От комунизма до демокрацията

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 26 фев 2013, 10:11

Това с цигарите предлагам да го прекратим. Измести темата на разговор в крайно грешна посока. На България проблема не са й пушачите, нито пък тютюнопушенето е довело до тази мизерия. Да направим и контрола. Ако утре всички пушачи откажат цигарите България ще се промени ли в смисъл депутат да не краде, закона да се спазва и т.н.? Аз не мисля така, а който мисли, че тютюневия дим е виновен за това да си продължава дискусията.
Според мен пък пиячите на лимонада са виновни за кризата :qipag: (всеки луд с номера си като ще се правим на интересни)

Ал, става дума за държавата. Ти говориш за индивидуалния човек, че знаел и 2 и 200. Тук не обучаваме детето си на ценности, че трябва да приема с достойнство и хубавото и лошото, защото и двете ги има в живота. Тук става дума за общото, голямото, държавата, а това касае всеки неин гражданин. Най-общо казано примерно Америка вкарва жителите си в една игра (живота който ще изживеят) с предимно 200 и много малко билети от 2. В България влизаш в някаква бингозала, където за цял месец ще има три-четири бингота при които победителите ще вземат 200, а всички останали участници ще са си с 2. Това е началната рамка, която няма нищо общо с теб, индивидуалната личност и дали можеш да покажеш добър или лош резултат. Изначално си вкаран в 99% губеща игра. При положение, че провеждането на играта се осъществява от другия 1% (не е случайно съвпадение), напълно логично е 99-те процента да се бунтуват и да скачат по улиците срещу единия процент. Това със "свикнете с 2 и 200", казано от тъпчещея се дебелак (бизнесмен, депутат) не върви. Аз не съм сигурен, че тези които приказват подобни думи могат самите те да издържат това към което призовават другите. Прост пример. Преди време на въпрос как според вас издържат хората с по няколко стотин лева, Мая Манолова просто каза "не знам". Ти също не знаеш как се издържа със 100 лева. Може да си имал кратък такъв период без работа, но не си отрасал в такава среда, българската извън София. Ако искаш отиди и на африканските деца разправяй, че има 2 и 200. И те няма да те разберат, нито пък ще приемат съвета ти да стиснат зъби, знаейки че след двето в детството (глада и болестите) ще дойде и 200 по-нататък (добър живот като на европейците и американците).
Звучите точно като американците, които като някакви мисионери обясняват в целия свят, че демокрацията е пътя към доброто без да уточняват, че те я приемат само във версията при която доят останалите. Ако гладуваха например хич нямаше да им е до демократичните ценности и да чакат по-добри времена. Сега и на момента щяха да си поискат своето на принципа "аз съм човек и заслужавам най-малкото нормални неща" и щяха недемократично да си го вземат.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 26 фев 2013, 10:18

Не съм разбрал правилно дискусията, затова и мнението ми не е на място. Прав си.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот 8 » 26 фев 2013, 10:25

Прав си в смисъла на човек като говориш. Да стисне зъби и да се стегне. Има 2 и 200.

В държавата няма никакви 200. Обезумелият народ е нормално в един момент да има и обезумели реакции и не можеш да ги обвиниш. Вероятно и твоя праг на търпимост ще е изключително нисък ако в момента във вас е тъмно, а децата ти са гладни. Не ги корете, защото не изпитвате това което те изпитват без да са извършили някакво престъпление.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Al » 26 фев 2013, 10:37

Не става въпрос за корене. Естествено, че никой не иска да седи на тъмно и студено. Но да искаш невъзможни неща, също не носи полза.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 26 фев 2013, 10:39

Аз познавам хора,които по твоята логика са вкарани в 99%,но с предприемчивост и къртовски труд имат малък бизнес и живеят приличен живот по западните стандарти.Познавам не един и двама ,които спечелиха европроекти,сега търсят банка гарант и започват собствен бизнес.Когато си с акъл и мислиш прагматично,нещата са добре за теб.Такива хора искат стабилна държава ,с добри закони и спазване на правилата.Те за жалост са по-малък % от индивидите ,които чакат държавата да им оправи живота.
8,хората са били с купони за олио и на тъмно и гладно точно при тези ,които сега се гласят да идват.Да ми режисират точно те протеста на хората ми се вижда доста цинично! Не всички са забравили февруарските събития от 1997

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 26 фев 2013, 11:09

И още нещо по темата.Точно този по-малък % хора плащат доста данъци на държавата.Дянков през 2011 събра двоен данък общ доход точно от тях,стегна така здраво нещата точно за тях ,но те не реват.Знаят ,че ситуацията е такава и в момента друго не може да се направи.Доволни са ,че им оставиха поне плоския данък
Критикувам правителството на ББ за това ,че не намери адекватно решение на проблема с цената на тока.Всяко дясно правителства трудно харчи с лека ръка пари,но в тази криза можеше да развърже малко кесията.Без заем ,който не искаха в никакъв случай да вземат ,работата обаче е тегава :( И все пак дочувам ,че даскалите чакат увеличение на заплатите.
Чао ,че трябва да се бачка!!

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот rafaelis » 26 фев 2013, 11:40

Весе, трябва да има някакъв минимум - тия простичките изпълнители (които нали трябва да работят за вторите и да са в добро здраве за тая работа) да се нахранят и стоплят, пък тия предприемчивите - да работят денонощно и да живеят по западен стандарт (а дано, заслужават го). Лошото е, че не се получава съвсем. Първите все повече не смогват, вторите голяма част са притискани от мудна и корумпирана администрация.
Но като погледнеш, всички - и едните, и другите, живеем в държава с разпадащо се образование, здравеопазване, съдебна система (или поне овладяването и от други власти), пенсионна система. И осеяна с дупки. И в която не можеш да си направиш сметка какво ще е след три месеца, камо ли след година две (мина ми наскоро, че само за последните две години в пенсионния закон са направени над 70 поправки :shock: ?????????????, а в колко неща за бизнеса ги въртят на шиш с промени всеки ден). За всичко това търпят критики, плюс за тока.

За ония, дето се опитват да яхнат вълната и за 97-ма - не може да става сравнение със сега. Беше ад. Ама, както се пееше в една песен - нито ще забравим, нито ще простим ...

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 26 фев 2013, 14:58

8 написа:
Delija написа:И щом имаш пари за отрови, значи хич не си толкова беден.


Това не е вярно. Ако от един списък с десетки неща (дрехи, храна, свободно време) получавам този минимум и отгоре на това искам и цигари да пуша тогава ще си прав. Този списък обаче при мен е полупразен и следователно въобще не съм разглезения лигльо.


8, не знам как да ти обясня, че щом намираш по 150 лева на месец да даваш за цигари - един абсолютно ненужен боклук, значи не си толкова беден, колкото се изкарваш.
С тия 150 лева в рамките на един месец можеш да си купиш едни обувки за 40 да речем, да отидеш няколко пъти на театър, да си купиш някоя риза, да си вземеш няколко книги, дори ще ти останат и да отидеш веднъж на ресторант. Следващия месец за следващите цигарени 150 можеш да си купиш маркови маратонки за 80-90-100 лева, а с останалите 50 можеш да си купиш един панталон и т.н. ..... т.е., нещата за които ревеш, ти и сега можеш да си ги позволиш, но ти си решил да даваш тези пари за цигари. След което най-нагло пищиш, че си беден и някой друг ти е виновен. #-o #-o

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 26 фев 2013, 15:04

8 написа:Звучите точно като американците, които като някакви мисионери обясняват в целия свят, че демокрацията е пътя към доброто без да уточняват, че те я приемат само във версията при която доят останалите. Ако гладуваха например хич нямаше да им е до демократичните ценности и да чакат по-добри времена. Сега и на момента щяха да си поискат своето на принципа "аз съм човек и заслужавам най-малкото нормални неща" и щяха недемократично да си го вземат.


Сега пък демокрацията ти е виновна. #-o #-o Ми отивай в Северна Корея тогава, там никой няма да те дои и ще живееш прекрасен живот. Там хич не гладуват, да знаеш, нищо че ги няма "лошите" американци, които да ги "доят" ....

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 26 фев 2013, 15:12

Истината за българския народ е, че е мързелив и хленчещ. И вечно чакащ някой да дойде и да го оправи. Да му изсипе изобилието в ръцете.

Имам приятел, който работи в една агенция в сферата на трудовата заетост, та той ми разказвал как често му се случва да идват при него "млади трудови кадри", без особен трудов опит и квалификация, но за сметка на това пък с огромни претенции - еди къде си работата щяла да бъде тежка, па на другото място малко им били парите ..... въобще всеки иска да полага минимум усилия и да взема максимум заплащане.

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Samp » 26 фев 2013, 15:24

Delija написа:Истината за българския народ е, че е мързелив и хленчещ. И вечно чакащ някой да дойде и да го оправи. Да му изсипе изобилието в ръцете.

да кажем голяма част :qipad:

Потребителски аватар
STJ
Мнения: 370
Регистриран на: 30 дек 2006, 23:45

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот STJ » 26 фев 2013, 18:44

Samp написа:
Delija написа:Истината за българския народ е, че е мързелив и хленчещ. И вечно чакащ някой да дойде и да го оправи. Да му изсипе изобилието в ръцете.

да кажем голяма част :qipad:


Който е свикнал да мързелува и хленчи, колкото и да му дават пак си мрънка...ама повече. А който е приел че трябва да полага усилия за да постигне нещо /каквото и да е усилие или съвкупност от няколко :qipay: / си продължава да го прави...Факт е че процента на втория тип хора е малък :qipaq:
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 26 фев 2013, 18:59

Samp написа:
Delija написа:Истината за българския народ е, че е мързелив и хленчещ. И вечно чакащ някой да дойде и да го оправи. Да му изсипе изобилието в ръцете.

да кажем голяма част :qipad:


Да, голяма част, правилна забележка. :qipbs: :qipbs:

п.п.: дори ако трябва да сме съвсем точни, много голяма част. :qipap: :qipap:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Vesela Taneva » 26 фев 2013, 20:10

Рафаелис ,съгласна съм с теб почти за всичко.Съдебната ни система е много голям батак и сега в това безвремие ще се измъкнат много подобни на Трактора .Ами какво ще кажеш за кандидатката за главен прокурор забатачила 10 дела свързани с енергетиката? Кандидатка на БСП.Добре ,че я отстреляха при избора.

Всички работещи хора трябва да получават достойни пари в това две мнения няма.Но да влачим на гърба си мързеливци или така наречените "социално слаби " не съм съгласна.Познавам една жена ,която е с диплома за висше образовение /б-г филология/не може да намери работа по специалността и работи като пощальон.Свалям и шапка!Това на фона на притенциозните млади "специалисти" за които стана дума с големите претенции.
Нищо ,сега като изберем ВНС,като натворим нова конституция ,па после и правителство по фейсбук ще цафнем и вържем Аз искам Йолооо,Йоло Денев министър председател и проф Вучков вице!! :qipag:

пп Дедо Николай -пловдивският митрополит си продава Ролекса за да плати тока на църквата св Марина.Интересно варненският митрополит ако си продаде Лексуса колко ли ток ще плати?! :qipag:
От всичко най-много ме вбеси този баща на 5деца от Раднево дето се е опитал да се запали.Патките ще отиде да пасе за да си изхрани децата ако трябва,а не да ги оставя сираци!!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: От комунизма до демокрацията

Мнениеот Delija » 26 фев 2013, 21:34

Vesela Taneva написа: пп Дедо Николай -пловдивският митрополит си продава Ролекса за да плати тока на църквата св Марина.Интересно варненският митрополит ако си продаде Лексуса колко ли ток ще плати?! :qipag:


Ако беше Лексъс, доста повече сметки за ток би платил, `ма "за съжаление" е Линкълн. :qipap:

А оня с Ролекс-ите дори и герой се изкарва - видиш ли на, продавал си Ролекс-а и щял добро дело да свърши с парите. А бе ей, дърт педераст гнусен, тоя Ролекс да не си го заработил ти, с църковните пари си го взел, а сега чак и благодетел ще се изкарва. #-o #-o #-o

А на оня варненски лайновоз с Линкълн-а му пожелавам на висока скорост гума да спука.

Vesela Taneva написа:От всичко най-много ме вбеси този баща на 5деца от Раднево дето се е опитал да се запали.Патките ще отиде да пасе за да си изхрани децата ако трябва,а не да ги оставя сираци!!


Той ако имаше акъл, нямаше да е направил 5 деца. Пълен тъпанар.


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 22 госта

cron