Грамотно писане

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 20 авг 2006, 14:50

АЗ ТАКА СИ ПИШЕМ :idea: :idea: :idea: А ДАЛИ Е ПРАВИЛНО 'БАХ ЛИ МАМАМУ :lol: :lol: :lol:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
STi
Мнения: 3
Регистриран на: 06 юли 2005, 21:50
Местоположение: София

Мнениеот STi » 23 авг 2006, 09:44

Подразни ме малко този бай Иван с прекалената си загриженост(която изглежда леко позьорска в моите очи) относно правописа,ама няма къде да го хване човек.За "пункту(о ?!?)ация" проверих за всеки случай,че имах някакви мининални съмнения :) Нищо де,щом го дава даскал - позволено е :)
Искам да попитам без да се заяждам,сериозно,тъй като си от Варна бай Иване - не казваше ли и ти като малък "Чиливизор" и "Чилифон" на тези уреди от бита ? Не го ли правиш и сега,по стар варненски обичай? :lol:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 23 авг 2006, 09:48

Аз лично за себе си говоря, съм много доволен от тази темичка, защото има някои неща, които се опитвам да науча от Бай Иван. най-малкото, 'щото обяснява разбираемо.
Тъй като в училище не съм влагал много сили за знание, сега се опитвам да наваксвам... :wink:
Така че, лично аз съм благодарен на Бай Иван, за тези неща.
Последна промяна от Wallace на 23 авг 2006, 09:55, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 23 авг 2006, 09:51

Wallace,човек се учи,докато е жив-само една приятелска забележка,ако позволиш-недей да праскаш запетаи навсякъде,а и понамали малко главните букви-пише се българи,левскари,миланисти :wink: [/b]
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 23 авг 2006, 09:55

Това с главните букви се старая да го намаля, наистина, ама както виждаш честичко ги пропускам (горе името на Бай Иван).
от старание да не ги пропусна се случва да прибавя по някоя главна буква в повече. :wink:

П.П. Иначе, думата "левскари" нарочно я пиша с главна буква... :wink:
Изображение

Потребителски аватар
delay4
Мнения: 239
Регистриран на: 03 ное 2005, 10:58
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот delay4 » 23 авг 2006, 11:17

STi написа:Искам да попитам без да се заяждам,сериозно,тъй като си от Варна бай Иване - не казваше ли и ти като малък "Чиливизор" и "Чилифон" на тези уреди от бита ? Не го ли правиш и сега,по стар варненски обичай? :lol:

Ако го направи сам, едва ли ще му повярваш - затова реших аз да отговоря. Не съм го познавала като малък, но сега със сигурност говори правилно.
Между другото - ти от кой край на страната си, че "без да се заяждаш", засягаш всички варненци? И въобще съществува ли такава област, в която се говори изключително правилно? Едно е сигурно - няма как да чуем ти как говориш, но поне всеки вижда черно на бяло какво си написал. И щом е "без да се заяждаме", да ти поясня едно правило относно писането - след запетая /желателно е да е правилно поставена/, или след друг препинателен знак, се оставя интервал.
Шансовете едно на милион се сбъдват във всеки девет от десет случая...

Потребителски аватар
tnt
Мнения: 83
Регистриран на: 21 мар 2005, 11:12

Мнениеот tnt » 23 авг 2006, 11:30

Твърди се че във Велико Търново се говори най-правилния български, но според мен и там се говори меко
Изображение
Това няма как да го забравите
Кои отново са футболните идиоти на Европа

Потребителски аватар
Shifty
Мнения: 732
Регистриран на: 23 авг 2006, 10:24
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Shifty » 23 авг 2006, 11:39

На белия лист мериш ли си интервала с линийка?Писането тук във форума е някакъв частен случай...
Правоговорът и правописът май са свързани...идеята ми е,че 2те заедно съставляват езиковата култура.
Изображение
АРМЕЙСКИ ЛЪВОВЕ!!!
Изображение

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 23 авг 2006, 11:42

tnt написа:Твърди се че във Велико Търново се говори най-правилния български, но според мен и там се говори меко

Кое те кара да мислиш , че книжовният български не е "мек" ???
Изображение

Потребителски аватар
Shifty
Мнения: 732
Регистриран на: 23 авг 2006, 10:24
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Shifty » 23 авг 2006, 11:52

Stinkata написа:
tnt написа:Твърди се че във Велико Търново се говори най-правилния български, но според мен и там се говори меко

Кое те кара да мислиш , че книжовният български не е "мек" ???


В България от 1800 и някоя,ако не се лъжа,е приет за официален западният изказ ли,диалект ли,там как се води не знам точно...
Изображение
АРМЕЙСКИ ЛЪВОВЕ!!!
Изображение

Потребителски аватар
tnt
Мнения: 83
Регистриран на: 21 мар 2005, 11:12

Мнениеот tnt » 23 авг 2006, 11:53

Stinkata написа:Кое те кара да мислиш , че книжовният български не е "мек" ???

5 години в Университета, специалност "Българска филология", достатъчен аргумент ли е?
Изображение

Това няма как да го забравите

Кои отново са футболните идиоти на Европа

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 23 авг 2006, 12:19

Според мен никоя област НЕ трябва да претендира,че в нея се говори книжовен български-просто навсякъде е пълно с диалекти :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 23 авг 2006, 12:28

Според теб, журналистите в БНТ, които четат и са чели новините, неправилен български ли са говорили?
Изображение

Потребителски аватар
sasho_1989
Мнения: 15752
Регистриран на: 01 апр 2005, 09:04
Местоположение: ПЛОВДИВ майна
Контакти:

Мнениеот sasho_1989 » 23 авг 2006, 12:48

Те четат написаното на аутокюто,но ти не знаеш как говорят в свободното си време,нали.

Пък и не разбрах от коя БГ област са :lol:
Изображение

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 23 авг 2006, 12:54

sasho_1989 написа:Те четат написаното на аутокюто,но ти не знаеш как говорят в свободното си време,нали.

Пък и не разбрах от коя БГ област са :lol:


А така дойдохме си на думата...
наистина не знам как говорят през свободното си време, но е важно, че говорят така както се говори на запад...

Питай ТНТ, има си преподаватели, които с това са се занимавали цял живот - да знаят къде и как да се говори най-правилно...
Изображение


Върни се в “Правила”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта

cron