От комунизма до демокрацията

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Мнениеот svo » 14 юли 2007, 16:29

той мача с политиката е ясен :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 14 юли 2007, 18:30

emevev написа:еее... не си прав, Мефи - това можеш да го кажеш за мнението му (щом не го споделяш и си краен в това), ама на самата тема нищо й няма... ;) :D :D :D


1. Краен съм, защото ми писна от малоумници, дето ми обясняват к'во било при Бай Тошо, а ме хвана точно в момент, в който се връщах от откриване на изложба на Тодор Цонев. Нека келеша с фармацевтичния ник попрочете малко в нета....и ще ме разбере
2, Темата е абсурдна като заглавие, защото внуяава, че едва ли не сме в демокрацията. Ако някой не е рзбрал никъде в Източна Европа, вкл. и в БГ не е изградена демокрация. Живеем в посткомунизъм. Както един руснак беше казал: Единственото по-страшно нещо от комунизма е посткомунизма! :?
3, Написах много повече, отколкото възнамерявах
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 14 юли 2007, 18:52

A mefkata не живеем ли в неокомунизъм :wink: Това ми дойде от тогава , когато Светльо Витков си определяше песента "Черно море" в "Шоуто на Слави" ;)
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 14 юли 2007, 20:59

mefkata написа:2, Темата е абсурдна като заглавие, защото внушава, че едва ли не сме в демокрацията. Ако някой не е рзбрал никъде в Източна Европа, вкл. и в БГ не е изградена демокрация. Живеем в посткомунизъм. Както един руснак беше казал: Единственото по-страшно нещо от комунизма е посткомунизма! :?


:D :D :D е, ти почна като ония, които пък казват, че онова не е било комунизъм... ;) :D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 14 юли 2007, 23:03

Спи спокойно, народе! Депутатите работят ударно. Както ми се похвали един от тях, половината парламент вече направи първия милион, а останалата половина работи по въпроса. Преходът завърши - в законодателната власт вече няма пролетарии.
На пръв поглед положението не е толкова розово, но както знаете,
очите понякога лъжат
Такъв е случаят и с декларациите на по-първите хора в държавата пред Сметната палата.
Не искам да кажа, че политиците нещо послъгват или крият. Не дай Боже! Те не са такива хора. Но все пак са длъжни да се придържат към документите.
Когато купувате къща например, пред нотариуса изповядвате не истинската цена, а данъчната оценка. Това ще ви посъветва всеки адвокат. Така продавачът не плаща данък общ доход. Затова всички недвижими имоти по нотариален акт имат по-ниска от действителната си цена.
В декларациите пред Сметната палата ще видите, че лани един депутат си е купил къща с двор край морето за 10 000 лева. Е, това е било по ланшните цени. Свършиха тия къщи. Сега има само от сто хиляди евро нагоре.
Подобна е оценката и на търговските дружества. Една депутатска фирма може да е с капитал 5000 лева, а да притежава имущество за милиони. Така че депутатът хем да няма нищо за деклариране, хем да не е материално притеснен.
Всъщност сред народните представители има два вида милионери: обикновени и мулти. Към вторите спадат няколко души. Добромир Гущеров през миналата година продаде 51 процента от акциите на застрахователната компания "Орел-Г холдинг" на италианската група "Дженерали". Цената наистина беше запазена в тайна, но несъмнено е поне осемцифрена, защото приходът от застрахователни премии на холдинга за 2005 г. беше 30 милиона лева.
"Мистър Икономика" за 2005 г. Петър Кънев също печаташе пари още преди да стане депутат. Неговата печатница "Демакс", от която притежава 95 процента, има годишен оборот 25 милиона лева. Кънев притежава и половината от "Инфорадио".
Сред крупните червени бизнесмени са и наследниците на бившите партийни величия Жени Живкова и Кирил Добрев. Внучката на Тато облече олимпийската делегация за игрите в Сидни, а младият социалист имаше чейнджбюро още преди десетина години.
Коалиционните партньори се мъчат да не изостават от своите колеги. В редиците на НДСВ
също има отличници
макар това да не личи от техните декларации. Борислав Ралчев има четири имота във Варна, а къщата, в която живее, е същински палат, който по днешни пазарни цени вероятно надхвърля един милион евро. Милен Велчев има акции за милион и сто хиляди, а Лучано, макар да няма собствен бизнес, защото прехвърли всичко на жена си, когато стана министър в предишния кабинет, все пак с нейна помощ успява да поддържа своя автопарк. Знае се, че бившият шофьор има слабост към хубавите коли.
В ДПС най-богат е Фидел Беев. Казват, че негов бил целият Велинград. Даже го наричат Беевград. Това може да е преувеличение, но петте фирми на Бееви, в които депутатът прехвърли собствеността на жена си, държат местната кабелна телевизия, вестника, доставката на интернет за общината, концесията за чистотата и автобусните линии. Сестрата на депутата Аделина Субева е шеф на автогарата.
Опозицията не остава по-назад. Всъщност Беев върви по стъпките на бившето синьо величие Иван Костов, на когото приписват собствеността върху друг родопски град - Девин. Костов пести от командировъчни още от времето, когато беше премиер.
Бившата синя, а сега независима депутатка Мария Капон още с влизането си в парламента застана в челото на класацията по финикийски знаци. Нейният колега Александър Праматарски пък е умел брокер в покупко-продажбата на имоти.
Където е текло, пак ще тече - както казал майсторът, след като поправил покрива.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 14 юли 2007, 23:47

armataz_01_11 Ееееееее, кой ще го чете това бе?? .... Ние повечето тука постове по-дълги от 3 реда не четем :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 15 юли 2007, 08:22

emevev написа:
mefkata написа:2, Темата е абсурдна като заглавие, защото внушава, че едва ли не сме в демокрацията. Ако някой не е рзбрал никъде в Източна Европа, вкл. и в БГ не е изградена демокрация. Живеем в посткомунизъм. Както един руснак беше казал: Единственото по-страшно нещо от комунизма е посткомунизма! :?


