Вируси!! Компютърни проблеми

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот rafaelis » 13 яну 2012, 09:15

В скайпа
- няколко души започнаха да ме виждат "?" ("обмислящ пълномощно" ли му се казваше на това?), пък аз си ги виждам съвсем нормално в списъка - и така нито мога наново да ги прибавя, нито нищо, понеже при мен изглежда наред всичко
- двама, които съм прибавила и стоят с "?" (докато се появят в скайпа да ме добавят и те) - изчезнаха - просто ги няма в списъка
- изчезна ми аватарчето


Абсолютно нищо не съм пипала, нещата си се случват сами. #-o :qipag:
С една по-старичка версия съм и досега си работеше добре. Нещо мога ли да направя или да сменям с по-нова? Ако е второто, коя? Предимства? Недостатъци? Подочух доста оплаквания от по-новите.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот Stinkata » 13 яну 2012, 11:21

При всички положения, новите доста товарят паметта на компютъра... Не знам дали не можеш повторно да поискаш пълномощно от "?"-абонатите с десен бутон върху името. Или ги изтрий от списъка и ги добави наново....
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот annysy » 16 мар 2012, 22:37

Хич не ми е компютърен проблемът, но да питам.

Имам този апарат: Изображение

Дребната (вероятно тя, че друг не си признава, а тя призна) го е изпуснала или ударила или и двете + още нещо, но не може да фокусира добре.
Изглежда все едно е зумнато и не се вижда отсреща образ на фокус...всичко се вижда размазано.
Влезнах в настройките, рових, правих, но нищо не се променя.
Бутончето, с което се зумва не работи добре. Бутонът за снимане също не действа.
На екрана изписва E: 61:00 http://prikachi.com/images/41/4525041a.jpg
Разровихме се днес в нета с едни познати и се видя, че това е някаква грешка, вероятно е разместена лещата :|
Някакви идеи как да го поправя?
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот Христолов » 16 мар 2012, 23:35

един приятел имаше проблем с телефон със същия проблем. трябва да се отвори от специалист и да смени механизма. за сони поне има резервни части бол.

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот annysy » 16 мар 2012, 23:45

:oops: Това ми дойде на ума още, като видях, че не е наред, `ма хич не ми се занимава...а мъжО не дава да го отворя аз :qipag: :qipag: :qipag: а как ме сърбят ръцете да го направя, добре че не мога да намеря подходяща малка отвертка.

:qipaz: Мерси, Христолов.
Ясно, значи трябва да го водя на доктор....
Изображение

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот G8 » 17 мар 2012, 10:06

:D
Мда, аз имам същия фотоапарат от 4-5г. и по едно време спря да фокусира добре.
Занесох го в сервиз и го оправиха - смениха някаква част без да ми вземат пари, понеже беше в гаранция.
Обаче си работи още, предполагам докато го изпусна. :mrgreen:

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот annysy » 17 мар 2012, 22:07

:cry: Да, Цецо, това ще да е, ще си търся сервиз, мерси!

Сега остава да открия такъв и в Пловдив и ремонтът да не ми излезе толкова, колкото да си купя нов :qipbl:
Изображение

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот Stinkata » 18 мар 2012, 08:18

Най-добре, потърси сервиз на Сони, дори да е в друг град... Кумецът ми е изключително доволен от тях - не успяли да му отстранят проблема в рамките на максималния за Сони срок от 30 дни - нямало я частта в Европа, а в Азия заводите пострадали от наводнения и също я нямало - и му сменили апарата за по-хубав.... В смисъл - действат наистина професионално...

http://www.sony.bg/support/bg/repair/asc
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот annysy » 18 мар 2012, 23:56

:qipaz: Стинка, благодаря, така да търся въобще не знаех...оказа се, че сервизът, който е в П-в има и магазини със същото име и при нас :D още утре ще се обадя да питам.
Мерсаж!
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот annysy » 02 май 2012, 17:39

:qipac: Аз пак с фото проблем тук.
Дайте акъл [-o<

Вчера исках да разтоваря последните снимки, но на картата ми излизат старите снимки, които си ги има + няколко отпоследните, повечето никакви ги няма, отчита, че има нещо (вижда се икона на снимка), но в действителност снимка няма. Има ли начин да ги възстановя?
Стана така: снимах каквото там снимах, но сигурно батериите са на изхабяване и след 2-3-5та снимка апаратът се "задъхваше", искаше време, за да може пак да снима. Изчаквах го, нп...
после обаче дадох на мъжО (нсе някой друг е виновен, естествено), при него същата работа, но той накрая се ядоса и извади батериите....те снимките от вчерашния ден снимани преди ваденето на батериите никакви ги няма. Искам си ги!
Не, че са нещо кой знае какво велико попадение, но дори не бях ги разгледала.

Как мога да ги възстановя?
Пробвах с програма Recuva, но или аз не правя както трябва или не става, излизат ми там снимки от преди време, т.е. тези, които съм зачистила от картата последно.
Изображение

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот Христолов » 02 май 2012, 18:01

повечето никакви ги няма, отчита, че има нещо (вижда се икона на снимка), но в действителност снимка няма.

батериите са на изхабяване и след 2-3-5та снимка апаратът се "задъхваше", искаше време, за да може пак да снима


сигурно заради недостатъчното напрежение подавано от батериите, снимките изобщо не са записани правилно, тоест няма как да се възстанови нещо което не е съществувало. :)

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот annysy » 02 май 2012, 18:19

[-X Не, снимките ги имаше или поне част от тях...докато снимах някои от снимките ги преглеждах да видя какво е станало...тогава ги имаше :qipac:

Ей така изглеждат при разглеждане: http://prikachi.com/images/854/4717854q.jpg
интересното е, че снимките, които се виждат (има ги) са последователно правени, а някак едната е станала 1314, а не 1362/3 :roll:

то каквото е станало е станало заради ваденето на батерията, ама...ако има как да си ги върна....
:qipbl: не ми върви на апарати, онзи горе, за който писах го дадох на поправка, оправиха го, платих си като поп...еее, мъжо и него го пипна и пак дава същата грешка и утре ще звъня да видя дали важи гаранцията :(
Изображение

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот vill_1 » 10 юли 2012, 19:35

Нервите ми изкара това.Изписва Harmful softwere have been detected. После Sekurity Shield detected.После иска да си купя някакъв лиценз.Какво майка си иска? :qipaq:
Изображение

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот otto » 25 авг 2012, 13:40

залухав,вземи си две кози и не се занимавай с несвойствени неща :idea:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Вируси!! Компютърни проблеми

Мнениеот Мичо » 25 авг 2012, 13:52

:qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта

cron