Франция отвори досиетата си за извънземни

Сами ли сме във Вселената

Анкетата завърши на 02 апр 2007, 23:41

Сами сме
6
23%
Не сме сами
20
77%
 
Общо гласове: 26

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот VILIO » 22 сеп 2010, 12:30

:qipag: :qipag: :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот Stinkata » 22 сеп 2010, 13:23

наблюдаемата част на вселената e благосклонна към съществуването на живота и човешките същества, докато другите по отдалечени райони, може би изключват възможността за формиране на живот, най-малкото такъв какъвто го познаваме."
Това е прозрението - някъде има живот, а някъде - не... :lol: :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот VILIO » 22 сеп 2010, 14:11

По-скоро имат предвид,че има живот според други закони.Например според общите разбирания живота трябва да има ако има определени условия като вода,кислород и т.н..Всички търсят живот на планети които приличат на нашата.Търся живот според нашите разбирания и подобия,а се оказа,че дори на нашата планета има живот който нито диша кислород,нито му трябва светлина за фотосинтез.

Друго интересно е,че човек възприема реалността чрез петте си сетива,които улавят и декодират определен честотен спектър,извън който ние сме слепи и глухи.Този честотен спектър от гледна точка на общата съществуваща материя (енергия) представлява процент от порядъка на миниатюрна стойност от около 0,005 % и се ограничава само до електромагнитният спектър,който наричаме видима светлина.Ние не можем да си имаме и най-малка идея какво съществува извън нашия фокус на възприятия.

Нищо чудно да гъмжи от различни форми на съществуване,опериращи на различни честоти и в различни измерения,които дори съществуват в едно и също пространство,но не се виждат едни други поради разликата в честотите.
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот Stinkata » 22 сеп 2010, 14:26

Е да, де... Някъде може да гъмжи от живот, другаде - не.... :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот VILIO » 22 сеп 2010, 14:59

Тука има тука няма.Явно тея учени са комарджии. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот Казуса » 22 сеп 2010, 17:10

VILIO написа:По-скоро имат предвид,че има живот според други закони.Например според общите разбирания живота трябва да има ако има определени условия като вода,кислород и т.н..Всички търсят живот на планети които приличат на нашата.Търся живот според нашите разбирания и подобия,а се оказа,че дори на нашата планета има живот който нито диша кислород,нито му трябва светлина за фотосинтез.

Друго интересно е,че човек възприема реалността чрез петте си сетива,които улавят и декодират определен честотен спектър,извън който ние сме слепи и глухи.Този честотен спектър от гледна точка на общата съществуваща материя (енергия) представлява процент от порядъка на миниатюрна стойност от около 0,005 % и се ограничава само до електромагнитният спектър,който наричаме видима светлина.Ние не можем да си имаме и най-малка идея какво съществува извън нашия фокус на възприятия.

Нищо чудно да гъмжи от различни форми на съществуване,опериращи на различни честоти и в различни измерения,които дори съществуват в едно и също пространство,но не се виждат едни други поради разликата в честотите.

Аз мисля, че става въпрос не толкова за условията за живот според нашите разбирания, колкото до това, дали законите на физиката действат както на земята. Много е вероятно земното Е=m.c2 в другия край на вселената да гласи E=2m.c3. Или пък скоростта на светлината да е 1.2 от нашата си тук. Или радиационния фон от Големия взрив да е три пъти по-нисък.
А иначе това, че не можем да усетим всичко, което ни заобикаля посредством сетивата ни, е голяма пречка за истинско опознаване на света. Аз поне се надявам скоро да докажем, че хигс-бозоните същестуват. И ако е възможно, преди да си спретнем мини-черна дупка на планетата :qipap:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот Delija » 23 сеп 2010, 11:18

Т.нар. учени са едни крайно прости, тъпи и ограничени същества. А т.нар. Наука винаги е огричала всичко, което не може да си обясни с нейните примитивни средства и "закони", които съществуват само в главите на преди малко споменатите тъпунгери.

