КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Потребителски аватар
RafaeLNadaL
Мнения: 120
Регистриран на: 02 юни 2008, 22:57
Местоположение: Пазарджик

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот RafaeLNadaL » 07 юли 2008, 21:45

"Книгата е прозорец към света" :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Колко "умно" се изразих , не е истина!
Тук и Тук 10x ;)

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот VILIO » 07 юли 2008, 21:58

Последната книга коята бях прочел беше отдавна(май през 2005) дори не я допрочетох до края Шифъра на Леонардо,след това излезе филма и не съм я чел

ААА миналата година прочетох "ЦСКА повече от отбор" но това е друг тип литература :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот annysy » 07 юли 2008, 22:16

RafaeLNadaL написа:"Книгата е прозорец към света" :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Колко "умно" се изразих , не е истина!


:qipan: :roll: Има ли тема, в която не си дал мнение още??
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот Samp » 07 юли 2008, 22:49

Анииииииии, не го подстрекавай :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
maryan unfaitful
Мнения: 18995
Регистриран на: 18 юли 2006, 23:16
Местоположение: Out of Africa

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот maryan unfaitful » 07 юли 2008, 22:52

VILIO написа:ЪЪЪ какво е книга :roll: :? :o :qipac: :qipbl: :gipbg: :gipbg:


Допотопен вариант на интернет. :qipag: Много по-възбуждащ въображението, провокиращ интелигентността и не толкоз уморителен за очите. Ама, отживелица, кво да праиш. :qipad:
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот Казуса » 14 юли 2008, 20:28

Преоткривам новелите на Стефан Цвайг. Май човек го разбира различно в зависимост от душевното състояние, в което се намира в момента.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот Казуса » 23 юли 2008, 22:26

Не знам, дали е подходящо тук да помествам любим мой откъс от книга, но виждам, че е правено и преди, затова ще си го позволя. Ако спамя, моля, да ме изтриете :)
Откъсът е иначе от една не особено квалитетна белетристика, но той самият е на любовна тематика. Преводът е мой :) Дано да ви е интересно и да не се отегчите:

Телчета върти Настя в ключалката, гвоздейчета, фиби. Не поддава. Късно се съмва през октомври. Тъмно е в църквата, защото прозорците са зазидани. Само една ивичка светлина на пода. Промъкнал се е този лъч през дупка в тавана. Обед е.
Разбра Настя, че вече дълго работи със сейфа, но не може да го отвори. Не може. И знае Настя, знае не заради логика някаква, а с женско чувство, че именно това е онзи сейф, че именно в него се съдържа онова, което и трябва, онова, което на Холованов му трябва, онова, което на другаря Сталин му трябва.
Но някакси на Настя дори и е жалко да отваря сейфа. Сякаш ще изкара нечия душа на показ. Мечок. Страшен и непристъпен. И все пак е жалко. Прегърна Настя огромния железен, ръждив сейф:
- Меченце мое! Обичам те. Обичам теб - железния. Обичам теб - нелепия. Животът ми е вътре в теб, проклетнико. Върви по дяволите и ти, и твоето съдържание. Пази го за себе си. Пази, алчно желязо. Аз просто така те обичам. И до самата си смърт ще те обичам. И ако оживея, ще дойда тук и ще те взема завинаги с мен. Ще те почистя и ще те боядисам. И ще те обичам. И сега те обичам. Обичам те като Сталин. Обичам те като…
Искаше да каже Настя, кого обича, но не каза. Просто си спомни големия човек. Човекът с червената копринена риза. Излезе тогава той пред народа огромен като сейф на Путиловския завод. Мощен като сейф на Путиловския завод. Нерпистъпен като сейф на Путиловския завод.
Отпусна прегръдката си Настя. Обърна се с гръб към сейфа. Седи и за самата нея и е жалко. Защо няма щастие в живота? Ако си спомня за всичко лошо, което и се е случило в живота, то поне да си поплаче. Ето тя плаче. За втори път в живота си. Много се е насъбрало в душата. Нелеп живот. Седи Настя, сълзите по бузите с мръсните си ръце трие. На никого не е нужна, никой не я обича. Песен нечута. Не жар-птица, а мършава лисичка.
Говорят за нея в манастира. Напразно говорят. Нищо никога не е имало между тях.
Не влезе тогава големият човек, а направо влетя. А тя стоеше настрана и все чакаше, кога ще я повика: "Настюха, хайде, покажи се на народа. Тогава той беше толкова красив. Така го обичаха всички. А тя - повече от всички. Повече от всички взети заедно.
Той я повика при народа. А тя, не към народа, към него летеше. Леарният цех направо полудя, когато я видя. И то защото в този момент светеше отвътре. Даже искрички се сипеха от нея. От любов светеше. От любов искреше.
Прегърна Настя непристъпния сейф, като своя неразделна любов.
- Меченце мое. Обичам те. И нищо не очаквам от теб. На нищо не се надявам. Глупак си ти железен.
И с юмрук по него.
Така понякога също и любов се изразява. С юмрук. За да го заболи любимото същество. И още едно изразяване на любов има. По-висше. Да се махнеш от любимото същество. Завинаги. Да го оставиш. Да скъсаш връзката. За да си спомняш после цял живот. С горчивина и болка.
Да се махне, реши, да се махне.
До вечерта има много време. Но тя си тръгва, за да я боли.
И него.
Дръпна шперца към себе си. Не излиза.
Наляво - надясно. А вътре в сейфа - щрак.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот Wallace » 10 сеп 2008, 09:47

