УЧИЛИЩЕ

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 27 фев 2006, 21:16

ами гадничко е, направо е гнусничко..а това с контролните си е вече извращение.........
Аз докато съм била ученичка, нямаше подобни работи..сега всички са отличници..такова бележкарство е настанало, направо да ти се доповръща...но и родителите имат вина..защото си мислят,че ако децата имат 5 и 6 значи всичко е наред :?
аз не знам сега пишат ли още 1-ца за подсказване??????
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gizo
Мнения: 653
Регистриран на: 18 мар 2005, 13:15
Местоположение: Под масата на тревата до Русе

Мнениеот gizo » 27 фев 2006, 21:32

betina_bambina написа:ами гадничко е, направо е гнусничко..а това с контролните си е вече извращение.........
Аз докато съм била ученичка, нямаше подобни работи..сега всички са отличници..такова бележкарство е настанало, направо да ти се доповръща...но и родителите имат вина..защото си мислят,че ако децата имат 5 и 6 значи всичко е наред :?
аз не знам сега пишат ли още 1-ца за подсказване??????


Във 6 клас имах лош 1 по руски ,преподавашеи една проклета рускиня ,за подсказване голям пердах си имаше в къщи .Как е на руски честита нова година.и аз имах неблагоразумието да подскажа при пълна тишина .спомении :lol: сега приятни във времето.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 27 фев 2006, 21:46

хахахха и аз имах 1..но по история, не беше пълна тишина, но учителката имаше отличен слух :lol: :lol: :lol:
а сега се сещам за още една случка, но от студентските години..тогава не ми беше забавно, но сега ми е в графата "любими" :lol: :lol: :lol:
Та беше ми предпоследният изпит в моята студентска кариера и се явявах 4 пъти по този предмет...Забавното е едно малко съвпадение...и 3-те пъти преди този изпит ,сутрините на един от каналите попадах на един и същи филм по едно и също време...беше за "Серийните убийци канибали". Та леко шокирана се чудех дали да сменя канала , но нали хем сърби, хем боли..изгледах го и потънала в не особено приятни размисли поех към университета...На първото явяване- отказах се, не можех да съвместя мисълта за стоманените мостове и канибалите :lol: :lol: :lol: :lol:
Следващият път като попаднах пак на този филм, смених канала..но все тая - този път ме скъсаха....Третият път и преподавателят май беше гледал филмчето, защото беше бая кисел и ни скъса всичките, без да ни даде думата :lol: :lol: :lol: (а аз бях изключително неприятно изненадана от "малкото съвопадение")
на четвъртото явяване- въобще не включих и телевизора и Бингоооо :lol: :lol:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
TheChilDofCSKA
Мнения: 960
Регистриран на: 21 сеп 2005, 22:27
Местоположение: Казбек 12
Контакти:

Мнениеот TheChilDofCSKA » 27 фев 2006, 21:57

... и стига ме до извода, че ВСИЧКИ ДАСКАЛИ СА ЛУДИ, САМО ЧЕ В РАЗЛИЧНИ КАТЕГОРИИ

:lol: :lol: :lol: :lol:
'Cause nothin' lasts foreva, even cold november rain...
Убий скороста, спаси живот!!!

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 27 фев 2006, 23:49

бети, на мен ми писаха 2ка да посказване :lol:и до днес ме е яд, щото подсказвах на 1 дето дори не ми беше симпатичен.........колкото до ученето-винаги съм бил умерен........ще прозвучи нафукано, но съм достатъчно умен за да изкарвам добри оценки без да уча кой знае колко.....номерът е да си знаеш възможностите......миналата година кандидатствах и си бях казал, че искам да вляза в 1аег..знаех, че ще ми трябват 2 5ци.наблегнах на задачи по математика и наистина станах много добър.....литуратурата не ми е била никога проблем, особено ако ме накарат да разсъждавам на прима виста...тогава развивам теорий дълго време.....и изкарах 2те 5ици....и сега уча в много по-хубаво училище от съучениците ми, които се скъсваха да учат........колкото до преписването има 2 вида учители-такива, които просто не могат да хващат преписвачи и такива, които им прощават........срещал съм и 2та типа, преписвал съм много, но винаги съм уважавал учителите.имал съм адски много проблеми с тях, но съм ги уважавал ОТНАЧАЛО.ако те заслужат уважението им и аз няма да се държа лшо.....ако учителят е добър учениците са безсилни, повярвайте ми :wink:

Потребителски аватар
tony-master
Модератор
Мнения: 53
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:20