Така например, едно време тогавашните "учени" са твърдяли, че земята е плоска и едва ли не като стигнеша накрая й, ще паднеш. :qipbj: :qipbj: :qipbj: (е, за съжаление "умните" глави не са уточнявали какво ще стане с теб, когато "паднеш" от Земята.....), а немалко хора, които са си позволявали да оспорват "великото" им "научно" прозрение, са били убивани. И е трябвало да дойде времето на т.нар. велики мореплаватели, та да разберат "учените" глави колко тъпи са "научните" им твърдения.

Тъй, че след време хората ще разберат още много неща, които днес отричат, следвайки вярно заветите на тази проста и ограничена прослойка, кичеща се с гръмкото наименование УЧЕНИ. Както винаги е ставало в човешката история....

А относно другото - Вселената е толкова голяма, че човешкият мозък е прекалено мижав, за да си представи и част от нейната големина. И ако някой си мисли, че в цялата тази необятна шир, само на една свръх микроскопична плюнка, каквото представлява планетата Земя, има живот, жестоко се лъже. Но, уви, ще трябва да почакаме още някой друг век, за да може "великата" "наука" да ни го "докаже", с нейните примитивни закони и тъпоглави водачи....

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот rafaelis » 23 сеп 2010, 11:52

Ееееее, Дели, малко си краен за учените. Едва ли чак пък всички от тях си представят, че всичко им е ясно. Мъчат се да научат колкото могат, друг е въпросът, че то не е много.
Някои от тях са наясно какви са им възможностите, беше някакъв преподавател по медицина, който започвал лекциите си пред новите студенти така (цитирам съвсем приблизително) - "има открити 4520 болести, а лек - за 120 от тях, така че, да останат тия, които смятат, че ще могат да се справят мисловно и душевно с тая ситуация в професията".

А е отделен въпросът кой за какви цели може да използва техните знания (или незнания) и да убива по тоя повод.
А и немалко учени са убивани. Я само си помисли, ако утре някой учен неоспоримо установи човешкия произход на Христос, с доказателства и прочее. Цялата религия се срутва, защото се крепи на тази теза, а оспори ли някой тезата, доказва, че религията лъже. Не ще го убият, ми не знам какво.

Това горе май беше офф, иначе сто на сто има живот и на други места, ако са по напреднали и могат да дойдат, а не идват, допускам, че не сме им симпатични, не сме им интересни или няма какво да изсмучат от такава малка планетка. :qipag:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот rafaelis » 23 сеп 2010, 12:54

Ааааааа, тцъ, не си прав. :qipap: Затънтено, затънтено, ама някой се е завлякъл дотам, после е писал из интернета, инфото е стигнало до един, после до втори, после до теб, после ти го показваш на мен и така нататък и ги знаем вече нисга.
Е, та по другите планети да не би да не висят по комповете? :qipag: :qipag: :qipag: Един да ни е видял и да е писал за нас и ей го инфото се носи из безмерната космическа шир.
Ама може и там да е криза, цените на бензина им високи или пък да се е разлял из техния Мексикански залив и да е свършил, или сто други неща и да си викат никакво мърдане сега, като се успокоят междугалактическите пазари, борсата се закроти и престане да ръси метеорити и се намерят пари да оправят дупките по Млечния път, ще отидем да ги навестим. :qipag: :qipag: :qipag:
Така че, чакаме, чакаме. :qipap:

Потребителски аватар
svo
Мнения: 8956
Регистриран на: 22 юни 2007, 08:40

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот svo » 23 сеп 2010, 13:03

всичко е разработка на военните... Те затова спряха и "мелодия на годината" :qipag: :qipag: :qipag:
ПОДПИС :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Обява: Купувам мед от Словакия :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот Stinkata » 23 сеп 2010, 13:50

Точно така! Нищо случайно няма в тая работа - Франция отвори досиетата си за извънземни..... и ни върна ромите... :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот Delija » 23 сеп 2010, 14:20

rafaelis написа:А и немалко учени са убивани. Я само си помисли, ако утре някой учен неоспоримо установи човешкия произход на Христос, с доказателства и прочее. Цялата религия се срутва, защото се крепи на тази теза, а оспори ли някой тезата, доказва, че религията лъже. Не ще го убият, ми не знам какво.


