КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Потребителски аватар
TheChilDofCSKA
Мнения: 960
Регистриран на: 21 сеп 2005, 22:27
Местоположение: Казбек 12
Контакти:

Мнениеот TheChilDofCSKA » 10 яну 2006, 13:41

Все повече ни залива масовия бълвоч на малоумните TV предавания и кинофилми (добрите са изключение), все повече и повече висим в интернет, чатим, играем на компютърни игри....

И все по-малко четем. Нещо повече - така, както киното и музиката се скапват с всеки изминал ден и стават все по-елементарни и тъпоумни, литературата също започва....
какво ти започва, тя направо си се е изродила...

Вече няма писател, който да я възпрема като нещо по-различно от начин за изкарване на пари, пише се все по-повърхностно, гонят се приходи, а не качество....


Накратко - чете се все по-малко, пише се все по-некачествено. Изкуството отива по дяволите и книгите не правят изключение

....

Иначе в момента чета "Черната Книга На Комунизма"
'Cause nothin' lasts foreva, even cold november rain...
Убий скороста, спаси живот!!!

Потребителски аватар
mladostbg
Мнения: 616
Регистриран на: 26 авг 2005, 11:08

Мнениеот mladostbg » 10 яну 2006, 13:47

Не съм съвсем съгласен с горното мнение.

Като всяко нещо, така и изкуството се променя, за да може да се нагоди към цялостното съотношение на нещата. Стойностни творби ще се намерят винаги, независимо дали ги търсим в музиката, киното или литературата. Но... когато Хари Потър е най-продаваната книга в света, значи просто поне в момента, изкуството представлява извор на развлечение, без да се търси кой знае каква мисъл в него. И това не е изненадващо за никого - мисля, че и от личен опит много от нас могат да разберат защо е така. Това обаче не значи, че няма наистина стойностни неща, да не говорим, че трудно човек може да изчете всички прекрасни творби, писани в миналото. Така че - който иска да се научи на нещо, ще се научи, който иска да чете - ще чете...
Грозен футбол, празни трибуни, корумпирани съдии и неграмотни журналисти. НАПРЕД АРМЕЙЦИ!
http://forumteam.cska.bg

Потребителски аватар
TheChilDofCSKA
Мнения: 960
Регистриран на: 21 сеп 2005, 22:27
Местоположение: Казбек 12
Контакти:

Мнениеот TheChilDofCSKA » 10 яну 2006, 13:49

Ах, винаги си ми контра.
....

Няма да споря с теб :)
'Cause nothin' lasts foreva, even cold november rain...

Убий скороста, спаси живот!!!

Потребителски аватар
mladostbg
Мнения: 616
Регистриран на: 26 авг 2005, 11:08

Мнениеот mladostbg » 10 яну 2006, 13:57

Как, бе, глупости!! Аз искам да ти кажа, че обикновено съм съгласен с теб :-) Контра съм ти само като ми разправяш, че Пул ще бие Арсенал :-)) И то не, защото не си права, ами защото не искам да става така :D :D

Извинявам се за оффтопика :D
Грозен футбол, празни трибуни, корумпирани съдии и неграмотни журналисти. НАПРЕД АРМЕЙЦИ!
http://forumteam.cska.bg

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 10 яну 2006, 14:31

Боби е много прав. Нещата просто се променят, както и вкусовете на хората. Сега просто нямаме време да четем тухли, но дори да имахме кой би седнал да чете Умберто Еко днес?

Освен това в интернет-пространството има и много надарени млади български творци. Говоря най-вече за поезия, естествено, че преобладават идиотщините, но има и много стойностни неща. Никога не съм бил привърженик на крайните оценки, на тоталното отричане. В днешно време може да се намери всичко за всеки от Умберто Еко до Дан Браун. Това, че много хора творят за пари не означава АВТОМАТИЧНО, че ВСИЧКО, което днес се пише или създава в областта на изкуството е безстойнсотно.

Потребителски аватар
BRDT
Мнения: 220
Регистриран на: 31 окт 2005, 22:34
Местоположение: Русе/София
Контакти:

Мнениеот BRDT » 10 яну 2006, 22:38

Достоевски също е писал заради парите. Да не забравяме, че първата "фабрика" за романи е на Дюма.