Мнениеот tony-master » 28 фев 2006, 02:45

ако учителят е добър учениците са безсилни, повярвайте ми Wink

тук гонзо е прав , но много по-тежко ще е на тези когато осъзнаят някога, какво каза Бай Иван ...........
Иване, РЕСПЕКТ :wink:
пишете на кирилица!!! уважавайте останалите потребители на форума
RED BLOOD

1914
Отстранен вовеки
Мнения: 1752
Регистриран на: 08 апр 2005, 19:23
Местоположение: Истинската Шампионска Лига

Мнениеот 1914 » 28 фев 2006, 03:43

Абе Криворазбраната цивилизация...аз пиша едно,те тука ме изкараха,че съм най-долния тарикат,преписвач,двойкаджия и така нататък. Личи си че отдавна не сте ходили на даскало повечето,защото не сте наясно как стоят нещата в съвременната училищна система...Все едно съм във форум на пенсионери...
И само последно - мога да ви кажа,че учениците имат възможно най-малката вина за това,че положението с българското образование е такова. Основният проблем е в самата образователна система + даскалите. Защото едно време е имало учители,сега просто има някакви,които преподават. Ама дали учат на нещо учениците си,не е ясно. Сега българското училище е една пародия,едно време е имало много по-стройна система.
Но няма какво да ви обяснявам. Вие сте специалисти всичките....
БАН

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 28 фев 2006, 09:28

Така! Аз съм една от черните овци на българското образование, защото съм сигурен, че никой оттук, от този форум не е оставал на поправка и то не веднъж, а цели два пъти. Сигурен съм, че и никой от този форум не е имал повече двойки и тройки за срочна оценка от мен...
Не е гордост, но пък поне знам какво е да си гамен...
За да направите разлика в израстването ми, ако мога така да го нарека, в Университета имам само една тройка, за разлика от всичките ми колеги, около 150 на брой, които поне веднъж оставаха на поправителен... някои от тях още си мъкнат предмети от 1-ви курс... и зубър не съм...

искам да кажа, че трябва да учиш за себе си - не заради майка ти или бащша ти, а заради това да научиш нещо...


Колкото до весели номерца, както се досещате от постовете по-горе повечето са училищни - Като например тази по музика да свири класически произведения а ние да мятаме коси и да куфееме.
Или тази по немски да ни каже да си купиме учебници иначе ще ни изгони от час следващия път. Познайте дали си купихме учебници? :lol:
Или да наръсиш учителя си по трудово със стърготини целия и той да разбере... Май никой не е бил с двойка по трудово от този форум...а? :lol:
Голямо приключение си беше да закъсенееш за първи час по физическо, да си без екип :arrow: отиваш и чакаш в съблекалнята да свърши часа. В съблекалнята намираш още 5 приятелчета... :arrow: За около 20 минути на целия клас (още около 30 човека) сме навързали обувките за фанелките, фанелките за раниците, раниците за обувките, обувките за якетата, якетата за тениските и всичко за пейките или лампите. КРАСОТА!!!
Следващия час започваше с 5 човека, а останалите около 30 идваха с 15 минути закъснение... :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Meto_Deyanov
Мнения: 669
Регистриран на: 18 мар 2005, 14:46
Местоположение: София

Мнениеот Meto_Deyanov » 28 фев 2006, 10:54

Тук се заформи много сериозна дискусия, а уж целта беше да споделяме весели (и не толкова весели) случки от училище. Колкото и да е странно, струва ми се, че 1914 беше нападнат малко неоснователно (ако не броим първите му постове по темата, които бяха по скоро на майтап). Човекът е в правото си да се засегне. И казвам това при положение, че майка ми е учителка и много добре знам какво е дереджето в българското образование. Някой беше написал - истината е по средата. Все по - голям процент от учениците са съсщински лекенца, които не знаят и най - елементарни факти за историята на България, например. Но и немалко учители въобще не възприемат професията си като призвание и само чакат да свърши последния час, за да си тръгнат. Освен това се правят на много добри и подаряват 3-ки на който има нужда, без да им пука, че по този начин му правят мечешка услуга. Щото поне за това, че не оценките, а знанията са важни, мисля, че сме единодушни...

