УЧИЛИЩЕ

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 06 окт 2007, 00:51

Това лично за първи път го чувам.
Но ти лично като се готвиш за тия матури, които е норманло да има ( Защо :?: Министъра го обясни при Слави ) се готвиш и за КСК.
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 06 окт 2007, 00:53

me написа:Но ти лично като се готвиш за тия матури, които е норманло да има ) се готвиш и за КСК.

Съвсем не :wink: Като няма да кандидатстваш с БЪлгарски език ккаво правим тогава?Верно е,че вторият предмет е по избор,но все пак. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
mefkata
Мнения: 3526
Регистриран на: 20 апр 2006, 13:42
Местоположение: СОФИЯ

Мнениеот mefkata » 06 окт 2007, 05:26

Нещата са много простички и не трябва да се разглеждат на парче.
В тази държава казусите с некадърността и нежеланието за решаването на проблемите на са най-страшни и от първостепенно значение.
Става дума за целенасочена, умишлена стратегия за власт, съществуваща от поне 6 десетилетия :idea: с променящи се форма, според конюктурата :idea:
Проблемът е, че винаги хората трябва да са пресирани от ежедневни проблеми и грижи, за да са лесно манипулируеми, съответно БЕЗНАКАЗАНО ограбвани!
Парно, Ток, Здравна каса, Образование. Когато не са ти решени тези проблеми и те занимават с тях, как точно ще се замислиш за нещо по-сериозно, мащабно и т.н. Тези теми в общественото пространство се прекъсват единствено от катастрофи, убийства и предизборни кампании. Спомням си преди години в Германия излезе някакво решение да забранят разпятията в училищата. Излезнаха да протестират близо 100 000 души и ставаше въпрос за отделна провинция.
Във Виена вкараха наредба всички кучета от питбулските породи да са с намордниик и каишка при разходки и скочика хиляди защитници на тезата, че това било дискриминация на породите :shock: :shock: :shock: Промениха наредбата - всикчи кучета да са така. Повярвайте ми, лично виждах пинчери с някакви напръсници за намордници :P
Та за образованието. Добро образование, завършващо с матура не е проблем, ако няма пропаст между ежедневно преподаваната материя и изискването на тази матура. Сядаш малко да преговориш материала за няколко седмици, да го затвърдиш преди да се впуснеш в бурните води на живота и се явяваш. Отличниците може и да са освободени.
Като си готов за матура, би трябвало с малко повече усилия да си готов и за КСК, пак да няма пропаст между гимназията и университета. Това е елементарната логика на нещата.
Но няма да я има цялата тази безумна родителско - учителско - ученическа истерия на кандидатстването с палатковите лагери пред аулите за изпити и битките пред стената на плача за спешна справка с резултатите. И най-го духат естествено учениците да зубрят безумни чужди теми или да откачат от задачи, които ПОВЕЧЕ НИКОГА не им влизат в
употреба :idea:

Единствения начин да се противопоставиш на това зомбясване е да се замислиш, да надигнеш малко глава от насъщния, да си спомниш(и изпълниш със значение) думички като чест, достойнство, хуманизъм. Да осъзнаеш, че аванса не е крайпътния камък в твоя живот, а сметката за парното не е твоята Голгота. Да поведеш, ако не всеобща, мащабна(дай-боже това да ти е дадено)но поне своята макар и лична, макар и малка, битка за защита на тези святи думички. Наградата е голяма, ако я проумееш.
За това подкрепям учителите, защото те НАЙ-НАКРАЯ поведоха своята битка и всички трябва да разберем, че тя не е само за заплатите, а за излизне от матрицата или поне посочва една от пътечките за това. Ако не го разберем, не го погледнем по този начин ще си останем вечно в нерадостното червено блато на общество, създадено от абонатни номера :idea:
ИзображениеИзображение
Казуса написа: информации за доста отминали времена...

