ТРАГЕДИИ!!!

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Казуса » 11 дек 2008, 20:34

rafaelis написа:Не одобрявам паленето на национално знаме, но не мисля, че трябва да се реагира с насилие на подобно нещо. Има си законов ред, а полицията не е законът, достатъчно е да задържи извършителя.

Проблемът със законът в България е преди всички в неговото неспазване. Мисля, че ще изразя мнението на повечето хора, като напиша, че правосъдието в България не е ефективно.
Надали някой поругал националния флаг би получи ефективна присъда, освен ако не влезе в медийния фокус. (Което ме подсеща, че в последните 19 години в България няма осъден за лъжесвидетелстване например! И в този смисъл делото срещу Сидеров за подбудителсвто към лъжесвидетелстване може да се приеме за уникат.)
Та идеята ми е, че аз лично оправдавам до известна степен ступването на престъпниците, когато биват хваната от полицаите. Особено ако става въпрос за семейно насилие - това между другото. И одобрявам това не заради друго, а защото просто наказанията не действат еферктивно. И така "правораздаването в ареста" си остава единственото възмездие за престъпниците.
Нека да отбележа, че съм принципен противник на прозвола на полицаите, но в сбърканата ни система все пак трябва да има нещо дори и малко, което да възпира престъпниците. Дори ако това не е съдът, а органът по опазване на обществения ред.
А за полицаите, които ядат мазни банички и ги мързи да изпълняват служебните си задължения, мога да кажа, че това е проблем на МВР, но надали можем да искаме всичко да е цветя и рози там, след като в цялата ни мила Родина пейзажът е бодили и найлонови торбички.
А за полицаите, които убиват без нужда и причина - никакъв компромис! Така както законът засилено ги защитава при изпълнение на служебните им задължения, така и засилено трябва да ги наказва.
А за сговора на криминализирани елементи с нашата полиция нещата отдавна са казани, но да участваш в тълпа с тях... токова животно у нас все още не съм чул да има... :qipbl:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот rafaelis » 11 дек 2008, 20:55

Казуса написа: А за полицаите, които убиват без нужда и причина - никакъв компромис! Така както законът засилено ги защитава при изпълнение на служебните им задължения, така и засилено трябва да ги наказва.

:qipbs: :qipbs: :qipbs:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Wallace » 12 дек 2008, 16:22

Над 1000 студенти от всички университети в София се включиха в траурното шествие в памет на убития 20-годишен студент по фармация Стоян Балтов.

Походът започна пред спортната зала “Христо Ботев”, където в продължение на половин час се събираха младежи, носейки цветя и портрети на Стоян.

Мнозина от тях споделиха, че преподавателите им са солидарни с техните искания и са ги освободили от лекции.

Младите хора носеха лозунги “Вън мутрите от Студентски град” и “Да извоюваме сигурност”.

"Вижте колко черни лимузини паркират всяка вечер пред дискотеките в района. Нима те са наши и ние ги паркираме там? Студентски град не е Лас Вегас, а място за учене и забавление на млади хора", призоваваха студенти.

Шествието се насочи към дискотека “Амнезия”, където студентите положиха цветя на лобното място на Стоян.

“Вече трета година искаме срещи за обсъждане на проблемите в Студентски град. Никой обаче не ни обръща особено внимание”, обяви един от инициаторите на мирния протест - Борислав Сандов.

“Не може Студентски град да тъне в тъмнина по цяла нощ. Не може, когато повикаш линейка, тя да идва след половин час просто защото наблизо нямало център”, допълни Сандов.

В края на своето шествие студентите се насочиха към сградата на общината на район „Студентски“, където представиха своите искания.

Сред тях са увеличение на органите на реда в Студентски град, подобряване на медицинското обслужване, незабавни мерки по отношение на подобряване на инфраструктурата в градчето и одържавяване на територията на Студентски град и изцяло държавно стопанисване на общежития и площи.

Младите хора поставиха начален срок на изпълнението на своите искания 15 декември.

“Ако няма реакция на отговорните хора, ще преминем към продължителни протестни действия, с които да извоюваме своята сигурност”, заканиха се студентите.

Приятели и колеги на Стоян Балтов поискаха от общината да даде разрешение за издигане на паметна плоча на мястото на инцидента и незабавна и ефективна присъда на неговите убийци.

В момента тече и подписка за справедлива присъда на убийците на студента, като в рамките само на ден са събрани над 1000 подписа.

Dnes.bg припомня, че 20-годишният студент по фармация Стоян Балтов беше пребит до смърт на 5 декември пред дискотека в Студентски град.

Първоначално за побоя бяха задържани петима младежи. В момента в ареста е единствено 20-годишният Вили Георгиев.

