Туризъм

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Туризъм

Мнениеот Delija » 11 мар 2013, 22:19

8 написа:
Останалото за инициативността са празни приказки, защото когато една икономика е куха/празна няма какво да измисли и най-гениалния човек.


Представи си, познавам хора от провинцията (демек "жертви на системата"), които и при тая "куха/празна" икономика, са успели да си осигурят един сносен начин на живот. И единият е от Горна Оряховица, а се реализира във ....... Варна. :D :D

Така, че може. Ама за тая цел е нужно да не си мрънкач, а човек на действието. Изборът е твой.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Туризъм

Мнениеот 8 » 12 мар 2013, 13:05

Представи си пък и аз познавам, но кадърни, а нереализирани хора. Няколко стотин повече от твоите. Значи икономиката е куха.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Туризъм

Мнениеот 8 » 12 мар 2013, 13:09

Al написа:Няма смисъл от такъв тип отговор. Защото в такъв случай, аз би трябвало да кажа:

"Че кой казва, че най-простия работник с труда си не заслужава хляб и покрив над главата си"...


Може и никой да не го казва, но това е факт. Следователно бидейки екзистенциален, докато не го решим отпадат всякакви дискусии, справедливости (кой какво заслужавал) и отклонения извън темата.

И хората излязоха на улицата и протестират искайки решение на този проблем. Докато не бъде решен никой (поне от тях) не го интересува бизнес, дясно, капитализъм, политици, кой бил инициативен и всякакви такива щуротии.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Туризъм

Мнениеот Delija » 12 мар 2013, 13:24

8 написа:Представи си пък и аз познавам, но кадърни, а нереализирани хора. Няколко стотин повече от твоите. Значи икономиката е куха.


Как па няколкостотин повече познаваш, айде без да си пишем наизуст.

Как да е, не ми се спори, ти си си избрал ролята на жертва и готованец, смятащ, че му се полага по право нещо и щом не му го е дал някой наготово, значи е крадец и експлоататор. Твоя си работа, така доникъде няма да стигнеш, цял живот ще си хленчиш и ще обвиняваш околните за собствената си неспособност.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Туризъм

Мнениеот 8 » 13 мар 2013, 01:06

Как па няколкостотин повече познаваш,

Много просто, ей така.

Не е и толкова трудно да го кажа дори и без да съм стъпвал в България. Вкарай ме в проспериращо общество и реализираните ще са повече от нереализираните. Вкарай ме в затъващо и ще е обратното. Конкретно на практика не мисля, че ще е трудно да ти го демонстрирам. Изкарай ми човек, който всъщност не е кой знае какво, но е упорит и преследва целите си и е успял и аз ще ти изкарам сигурно 10 на него българи с потенциал, които не са успели.
И става дума за тях, а не за мен, че хленча и трябвало да получа нещо накъдето изкривяваш разговора.

Твоето или е демагогия или слепота ако си искрен. Все едно американец да ми пропагандира демокрацията и че можело да се успее. Може, но защо не обясни, че на този фон има много повече не успели и най-вече, че това има връзка с американския успех, а не да са нямащи нищо общо явления. Та и твойта работа тъка. Махни контрола им примерно върху петрола и в твоя случай махни провинцалистите от София и да не плащат наеми тук и ще видиш как бързо ще се променят нещата, а не да слушам глупости, че ако някой африканец или провинциалист не успявал бил хленчещ. Няма как да успее африканеца, чиито ресурси му ги крадат (петрол, злато), нито провинциалиста тръгващ с месечен рекет почти заплатата му за наем. Твоите думи не важат в тези ситуации и са проява на надменост. Обяснявай ми ти думити си за находчивост. Отиди ти бе и го покажи някъде със средни заплати 500 лева и средни наеми 300 лева. Гарантирам, че не можеш да изплуваш от такава каша без значение колко си инициативен и "можеш".
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Туризъм

Мнениеот Delija » 13 мар 2013, 01:18

Продължавай да хленчиш и цивриш, бъди жертва, хич не ми дреме. На мен си ми ясен, цял живот ще си останеш това, което си, манталитет, какво да правиш ?!

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Туризъм

Мнениеот marto » 22 окт 2013, 09:32

Наскоро бях до Брашов,Виена, Прага и Будапеща. Пожелавам на всеки да посети тези места, просто са уникани :qipaz:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Туризъм

Мнениеот Delija » 22 окт 2013, 11:03

Абе, ти да не си обрал някоя банка, бе ??! .... още жълто около устата има, а обиколи света, братче. :qipap:

п.п.: опс, забравих .... и ти си шибан софиянец. Ей, оядохте се, вашето маменце. Ограбихте народа. :qipbl:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Туризъм

Мнениеот marto » 23 окт 2013, 09:43

Някои хора работиме, а не се чудиме какво да правиме в "Красна поляна" по цял ден :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Туризъм

Мнениеот Al » 23 окт 2013, 10:26

А български език защо не учите -
работиме, а не се чудиме какво да правиме
:qipae:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Туризъм

Мнениеот Христолов » 23 окт 2013, 10:39

той тоя не беше ли селянче което скоро емигрира там

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Туризъм

Мнениеот Мичо » 23 окт 2013, 10:40

Не е, бе, Марто си е кореняк софиянче като нас с Ал. :qipaf:
Е, не е чак от Лозенец ама... :qipap:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Туризъм

Мнениеот Delija » 23 окт 2013, 12:25

Ма това Лозенец в София ли е ??

Аз скоро ходих там по баири, по едни улички, имах чувството, че съм на село. Дори на 2 места видях и кокошки.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Туризъм

Мнениеот Мичо » 23 окт 2013, 12:27

Той, Осмака живее на един баир, до едно паркче. Може да си е развъдил кокошки. :qipap: :qipap: :qipap: :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Туризъм

Мнениеот Al » 23 окт 2013, 12:30

За нормалните жители на квартала като Мичо и мен Лозенец е от Евл. Георгиев до Вапцаров. Това, че разни и на района около новия мол викат Лозенец не е наш проблем. :qipbs:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта

cron