Тя религията отдавна се е срутила, единствено все още вирее сред по-примитивните общества, основно мюсюлмански. Но след време и там нейното значение ще изтлее, с неизбежното развитие на въпросните.

Религията за това е и създадена - да манипулира масите. И дълги векове е успявала. Но вече замира полека-лека, което е и естсетвеният ход на нещата. Просто е една пълна глупост.

rafaelis написа:Това горе май беше офф, иначе сто на сто има живот и на други места, ако са по напреднали и могат да дойдат, а не идват, допускам, че не сме им симпатични, не сме им интересни или няма какво да изсмучат от такава малка планетка. :qipag:


А откъде знаеш, че никой не идва/не е идвал??! :qipab: Или чакаш някой да дойде и да се представи по телевизора - здравейте, аз съм съществото Дости, идвам от планетата Олимпия, която се намира в Люблянската система, която пък на свой ред е част от словенската галактика ( примерно :qipap: :qipap: Евентуалната прилика с всякакви действителни лица, събития или случки, е напълно случайна и не е търсена умишлено от автора на конкретния пример :qipab: :qipap: :qipap: )

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот rafaelis » 23 сеп 2010, 14:34

Стига бе, Дели, как ще замира? Религията е бизнес за милиарди, кой ще я остави да отмре? Не влагаш нищо в производство, нито копаеш плантации с марихуана под слънцето, а възвращаемостта в проценти е .....

Или чакаш някой да дойде и да се представи по телевизора

Искаш да кажеш, че извънземните са невъзпитани??? :shock: И няма да се представят, както изисква учтивостта??? :shock: Ти уби всичко детско в мен. :qipbl: :qipap:

Друг е въпросът, че тоя къв беше там, дето го казваш и три пъти да ми се представи, нещо несимпатичен ми се чини и това е. :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот Delija » 23 сеп 2010, 15:05

Добре де, замира в оная светлина, в която е позната векове наред - официално като мост между Бога и хората, а неофициално като чист манипулатор на масите.

Иначе, да, религията мутира и се трансформира в чист и откровен бизнес. Ето, неотдавна едни попове набиха техен колега, щото продавал свещите на по-ниски цени от тях и подбивал пазара. :qipap: :qipap: :qipap:

Относно извънземните, ще си послужа с примера на Баткото - ти имаш възможност да знаеш за лемурите от малката горичка в Мадагаскар, тъй като произлизаш от човешкия род, който е далеч по-напреднал. Но въпросните лемури въобще и не подозират за теб, тъй като техният род е на много по-примитивно ниво на развитие и целият техен свят се върти около някаква малка горичка в Мадагаскар. Дори и не подозират какъв пъстър и безкраен свят има извън нея.
Е, приеми, че за някои може би и ние сме на ниво мадагаскарски лемур, спрямо неговото развитие, естествено..... :qipab: :qipab: :qipap: :qipap:

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Франция отвори досиетата си за извънземни

Мнениеот rafaelis » 23 сеп 2010, 15:35

Според мен, винаги е била бизнес. Поне ръководещите го винаги са го осъзнавали. А защо на масите, ако има Бог, им е нужна връзка с него, така да се каже доставчик на общуването, не ми е понятно, ама те си знаят. Е то аз и защо едни и същи фирми стояха на входа и изхода на Кремиковци не мога да си обясня, та това ли? :qipag: :qipag: :qipag:

За лемурите, сигурно добре си се чувстват в своя си лемурски свят, какво като не подозират за мен. Дори си мисля, че е по-добре, за какво им е да слушат за Левскси и ЦСКА, примерно, а? :qipag: :qipag: :qipag:

Но понеже съм на по-високо ниво и осъзнавам, че е възможно да има пъстър и безкраен свят, за който не знаем и би било интересно да се види, остава какво?, да се надявам на учените да измислят как да живеем до 700 години, та да изчакаме откриването на въпросния свят. Кофтито е само, че ще трябва да бачкаме до 600 години за пенсия. :qipag: :qipag: :qipag:


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта

cron