От комунизма до демокрацията

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 04 апр 2013, 00:27

Hristolov написа:
emevev написа: на ЕС са им нужни държави, които да им пазаруват застоялата стока, да произвеждат евтино от тяхно име

именно. да им купуваме стоките, по възможност чрез изкуствен стандарт на живот на кредити, да си ипотекираме и загубим жилищата в полза на тяхните банки. и също така да нямаме реална икономика освен изкуствено прехвърляне на електронни цифри през финансовите спекуланти, за да може ако нещо "сгафим" да ни разсипят за седмица.


Че то това си е масова практика в света. Последен пример Кипър.
Ако някой като Аржентина не е съгласен на големия ред от цитата, да бъде разсипан за една седмица, е лош и недемократичен. Междувременно се повишава реалната му икономика, без "помощта" на западните приятели, но пък това според Веси е комунистическо, пак лоша работа. Абе най-добре е да си си роб и да изпълняваш каквото ти кажат. Масите явно така им харесва и така е и най-лесно за обяснение, били сме мързеливи и не правим правилното. Демокрацията хвърчи навсякъде около нас ама ние сами сме си виновни, че ни убягва.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 04 апр 2013, 00:30

emevev написа:
Hristolov написа:
emevev написа: на ЕС са им нужни държави, които да им пазаруват застоялата стока, да произвеждат евтино от тяхно име

именно. да им купуваме стоките, по възможност чрез изкуствен стандарт на живот на кредити, да си ипотекираме и загубим жилищата в полза на тяхните банки. и също така да нямаме реална икономика освен изкуствено прехвърляне на електронни цифри през финансовите спекуланти, за да може ако нещо "сгафим" да ни разсипят за седмица.


И докато в началото на промените това не бе очевидно, то 23 години по-късно би трябвало да е ясно на всички, ама... ей го на... :?


Да де. И на мен това ми се върти в главата. Преди малко отговорих на този пост, че е масова практика така да правят и аз мислех, че в момента е ясно на всички след 23 години ама ей го на дето викаш. Има си и лапни шарани като Весито :qipag:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 04 апр 2013, 08:21

Чета и препрочитам и ..... =D>
Набутахте Б-я в съюз с балканските държави,това как да е,въпреки ,че може и да се изтрепем.То имаше Югославия и бая кръв проляха за да се разтури.Обаче съюза с бившите страни от СССР много ме изкефи,че дайте направо да го възродим и да се предложим за 16 или 17 република/не знам колко са били/
Съюз с Русия +Китай....какво да ви кажа?Само не разбирам на кой див кап. ще слугувате тогава, на руските милиардери или на китайските
Всичко може,само не и в ЕС.Не знам дали знаете,но човек от вашата партия- Жан Виденов още през97/точно в момента, когато е забатачил всичко/ ни е предложил на ЕС.

Аз викам да вземем да разделим Б-я както е било преди Съединението.Едни в ЕС,други където и в който съюз искат! :qipag:Аз ви предлагам Северна Корея-соц в пълния му блясък! Как ще гледате футболните мачове и как ще пишете на компа ми е интересно обаче, след като там интернет има по 2часа и само за отбрани хора.Нищо де,ще имате повече време да работите за общото благо.

пп Имаме квоти в ЕС само в сектори в които има външно финансиране.Там има и много сериозен одит за какво и как се харчат парите.Такива квоти имат всички членки на базата на подадени от тях самите данни.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот rafaelis » 04 апр 2013, 13:34

8 написа:Да ти кажа честно на ухо и аз си мечтая за Пикадили във всеки град в България ама не си го признавам.

Сигурно ще сбъднат мечтите ти. Само малко по-бавно, като знам, че едва след първите десет години от съществуването си са излезли извън Варна.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот rafaelis » 04 апр 2013, 14:31

Имало тема точно за изборите - и с много страници за изписване - чак ще трябват май повече избори, та да се запълни
viewtopic.php?f=19&p=907648#p907648

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 04 апр 2013, 17:52

Vesela Taneva написа:Чета и препрочитам и ..... =D>


Четеш, препрочиташ... и пак не си разбрала на какво отговарях... :qipag:
(със сигурност не съм правил предложения или пък съм изразявал предпочитания за такива съюзи)

т.е. изхабила си си времето да оспорваш неща, които не твърдя... (но пък си го включила в подкрепа на тезата си по другите въпроси) :D :D :D :D

Vesela Taneva написа:Аз ви предлагам Северна Корея-соц в пълния му блясък! Как ще гледате футболните мачове и как ще пишете на компа ми е интересно обаче, след като там интернет има по 2часа и само за отбрани хора.Нищо де,ще имате повече време да работите за общото благо.


