УЧИЛИЩЕ

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 27 фев 2006, 17:54

практиката показва,че тея които много учат,не успяват


Извинявай на колко си години ......."пич" :wink: ?
Това горното ти съждение си е направо аксиома за учебниците.
То, че нещата в образованието не са наред е вярно. Вярно е също че бележкарски знания не водят до ползи.
Вярно е обаче явно и че ти не разбираш някои неща, което е нормално. Предполагам си около 15 годишен.

Бай Иван не говореше "простотии", а иронизираше като даде само един конкретен пример, но ти май не схвана.
Ако си цесекар бъди докрай!

1914
Отстранен вовеки
Мнения: 1752
Регистриран на: 08 апр 2005, 19:23
Местоположение: Истинската Шампионска Лига

Мнениеот 1914 » 27 фев 2006, 17:59

8 написа:Вярно е също че бележкарски знания не водят до ползи.


Дотук... Останалото е излишно.

P.S.
на 18 съм (12-ти клас),щом толкова те вълнува.
БАН

Потребителски аватар
TheChilDofCSKA
Мнения: 960
Регистриран на: 21 сеп 2005, 22:27
Местоположение: Казбек 12
Контакти:

Мнениеот TheChilDofCSKA » 27 фев 2006, 18:02

8 написа:Бай Иван не говореше "простотии", а иронизираше като даде само един конкретен пример, но ти май не схвана.

И все пак другаря Иван не трябваше да дава примери с конкретни хора...
Не е етично.
...
Сега сменям темата с тази за наглите учители.

Много мразя чуители, които унижават учениците си без причина.
Защото има такива.
Които засягат достойнството на някой ученик, когато го заплашва...
'Cause nothin' lasts foreva, even cold november rain...
Убий скороста, спаси живот!!!

1914
Отстранен вовеки
Мнения: 1752
Регистриран на: 08 апр 2005, 19:23
Местоположение: Истинската Шампионска Лига

Мнениеот 1914 » 27 фев 2006, 18:05

Бай Иван написа:Практиката показва многознайко, че успяват тези дето учат достатъчно. Имай си добри оценки, ще си говорим след като завършиш висшето, щото мама и тате ще те избутат до там без да се налага да си даваш много зор. Моли се да са живи и здрави по-дълго, толкова, че да ти постелят чергата на живота и ти да си го завършиш по инерция. И нека са простотийки. Ще те видим след 5 години успял, можещ, богат. Знаеш ли кой е Байрон...Ако не знаеш щракни в Гугъла, може пък да намериш нещо! Ако мислиш да се заяждаш, защото аз това чакам, ще ти обърна особено внимание на лични.


Въобще не мисля да се заяждам и въобще не давай определения за човек,който не познаваш грам. Нито знаеш кой какви пари ми дава,нито аз какво правя. Просто нямаш право,ок?
Това че си се комплексирал от учениците си,говори лошо за теб. И отношението ти към тях го показва. Пишеш с презрение към собствените си ученици,като типичен комплексиран даскал. Като гледам,като си учил много,не си постигнал кой знае какво. Учителската заплата е толкова мизерна...То по-добре хамалин да се хванеш,по-добри пари ше правиш.

Това ми е последния пост в тази тема,защото не ми се занимава с "хитреци".:wink:
БАН

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 27 фев 2006, 18:14

Смешко, имам право да кажа ВСИЧКО, съответно и да си понеса последствията за това.
Станал съм даскал по мой избор. Това съм искал. Ти какво си станал? Говоря с презрение за теб, не за собствените си ученици и фактът, че си неспособен да разбереш това не говори добре за теб...
Другарят Иван иначе се извинява на всички, които подскочиха обидено ученически смешно, а това дали съм комплексар мога да кажа в личен разговор, някой ден пък може да се видя със заинтересуваните от това...
И един поздрав, с което мисля и аз да поспра...

Смелост

Не успяхме да бъдем големи мъже.
Не посмяхме...