http://www.dnes.bg/article.php?cat=84&id=57053

Купувай народеееееееееееееее. :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
Изображение

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот tridant » 10 сеп 2008, 10:18

Казусе това е откъс от "Контролът" на Виктор Суворов.
Не е лоша книгата,има и продължение "Изборът,"то обаче е доста зле.

Но романите определено не са му силата на Суворов.
Виж документалистиката му,класа е.
Изображение

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот Казуса » 12 сеп 2008, 23:08

tridant написа:Но романите определено не са му силата на Суворов.
Виж документалистиката му,класа е.

Документалистиката му не издържа ;) Чел съм му почти всичките документалистики, но след това прочетох само една книга "Антисуворов" и в нея доста сериозно му поразбива теориите. Така че съм на мнение, че той е един евтин популист.
Докато за художестгвените романи, не споря, че не са класа (самият аз правя уговорката, че не е особено квалитетна), но поне на сюжет го е докарал. (ех, ако някой майстор на перото беше изпозлвал тези сюжети). А и простите думички също имат сила, така както и емоционално наситените на Цвайг, Толстой, Еко ако щеш :qipad:
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот Delija » 12 сеп 2008, 23:09

"АнтиСуворов" не знам дали я бива, но горещо ви препоръчвам "Анти-Дюринг". :qipag: :qipag: Особено на Мефката. :qipag: :qipag: :qipag:

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот tridant » 13 сеп 2008, 08:53

Кой я е писал "Антисуворов",за да и хвърля едно две очи?
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот Бай Иван » 13 сеп 2008, 09:28

Суворов издиша отвсякъде, не евтин популист, а хитър печалбар...
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
Казуса
Мнения: 15912
Регистриран на: 14 юни 2007, 21:17
Местоположение: София

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот Казуса » 13 сеп 2008, 18:49

Бай Иван написа:Суворов издиша отвсякъде, не евтин популист, а хитър печалбар...

Съгласен съм ;) Теориите са му на доморасъл любител.
Тридант, утре ще проверя, кой е авторът и как точно заглавието на книгата "Антисуворов", че не ми е под ръка. Ако Суворов (всъщност истинското му име е Резун) ти е интересен, обезателно трябва да прочетеш и нещо "Антисуворов".
Последна промяна от Казуса на 13 сеп 2008, 19:23, променено общо 1 път.
Изображение
"2+2=5".
Джордж Оруел - "1984"

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот marto » 13 сеп 2008, 19:04

Има една книга "Братството",в момента не мога да се сета за автора,в момента я чета,доста интересничка е :qipad:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 38 госта

cron