УЧИЛИЩЕ

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Delija » 10 фев 2013, 21:18

Vesela Taneva написа:Ако искаш да са дърляш с някого и да пишеш простотии,това е друга работа.


:qipag: Блажев, виждаш ли, аз като го пиша било простотии, но като й пуснеш същите простотии от разни не-чалга произведения, това било лафове, а стилът бил да говориш максимално откровено за всичко, музиката на най-младите, за които нямало табута. :qipag: :qipag:

Е на това му се вика двоен аршин. :D :D

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот emevev » 10 фев 2013, 21:19

Произношение се учи чрез... пеене!! (може и фалшиво да е, но много помага) ;)
:D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Ich_Will_ » 10 фев 2013, 21:32

Ани, аз този метод с картончетата го чувам сигурно за 3 или 4 път, но щом помага, ще го пробвам на всяка цена. Благодаря много.
Това за пеенето не бях го чувала :qipag: Все си мисля, че при аудио курсове като слушаш и повтаряш след говорещите можеш да запомниш думата как се произнася. Разбира се, задължително въпросните трябва да са хора, чийто роден език е немски(или този, който учиш в момента). Искам да усъвършенствам и писането, не само говоренето.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот emevev » 10 фев 2013, 21:54

При пеене това, което излиза от устата, се чува по-точно... (при говорене се чува така, както ти се иска да звучи) ;)

:D :D :D

Писането на немски не е сложно - опитай с френски!! ;)

:D :D :D
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Ich_Will_ » 10 фев 2013, 22:17

Френският няма да ми е необходим никъде, а и нямам време да го уча. Ще си карам по вертикалния метод и по този с картончетата, пък ако срещна затруднения ще търся други начини. Пеенето също ще го оставя настрана, иначе съседите ще избягат от блока :qipag: :qipag:
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Vesela Taneva » 10 фев 2013, 22:18

Защо пишеш думите вертикално,а не хоризонтално?Не вярвам да ги запомниш много по- добре ,но със сигурност ще си купиш повече тетрадки!Можеш да си ги пишеш на листове ,които да слагаш на различни места така,че да са пред очите ти почти непрекъснато.За пеенето за първи път чувам!Май не съм много съгласна ,защото в песен думите се променят заради мелодията.Не искам да те отчайвам ,но по отношение на произношението език се учи на място най-добре.
Немският е с лесен правопис и трудна граматика, щото родовете и падежите са кошмар.Във френския всичко е кошмар ,даже два кошмара.По ТВ има една реклама за Гарние в която упорито произнасят думата ГарниеР!За английския има виц:пише се гума,чете се гутаперча,произнася се каучук!
Последна промяна от Vesela Taneva на 10 фев 2013, 22:28, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Ich_Will_ » 10 фев 2013, 22:27

Вече съм се сблъскала с кошмарната граматика в немския език. А вертикалния метод ми се видя примамлив, реших да опитам. Още нямам мнение за него, като изпиша поне 10-20 страници ще си проличи дали ми помага или не. Аз май трябва да се радвам, че не уча френски, защото наистина самият език си е кошмар. Дори като отидеш в страната и започнеш да питаш на английски първоначално, те така го говорят този език, че колкото и да си напред с него, нищо няма да им разбереш :qipag:
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Vesela Taneva » 10 фев 2013, 22:35

Франсетата говорят английски направо трудно разбираемо ! Има ли някаква логика за да се определи рода на съществително в немския или се учи механично заедно с думата?Това за мен си беше кошмар

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Ich_Will_ » 10 фев 2013, 22:43

Има думи, чийто род съответства на този на българския език, други не. Първите се помнят по-лесно, но задължително механично с думата. Съществителните задължително ги пиша с определителния член пред тях. Друг начин да ги запомня не знам.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот emevev » 11 фев 2013, 09:11

Поканете потребителя Al да ви отговаря на въпроси за немския (много е добър!!)
За пеенето не съм си го измислил ей така - преподаватели с голям стаж са ме учили на това... ;)

П.П. немският има само 4 падежа - не може да се мери с руските 6 падежа и многото различни окончания... ;)

:qipag: :D :qipag:
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Vesela Taneva » 11 фев 2013, 10:09

Не са само падежите,а и родовете и ония ужасни die starke Werben/дали го написах вярно?/ :(
Това за пеенето е интересно и надявам се да не е като онова да учиш език насън :D
Един виц:Двама немски шпиони по време на втората световна война отиват в Англия.Влизат в една къчма и поръчват уиски.Кръчмарят пита:Dry?
Те отговарят:No,zwei!

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Ich_Will_ » 11 фев 2013, 12:05

Питах въпросния потребител на лично, но ако има друг, който има опит в това, ще се радвам на отговора му. Видя ми се примамлива тази граматика:
Изображение
Някой ползвал ли е? Доволен ли е от нея? Има ли друга немска граматика с обяснения на български, която да е много добра? Разбрах за немския вариант на граматиката на Мърфи, която е доста добре обяснена(една жълта), но тя е изцяло на немски и на този етап не би ми свършила работа. Като напредна с езика със сигурност ще си я взема.
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот marto » 11 фев 2013, 15:08

Яяяяя Вундабаааа :qipbp: :qipbp: :qipbp:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Ich_Will_
Мнения: 1551
Регистриран на: 23 юни 2009, 10:44

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Ich_Will_ » 11 фев 2013, 18:03

Харесала съм си един речник - Немско-български/Българско-немски говорещ, обучаващ, двуезичен на Gaberoff(EuroDict). Има ли вероятност да го намеря някъде в Пловдив или направо от София да го поръчвам?
Изображение
Трябваше да се омъжиш за касапина, той те харесваше. Винаги, когато минаваше край магазина му, той ти помахваше със сатъра.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: УЧИЛИЩЕ

Мнениеот Vesela Taneva » 11 фев 2013, 18:14

Иди в книжарница на Хиликон ,защото имат много специализирана литература.Правят и справка на компа къде можеш да намериш това ,което търсиш.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта

cron