Той е обвинен, че е участвал в масово сбиване в нощта, когато до смърт бе пребит студентът по медицина Стоян Балтов.

В събота, 13 декември, в Сливен, от 11,30 ч. в градската градина ще има протестно траурно шествие в памет на Стоян.



1000 души! Бах - много, бе - очаквах 200-300. Всъщност не е смешно, жалко е. Преди 10 години шествията със студентите започваха от над 10 000 души. Сега всеки го е обзела апатия, безразличие към съдбата на другия. Всички съчувстват на убития, но пък нямат време за протест, защото това не може да се случи на тях. И така... нататък...

1000 души и техните искания... Глупости на търкалета. Щут. гарт отдавна е един малък Лас Вегас и има хора с големи интереси, на които им е угодно да е така. А иначе - да го духат бедните!
Толкова.
http://www.vbox7.com/play:f09a39df
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Wallace » 12 дек 2008, 16:27

Софийският градски съд потвърди мярката за неотклонение „задържане под стража“ на дупнишкия бизнесмен Пламен Галев. Това съобщи адвокатът му Виктор Михайлов.

Пламен Галев няма да обжалва решението на съда.

Бизнесменът бе задържан в ареста заради заплашване на журналист.

Телохранителят на братя Галеви Георги Градевски – Конъна, не е отрекъл, че е ударил сина на дупнишката журналистка Лидия Павлова.

Същевременно дупничани организираха подписка в подкрепа на Пламен Галев. 11 хил. подписа са събрали за ден и половина с подписката “Дупница не се страхува и подкрепя Пламен Галев, той прави много за града“.

Явор Тодоров, председател на общинския съвет на града, обясни инцидента с момчето така: "Имало е битов скандал и са му плеснати два шамара, ето това е истината".

Въпреки това той счита, че Градевски трябва да си понесе отговорността. „Този, който е нарушил с нещо правилата на играта, да си носи последствията“.


За убития студент 16 000 подписа, за "братя Галеви" 11 000 подписа. Евалата! Аз като ви казвам, че трябва да ги наградим с Орден!
Смешно племе сме и си заслужаваме всички тези неща.
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот rafaelis » 12 дек 2008, 16:58

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Потребителски аватар
T.Kanev
Мнения: 606
Регистриран на: 04 ное 2007, 18:27

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот T.Kanev » 12 дек 2008, 19:03

Доста хора са отишли, поздравления за тях!
Изображение

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот rafaelis » 13 дек 2008, 09:16

Сблъсъците в Атина не спират седми ден

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот itsoVIII » 13 дек 2008, 09:53

Wallace написа:
Същевременно дупничани организираха подписка в подкрепа на Пламен Галев. 11 хил. подписа са събрали за ден и половина с подписката “Дупница не се страхува и подкрепя Пламен Галев, той прави много за града“.


За убития студент 16 000 подписа, за "братя Галеви" 11 000 подписа. Евалата! Аз като ви казвам, че трябва да ги наградим с Орден!
Смешно племе сме и си заслужаваме всички тези неща.

Някои неща, които не е зле да знаете.
1. Относно "журналистката" Лидия Павлова - пише така, както й платят. Когато е дописка, използва истинското си име, когато трябва да атакува някого, тогава използва друг псевдоним - Божана Михайлова. И е болна на тема известност. Същото е и за двамата "братя" Галеви - сега имат парите, жадни са да ги хвалят....
2. За тези 11 000 подписа - отиват хората му, оставят празен лист хартия във всеки търговски обект...Да не споменавам, че бая от тези хора си вадят хляба именно благодарение на "братята", така че бъдете сигурни, някои са записвали имената на по 10-12 роднини и приятели и са се подписали вместо тях... Целта на подписката е обществено влияние в/у съда - ясно като бял ден. Подчертавам - до 2000-2001-а год двамата БЯХА НА ЩАТ КЪМ НСБОП!!!!! Защо, си мислите, държавата нищо не е направила с/у тях в периода 1992-а, 2001? Както и няма и да направи и сега. Това означава БСП да си отреже клона, на който седи и да секнат моите и вашите пари към тая партия "любима"....А относно хората - да, някои ги е страх, другите ( болшинството ) знаят, че държава няма и предпочитат да се запази статуквото, отколкото да ги няма. Ако си мислите, че това е само в Дупнишката Околия ( нарочно използвам този термин поради реалното административно влияние на двамата ), много се лъжете.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот emevev » 13 дек 2008, 10:00

