УЧИЛИЩЕ

Потребителски аватар
TheChilDofCSKA
Мнения: 960
Регистриран на: 21 сеп 2005, 22:27
Местоположение: Казбек 12
Контакти:

Мнениеот TheChilDofCSKA » 28 фев 2006, 14:23

Е тва е ясно...

Сега ще ти разкажа пресен спомен от 1 срок.

Класният ми ръководител е по химия.
Правим контролно по химия. Аз естесвено не съм учила (не ми трябва да уча химия).
Та правим ние контролно, а той застанал на чина пред мен точно. Аз си пиша в тетрадката по химия, на празен и лист. Той е пред мен, а аз си отварям и си преписвам. Единственото нещо, което ми каза беше "Ти тази тетрадка я отваряш май само когато се налага да преписваш" :lol:
И аз му казвам "Не е вярно, господине, за да мога да препиша качествени и бързо, без да търся, трябва да съм я отваряла и да знам кое къде ми е "
И той седи и ми се усмихва едно такова чаровно :lol: :lol: :lol:
'Cause nothin' lasts foreva, even cold november rain...
Убий скороста, спаси живот!!!

Потребителски аватар
BML
Мнения: 268
Регистриран на: 11 апр 2005, 15:37
Местоположение: София

Мнениеот BML » 28 фев 2006, 16:28

Ние имаме час по История на изкуството и винаги си подсказваме един на друг, когато имаме контролно. Господина ни чува, нищо не казва, но когато ни връща контролните явно си взима по малко от оценките заради тези наши приказки по между ни. И винаги ни казва изпълнен с оптимизъм, "Може да нямате матура, но при мен някой може и да имат".
Изображение

Потребителски аватар
TheChilDofCSKA
Мнения: 960
Регистриран на: 21 сеп 2005, 22:27
Местоположение: Казбек 12
Контакти:

Мнениеот TheChilDofCSKA » 28 фев 2006, 16:42

Абе, ти случайно да не учиш в 1во?
'Cause nothin' lasts foreva, even cold november rain...

Убий скороста, спаси живот!!!

Потребителски аватар
BML
Мнения: 268
Регистриран на: 11 апр 2005, 15:37
Местоположение: София

Мнениеот BML » 28 фев 2006, 16:44

Не в СХУПИ-София
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 28 фев 2006, 17:22

Сега аз да ви разкажа една смешна случка, но от другата страна...
Юнаците от 9б решават да ми направят номер и напояват обилно тапицерията на стола, на който аз много обичам да си седя, докато преподавам или изпитвам.
Сядам си аз ии усещам, че е мокро, а тия ще избухнат всеки момент, само чакат да покажа, че се нервя. Нищо подобно. Преподвах си цял час без да кажа нищо. После станах и понеже якето ми е дълго не можаха да видят, че целият ми задник е мокър. Зададоха ми няколко пъти въпроса как съм и след веселия ми отговор, че съм добре, взеха да се споглеждат виновниците укорително, сякаш някой не си е свършил работата както трябва. След часа станах и се отправих към вратата и след бодрото ми довиждане, водоносците един след друг се изредиха да проверят дали ми е мокър стола, сядаха, оставаха по 10-15 секунди, колкото да им се намокри бельото и подскачаха. :lol:
След това имаше естествено продължение...но това е друга тема...
Деца...искат да се забавляват.
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
gizo
Мнения: 653
Регистриран на: 18 мар 2005, 13:15
Местоположение: Под масата на тревата до Русе

Мнениеот gizo » 28 фев 2006, 17:31

Бай Иване ,давай историите ги бива,вземи се замисли след някоя друга година да напишеш някое книжле ,ученици подпичкват даскала.Или нещо от този род ,незнам дали някой се е сетил ще се чете .
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 28 фев 2006, 17:38

Продължението на историята е следното:
От тоя ден нататък аз винаги слагам ръката си на стола преди да седна. Но юнаците решиха, че докато пиша на дъската от първия чин ще се пресегнат и ще ми сипят малко вода на стола...да, ама не!
Аз съм обърнал стола към дъската и юнакът е легнал почти целия на бюрото ми, обаче се спънах леко и вместо да правя невероятни усилия да се задържа, направо седнах на стола, след което чух - ААААААААААААА, ръката миииии! А аз съм тежичък, честно ви казвам, толкова, че му счупих 3 пръста на палавника...Ама не каза после как е станал инцидентът...
От тогава решиха да ми правят други номерца, обикновено доста безобидни, като много внимават къде си слагат ръцете.
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
karzer
Мнения: 60
Регистриран на: 28 юли 2005, 19:12
Местоположение: "Армията"

