Туризъм

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Re: Туризъм

Мнениеот Toru » 06 мар 2008, 16:31


Потребителски аватар
Don_Grishon
Мнения: 302
Регистриран на: 04 яну 2006, 12:20

Re: Туризъм

Мнениеот Don_Grishon » 06 мар 2008, 18:25

annysy написа:Това от вчера се каня да го постна и все забравям #-o
Дайте по 1 глас, ако ви пука за природата.
7-те Рилски Езера са заплашени от застрояване! До края на месеца трябва да
се съберат 70 000 подписа, за да може Европейската комисия да разгледа
петицията против незаконните строежи в Рила. Нека помогнем да спрат
мутренските далаверки в България. Отнема точно 30 секунди... http://forthenature.org/petitions/1

Новина по темата: http://news.ibox.bg/news/id_428645661
Ситуацията в момента /видео/: http://www.zazz.bg/play:3a912b24

:qipay:
Az glasuvah! :qipab:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Туризъм

Мнениеот itsoVIII » 06 мар 2008, 19:32

Ако ви спрат рилската вода за София, и районът ползва цялата питейна вода, току виж съм одобрил....А така сниман някакъв багер, без да се покаже къде. НЕ ОДОБРЯВАМ!
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Туризъм

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 07 мар 2008, 00:34

itsoVIII написа:Бил съм няколко пъти в Каварна между 1986 и 1992 г и там освен едни скали и изостаналост, друго нямаше. И ако ти си единственият, който НЕ Е ДОВОЛЕН от досегашния ви кмет, то питай останалите дали мислят като теб :? Вярно, безразборното строителство е факт, но пък и в Каварна плажът няма и 1 км, та ако е успял нещо кметът ви да направи в тази насока, радвайте се. Някои "еколози" сте направо уникални - задавам ви директен въпрос - кое е по-важно? Хората ли да живеят в мизерия, или рационално използване и развиване на туризъм? Че много платени еколози се навъдиха напоследък. :? И особено такива, които уж защитават Рила и хората от Сапарева баня, а изобщо не е така.



Драги itsoVIII,
Това къде ходим, и какво лично мнение имаме по разни въпроси, по които най-често сме напълно неинформирани, няма никакво значение що се отнася до нарушаването на законите. България се е задължила да развива програмата "Натура 2000", която е задължителна за всички страни от ЕС. Когато са се слагали подписите под тези договори е било съвсем ясно, какви ще са последствията, следователно държавата ни съзнателно е поела ангажимента да опазва околната си среда. Нещо, което е абсолютно застъпено и в българското законодателство и разбира се не се спазва ни най-малко.
Естествено, че "рационално използване и развиване на туризъм" е най-добро за всички и най-вече за споменатите бедни хора. Незаконното унищожаване на околоната среда от група мутри, обаче, едновременно развива туризма крайно нерационално, тъй като България е конкурентна на пазара единствено с уникалността на природата си, като в същото време бедните ще станат още по-бедни, защото подлъгани от мутрите, губят единственото нещо, което имат - земята си.
В името на изчерпателността, макар да го смятам за излишно, прилагам дефиницията на думата закон. За да не стават недоразумения. Също и кратко резюме на проблема, който се налага да дискутираме.


ЗАКОН - нормативен акт на висш орган на държавната власт, в който се уреждат обществени отношения, поддаващи се на трайна уредба. Законът има най-голяма юридическа сила в сравнение с нормативните актове на всички други държавни органи.


