Вируси!! Компютърни проблеми

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 11 сеп 2007, 11:29

кви са тези първобитни неща,линукс :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 11 сеп 2007, 11:30

Все си мисля,че Уиндоуса е по-надежден бате :wink:
Изображение

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 11 сеп 2007, 11:36

ДСТА ПО-НАДЕЖДЕН Е :wink:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

SkyBlue
Мнения: 870
Регистриран на: 21 авг 2006, 15:18
Контакти:

Мнениеот SkyBlue » 11 сеп 2007, 11:39

Достатъчно ли е да ви кажа, че ядрото(кернела) на Уиндоуз не са ъпдейтвани от 1995-та насам? Заблуждават ви, като ъпдейтват само графичната среда, а системата си остава толкова нестабилна. Вие готови ли сте да дадете 200 долара за лицензирано копие? Естествено, че не, затова сте с кракнати бози :) Друг факт е, че последният ъпдейт на ядрото за Линукс беше преди 2-3 седмици. Предимството на Линукс пред Уинбоуз е, че Линукс е Unix-Like система(сходна с архитектурата на Unix)а Unix системата е имунизирана срещу вируси със самото си създаване,поради което не се налага използването на антивирусен софтуер :D
Друго предимство е свободата - докато доста от програмите за бозицата са платени, ВСИЧКО ЗА ЛИНУКС Е БЕЗПЛАТНО (защитено с ГНУ лиценца).

Друг неоспорим факт Уинбоуз фенове:
Дори производителите на Бозата използват Линукс за сървърите си! Защото е по-надежден. Екипите на Формула 1 също използват линукс на техните компютри. Големите корпорации се ориентират към линукс защото е свободен и надежден. Това да ви говори нещо? Вероятно не....

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Вируси!!

Мнениеот onzi » 24 дек 2007, 09:37

чак пък всичко за линукс да е безплатно - айде, айде :^o

ако всичко за линукс беше фрий, базичката на този форум щеше да е оракъл (вероятно). или дб2.

на моя уиндоус в къщи нямам антивирусна. стига ми стената (стандартната на кюспето) и допълнителната защита на 2 срутера (линукс и сиско), които са между мен и кръвожадната мрежа навънка. из нета шетам с лисиче и общо-взето внимавам къде ходя.

за тийн компютър положението е коренно различно - там антивирусни, анти спай, стени...
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Вируси!!

Мнениеот itsoVIII » 24 дек 2007, 09:45

аз сега навлизам с Linux-a, но има вариант да сложите Linux-a пред Win-a, така че няма да има нужда от антивирусни :qipad: И да си работите и с двете едновременно, чалъма е да цакате нет-а с Linux-a. Това последното ми го направи человек от банковата среда, мнооооооо съм доволен ( пък откъм цени на нови чаркове за PC-то съм привилегирован :qipbo: ).Оте, Linux-a е много по-сигурен от Win-a. Билчо ти Гейтс не е тъпанар и знае как да си остави вратички за нови update-и и да взима парички. Ти да не живееш още в първобитния век на PC-тата? Пък и вече има ИЗЦЯЛО НОВ LINUX С ПОЧТИ СЪЩИЯ НАЧИН НА РАБОТА И ИНТЕРФЕЙС, КАКТО И WIN-A. Инфо на ухо - Гейтс се готви в бъдеще да мине на Linux основа...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Вируси!!

Мнениеот onzi » 24 дек 2007, 10:21

ицо,

няма лоша ос (операционна система), има лошо конфигурирана такава :qipae: ос е инструмент - както можеш да избираш дали да си вземеш бензин или газ и да търкаляш един и същ хардуер с различно гориво. основните недостатъци на уиндоус са няколко:
  1. всички "разбират" от него
  2. ако някой нещо не знае - пита съседа или приятеля си, който му дава "съвет"
  3. тийновете инсталират като пощръклели софтуер, теглен от незнайно къде, за който са им казали, че е супер
  4. след като го инсталират, ходят да търсят кракове по места, където експлодера категорично не се препоръчва с дифолтнатите секюрите настройки
  5. по подразбиране тръгва с потребител с ранг на администратор
  6. всичките настройки за сигурност на системата зяпат широко отворени (пак по подразбиране)

линукс отдавна има дъщата функционалност, като уин. даже е в пъти по-шарен. при него основната трудност е, че трябват доста знания първоначално (и рьдко има комшия, който да хелпне). после си перкаш и си свиркаш.
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Вируси!!