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Мнениеот blazev1992 » 08 окт 2007, 11:46

Ето ги тия от министерството.От БТВ ги записали как си говорят тайно.Ето клипа :evil:
http://www.zazz.bg/play:1b48c67f

Потребителски аватар
ivelinaaaaa
Мнения: 237
Регистриран на: 05 авг 2006, 11:58

Мнениеот ivelinaaaaa » 08 окт 2007, 19:06

Много са ми смешни...и жалки :?

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 08 окт 2007, 21:27

Мен за матурите донякъде ми е все едно - първо, защото така или иначе уча яко за БЕЛ и История примерно...и второ решавал съм примерни матури, не са толкова страшни, поне ако тези отговарят на истинското им ниво :wink:
Изображение

Потребителски аватар
GOOR
Мнения: 961
Регистриран на: 19 май 2005, 10:29
Местоположение: SOFIA
Контакти:

Мнениеот GOOR » 08 окт 2007, 22:15

Те може да са лесни, но са нещо напълно излишно :?

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 09 окт 2007, 11:24

Тъпото в случая със "Седенките", който дадоха по бТВ е не самия диалог. А самото отношение на българските министри.
самата им невербална комуникация. Пренебрежението към хората, които не работят и стачкуват. Има и такива които гладуват. И Орешарски съвсем спокойно си каза "Ми след 3 дни пак съм тук."
Какво са за неговата титанична личност три дни. Ми, ако вземе та го тръшне някоя кола на улицата?
Аууууу
Тогава гот ли ще му е? :x :evil:

И едно таова, високо ниво, между двама души, които си личеше, че рядко комуникират неформално.
Изловиха ги по бели гащи, особено Орешарски, че хич не е в час и го вълнуват др. неща.
за мен Даниел Вълчев е яко потърпевш в случая, защото от една страна едните го бутат и му искат оставката. А от друга страна БСП и Станиш са го хвърлили сам да се оправя. "Кажи им там, че нема пари и толкова".
КЪде в цялата ситуация е министър председателя не знам. Къде са и другите политически сили, които стоят като щраус заровил главата в пясъка. даже и Волен го няма - много ясно, по-важно е да се готвят местни избори.
Нещастници са всички! :x

Потребителски аватар
Bogev
Мнения: 624
Регистриран на: 16 фев 2006, 12:09
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Bogev » 09 окт 2007, 12:09

Мен също в тази ситуация най-ме ядоса пренебрежението на властимащите, идеята да се протака, а не да се свърши работата. В крайна сметка тези хора са на тези постове, за да намерят конкретните решения и трябва да го сторят, а не Орешарски да мисли за поредната задгранична командировчица :x

А иначе освен тези, които открито гладуват, повечето учители си гладуват по време на стачката просто защото в момента не им се плащат заплати, а едва ли разполагат с някакви значителни спестявания :?

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 09 окт 2007, 19:48

Стачка му е майката 8) => почивка :lol:
Изображение

Evangeline
Мнения: 5210
Регистриран на: 26 авг 2006, 20:50
Местоположение: United States of Love

Мнениеот Evangeline » 09 окт 2007, 19:49

то ти писва от почивка :lol:
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 09 окт 2007, 20:47

Evangeline написа:то ти писва от почивка :lol:

ДНес ми е първият "почивен ден" :wink:

ДА се надяваме,че ще има още доста такива :roll:
Изображение

Evangeline
Мнения: 5210
Регистриран на: 26 авг 2006, 20:50
Местоположение: United States of Love

Мнениеот Evangeline » 09 окт 2007, 21:07

:shock: на мен ....не ги броя...трета седмица :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Мнениеот Мичо » 09 окт 2007, 21:08

Само гърч за учениците, бе. :twisted: :lol: :lol: :lol:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Evangeline
Мнения: 5210
Регистриран на: 26 авг 2006, 20:50
Местоположение: United States of Love

Мнениеот Evangeline » 09 окт 2007, 21:13

:shock: аул, добре :cry: :cry: :cry:
Изображение


Върни се в “Разни”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта