Вируси!! Компютърни проблеми

Потребителски аватар
betina_bambina
Мнения: 4660
Регистриран на: 20 мар 2005, 20:51
Местоположение: кривата нива

Мнениеот betina_bambina » 20 окт 2005, 21:19

gizo написа:
NOD32 е лека и не боли глава родих се с нея П-С е като новородено от 6 месеца чисти троянски коне и разновидности ,работи без грешка ,незнам дали мога на имей. адреса да ти я пратя,ти просто ще я инсталираш и пуснеш да почиства .


намерих я и си я инсталирах :D
леле колко вируси намери,чак се изненадах :D



хихихи а на какъв тел. номер да търся доктора, че наистина има неизтриваеми вируси :lol: :lol:
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
BML
Мнения: 268
Регистриран на: 11 апр 2005, 15:37
Местоположение: София

Мнениеот BML » 23 окт 2005, 13:27

Аз имам Norton System Works и я бива, ъпдейтваш я когато си поискаш и е желателно 1-2 пъти в седмицата да сканираш компютъра си с нея (това ми го казаха техници-те я инсталираха, защото РС-то не беше в ред).
Изображение

Enchev
Мнения: 30
Регистриран на: 20 апр 2005, 15:09

Мнениеот Enchev » 23 окт 2005, 18:47

..Лелеее, като чета какви сте ги писали за колко често си сканирвате хардовете, ми стана гадно...
Тц тц тц.
Вие, за редовна поддръжка не сте ли чували?
За редовен update на анти-вируса не сте ли чували?
Малиии, и се чудите защо компютрите Ви се държат странно.

Аз поне си поддържам системата всекидневно. Ъпдейт на Касперски на всеки час, Всекидневно сканиране на хард диска, Ежеседмичен Ъпдейт на Ad-Aware SE, Ползване на Ad-Watch SE.

И още нещо. На Windows XP му се налага през месец, два да се преинсталирва. (освен ако не ползвате много програми, не инсталирвате и деинсталирвате много на често. тогва "животът" на ХР'то отива към шест месеца.)

Потребителски аватар
b0ris
Мнения: 17
Регистриран на: 15 окт 2005, 11:42
Контакти:

Мнениеот b0ris » 23 окт 2005, 18:59

Enchev написа:И още нещо. На Windows XP му се налага през месец, два да се преинсталирва. (освен ако не ползвате много програми, не инсталирвате и деинсталирвате много на често. тогва "животът" на ХР'то отива към шест месеца.)

Моля?!
Що за глупост е тфа? :lol: :lol: :lol:
Аз как работя на ПС, което не е преинсталирано от години? При това работя с около 1000 различни програми. ;)
През месец - два... това ми са хареса :lol: :lol: :lol: :lol:
So far so good

Потребителски аватар
BML
Мнения: 268
Регистриран на: 11 апр 2005, 15:37
Местоположение: София

Мнениеот BML » 24 окт 2005, 16:45

Enchev написа:Аз поне си поддържам системата всекидневно. Ъпдейт на Касперски на всеки час, Всекидневно сканиране на хард диска, Ежеседмичен Ъпдейт на Ad-Aware SE, Ползване на Ad-Watch SE.

И-и-и 1000 неща за правене, всеки ден. Аз веднъж направих така и се наложи да ми пре-инсталиират Windows-а, защото компютъра ми се беше изчистил до такава степен, че бе изчистил и някои важни файлчета.
Изображение

Потребителски аватар
b0ris
Мнения: 17
Регистриран на: 15 окт 2005, 11:42
Контакти:

Мнениеот b0ris » 24 окт 2005, 16:49

:lol: :lol:
Аз имам един приятел... чистник голям, подредено момче... та той си беше подредил файлчетата от Windows директорията в папчици, че нещо го дразнели така разхвърляни... :lol: :lol: :lol:
После открил с изненада, че компа не бачка и попита защо... :wink:
So far so good

Потребителски аватар
BML
Мнения: 268
Регистриран на: 11 апр 2005, 15:37
Местоположение: София

Мнениеот BML » 24 окт 2005, 16:58

Е, и аз понякога правя така (слагам ги в папки), но само когато файловете са прекалено много и трудно намирам това което ми трябва.
Изображение

Потребителски аватар
ivanoto
Мнения: 2
Регистриран на: 01 ное 2005, 12:09
Местоположение: Sofia

Мнениеот ivanoto » 01 ное 2005, 12:31

da,da

Enchev
Мнения: 30
Регистриран на: 20 апр 2005, 15:09

Внезапно рестартиране на компютъра през няколко минути

Мнениеот Enchev » 01 ное 2005, 13:03

Малко помощ!!!

Да започна със това
Windows XP
Service Pack 2

От два дни насам ХРто се държи странно. През няколко минути се рестартва. Става досадно наистина.
Какъв е проблема.
Преинсталация или да проверя захранването
Обаче, то захранването е друг въпрос.
Данеби да е от това, че ми работят два харддиска едновременно.
Единият е Master, другият Slave.
Къде от BIOS'а да изключа Slave? в случай че захранването неможе да издържа и двата.
Все пак бая пари дадох за захранването - 400 вата е.