"Проблемите с Калиакра вече са отнесени до Брюксел.
Калиакра е емблематичен пример как зад иновации и инвестиции се маскира престъпно посегателство над биоразнообразието.
Жалбата е от 30 страници, но с приложенията набъбва до 1000 – документи, снимки и карти, доказващи разрухата и пораженията, нанесени от проектите за ветроенергийни паркове и строителство в района на Калиакра. Описани са системните нарушения на три европейски директиви – за птиците (79/409/EEC), за природните местообитания (92/43/EEC) и за ОВОС (85/337/EEC с изменения 97/11/EC и 2003/35/EC), както и на Закона за биоразнообразието на Република България.
Нито един от проектите не е подлаган на екологична оценка за съвместимост, която е абсолютно задължителна за инвестиционни проекти в зони от Натура 2000. Нещо повече, повечето от предложенията изобщо не са подложени на ОВОС, основно по преценка на РИОСВ – Варна. Всичко това ясно сочи, че изискваната от европейските директиви защита за Калиакра липсва и че положението е на път съвсем да излезе от контрол."
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Туризъм

Мнениеот itsoVIII » 07 мар 2008, 08:45

Пич, те НЕ ИСКАТ ДА СПАЗЯТ ЗАКОНА И ДА ОТНЕМАТ ГОРИТЕ ОТ КОМАРДЖИЯТА САКСКОБУРГОТСКИ, ТИ ИСКАШ ЗАКОНИТЕ НА СТРАНАТА ДА СПАЗВАТ! СЪБУДИ СЕ! :qipaq: Един съвет към теб - отиди на Боровец и прескочи баира до с. Бели Искър - дали там ще остане едно дърво и дали на същия този "хубостник" му ПУКА ИЗОБЩО ЗА ГОРИТЕ????Риторичен въпрос - КАПИТАЛИЗИРА СИ НЕЗАКОННО ПРИДОБИТОТО ИМУЩЕСТВО. Отдавна твърдя, че ПЪРВО ТРЯБВА ДА ГИ ИЗМЕТЕМ, ДА СМЕНИМ ИЗБИРАТЕЛНАТА СИСТЕМА, за да могат тези идиоти да са под контрол и едва тогава можем да очакваме нещо добро да се случи.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: Туризъм

Мнениеот Wallace » 07 мар 2008, 09:13

Ицо, понеже това ми е специалността, та каква предлагаш да бъде избирателната система? :qipaf:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Туризъм

Мнениеот itsoVIII » 07 мар 2008, 09:15

Мажоритарна - не съм съгласен да ми подменят всеки път вота за НС. В момента съвсем спокойно можем да говорим за ПОЛИТИЧЕСКА КЛИКА, за която няма никаква пречка да ПОДМЕНЯТ ВОТА.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: Туризъм

Мнениеот Wallace » 07 мар 2008, 09:18

Мажоритарната е много опасна система, особено за такива бандити, каквито виреят по нашите географски ширини. :evil:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Туризъм

Мнениеот itsoVIII » 07 мар 2008, 09:19

И тук не съм особено съгласен, тъй като всички ги знаем, че дори и познаваме и знаем, че са продукт на политическата класа. Давам ти пример - Дупница. Познавам ги - лично. И сега след като управляват - какво се случва? Градът се чисти, работи се, за разлика от предишния ветеринарен лекар, който е злобен и отмъстителен като човек и за благодарност - го изтеглиха в София по-нависоко в структурите на БСП....
Последна промяна от itsoVIII на 07 мар 2008, 09:23, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: Туризъм

Мнениеот Wallace » 07 мар 2008, 09:21

И накрая Ице ще се пръкне един Парламент без опозиция, та ум да ти зайде!
239 народни представители от ГЕРБ и един независим за опозиция. :qipag:
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Туризъм

Мнениеот itsoVIII » 07 мар 2008, 09:25

Аз предлагам една листа - избираш си хората, и после им смятат точките и по популярност...Ама така ти гласуваш за един, който е кандидат от 3-4 района, и съответно влиза от един и следващия на негово място се изтегля нагоре и т.н....На това също трябва да се сложи край....
ГЕРБ....поредната популистка партия, в който съм изумен, че един мой съученик даже е много напред в йерархията и го представят от....ФРАНЦИЯ?! И техният председател в града, който ми е приятел, го хванаха с....контрабандни цигари и т.н.....така се правят пари у нас.... :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: Туризъм