А пък бяха коне,
тези диви коне необяздени,
прокънтели
в главите ни някога...
Къде ли?

Те са вече,
където им видят очите,
по-далече от нас,
щом разбраха,че няма да имат
ездач.

Цял живот ли ще чакаме
все това помъдряване?
Да запазим ли здравия разум
или страшни да бъдем...
до блясък.

Цял живот ли ще гълтаме
прах от живота
във една постоянна и обречена
невъзможност.

Да посмеем да бъдем големи мъже.
Да успеем...
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
mladostbg
Мнения: 616
Регистриран на: 26 авг 2005, 11:08

Мнениеот mladostbg » 27 фев 2006, 18:14

Аз само да изкажа едно мнение в подкрепа на Бай Иван. Силно насадена е идеята, че ако учиш си зубър, а ако не учиш си тарикат :-) Никой не е казал, че за да успееш, трябва да си някой, дето нон-стоп стои над учебниците, мисли само за училище, няма никакви странични интереси и е абсолютно асоциален тип.

Само дето не можете да разберете, че като имате добри оценки изкарани с преписване, нито сте големите гъзари, нито сте по-умни от когото и да било. И не сте прецакали учителя... а сте прецакали себе си.

Истината, както винаги е по средата. Учете умерено, но достатъчно. Никой не е казал, че само това трябва да ви е в главата, но два часа през уикенда, когато е нужно или един час вечер... пак когато е нужно - не е кой знае колко, а е напълно достатъчно. Да не говорим, че "практиката показва", че времето, дето го губите често да правите пищови.. е напълно достатъчно да си научите всичко :D

Тарикатите си го получават рано или късно ... Оценките нямат толкова значение, колкото знанията. Никой няма да ви гледа оценките някога, а ще ви гледат кой какво може.

Едит: Само да кажа... че е нужно да погледнеш точно 5 поста на някого, за да видиш колко неграмотен е и как не може да пише на родния си език. Само защото го мързи да си мръдне оная работа освен ако няма да гони някоя съученичка... Ма то грамотността май вече е само за лично удовлетворение.
Последна промяна от mladostbg на 27 фев 2006, 18:17, променено общо 1 път.
Грозен футбол, празни трибуни, корумпирани съдии и неграмотни журналисти. НАПРЕД АРМЕЙЦИ!
http://forumteam.cska.bg

Потребителски аватар
tonick
Предупреден
Мнения: 868
Регистриран на: 12 дек 2005, 18:40
Местоположение: VARNA

Мнениеот tonick » 27 фев 2006, 18:17

Аз съм демократично настроен. И съм затова да има пълна свобода.

Ако не иска да учи, няма проблем. Веднага започва работа на село или по строежите. Докато се скапе от бач. След това пак да дойде и да го питам какво предпочита...
Щото в училищата е пълно с лекенца, на които паричките им идват на готово и пей сърце... А в часовете вместо да кротуват пречат на останалите, които искат да научат нещо ново.
1982

Всяка далавера завършва с фиаско...

Потребителски аватар
gizo
Мнения: 653
Регистриран на: 18 мар 2005, 13:15
Местоположение: Под масата на тревата до Русе

Мнениеот gizo » 27 фев 2006, 18:30

Бай Иван е много прав ,обаче криво бе разбран от някой.Той явно мъкар и млад си има деформация ,професионална ,обаче човека си е сбъднал мечта в живота за което евала сега ,обикновенно нещата не винаги стават така както ги искаме по ред причини.Обаче ,че има ученици който могат да ти скъсат нервите и това си е факт ,говори за на тате ,кинтите ,колата за европа а в същия момент пълен профан .явно истината е някъде по средата ,малко по-малко учители ,по-високи заплати ,и малко по-ясни правила в образованието ни.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 27 фев 2006, 18:35

gizo написа:Бай Иван...макар и млад си има деформация.


Виноват :oops:
Имаш известно право. Няма как, рисковете на професията...
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Мнениеот 8 » 27 фев 2006, 18:48

1914 написа:
8 написа:Вярно е също че бележкарски знания не водят до ползи.


Дотук... Останалото е излишно.


Щом казваш :roll: .

1914 написа:на 18 съм (12-ти клас),щом толкова те вълнува.

Ами без да се обиждаш, но от тук си направи извод колко си зрял за 18-те си години, след като съм си помислил, че си на 15 години.

Предполагам родителското тяло ти дава самочувствие. Не разчитай на това. Понякога съдбата нанася лоши удари. Освен това в България няма нищо стабилно (и сигурно) и може много лошо да се подхлъзнеш. Иначе вече мога да си те представя. С Джи Ес Ема за 500 лева, с хубавите джобни за дискотеки и барчета през деня с гаджетата (къде ще влизаш в часовете!? да не си луд!), от София където хората не се скитат без цел по улиците и половината да са безработни и т.н.
Нищо лошо. Млад си и нормално със самочувствие. Малко в повече от полезното и преминаващо в надменост към "по-обикновените" от форума, но няма значение. Ти най-добре си знаеш.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
gizo
Мнения: 653
Регистриран на: 18 мар 2005, 13:15
Местоположение: Под масата на тревата до Русе

Мнениеот gizo » 27 фев 2006, 18:54

8 написа:
1914 написа:
8 написа:Вярно е също че бележкарски знания не водят до ползи.


Дотук... Останалото е излишно.


Щом казваш :roll: .

1914 написа:на 18 съм (12-ти клас),щом толкова те вълнува.

Ами без да се обиждаш, но от тук си направи извод колко си зрял за 18-те си години, след като съм си помислил, че си на 15 години.

Предполагам родителското тяло ти дава самочувствие. Не разчитай на това. Понякога съдбата нанася лоши удари. Освен това в България няма нищо стабилно (и сигурно) и може много лошо да се подхлъзнеш. Иначе вече мога да си те представя. С Джи Ес Ема за 500 лева, с хубавите джобни за дискотеки и барчета през деня с гаджетата (къде ще влизаш в часовете!? да не си луд!), от София където хората не се скитат без цел по улиците и половината да са безработни и т.н.
Нищо лошо. Млад си и нормално със самочувствие. Малко в повече от полезното и преминаващо в надменост към "по-обикновените" от форума, но няма значение. Ти най-добре си знаеш.


Не го нападаите човека той изказа мнение по въпроса и сигурно е прав ,не е престъпление да си по различен от другите и да гледаш по свой начин на нещата от живота .Да си ученик сигурно не е лесно сега :lol:
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Мнениеот wondertree » 27 фев 2006, 18:59

Такааааа, подкрепям до голяма степен мнението на Бай Иван... НО ви подканям всички да спрете със съжденията си за потребители от форума, които не познавате лично (все пак Бай Иван се опита малък пример да даде и съм сигурен, че не е целял да обижда с него).
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
tonick
Предупреден
Мнения: 868
Регистриран на: 12 дек 2005, 18:40
Местоположение: VARNA

Мнениеот tonick » 27 фев 2006, 19:07

Интересно беше. Особено понеделник сутринта :D
В класа пълно с левскари, Спартака също излизаше на мода. Какви спорове и замеряния с факти и аргументи.
Любимо занимание беше да се наведеш надолу, а на коленете ти я "Ммач", я "Футбол", я "Гол"... Все пак имаше някакъв респект от даскалите, за да извадиш вестника на чина и спокойно да си четеш. Не че има нещо лошо :lol:
1982



Всяка далавера завършва с фиаско...