с уважение
Емо

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 01 ное 2005, 13:09

Братче и на мен от време на време ми се рестартва компа ей така, за да ме прави на глупак. :lol: Не знам, ама моят комп и без туй от доста време си издиша и този проблем не ме притеснява. Засега. :lol: Но явно има някакъв проблем, защото наистина не е нормално. :(

Потребителски аватар
mladostbg
Мнения: 616
Регистриран на: 26 авг 2005, 11:08

Мнениеот mladostbg » 01 ное 2005, 13:11

Няма логика да е захранването. Не може да не ти издържа двата харда :-)) Освен, ако самото то не е дефектно. Но това могат само в сервиз да ти го кажат със сигурност.

Преинсталация на XP-то не е решение. Доста вероятно е да си хванал вирус. Имаше един точно такъв, дето ти рестартваше пс-то на случаен принцип, обаче как се казваше точно не помня, защото беше преди 4-5 месеца доста модерен. Ъпдейтни си антивирусната (надявам се не си с нещо от рода на AVG Free Edition) и пусни една проверка.

Още нещо - пусни си уиндоуса в Safe Mode и пусни антивирусната оттам. Ако антивирусната нищо не открие и компютъра ти се рестартира дори под Safe Mode (което според мен обаче няма да става), тогава вече иди да си видиш захранването.

Enchev
Мнения: 30
Регистриран на: 20 апр 2005, 15:09

Мнениеот Enchev » 01 ное 2005, 13:17

Имам две предполужения замоя проблем

1: Или вирус, пренесъл се докато съм теглил през DC++ вчера
2: Изпушили кондензатори (май кондензатори им се викаше) на захранването.

Проблема се появи точно когато си изтеглих през DC++ сериала C.S.I - Miami - (Seasion 4)
Тъкмо да сканирам вайла със Касперски за вируси, и почна да ми се рестартва. Обаче вчера ми рестартваше само работните процеси, а не цялата система. В смислъл без да рестартва хард дискове, CD-ROM устройства и тн. Подобни проблеми ги имах и с 98 (Illegal Operation .... this program will be shut down ако се сещате какво представлява този прозорец)
Токова рестартване се получи от днеска.

Потребителски аватар
mladostbg
Мнения: 616
Регистриран на: 26 авг 2005, 11:08

Мнениеот mladostbg » 01 ное 2005, 13:22

Ъпдейт на Касперски, рестарт под Сейф Моуд, сканиране на цялата система. Ако няма вируси, изчакай минутка-две-три да видиш дали ще се рестартира сам. Ако е вирус е много вероятно под Сейф Моуд да работи коректно цялата система.
Другият малоумен вариант, който ми идва наум е да пробваш да си изключиш кабела за Лан-а (предполагам, че си с такъв нет) и да видиш дали ще се рестартира, когато не си в мрежата.

Ако имаш приятел с добро захранване - сменете захранването и вижте какво ще стане. Но тук вече зависи и колко ти е мерак да се занимаваш да търсиш сам проблема и дали разбираш от компютри :-)

Най-лесният начин винаги си остава да го занесеш в някоя фирма да ти го погледнат... но там се намесват и пари вече :D

Enchev
Мнения: 30
Регистриран на: 20 апр 2005, 15:09

Мнениеот Enchev » 01 ное 2005, 13:36

mladostbg написа:Ъпдейт на Касперски, рестарт под Сейф Моуд, сканиране на цялата система. Ако няма вируси, изчакай минутка-две-три да видиш дали ще се рестартира сам. Ако е вирус е много вероятно под Сейф Моуд да работи коректно цялата система.
Другият малоумен вариант, който ми идва наум е да пробваш да си изключиш кабела за Лан-а (предполагам, че си с такъв нет) и да видиш дали ще се рестартира, когато не си в мрежата.

Ако имаш приятел с добро захранване - сменете захранването и вижте какво ще стане. Но тук вече зависи и колко ти е мерак да се занимаваш да търсиш сам проблема и дали разбираш от компютри :-)

Най-лесният начин винаги си остава да го занесеш в някоя фирма да ти го погледнат... но там се намесват и пари вече :D


Мерси за съветите.
Зз сега неми се е рестартвал Пуснах го 12:40 и до сега не се е ресетвал.
И от ЛАН изключването не помага. Пробвах.
Почнах да сканирвам със Касперскито, изминаха 42% и ми се рестартира. Това беше към 11:55.
Изчаках да изтине системата до 12:40, и до сега неми се е рестартвала. Явно не е вирус.
Никак неискам да си мисля че е от захранването ми.
Иначе перките на вентилаторите са си нормално прашни, въртят се, не стържат. Обаче при предното ми захранване се въртяха с доста по-бърза скорост, сега по-бавно и по-тихо.

Как при ХР да вляза в Safe Mode
През ЛАН съм.

Потребителски аватар
mladostbg
Мнения: 616
Регистриран на: 26 авг 2005, 11:08

Мнениеот mladostbg » 01 ное 2005, 13:40

По същия начин като под 98-цата ... скачаш на F8 при първоначалното зареждане и ще ти излезе менюто :-)

Абе, я си провери вентилатора на процесора или този на видео картата да не са ти спряли! Най-вече този на процесора. Той ако спре точно такива ефекти се получават - рестарт, сини екрани и системни грешки, защото процесорът прегрява.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта

cron