Мнениеот itsoVIII » 24 дек 2007, 10:26

затова на мене ми го настроиха и сложиха програмките, които исках :qipad: Оттам нататък е детска игра...Иначе ако преди това си имал малко опит с DOS, бързо ще схванеш и Linux-a.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Вируси!!

Мнениеот Blue » 27 дек 2007, 09:06

Я кажете как да настроя монитора,така че да ми отваря интернет страниците на цял екран.
15,4 инчов е,и повечето и-нет сайтовете като ги отворя са в средата на екрана,а в двата края остават по около 8-9 см. свободно пространство :o
Има ли някакъв лек?
Почти същото е и с видео плеърите :x

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Вируси!!

Мнениеот itsoVIII » 27 дек 2007, 09:25

виж си резолюцията на монитора - по всяка вероятност си задал най-малката. Десен бутон в/у празно поле, избираш Properties"->"Settings"-> - имаш една лента, която ти показва резолюцията ( ако си с XP - лентата е от Less-More. Колкото я движиш по надясно, толкова по-малък екран ще имаш, казано по хамалски ). Другото е да гледаш горе вдясно - средния бутон е Full Screen или зададен от теб предварително формат.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Вируси!!

Мнениеот Blue » 27 дек 2007, 10:00

Благодаря :wink: Става с намаляването на резолюцията,но пък качеството на изображенията се намалява.
Както е казал народът:
"Две хубави няма"

Потребителски аватар
itsoVIII
Мнения: 17646
Регистриран на: 08 юни 2007, 22:48

Re: Вируси!!

Мнениеот itsoVIII » 27 дек 2007, 10:02

Blue написа:Благодаря :wink: Става с намаляването на резолюцията,но пък качеството на изображенията се намалява.
Както е казал народът:
"Две хубави няма"

еми намаляваш броя на пикселите - т.е. "разреждаш" изображението :qipab: Нали искаше цял екран? :qipad:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение

Потребителски аватар
Blue
Мнения: 4185
Регистриран на: 14 сеп 2005, 16:43

Re: Вируси!!

Мнениеот Blue » 27 дек 2007, 10:09

Е да де,ама форумО(както и на някой и друг сайт) си ми е на цял екран и в най-високата резолюция :D
Пък и в ниски резолюции качеството на изображението при ЛСД-то съвсем пада :?

Потребителски аватар
onzi
Мнения: 4967
Регистриран на: 16 авг 2006, 17:49

Re: Вируси!!

Мнениеот onzi » 27 дек 2007, 11:01

работата отива в мътните води на различните дизайнерски схващания що е то хубав сайт :qipbl: и мен не ме кефят сайтове, които се появяват на половината монитор, както и такива, които, за да ги прочета, трябва да си забия носа в монитора
титаниииииииииии :qipag: :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Re: Вируси!!

Мнениеот otto » 27 дек 2007, 18:07

Blue написа:Е да де,ама форумО(както и на някой и друг сайт) си ми е на цял екран и в най-високата резолюция :D
Пък и в ниски резолюции качеството на изображението при ЛСД-то съвсем пада :?

Е ЧАКАЙ БЕ,ВИДЕОКАРТАТА НЕ ТИ ЛИ СЕ НАСТРОЙВА АТОМАТИЧНО,СПОРЕД НУЖНАТА РЕЗОЛЮЦИЯ,ПРИ МЕН Е ТАКА,ПОЛЗВАМ ЕДНА ПРОГРАМКА ATI TRAY TOOLS :qipay: И ВСИЧКО ЕДНАКВО :qipag:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 97 госта