Мнениеот Wallace » 07 мар 2008, 09:28

Туй е преференциалната система. така се гласува в Италия, ако не се лъжа. Пак е пропорционална, но с преференции. Гласуваш за дадена партия и подреждаш кандидатите по предпочитание. за такава система обаче се изисква голяма активност, такава, каквато в България няма. За мен най-добрата, поне така си мисля е пропорционална с мажоритарен елемент. Но и тя като всяка друга си има недъзи.
Изображение

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Туризъм

Мнениеот itsoVIII » 07 мар 2008, 09:33

Трябва да им забранят да се кандидатират от по няколко района - това е. Така поне ще сме сигурни, че няма да ти подменят вота. И да си ги подреждаш...ВСИЧКО СТАВА С ЖЕЛАНИЕ, само че тогава кой ще КРАДЕ?
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Туризъм

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 07 мар 2008, 12:10

3 дни се чудим къде да вкараме екологичния проблем, защото темата за Русев не била подходяща, сега пък тук дискутираме избирателната система..... [-X :qipag:

Мажоритарната система (тя всъщност беше полу-мажоритарна) на изборите за ВНС през 1990 беше пълен провал. Хаос. Не съм убеден, че може да прорабори на този етап, при абсолютната липса на политическа култура в избирателите, те не са запознати с дейностите на партиите, пък ще са запознати с отделния индивид... От друга страна и мен винаги ме е блазнила идеята да се гласува за точно определен познат човек, който се ползва с доверие и не е на 20о място в листите...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Real_Madrid_Slavia
Мнения: 1917
Регистриран на: 22 мар 2005, 17:46
Местоположение: София

Re: Туризъм

Мнениеот Real_Madrid_Slavia » 07 мар 2008, 12:29

itsoVIII написа:Пич, те НЕ ИСКАТ ДА СПАЗЯТ ЗАКОНА И ДА ОТНЕМАТ ГОРИТЕ ОТ КОМАРДЖИЯТА САКСКОБУРГОТСКИ, ТИ ИСКАШ ЗАКОНИТЕ НА СТРАНАТА ДА СПАЗВАТ! СЪБУДИ СЕ! :qipaq: Един съвет към теб - отиди на Боровец и прескочи баира до с. Бели Искър - дали там ще остане едно дърво и дали на същия този "хубостник" му ПУКА ИЗОБЩО ЗА ГОРИТЕ????Риторичен въпрос - КАПИТАЛИЗИРА СИ НЕЗАКОННО ПРИДОБИТОТО ИМУЩЕСТВО. Отдавна твърдя, че ПЪРВО ТРЯБВА ДА ГИ ИЗМЕТЕМ, ДА СМЕНИМ ИЗБИРАТЕЛНАТА СИСТЕМА, за да могат тези идиоти да са под контрол и едва тогава можем да очакваме нещо добро да се случи.


И ти ме приканваш да стоя спокойно и да гледам, докато унищожават ресурсите на страната ми? Също от думите ти личи, че подържаш тези незаконни действия? Ти рабориш за каузата на комарджията, не се ли усещаш? Той ще отдаде под наем земята, която по някакъв начин придоби за вечни времена, това ли ти харесва? Колегата му от правителството, агент "сава", който докарва автобусите на изборите, и досега унищожава горите, за да продава дървесината, и на него му е добре дошло. И товяа ли ти харесва? Третият юнак, който се води министър председател е в борда на няколко от строителните и инфраструктурните фирми, които ще извършат строежите върху унищожените места. И с това ли си съгласен? Жена му на същия този пък е близка с жената на един брадат, който доскоро тормозеше известен футболен клуб в страната (вчера беше на гости в "Дарик"!!!). Благодарение на това, той строи в момента на Иракли (въпреки забраната на регионалната инспекция), на място, което е защитено по всичките закони и директиви, които можеш да измислиш. Един друг гост на радиото иска да строи върху дюните на Калиакра, защото има изкарани фалшиви документи, че дюните всъщност били гора. Айде, няма нужда! Не съм съгласен да нарушават законите и да унищожават страната! Не ги подържай! За теб, за мен и за нормалните граждани на държавата няма да има полза от тези извращения....
ИзображениеИзображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 89 госта