Сега да се включа и с една историйка (имам много, но ще ги пускам на части, като сапунен сериал). В 5 или 6 клас имахме едно момиче, доста странно беше. Ние още играехме на камък - ножица - хартия и събирахме албуми с лепенки на футболисти, а тя беше върла метълка, влачеше се с някакви по - големи типове, косата и не беше виждала гребен от половин година сигурно... Та по средата на срока това "нежно създание" го преместиха в моя клас (сигурно я бяха изключили от предишното и даскало). Не се сприятели с никой, но сама си беше виновна, щото не полагаше никакви усилия по въпроса. И в крайна сметка всички и се издразнихме и решихме да и спретнем някакъв номер. Идеята дойде бързо, защото "мацката" (не си спомням името и) мъкнеше една прокъсана мешка, в която носеше всичко друго, но не и учебници. Веднъж я издебнаме и изхвърлихме мешката през прозореца на третия етаж. Голям смях падна, после тя дойде, разбра какво е станало, и без да каже и дума, отиде и си донесе мешката. На нас обаче ни хареса и повтаряхме упражнението всяко междучасие. В един момент горкото момиче започна да си я заключва с катинарче, но и това не помогна... Чак когато ни писна, сменихме репертоара и започнахме да "мием" раницата с мократа гъба или да я крием в едно мноооого оригинално място - кошчето за боклук :lol:
Формата е временна, класата - вечна!
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 28 фев 2006, 11:01

Краси, после се чудиме защо има серийни убийци... :lol:
Тази тема взе да ми става любимата...
Ние обичахме да "изпитваме" разни приятели в междучасията. разбира се приятелчетата не бяха от нашия клас и съответно не присъстваха на самото "изпитване"...
:lol:
Хващаме дневника и започваме да нанасяме високи оценки... Веселба голяма.
Друго беше с отсъствията някой да изсипва мастило от химикалка върху графата с отсъствия, така че да не се разбере кой е отсъствал. само,ч е класната заради тези хубавци сложи на всички отсъствия... после стана голяма разправия с тях и те не пожелаха повече да правят този номер...
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 28 фев 2006, 11:09

:|
Последна промяна от 8 на 28 фев 2006, 13:53, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 28 фев 2006, 11:44

ами аз доста номерца съм правил, за краткия си живот :lol: а колко съм лъгал не е истина.........последното беше преди около 2 седмици........пратихме валентинка на 1 съученик и той тотиде и чака няколко минути пред училище както беше уточнено в картичката..........обаче как я бяхме изпипали не може да си представите.миналата година 1 госпожа ми правеше много гадни номерца с оценкит и аз разбира се спрях да уча по предметите и-химия и физика.....изкарах 6ци и по 2те изцяло с преписване, ама изцяло.......аз дори нямах тетрдка и затова преписвах от учебника :lol: но изкарах напук на тая

Потребителски аватар
BML
Мнения: 268
Регистриран на: 11 апр 2005, 15:37
Местоположение: София

Мнениеот BML » 28 фев 2006, 14:06

В моето училище е купон. Нямам никакви оплаквания към учителите, даже си мисля, че са ни поразпуснали леко (никой не гледа за пищови и вече не се подписват на листовете).
Сега ще ви кажа, какви пищови използват моите съучиници:
-Пишат темата в къщи
-Пъхат я в листата които са предназначени за контролно
-Правят се, че уж пишат чернова и в най-подходящия момент вадят пищова и след време го предават на учителя (или го преди това го преписват).

Внимание! Веднъж едно момиче забрави да си извади пищова от листата с контролното, но имаше късмет и успя да си го вземе).

А за смеха и шегите, в час идваме малко, но поне сме най-веселата част на класа!
Изображение

Потребителски аватар
TheChilDofCSKA
Мнения: 960
Регистриран на: 21 сеп 2005, 22:27
Местоположение: Казбек 12
Контакти:

Мнениеот TheChilDofCSKA » 28 фев 2006, 14:18

Царския пищов по литература е яката работа, ако знаеш предварително темата...

На нас по литература никога не ни казват темата, даже не уточняват произведението..
Казват ни 2 автора и каквото се падне..

Последното ни контролно беше миналата седмица
темите бяха две:
1)"Чичовци"те в света и света на "Чичовци"те
2)Пробуждането и падението в третата част на "Под Игото"
...

Писах на втората тем

И двете бях гадни...
Последна промяна от TheChilDofCSKA на 28 фев 2006, 14:19, променено общо 1 път.
'Cause nothin' lasts foreva, even cold november rain...

Убий скороста, спаси живот!!!

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 28 фев 2006, 14:18

Помнете ми думата и питайте, който искате учителите не, че не ви хващат да преписвате, просто не искат... Виждат ви, но ви оставят...
Като влезнете в Университет ще видите тънката разлика...
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 119 госта

cron