КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

КАКВИ КНИГИ ЧЕТЕМ?

Мнениеот gonzo » 09 яну 2006, 14:29

аз доста съм се разчел напоследък та реших да я направя тая интелектуална тема :lol: аз обичам много криминални романи.общо взето съм прочел всичко на майкъл крайтън, лий чайлд, а сега съм подхванал джон гришам.в момента чета неговата време да убиваш.любимата ми книга е пътеводител на галактическия стопаджия.изключителна книга с невероятен хумор

Потребителски аватар
Hurley
Мнения: 1195
Регистриран на: 20 май 2005, 08:13
Местоположение: SOMEWHERE IN TIME

Мнениеот Hurley » 09 яну 2006, 14:33

NO PANIC

Имаш право,малкия !!! Пътеводителят е уникален !
Наскоро се изръсих с двайсетачка за новото
издание,в което са събрани и 5-те книги :lol:
немам

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 09 яну 2006, 14:39

едно такова зелено?аз него го имам.абе невероятна книга, с типично английски хумор на моменти черен.например роботът марвин.препоръчвам я на всички

Потребителски аватар
delay4
Мнения: 239
Регистриран на: 03 ное 2005, 10:58
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот delay4 » 09 яну 2006, 15:01

Да, съгласна съм за пътеводителя, само че ще добавя и Тери Пратчет с историите от света на диска. Невероятни характери и хумор, прекрасно илюстрирани корици в книжки малък формат. Книгите са от една поредица, издавана от "Вузев", но могат да се четат и самостоятелно.
Цените варират между 5-7лв. за малкия формат и 26лв. за последната от поредицата, издадена в голям формат. Казва се "Последният герой" и е цялата в илюстрации от страхотния Джош Кирби. Задължителна за маниаци. А ако не сте такива, почнете поредицата от началото. Няма да съжалявате. :!: :!: :!:
Шансовете едно на милион се сбъдват във всеки девет от десет случая...

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 09 яну 2006, 15:05

аз нямам други негови книги, но имам последният герой.определено ми хареса.ще взема да си купя и другите

Потребителски аватар
wondertree
Модератор
Мнения: 3439
Регистриран на: 12 апр 2005, 16:49

Мнениеот wondertree » 09 яну 2006, 15:31

И аз се присъединявам към "Пътеводителя...", всичко на Тери Пратчет, Уудхаус, Вонегът. Това е за хумористичните книжки.
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
BRDT
Мнения: 220
Регистриран на: 31 окт 2005, 22:34
Местоположение: Русе/София
Контакти:

Мнениеот BRDT » 09 яну 2006, 16:08

Това издание на пътеводителя е много добро наистина, обаче имам чувството, че накрая е смукано от пръсти. В смисъл, че нещата не са така пълни и забавни, както в началото.
А иначе, "Приключенията на добрия войник Швейк" май ми е любимата книга, заедно с всичко на Томас Харди.

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 09 яну 2006, 16:13

Обичамда Чета Стивън Кинг, много искам да прочета последната му поредица - мисля, че беше за някаква Кула.. ама... не знам..
Ако някой знае къде в нет пространството мога да ги намеря за да ги изтегля... че не ми се дават по 15 лв. за книга... :? 8)

jermaine
Мнения: 220
Регистриран на: 19 мар 2005, 20:38
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот jermaine » 09 яну 2006, 19:33

Ами каквото ви е на душичката :)

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 09 яну 2006, 19:43

Много сте се разчели, бе!!! :lol: :lol: Което много ме радва!
Съгласен съм за Пътеводителя, присъединявам се и за Тери Прачет, когото един мой познат наскоро определи като "добра писателка". Аз си падам повече обаче по класиките, особено по руската, но чета всичко. Харесвам особено много да чета френски криминалета! Страааашни са!
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 09 яну 2006, 22:28

оо бай Иване, Морис Льоблан и Арсен Льопен :) а Жорж Сименон?
Моите родители са големи фенове на Морис и Жорж и са събрали страшно много техни книжки в оригинал :D ама аз ич не обичам да чета на френски и така и не прочетох нито една :?
виж умирам си за Стивън Кинг!
за Пътеводителя, и аз си купих голямата зелена книга, но останах малко разочарована, прав е Бръдътко,че накрая е леко изсмукано....
за Тери Пратчет, четох някои книжки, но от тях най-много ми хареса "Пирамидите"...
а напоследък поизоставих четенето :oops: но ще се поправя :P

някой да е чел "Задочни репортажи за България" на Георги Марков?
много ми харесаха и двата тома,които намерих
Изображение
Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 10 яну 2006, 00:42

betina_bambina написа:
някой да е чел "Задочни репортажи за България" на Георги Марков?
много ми харесаха и двата тома,които намерих


Мдам, бях принуден... :roll: Но пък не съжалявам, че ги прочетох, не всичките де, част от тях.

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 10 яну 2006, 12:51

delay4 написа:Да, съгласна съм за пътеводителя, само че ще добавя и Тери Пратчет с историите от света на диска. Невероятни характери и хумор, прекрасно илюстрирани корици в книжки малък формат. Книгите са от една поредица, издавана от "Вузев", но могат да се четат и самостоятелно.
Цените варират между 5-7лв. за малкия формат и 26лв. за последната от поредицата, издадена в голям формат. Казва се "Последният герой" и е цялата в илюстрации от страхотния Джош Кирби. Задължителна за маниаци. А ако не сте такива, почнете поредицата от началото. Няма да съжалявате. :!: :!: :!:

da Pratchet e golqm pisatel,pro4el sum vsi4kite my knigi(e po4ti :D )
ina4e sega se zanimavam s Dan Braun :roll:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 10 яну 2006, 13:01

Дан Браун е моделът за съвременен успешен автор - пише на достъпен език, стилът му е лесно смилаем, сюжетът винаги е интересен, само дето героите му са еднотипни /меко казано :lol: / и накрая винаги романите му започват и завършват по един и същи начин. Е, леко и плагиат си пада човекът, но като цяло много интелигентен и надарен писател.

Потребителски аватар
murder
Мнения: 1468
Регистриран на: 27 ное 2005, 16:56
Местоположение: Под Кривата Круша

Мнениеот murder » 10 яну 2006, 13:12

Mike Bibby написа:Дан Браун е моделът за съвременен успешен автор - пише на достъпен език, стилът му е лесно смилаем, сюжетът винаги е интересен, само дето героите му са еднотипни /меко казано :lol: / и накрая винаги романите му започват и завършват по един и същи начин. Е, леко и плагиат си пада човекът, но като цяло много интелигентен и надарен писател.

za geroite i 4e romanite my zapo4vat i svur6vat po edin i su6t na4in sum mnogo,ama MNOGO suglasen 8)


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта

cron