В Сомалия гледат всички мачове от цял свят и са нон-стоп в интернет (не излизат навън от толкова много TV и нет) - и не е за отбрани хора, за всички е... Там не работят за общото благо, понеже то им е дадено наготово... ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот vill_1 » 04 апр 2013, 19:40

rafaelis написа:Имало тема точно за изборите - и с много страници за изписване - чак ще трябват май повече избори, та да се запълни
viewtopic.php?f=19&p=907648#p907648


Скрит мод,рече,каза и отсече,че даже и премести дискусията. :qipbl:
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 04 апр 2013, 22:37

emevev написа:
Четеш, препрочиташ... и пак не си разбрала
(със сигурност не съм правил предложения или пък съм изразявал предпочитания за такива съюзи)

т.е. изхабила си си времето да оспорваш неща, които не твърдя... (но пък си го включила в подкрепа на тезата си по другите въпроси) :D :D :D :D


emevev написа:
Al написа:Какъв е тоя възможен и реален съюз?


То има няколко десетки варианта...
(бившите соц, балкански, бившите руски, Китай+Русия... и всякакви комбинации м/у тях...)

Със сигурност съм прочела ,че правиш предложения за невъзможен и нереален съюз в" няколко десетки варианта"
А аз никога не бих пропуснала възможност да подкрепя тезата си! :D

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 04 апр 2013, 23:27

Да, това са възможни и реални съюзи (т.е. евентуални варианти, ако не сме в ЕС) - къде прочете, че предпочитам или предлагам да сме в такъв? :roll: (попитаха ме защо ЕС ни иска, а не: в какъв съюз искам аз да сме)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 05 апр 2013, 03:13

Vesela Taneva написа: Съюз с Русия +Китай....какво да ви кажа?Само не разбирам на кой див кап. ще слугувате тогава, на руските милиардери или на китайските


Да съм в съюз с Китай не знам ама китайския пазар да ми е под ръка нямам нищо против. Аржентина след фалита и бойкота на експертите от международните институции така са нараснали. С масово производство за Южна Америка и Китай, не за евроатлантическите икономики, които са един път затънали в кризата и втори път и малкото потребление, което го има си е за утвърдените им марки.......пък ти наричай лошо да продаваш стоката си на 1.5 милиарден пазар. Аржентина си е добре, въпреки че "недемократично" по твоите разбирания.

Ти не можа ли да вникнеш, че няма соц, няма кап, а има най-голяма далавера и тя ти диктува в случая да не си от малките в съюза на Запада, нито пък да псуваш по Русия. Ако станеш Израел развявай байрака на капитализма понеже всичко идва от щатите ама ти не си някакъв любимец или слабост на щатите. В живота е същото. Жените не питат как и защо нещо постигаш (демократично, социалистически, капиталистически или другояче). Искат най-хубавото. Така е в живота, същото е в политиката и икономиката, НАЙ-ДОБРОТО търсиш. Всеки нормален човек иска това. Когато стана едър капиталист на Запад ще прегърна твоите идеи и ще ги подкрепям горещо и дори ще настоявам да продължиш да ги втълпяваш на околните, за да съм сигурен, че действат демократично, тоест че ще си остана богат и техен господар.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 05 апр 2013, 07:31

Защо само жените, бре, Веско - мъжете не искат ли?! :roll: :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот rafaelis » 05 апр 2013, 08:39

Искаме да сме Швейцария на Балканите с исландска конституция, венецуелски президент, китайски комунизъм, люксембургски заплати, гръцки мързел и шведски маси с френска кухня, немска бира и шотландско уиски ...


Според отлично информирани спиритични източници духът на Уго Чавес се навърта наоколо в търсене на гостоприемно тяло и електорат.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот rafaelis » 05 апр 2013, 08:43

emevev написа: в какъв съюз искам аз да сме)

А, ако не е тайна, всъщност, в какъв съюз искаш да сме?

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот emevev » 05 апр 2013, 08:51

Мен много ме е яд, че в продължение на десетилетия псувахме пропагандата, а сега нямаме нищо против нея - всички различни от статуквото се омаскаряват безскрупулно и поголовно, а ние нямаме никакъв проблем с това и дори не считаме за необходимо да проверим истината - напълно достатъчно ни е някой да го сподели (без значение кой) и разказаното да ни допада (да ни гали слуха), за да го приемем за безспорен факт... :(
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 05 апр 2013, 08:56

emevev написа:Да, това са възможни и реални съюзи (т.е. евентуални варианти, ако не сме в ЕС) - къде прочете, че предпочитам или предлагам да сме в такъв? :roll: (попитаха ме защо ЕС ни иска, а не: в какъв съюз искам аз да сме)

Тогава защо побликуваш публично подобни варианти?!Излиза ,че си мислил по въпроса.Невероятно е,че искате какво ли не,от Аржентина ...до Китай през Русия само не и ЕС! :qipap:
Ако те е питал 8 сори, но не съм го запомнила в безкрайните му словоизлияния.
пп Ако не искате такива съюзи ,ми е интересно какво искате точно?Освен соц,де. :D
Последна промяна от Vesela Taneva на 05 апр 2013, 15:39, променено общо 1 път.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта

cron