1914
Отстранен вовеки
Мнения: 1752
Регистриран на: 08 апр 2005, 19:23
Местоположение: Истинската Шампионска Лига

Мнениеот 1914 » 11 яну 2006, 17:06

Аз не чета литературни книги,романи и прочее измислици. Не че няма хубави произведения,ама някакси остаряло им е времето. Единствено в училище каквто сме изучавали по литература. Това е.
Предпочитам да чета някакви енциклопедични книги,интересни факти,книги за паранормални явления,извънземни,конспирации и така нататък. Примерно любими ми книги са ми една за Бермудския триъгълник и една за морски катастрофи (Титаник и др.)
Иначе си чета вестници или списания редовно. :D Книгите не ме влекат нещо. В такъв век живеем,знам ли :wink:
БАН

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 11 яну 2006, 17:13

не си попаднал на книги :wink: намери си пътеводителя или фатален срок на майкъл крайтън.2 от любимите ми книги, прочети ги и може да се запалиш

Потребителски аватар
BRDT
Мнения: 220
Регистриран на: 31 окт 2005, 22:34
Местоположение: Русе/София
Контакти:

Мнениеот BRDT » 11 яну 2006, 18:39

А ако искаш пробвай "Наслада" на Дийн Кунц. Мноо яка.

Потребителски аватар
Hurley
Мнения: 1195
Регистриран на: 20 май 2005, 08:13
Местоположение: SOMEWHERE IN TIME

Мнениеот Hurley » 11 яну 2006, 18:47

Чел ли си "Тайните на морските катастрофи",числа ?
Много е яка! Съчетана е като художествена и статистическа :lol:
Ако не си-пробвай я ! Мисля,че ще ти допадне :lol:
немам

Потребителски аватар
BRDT
Мнения: 220
Регистриран на: 31 окт 2005, 22:34
Местоположение: Русе/София
Контакти:

Мнениеот BRDT » 11 яну 2006, 18:49

Ако се кефите на физика (е, и такива се намират) и сте добри с английския може да прочетете Sneaking a look at Gods cards

1914
Отстранен вовеки
Мнения: 1752
Регистриран на: 08 апр 2005, 19:23
Местоположение: Истинската Шампионска Лига

Мнениеот 1914 » 11 яну 2006, 20:32

gonzo написа:не си попаднал на книги :wink: намери си пътеводителя или фатален срок на майкъл крайтън.2 от любимите ми книги, прочети ги и може да се запалиш

На Майкъл Крайтън съм чел няколко книги-игри :lol: Едно време,преди да се появят PC-игрите играехме книги-игри :lol:
БАН

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 11 яну 2006, 21:19

1914 написа:
gonzo написа:не си попаднал на книги :wink: намери си пътеводителя или фатален срок на майкъл крайтън.2 от любимите ми книги, прочети ги и може да се запалиш

На Майкъл Крайтън съм чел няколко книги-игри :lol: Едно време,преди да се появят PC-игрите играехме книги-игри :lol:

da izvestni sa mi.... :o

Потребителски аватар
hakunecA
Мнения: 769
Регистриран на: 31 мар 2005, 23:57
Местоположение: Santiago Bernabeu
Контакти:

Мнениеот hakunecA » 11 яну 2006, 21:48

Гонзе, мисля, че имаше такава тема отворена от моя милост ама щом настояваш :lol:
Любимата ми вече(стават две всъщност). Едната ако мога така да я нареча - от детството - Емил от Льонеберя.
Шифърът на Леонардо - супер е, нямам думи просто, в момента чета Кралството на Златния Дракон от Исабел Алиенде. Тази се явява като продължение на историята на героите от Градът на Зверовете. Много бързо се четат :) Като свърша тази смятам да започна другите от Дан Браун.

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 11 яну 2006, 23:43

BRDT написа:Ако се кефите на физика (е, и такива се намират) и сте добри с английския може да прочетете Sneaking a look at Gods cards

Аз преди време ги агитирах да прочетат "Физиците се шегуват" или "Физиците продължават да се шегуват " :D и са си на български..
Изображение
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 104 госта

cron