:D :D :D е, ти почна като ония, които пък казват, че онова не е било комунизъм... ;) :D :D :D


Емка, изводът, за огромно съжаление, не е мой! Де да беше - можеяе да е плод на лични пристрастия. Проблемът, е че това са изводи на световни анализатори, политически и икономически, вкл. от МФВ, които под сурдинка си признаха, че са сбъркали с експеримента "шокова треапия" :shock: :shock: :shock: и...повече няма да правят така :P
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 15 юли 2007, 08:27

така е, бре... ама и за предишния режим изводът не е мой... ;) оправдават провала му с шайката ръководители на Партията - идеята му (на строя) не е била такава... ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 15 юли 2007, 09:33

ЛЕВСКИ СА ОТБОРА НА ВСИЧКИ ВЛАСТИ,ЗА ТОВА ЛИ Е ТАЗИ ТЕМА :?: :lol:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
Fervex@
Мнения: 103
Регистриран на: 13 май 2007, 19:16

Мнениеот Fervex@ » 15 юли 2007, 10:21

mefkata написа:
emevev написа:еее... не си прав, Мефи - това можеш да го кажеш за мнението му (щом не го споделяш и си краен в това), ама на самата тема нищо й няма... ;) :D :D :D


1. Краен съм, защото ми писна от малоумници, дето ми обясняват к'во било при Бай Тошо, а ме хвана точно в момент, в който се връщах от откриване на изложба на Тодор Цонев. Нека келеша с фармацевтичния ник попрочете малко в нета....и ще ме разбере
2, Темата е абсурдна като заглавие, защото внуяава, че едва ли не сме в демокрацията. Ако някой не е рзбрал никъде в Източна Европа, вкл. и в БГ не е изградена демокрация. Живеем в посткомунизъм. Както един руснак беше казал: Единственото по-страшно нещо от комунизма е посткомунизма! :?
3, Написах много повече, отколкото възнамерявах


Недей много знай ве ей.
Първо ми прочети първия пост да видиш за какво става въпрос и после говори тука, циган прост.
Само ЦСКА !!!
Когато прочетох за вредата от алкохола се отказах от.... четенето !

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 15 юли 2007, 10:27

Fervex, няма да взимам отношение по спора ви (за момента), ама ми прави лошо впечатление, че хич не си мериш приказките (по принцип - във всички теми)... ;) а това няма да продължи дълго, вярвай ми... ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Fervex@
Мнения: 103
Регистриран на: 13 май 2007, 19:16

Мнениеот Fervex@ » 15 юли 2007, 10:52

А, виж че винаги съм провокиран.
Разгледай мненията по-напред и виж с каква дума бях наречен от този индивид...
Само ЦСКА !!!

Когато прочетох за вредата от алкохола се отказах от.... четенето !

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 15 юли 2007, 10:59

мда... така е... :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Мнениеот tridant » 15 юли 2007, 15:12

Аз като чета заглавието ,темата си е чисто политическа.
Така ,че по това ще говоря.

По уродлив преход от нашия няма.Може би в Русия,но за там е трудно да се каже,че има преход.
Въпреки,
че вече сме членове и на НАТО,и на ЕС
сме си в същия бардак и курвите са си същите.

И вместо да ви пълня главите с мои разсъждения ще ви разкажа една история/Няма нищо общо с футбола/

Когато Илия Павлов беше президент на ЦСКА,за някакъв лагер настанил отбора в Шведския хотел във Варна./Собственост на Мултигруп/И една сутрин строил всички и почнал да им се кара нещо, и да се прави на велик.По това време беше най богатия българин май.
И в тоя момент от някъде се появява Андрей Луканов,гост на хотела,по чехли и халат.
И застанал зад Илия Павлов и ПЛЯС зад врата.
-Илийчо, какво се правиж на мъж и ти?
-ООООО Г-н Луканов,колко се радвам да ви видя- и т.н. само свирка дето не му направил
Та тоя кукловод,трето поколение комунист,както сам обичаше да казва,ни е бил 2 пъти премиер.А и когато не беше,пак дърпаше конците
Андрей Луканов е покойник,убиха го точно тия ,които захранваше,но неговия план успя на 100%
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 16 юли 2007, 00:17

Мефка,какъв посткомунизъм,ккави 5 лв бре :shock:

След като сме член на ЕС и НАТО,има:

-свобода на слово и печат

-политически плурализъм

-- мoжеш свободно да критикуваш властта,да органицираш срещи и митинги без да искаш разрешение от милицията

Какво още искаш? :roll:
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта

cron