Мнениеот karzer » 28 фев 2006, 17:42

gonzo написа:бети, на мен ми писаха 2ка да посказване :lol:и до днес ме е яд, щото подсказвах на 1 дето дори не ми беше симпатичен.........колкото до ученето-винаги съм бил умерен........ще прозвучи нафукано, но съм достатъчно умен за да изкарвам добри оценки без да уча кой знае колко.....номерът е да си знаеш възможностите......миналата година кандидатствах и си бях казал, че искам да вляза в 1аег..знаех, че ще ми трябват 2 5ци.наблегнах на задачи по математика и наистина станах много добър.....литуратурата не ми е била никога проблем, особено ако ме накарат да разсъждавам на прима виста...тогава развивам теорий дълго време.....и изкарах 2те 5ици....и сега уча в много по-хубаво училище от съучениците ми, които се скъсваха да учат........колкото до преписването има 2 вида учители-такива, които просто не могат да хващат преписвачи и такива, които им прощават........срещал съм и 2та типа, преписвал съм много, но винаги съм уважавал учителите.имал съм адски много проблеми с тях, но съм ги уважавал ОТНАЧАЛО.ако те заслужат уважението им и аз няма да се държа лшо.....ако учителят е добър учениците са безсилни, повярвайте ми :wink:
Много правилно бе пич!Напълно съм съгласен с теб! :D :) :D :)

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 28 фев 2006, 17:51

Гизо, не мога да направя книга със случки, щото мога да разкажа максимум още 2, като едната не е много интересна. Учениците ми правят номерца изключително рядко и повечето са майтапчийски, а не брутални...
Усетиха ме в началото, че няма да им се вържа на номерата, щото знам, че ако се вържа, ще станат традиция...И не мога да предотвратя това, каквото и да направя...Важно е да не се вземаш много насериозно!
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
hakunecA
Мнения: 769
Регистриран на: 31 мар 2005, 23:57
Местоположение: Santiago Bernabeu
Контакти:

Мнениеот hakunecA » 02 мар 2006, 23:21

EEEEE, малко да ме няма и тя темата да не може да се прочете два дена :lol: . Бай Иване аз мога да чета , уча в АЕГ в Бургас 9а клас съм, а не б, но всъщност май ние убедително, даже доста водим в класацията за "най-проблемен" клас. :D Нали така се казва? Всъщност ми е странно да си говоря за такива работи с даскал ама щом слушаш Гонг и пишеш по форуми явно не си зле :?

Сега по-конкретно след анонса. Добре де даскале не ти ли стана тъпо като си измокри целия задник както написа а? :lol: Ами не знам тея защо изобщо са се усъмнили , че са ти направили номера. Направили са ти го и всъщност ти си бил прецакан. Как прекара останалата част от деня? Мокър?(ей не приемай това като опит за обида или заяждане нали :lol: ) просто не съм имал възможност да си говоря с учител на такива теми и ми е доста интересно.


Сега по другото. Аз съм 9ти клас, уча в АЕГ в Бургас.
бети, на мен ми писаха 2ка да посказване Laughingи до днес ме е яд, щото подсказвах на 1 дето дори не ми беше симпатичен.........колкото до ученето-винаги съм бил умерен........ще прозвучи нафукано, но съм достатъчно умен за да изкарвам добри оценки без да уча кой знае колко.....номерът е да си знаеш възможностите......миналата година кандидатствах и си бях казал, че искам да вляза в 1аег..знаех, че ще ми трябват 2 5ци.наблегнах на задачи по математика и наистина станах много добър.....литуратурата не ми е била никога проблем, особено ако ме накарат да разсъждавам на прима виста...тогава развивам теорий дълго време.....и изкарах 2те 5ици....и сега уча в много по-хубаво училище от съучениците ми, които се скъсваха да учат........колкото до преписването има 2 вида учители-такива, които просто не могат да хващат преписвачи и такива, които им прощават........срещал съм и 2та типа, преписвал съм много, но винаги съм уважавал учителите.имал съм адски много проблеми с тях, но съм ги уважавал ОТНАЧАЛО.ако те заслужат уважението им и аз няма да се държа лшо.....ако учителят е добър учениците са безсилни, повярвайте ми Wink
Много правилно бе пич!Напълно съм съгласен с теб! Very Happy Smile Very Happy Smile
Бай Иван
МнениеПуснато на: Вто Фев 28, 2006 6:38 pm Заглавие:
Продължението на историята е следното:
От тоя ден нататък аз винаги слагам ръката си на стола преди да седна. Но юнаците решиха, че докато пиша на дъската от първия чин ще се пресегнат и ще ми сипят малко вода на стола...да, ама не!
Аз съм обърнал стола към дъската и юнакът е легнал почти целия на бюрото ми, обаче се спънах леко и вместо да правя невероятни усилия да се задържа, направо седнах на стола, след което чух - ААААААААААААА, ръката миииии! А аз съм тежичък, честно ви казвам, толкова, че му счупих 3 пръста на палавника...Ама не каза после как е станал инцидентът...
От тогава решиха да ми правят други номерца, обикновено доста безобидни, като много внимават къде си слагат ръцете.


Как да не го цитирам това :) Ами Гонзо си е супер прав. И аз не съм зубър и без никак да се напъвам(с изключение на 7ми клас където уроците малко ме изтормозиха) си изкарах 5 и 6 на изпитите и си влязох там където искам... Обаче тука нещата не стоят така... Как да ви кажа.. в старото даскало - в Поморие просто учителите си бяха НОРМАЛНИ. Готини, имаше и такива дето не бяха от най-готините... ама всичко си вървеше отлично. Сега в тази ЕЛИТНА гимназия просто да се ненагледаш на олигофрени учители, малоумни индивиди, които за жалост дори ми преподават по някои предмети и педофил, който разкрасява цялата картинка. Аз мога само да съм благодарен на Господ, че в класът ми се събрах с приятелите на живота ми може би и си харесвам всички съученици, но ние бая негативи си търпим де... Ние Бай Иване си патим още от подготвителния 8ми клас, когато за учител по английски ни назначиха абсолютно ненормален индивид, споменат и по-горе, който просто ... не не тоя човек не мога да го опиша. АД НЯКАКЪВ ПРОСТО. Малумна ,, малумна, че чак всички родители още на родителската среща на 4ти септември преди началото на училище да кажат , че "на тая нещо и има"... смятай... Та ние (класът ) втория срок на подготвителен час почти не карахме часове с нея - най се кефихме на срядите, когато имахме 6 часа при нея и си играехме карти, музика слушахме.. аз лично си четях и книга.. абе луда работа.. то това просто не е човек.. вие сега четете и си викате "какви тъпаци са тези" ама това не се ли види не може да се опише. Най-лошото пак си е за класа ни , защото пък от тази година - 9клас ни пое един простак, тварежен, че и педофил на всичкото отгоре... за това не ме питайте как съм стигнал до този извод. Има си доказателства... е ай кажете ми кое му е елитното на това шибано даскало :D ама пък ходя на училище с кеф дори и не заради самото училище , а заради приятелите ми и заради това, че знам че ще се смеем от сърце на някой тъп даскал или пък ще се бъзикаме за глупости :D х

сега някоя историйка.. то няма какво да се замислям.. днес най-персния пример. Правим контролна по английски и естествено след първите десет минути мълчане започва масово разпитване и сверяване на отговорите :P педофила си се прави, че не вижда и само се навежда над деколтетата на съученичките и се прави че им гледа грешките... един съученик нещо много се въртеше да гледа за верните отговори и подхвърли, че много бил схванат и трябва да се пораздвижи. Тогава учителя ни по англ се опитва да го затапи откровено:"Константине, има една пиеса... "Палячо" се казва!" и докато се обърнем да погледнем към споменатия съученик за има няма 2 секунди той намира отговор, пасващ перфектно на жалкия учителски опит за подигравка:"Да.. и вие редовно я гледате нали?!" :lol: :lol: :lol: :lol: Еми да. Простия учител си взе наредбата хубаво.

И трябва да се знае!-Ние учениците не тръгваме със зло към учител, който започва да ни преподава.. но ако той се прави на интересен и се мисли за по-хитър от 20 човека... извинете ме много, но не е познал 8) обичам да се гавря с учителите, които го зас,лужават.. а с другите съм приятел...
Надявам се да не съм ви загубил времето с поста си. :wink:

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 02 мар 2006, 23:40

училище, училище колкото и понякога да си гадно, носиш много смях ето и най-култовите изцепки и случки с/на преподавателите от първа езикова гимназия град варна:

ние: кога сте получили първата си двойка?
Няголов: Ми аз веднъж в по-малките класове, играехме нещо на футбол. Аз обаче я ритнах
много нагоре и гледам какво топката лети към една даскалка.
Ние: И какво ударихте я по главата?
Няголов: не, точно. Аз викам да я предупредя и викам: Другарко!! и тя само погледна нагоре и.......
я свалих на земята....та това ми беше първата двойка......

Стойко Няголов - учител по история и география

Устапанов: що го кръстиха Big brother? Трябваше да е Батето.
Устапанов: Единственото хубаво на руските коли е че броните им са направени
от немски каски от втората световна
Ustapanov - 6te ubiq edin, ostanalite 6te umrat ot strah

Асен Устапанов - учител по психология

margarita dimitrova ,himiq "koi nomer s1 kazva6?"

gospojo, mnogo qka pra6ka imate!"
himi4kata: mi v4iera si q kupih ot pazarq, ama vii ot kade nadni4ate bie...?

gospojo mnogo vi e hubava diademata:
himi4kata: "mi mirsi, malku mi ie mazn1 kos1t1 i za tui..."

Margarita Dimitrowa,himiq:"K0i shi d0v1rshi reakciqta?Aidi..izlezti wii prez pruz0rica.."

tui siga razbiratie li go...? -NE!! - Of dobrie ei sq 6i vi gu kaja na niemski i 6i gu razberetie ..."

В кабинета: Туй цвете е ново. Зехме го от биологията ама тука нещо не вирее.

г-жо остават пет минути
няма проблем, ще ви задържа малко.

г-жо welle с а умлаут ли е?
абе николай ко се праиш че не знаеш?

Димитрова: Ся ше ви НАкажа едно съединение да му определите степента на окисление.

Димитрова: Чакайте да вида ква домашна да ви дам.



Димитрова: Еми ся ши изполвами за катализатор никил щтото е най-ивтин.

Димитрова: Я внимавай да ни ми бутниш чантата да ни ти пиша някои минусчи.

траян: г-жо от тия опити на лабораторното може ли да умра? да знам да отсъствам.
Димитрова: еми сигурноо.

Маргарита Димитрова - култов учител по химия

g-n Purvanov diktuwa zadacha "Tochkata M e sreda na stranata
AB v trapeca... Koi e gotov?

Първанов: Каменарски, къв е тоя синджир от тоалетно казанче, дет си го сложил бе.

Веселин Първанов - учител по математика(щеше да е носител на Нобелова награда ако имаше такава за математика)



та това е моето даскало гадно, всякакво, но винаги забавно.

Сори за латиницата на места, но някои от лафовете са останали така в архива.
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 03 мар 2006, 00:51

hakunecA написа:Добре де даскале не ти ли стана тъпо като си измокри целия задник както написа а? :lol: Ами не знам тия защо изобщо са се усъмнили , че са ти направили номера. Направили са ти го и всъщност ти си бил прецакан. Как прекара останалата част от деня? Мокър?


Прав си, бе, Яни, прецакан бях, ама реших, че поне мога да се пробвам и аз да попрецакам някой, но след това. Първоначалната ми цел беше да разбера, кои са нахалниците дето ме бъзикат и лесно ги разбрах, но просто после се забавлявах с учудените им физиономии...
А после нямах 2 часа и си грях големия задник на един радиатор в учителската стая. Изсъхна. :D
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
hakunecA
Мнения: 769
Регистриран на: 31 мар 2005, 23:57
Местоположение: Santiago Bernabeu
Контакти:

Мнениеот hakunecA » 03 мар 2006, 11:46

А ти на такива "палавници" дето се опитват да те гаврят без никакво уважение и така нататък намаляваш ли им оценките нарочно примерно? Защото вчера в моя клас така се случи с една шибана учителка по физика

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 03 мар 2006, 15:32

На палавниците отмъщавам, но не като им свалям тенденциозно оценките, а като ги карам да четат повече...да правят повече домашни, изобщо допълнителна работа...но по този начин аз косвено ги развивам...естествено трябва да се използва и малко назидателен тон, да се поскараш леко на някой, но без да го обиждаш.
Абе да си призная освен тая гавричка, друга сериозна съм нямал...Останалите са все дребни закачки...Сега за Първи март ми подариха мартеници (подмазваха ли се или са искрени - може би и от двете по малко), а това не се случва на всички колеги, абе...уважаваме се с палавниците!
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
hakunecA
Мнения: 769
Регистриран на: 31 мар 2005, 23:57
Местоположение: Santiago Bernabeu
Контакти:

Мнениеот hakunecA » 05 мар 2006, 00:32

Toва да се чува. Ти по какво преподаваш, че нещо загубих връзката :?


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта

cron