съжалявам, ако вече е пускано, но аз сега го прочетох и това до голяма степен се припокрива с личното ми мнение, относно протестите във връзка с трагедията със Стоян Балтов:
http://kaknese.blogspot.com/2008/12/blog-post_12.html
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот itsoVIII » 13 дек 2008, 10:43

Аз още не съм се изказал по темата. В III-ти курс спрях всякакви видове организиране на купони по една проста причина ( януари 2000-а год ) - масовото навлизане на наркотиците. Видях на какво е способен дрогиран и реших, че не си струва да си вкарваш главата в торбата и да бъдеш наказан за неща, за които едва ли си виновен като организатор. Ще ви разкажа случката.
Читалня. Пети етаж. Взел съм ключа от нея, организирал съм як купон. Следователно нося отговорност за имуществото и евентуалните бели, които може да се случат... Въпросният индивид чува музиката ( но не е живущ в същия блок ), дрогиран. Пита тая мацка, пита друга, съответно получава отказ. Двама от моите приятели го канят да си отиде. Дотук - нормално. Следва един юмрук в стъклото....Фактът, че му се заби парче стъкло м/у палеца и показалеца и НЕ ПОЧУВСТВА АБСОЛЮТНО НИКАКВА БОЛКА ни показа на всички, че е дрогиран...Добре, че аверът му беше само пиян, та го отведе в студа....Аз си платих счупения прозорец....Ха сега си правете изводите от тогава до днес. И за това ли сме виновни всичките, че ДЪРЖАВАТА И В ЧАСТНОСТ - МВР, НЕ СИ ВЪРШАТ РАБОТАТА?
Защо никой не се е намесил и са стояли и гледали? Безразличието и собственото ни оцеляване - до това води беднотията. И не ми е ясно що за "приятели" е имало момчето. Как така НИКОЙ НЕ СЕ Е ОБАДИЛ В 7-МО РПУ??? Полицаите ще дойдат максимум до 2?!!! мин. Студентски град на кръст няма и 1 км. 7-мо РПУ е на 200 м от УНСС. :qipan: :qipan: :qipan: Какви са тези гардове, които най-малкото са могли да викнат полиция. И защо всичките се изпокриха? Или пак ще пазим на "тати синчето"? Това е такъв абсурд, че.... :qipan: :qipan: :qipan:
Последна промяна от itsoVIII на 13 дек 2008, 11:30, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот itsoVIII » 13 дек 2008, 11:01

А, и още нещо относно Галеви. Това е мнението на брат ми, но е тема за интересна дискусия. Политиците ни искат да превърнат моделът на държавно управление от латионамерикански тип. Т.е. един местен, който коли и беси и е покровителстван от държавата. Това е в разрез с ЕС закони и норми, но ако се замислите, натам сме тръгнали. На мен не ми харесва и, въпреки че не харесвам политиците ни, гласувам, защото това е единственият начин да спрем този процес.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот Казуса » 13 дек 2008, 22:21

Проблемът във връзка с убития студент е по-глобален според мен. Не е важно, колко души са се събрали за протест. Важното е как и доколко ефективно обществото ни може да оказва натиск спрямо съответните властимащи.
Ние сме слаби. И въпреки влиянието на останалите европейци не успяваме да изградим гражданско общество, нетърпимо към несправедливостта. Не успяваме да намерим лостовете за влияние срещу "слугите на народа" (б.а. - политиците демек).
И още нещо, което мен лично ме вълнува. Кой е деецът, заподозрян за убийството? Студент ли е, мутра ли е, обикновено софийско келеме, дошло да се прави на местен шериф в СГ, ли е? Не успях да намеря никаква информация по този въпрос досега.
Защото преди да протестираме по принцип, трябва да знаем в актуалния случай срещу кого и срещу какво конкретно протестираме.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот rafaelis » 16 дек 2008, 22:24

Изображение

Изображение
"Ако целият ти живот е една малка кола, по-добре си я запали сам"

Лозунгите стават все по-добри:
"mesa sta kefalia sas exete skata ti na katalavete apo lefteria"
"within your heads u have shit, what can u know about freedom"
"в главите си имате само лайна, какво знаете за свободата?"



За съжаление не можах да открия една страхотна снимка, която видях, но изчезна някъде в потока от информация - представляваше плакат с надпис "Вие нямате толкова сълзотворен газ, колкото ние - сълзи! Алекс"

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: ТРАГЕДИИ!!!

Мнениеот rkk » 17 дек 2008, 20:35

rafaelis написа: За съжаление не можах да открия една страхотна снимка, която видях, но изчезна някъде в потока от информация - представляваше плакат с надпис "Вие нямате толкова сълзотворен газ, колкото ние - сълзи! Алекс"


Изключително добре казано :idea:
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта