Из дебрите на историята...

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот 8 » 27 юли 2011, 13:00

Аз смятам да го въведа във футбола. Когато ЦСКА извърши нещо нередно е "с всякакви възможни средства (позволени и непозволени) с цел да се запази справедливостта", а когато е Левски същото ще е "нагъл акт извън всякакви принципи нарушаващ честността" :qipbo:

Те между другото са ни изпреварили. Едно и също нещо при нас било помощ от комунистите, а при нях насила натрапена власт и сила (те не искали ама се примирили с това).
Последна промяна от 8 на 27 юли 2011, 13:01, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Христолов » 27 юли 2011, 13:01

8 написа:Аз смятам да го въведа във футбола. Когато ЦСКА извърши нещо нередно е "с всякакви възможни средства (позволени и непозволени) с цел да се запази справедливостта", а когато е Левски същото ще е "нагъл акт извън всякакви принципи нарушаващ честността" :qipbo:

ГА отдавна го е въвел

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Казуса » 27 юли 2011, 17:32

:qipbl: :qipbl: :qipbl:
Когато историческата наука стане поле за лични нападки и омрази, това вече не е История с главно "И", а публицистика в стила на "македонизма" например...
Не бих имал нищо против горната статия, ако беше аргументирано обоснована и ако не бях прочел, че през III век Мизия се била наричала България.
Ще ме прощава авторът, но такова твърдение олекотява цялата му статия, на която биха могли да повярват само ниско интелигетни явления като hristolov или тотално промити мозъци като rafaelis...
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот VILIO » 04 авг 2011, 14:37

Христолов според теб която теория(иранска,тюркса,алтайска,автохонна,славянска,угорска,тохарска) е най-точна и на коя си привърженик и коя смяташ за абсурдна ? :roll:

п.п. и какво мислиш за тея теории ? :roll:
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Христолов » 04 авг 2011, 15:05

тюрската и славянската са 100% руски фалшификации.
за автохонната съм силно скептичен, както вече съм ти казвал двата народа се развиваме по напълно различен начин
за останалите - от всяка по малко и се нарежда част от пъзела.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот VILIO » 04 авг 2011, 15:34

Като стана дума за автохонната теория и траките , има много хора които са привърженици на индо-иранската(арийска) теория които отричат траките и дори ги считат за хомосексуалисти,пияници,варвари,няма ли никаква култура и дори считат, че всичко са взели от гърците(а то всъщност е обратното). Това може би е грешно, защото за да се потвърди една теория се отрича друго нещо. Смисъл дори да мисли някой, че българите нямаме нищо общо преди Аспарух с Балканите, не смятам, че трябва да се отрича тракийската култура и да бъде обиждана. Друг въпрос е някои смятат,че може би траките не са местното население на Балканите, а кимерите и се смесват с тях и вземат доста неща от културата им. Та мисълта ми е,че дори българите да нямат нищо общо не би трябвало да отричаме постигнатото от траките(трако-кимерийците). Все едно да обиждаме достиженията на Япония примерно, за да докажем, че нямаме нищо общо с тях.

Иначе на мен ми е интересно да разглеждам всички теории и да не ги отричам се лека ръка, но пък не ги приемем всяка за меродавно . Трябва да се гледа критически.
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Христолов » 04 авг 2011, 16:04

аз нямам нищо против траките и не виждам как арийската теория ги отрича. те са отричани само от фалшивата гръцка история, която с бели конци пришива историята и постиженията на елините и траките към дошлите на гръцкия полуостров след дълго бягство семити, които по-късно създават византия. дори ми се върти една идея в главата че "славяните" които Аспарух заварил тук разпокъсани и робуващи на византия всъщност са били само траки, но не ми остава напоследък време да почета повече по тоя въпрос.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот VILIO » 04 авг 2011, 16:13

Мисълта ми бе, че много привърженици на арийската теория, за да опонират на тези които са привърженици на автохонната, често отричат траките и ги обиждат. Реално погледнато арийската теория не противоречи на достиженията на траките,но тези които опонират на автохонната теория ги ограчат, но има такива, които са привърженици на арийската теория и отричат връзката на прабългарите с Балканите(а автохонците правят обратното), но пък смятат траките за напреднали. Иначе ако попаднеш на интересна книга или линк давай да хвърлям по едно око.
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Христолов » 04 авг 2011, 16:27

тези които обиждат траките сигурно са леваци които вярват сляпо на гръцките източници, които умишлено са създавали гнусотии като например онази за Ивайло, който от прост свинар станал цар на цяла България :qipbj: иначе ако попадна на нещо за траките ще се сетя за теб и ще постна линк.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Христолов » 04 авг 2011, 16:50

тва чел ли си го?

http://www.mediafire.com/?cefqq6xgu3m8qab

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Казуса » 04 авг 2011, 18:20

VILIO написа:траките... ги считат за хомосексуалисти

:qipag: :qipap: :qipbj:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Казуса » 08 авг 2011, 21:11

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=9864&sectionid=5&id=0001301
Това не ви ли прилича подозрително на ситуацията, в която днес например rafaelis формира своя мироглед? :qipad:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот rafaelis » 09 авг 2011, 09:29

#-o :qipag:
Re: Из дебрите на историята...
от Казуса на 08 Авг 2011, 22:11

В тая часова зона и в тая жега е нормално човек да предпочете пържени картофки с бира, нежели размислите за нечий мироглед, ама ... хора разни. :qipbn: :qipag: :qipaz:

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Мичо » 09 авг 2011, 09:58

Кликата Атанасоглу-Казусефенди и подобните им не спят :!:
Империалиста, фашиста и левскаря трябва да се гонят денонощно, докато дойде най-светлия им ден, Левски закрит, партиите закрити, икономиката закрита, а в центъра на София Казуса постелил килимче удря чело пред лика на Сталин :idea:
И после отива на дербито Цеца Панчарево-Цеца Червено знаме, двата единствени отбора у нас. :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Из дебрите на историята...

Мнениеот Христолов » 09 авг 2011, 10:34

казоглу и србижа са родоотстъпници и българомразци


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 43 госта

cron