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 27 фев 2006, 20:32

Да се върнем на темата... :D
Ще ви разкажа за една случка станала преди ехееее има-няма 16-17 години :lol: :lol: :lol: :lol:

Имало едно време , а и още го има едно училище , в един голям столичен жилищен комплекс. В това училище имаше един 5-ти "в" клас, от който на всички учители им настръхваше кожата. И не случайно......
По стечение на обстоятелствата в този "в"-клас имаше няколко момчета, които днес определям като малки "гамени и келеши".На всичкото отгоре, училищното ръководство имаше лошият навик, като дойде някой "труден" ученик , винаги да го записват във "в" клас, за да не развалят останалите хубави и примерни класове :lol: :lol:
Та през далечната 89-та година ,в един чудесен, студен зимен ден тези същите момчета решиха да се позабавляват на гърба на учителката по музика г-жа К.П.
Ето и какво се случи.....
....Вторият звънец за влизане в час би, а част от момчетата още не се бяха завърнали в класната стая. Учителката направи проверката, писа отсъствията и видимо доволна,че ще успее да проведе нормален час по музика, се запъти към грамофона с плоча в ръка.
В този момент на вратата се почука и след миг се отвори.Закъснелите започнаха да влизат един по един..един,двама,трима, четирима...запъхтени,зачервени и странно притихнали.
След полученото разрешение да останат в час, те седнаха по местата си. Якетата им бяха странно издути....
Няколко минути по-късно класическата музика тихо звучеше, а учителката се запъти към дъската. В момента , в който застана пред дъската и ни обърна гръб, всички разбрахме...... 4-5 снежни топки звучно се разпльоскаха по дъската. Не можете да си представите изумлението и ужасът в очите на госпожата, когато тя се обърна. В този момент още десетина топки полетяха и се разбиха около нея. Такъв писък не бах чувала до този си момент в живота.
Учителката направо подскочи и се втурна към момчетата. Започна се една гонитба из стаята, хвърчаха учебници, тетрадки и плочи.След още няколко минути крясъци и писъци, жената изкочи през вратата с думите "Отивам при Директора"....
Изведнъж момците, се втурнаха ...едните бързо събраха останалият по дъската сняг,подсушиха пода с парцала, събраха плочите, учебниците от земята, подредиха всичко и след милото обръщение към останалите, че ни чака здрав бой и тормоз, ако някой си отвори устата, си седнаха по местата. Класната стая потъна в тишина, само грамофонът се въртеше.
След известно време влязоха Директорът и К.П.(която вече беше на ръба на нервна криза). Последва кратък разпит относно случилото се, и нашите "юнаци" най-нагло обвиниха горката жена, че си въобръзявала и не била наред с нервите, нещо което даже било очевидно. Директорът не ни пита нас, защото добре познаваше "цвететата" на класа, просто хвана под ръка госпожата и излязоха.
Какво се случи в следващите дни? Четирима бащи бяха повикани в директорския кабинет. Четирима ученика бяха временно отстранени от учебни занятия, а някои от тях и след това не идваха много, защото бяха порядъчно посинени....
Една учителка по музика престана да влиза в нашите часове.
А аз бях сигурна, че никога няма да стана учителка!

За седем години прекарани с тези момци в един клас, това им беше най-бруталната проява. Винаги правеха бели, биеха се...но онзи път прекалиха.
Последна промяна от betina_bambina на 27 фев 2006, 21:29, променено общо 1 път.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
gizo
Мнения: 653
Регистриран на: 18 мар 2005, 13:15
Местоположение: Под масата на тревата до Русе

Мнениеот gizo » 27 фев 2006, 20:55

Бети гадничко е ,аз станах неволен свидетел на нещо подобно ,бяхме седнали на кафе с приятел и съпругата му ,на масата дойде техен роднина ,ученик ,по -някакъв повод го попитах какво учат ,а той така се въодушеви и такива простотии наприказва.Контролните се пишат в къщи и се придават на другия ден на видео се гледа произвидението по литература в клас защото госпожата неможе да ги накара да прочетат ,роман или разказ,на въпроса за Левски ,бил умрял ама не бил учил за него защото бил в Германия по това време с родителите си .
ИзображениеИзображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 25 госта

cron