Туризъм

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Туризъм

Мнениеот Delija » 05 мар 2013, 15:55

Крадлив софиянец.

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Туризъм

Мнениеот Al » 05 мар 2013, 15:57

marto написа:Аз края на лятото направих едно пътешествие с колата със събраните пари цяло лято от бачкане.

София - Белград (1 нощувка) - Зворник - Сараево - Мостар - Дубровник (3 нощувки) - Котор - Подгорица (2 нощувки) - Тирана - Елбасани - Охрид (2 нощувки) - Битоля - Солун - Кавала - Истанбул (3 нощувки) - София


Препоръчвам Адриатическото крайбрежие, доста е красиво :qipaz:


Не ти ли беше скучно сам. :mrgreen:

Много път бе човек. :shock: Иначе сигурно е било готино. :qipaz:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Туризъм

Мнениеот marto » 05 мар 2013, 16:00

3000 км беше цялото пътуване, ама Ал навсякъде има какво да се види :qipay:

Следащата цел е Виена - Париж - Мюнхен - Милано, въпреки че в Париж съм бил вече, иска ми се и Швейцария да мина, ама ще видиме дали ще е тази есен, май по-скоро ще е другата :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Туризъм

Мнениеот annysy » 05 мар 2013, 21:42

:D Много хубаво звучи, Марти, само пътят и мен ми се вижда много, особено пък ако само ти си карал ..не ви ли писва?
Дубровник много го хвалят :qipay:
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Туризъм

Мнениеот marto » 08 мар 2013, 12:59

Само аз карах, лично аз нямам проблеми с дългот каране :qipay:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Туризъм

Мнениеот 8 » 11 мар 2013, 10:54

Delija написа:Крадлив софиянец.


Защо да е крадлив!? Просто е много умен, а аз съм един глупак. След 20 години работа не мога да му стигна нивото, което той има още в дебютните си сезони след училище. Къде виждаш връзката с това че е софиянец?
Жена ми е също глупава и се опитвам да й го обясня. Тя реве и не мисли за нормално, че можем да имаме дете и да живеем (след като платя наема) със 100 лева трима човека на месец влизайки всичко в тях (ток, храна, дрехи и т.н.). Аз й обясних, че не е права. Един умен човек ми каза, че щом пуша цигари значи сме добре. Доразвих теорита му и й казах усмихнато "няма да се плашиш, спирам цигарите и всички ще сме добри". Влизат още 150 лева и ставаме 3 човека с 250 на месец, кой като нас 8) Така ми каза оня мъдрец.

Познавам и много други кадърни хора (ходещи по екскурзии) все от София. Мисля, че трябва да им отдадем заслуженото, а не да ги хулим. Другите са идиоти, селяни и провинциалисти. Вместо да целуват ръка благодарно само се оплакват.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Туризъм

Мнениеот Al » 11 мар 2013, 11:19

Ненужно язвителен си.

Al написа:Ако не е неудобно, да попитам какво умееш. През годините съм останал с впечатление, че имаше нещо журналистическо и нещо с английски ми се върти. :roll:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Туризъм

Мнениеот 8 » 11 мар 2013, 11:50

Не съм язвителен. Такава ще да е истината във вече свободната от комунизма държава. Освен всичко друго и демократична и членка на ЕС и НАТО. Просто има можещи и неможещи като сега, за разлика от преди, ние неможещите не тежим като бреме на можещите, които свободно си обикалят. Справедливо разпределение е това.

Защо трябва да мога нещо!? Мисля, че и най-простия работник с труда си заслужава хляб и покрив над главата си. Затова не са необходими специални умения.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Туризъм

Мнениеот Al » 11 мар 2013, 11:53

8 написа:Защо трябва да мога нещо!? Мисля, че и най-простия работник с труда си заслужава хляб и покрив над главата си. Затова не са необходими специални умения.


Естествено, че заслужава. Но няма да взима колкото майстора.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Туризъм

Мнениеот Delija » 11 мар 2013, 16:25

8, ти си просто едно хленчещо същество, което иска някой да му сипе наготово. И когато това не се случва, ти обвиняваш тези, които, за разлика от теб не хленчат, ами са се взели в ръце и са направили нещо сами, че те ограбват едва ли не и ти си безпомощна жертва на тяхната крадлива система.

Продължавай да хленчиш и да се самосъжаляваш, така гарантирано ще си останеш на тоя хал. В живота успяват инициативните хора, не мрънкачите. Мрънкачите си остават цял живот именно това - мрънкачи. Всеки сам избира какъв да бъде.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Туризъм

Мнениеот 8 » 11 мар 2013, 19:08

Delija написа:8, ти си просто едно хленчещо същество.


Щеше да си прав ако не бяха емигрирали 2 милиона души заради едното препитание по чуждите селскостопанства и ако сега нямаше протести на останалите в България.......но не е така. Следователно си сляп щом не си видял, че освен 8 има и още някакви си милиони.

Останалото за инициативността са празни приказки, защото когато една икономика е куха/празна няма какво да измисли и най-гениалния човек. Все едно от една купа с 0 ябълки да изтегли една. Говориш глупости и идиотии. Като си толкова инициативен отиди в някоя бедна африканска държава (ако може и някакви милитаристи да има там) и демонстрирай как става с инициатива при тотална липса на икономика. Бонус от мен, ако искаш пробвай и във Варна ако си мислиш, че ще ти е по-лесно.

Ще се сблъскаш със страшни противоречия с мирогледа си. Това личи и от онова с цигарите. Само малоумник може да си помисли, че със 150 лева от тях може да изхрани семейство. Точно толкова тежат на бюджета колкото твоето кафе/капучино/чай или там каквото пиеш с кока-колите за месеца.
Последна промяна от 8 на 11 мар 2013, 19:13, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Туризъм

Мнениеот 8 » 11 мар 2013, 19:09

Al написа:
8 написа:Защо трябва да мога нещо!? Мисля, че и най-простия работник с труда си заслужава хляб и покрив над главата си. Затова не са необходими специални умения.


Естествено, че заслужава. Но няма да взима колкото майстора.


Че кой казва, че майстори и чираци трябва да вземат равно или респективно, че всички трябва да вземаме равно?
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Туризъм

Мнениеот Al » 11 мар 2013, 19:39

Няма смисъл от такъв тип отговор. Защото в такъв случай, аз би трябвало да кажа:

"Че кой казва, че най-простия работник с труда си не заслужава хляб и покрив над главата си"...
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: Туризъм

Мнениеот emevev » 11 мар 2013, 19:55

аре да не обсъждате във всички теми едни и същи въпроси ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Туризъм

Мнениеот Al » 11 мар 2013, 19:57

Аре.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта

cron