми причини. Това напълно съвпада и с моето и твоето желание. Общините, обаче, взимат сериозни пари от бюджета, и затова не са заинтересовани от решаването на проблема, защото това ще им намали "сухото".

Това ми хареса :qipbj: :qipbj: :qipbj: То българският политик само вреди, краде и т.н. :qipaq:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vute » 10 апр 2008, 15:27

Кажи, тогава, защо съществуват българските организации? Може би като фен клубове на различните улични породи???

А политиците и общинарите наистина, ако нямат лична изгода от нещо, не се занимават с него....
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот itsoVIII » 10 апр 2008, 15:29

аз имам по-друго виждане за такива организации. И екологичните са такива - който им плати, тогава се намесват. Няма идеална цел. Само користна. Това е България, за съжаление.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 10 апр 2008, 15:48

itsoVIII написа:аз имам по-друго виждане за такива организации. И екологичните са такива - който им плати, тогава се намесват. Няма идеална цел. Само користна. Това е България, за съжаление.


Добре подплатено с факти изказване.
Ясно ми е, че е трудно да се разбере защо някакви хора се борят за някакви цели, от които нямат лична полза. Тези, които не са го правили, няма как да го разберат.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 10 апр 2008, 15:52

Stinkata написа:Кажи, тогава, защо съществуват българските организации?
А политиците и общинарите наистина, ако нямат лична изгода от нещо, не се занимават с него....


Организациите съществуват, защото хората обичат животните и искат да ги защитят, съвсем просто. В конкретния казус, който обсъждаме, това съвпада изключително и с ползата на всички останали, макар че политиците, за които това единствено не се отнася, понеже печелят от проблема, полагат сериозни усилия да пренесат проблема от болната глава на здравата и твоето твърдение, че хората са платени, а не работят в името на нещо, в което вярват, е потвърждение на това.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот itsoVIII » 10 апр 2008, 16:09

Един въпрос - бил ли си някога в община "Сапарева баня"? И да видиш хората в каква мизерия живеят? И веднага възниква въпросът - ЗАЩО? Заради идеалите на няколко шепа хора, които живеят в София, Самоков или Банско и не им трябва друга конкуренция? Значи според теб е по-добре около 35-40 хил души да тънат в мизерия за сметка на идеалите на шепа индивида, които не си убеден дали живеят ПРИРОДОСЪОБРАЗНО. Курорт "Паничище" не съществува от вчера, между другото. И ако си толкова за защита на природата - протестирай да спрат чистата рилска вода за софиянци. Защото тази вода тече именно в Сапарева баня ( водохващането "Джерман - Скакавица" ). Къде беше ти тогава?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 10 апр 2008, 16:39

Да ме прощаваш, ама това са пълни глупости. Каква точно е ползата на хората от Сапарева баня, че ще им изкупят земята някакви мутри (ей тия същите дето се стрелят през последните дни под път и над път)? Кажи ми, каква им е ползата??? А??? Не е ли по-добре да развиват собствен бизнес като всички богати местни хора в Европа? А? Бизнес, съобразен с дейстивтелността, който да ги направи заможни, дори богати, без да са роби цял живот на новите собственици на земите им, които нарушават всички закони в държавата и на "ЕС"??? За заплата от 200 лв ли трябва да се лишат от собствеността си, за да могат мутрите да рушат богатсвата на България? Каква им е далаверата, че при всеки дъжд ще им се наводнява града, защото няма какво да спира водата? Аре, стига глупости!!! Кога си стъпвал ти в Сапарева баня? Имаш ли представа, какво се случва там? Каква ти е на теб далаверата да защитаваш интересите на мутрите? Стегни се, информирай се, не говори наизуст, не е сериозно!
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот itsoVIII » 10 апр 2008, 16:48

Аз живея в Дупница, така че много по-добре от теб знам действителността.Какъв бизнес те гони? Говориш наистина наизуст. А изобщо разбираш ли от земеделие? Земята и нивите на тези хора е толкова малка, че не изкарват на практика нищо. И "Паничище" е на 15 км от Сапарева баня. Единственото нещо, което може да възроди този район е един курорт. Нищо повече. Аман от философи. В Сапарева баня нямат колектор за отпадните води, имат едно едва кретащо шивашко предприятие "Мария-Магдалена", Санаториумът го държи турчин, що-годе работи и това е.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 10 апр 2008, 16:55

Ясно защо ги защитаваш тогава... Какво се правиш, че не разбираш, местните хора трябва да се изхранват от туризъм, но не да изхранват мутрите, хващаш ли разликата? Туризъм, който ще им осигури на хората устойчиво развитие на населеното място, както многото планински селища, развиващи се на територията на "ЕС" твърде успешно. А не ударно пране на пари, не носещо никакви ползи, а само вреди на местното население, унищожаващо всичко и всички.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 10 апр 2008, 16:58

И като си от Дупница, защо не си от Марек :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот itsoVIII » 10 апр 2008, 17:01

И да ги подкрепям когато продават мачове ли? Е т'ва няма да стане. Аз виждам мизерията на тези хора всеки ден, видях преди 3 години адски жесток бой м/у съученици в едно от селата за....5 ст., ти ми развиваш някакви "философски" спорове....
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 10 апр 2008, 17:16

Какво значи "ти ми развиваш..."? Влез в сайта на европейските фондове за устойчиво развитие на слабо развитите райони! Виж как се финансират селища богати на природни ресурси! Виж, какви възможности се предоставят на хората в тези селища! После пак ела да си говорим като рагледаш!
ИзображениеИзображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 68 госта

cron