Кърлинг

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Кърлинг

Мнениеот rkk » 02 дек 2007, 22:11

Преди си мислех, че кърлингът е изключително тъп спорт, но след като веднъж-дваж гледах мачове по Евроспорта от световното, което беше лятото и беше спечелено от извънземния отбор на Канада, които са най-добрите и при мъжете и при жените, ми хареса. За мен кърлингът вече е симпатичен спорт, който е прекрасно занимание, ако няма какво друго да правиш. Доколкото знам площадки има в София и Монтана, за други градове не знам. В момента тече Европейско, като в него участва и България, която е в група Б2...и записа дотук две загуби от Литва и Уелс.

Треньор на отбора е Любо Велинов, който пък на световното бе гост коментатор заедно с Витомир Саръиванов, който пък днес коментира мача Шотландия Германия завършил 7-8 за швабите.

Лично на мен германците са ми адски симпатични, начело с скипа(най-добрият играч който пуска последен два камъка) Анди Кап(нищо че прилича на Даниел Вълчев), Ули Кап брат му, който има интересно червеникави очички.

Други добри отбори са шведите начело с Педжа Линдхолм, който понякога прави магии, още по-чистия швед Джеймс Драйбърг, който прави големи тейкаути(избиване на противникови камъни) и две по-млади момчета, които правят груби грешки понякога.

Също норвежците, шотландците(родината на кърлинга), финландия, швейцария...

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 02 дек 2007, 22:24

Една поправката.Базите са в България и Якимово :wink:

Преди години ако не се лъжа бяхме домакини на ЕП :roll:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 03 дек 2007, 13:37

marto193 написа:Една поправката.Базите са в България и Якимово :wink:

Преди години ако не се лъжа бяхме домакини на ЕП :roll:


Гледах че Левски са били Монтана с 10-8...иначе е нормално да са в България :lol:

Потребителски аватар
Daniel
Мнения: 315
Регистриран на: 11 окт 2007, 14:54

Мнениеот Daniel » 03 дек 2007, 23:40

Бихте ли дали няколко клипчета :!: :wink:
ЕДИН ОТБОР - ЛЕВСКИ СОФИЯ

Bjoern
Мнения: 4
Регистриран на: 05 дек 2007, 15:10

Мнениеот Bjoern » 05 дек 2007, 15:35

Здравейте. Радвам се, че се появяват почитатели на тази прекрасна игра.

Относно базата.
Има специализирана зала за кърлинг (представляваща един коридор за кърлинг) в монтанското село Якимово. Миналата година се говореше, че ще се строи зала в самата Монтана, но нямам информация докъде са стигнали (и дали са започнали въобще). Напоследък се появиха информации, че на българския кърлинг съюз ще се отпусне петно в Люлин за построяване на зала на територията на София, но като знам как стават нещата в Булгаристанско, не ми се вярва... Друга оптимистичен слух гласи, че на езерото Ариана ще бъде направен специален коридор за кърлинг, където всеки ще може да си опита късмета, така да се каже :-))) Дано, дано, но да си кажапреди да го пипна, не го вярвам...

Иначе, както казахте, в момента тече европейско в германския град Фюсен. При жените фаворит е извънземният тим на Анете Норберг (Швеция), който пропусна миналия сезон. Основен конкурент на златният "тре кронур" от 2006 (олимпийска, световна и европейска титла в един сезон) е традиционно силният отбор на Швейцария. Силно се представя и датският отбор, но там момичетата са много млади и сигурно ще прегорят. Изненадващият европейски шампион от миналата година Русия са пред отпадане, а домакините от Германия са просто трагични.
Тук вече са ясни три от полуфиналистите: Дания, Швеция и Швейцария. Последното място ще се реши между Шотландия и Русия на последната сеси ядовечера, като предимството е за родината на кърлинга.

При мъжете е доста по-интересно откъм известни имена. Германците са представени от тима на братята Кап, които са сребърни медалисти от последното световно. Аз лично харесвам другия им силен отбор, начело със Себастиен Сток, европейски шампион от първенството в София през 2004, на което имах удоволствието да присъствам :-)). Норвежкият отбор на Улсруд прави впечатляваща серия от 7 мача/7 победи, но не мисля, че имат класата и възможностите да се преборят за титлата. Тук швейцарците са много стабилни и вероятно ще защитават златните си отличия си от миналия сезон, макар че сега са с напълно различен състав от шампионския квартет от 2006. Компанията на големите сили при мъжете допълват фамозният тим на Дейвид Мърдок (Шотландия), както и съставът на Петер "Пея" Линдхолм (Швеция).
Дотук ясен полуфиналист е само Норвегия. За останалите три места се борят отборите от 2-ро до 8-мо място, което ще рече всички без Финландия и Италия. И като отворихме дума за Финландия (олимпийски вицешампион от Торино) техният култов скип с благозвучното име Марко Уусипавалниеми се посвети на политическа кариера и това сериозно отслаби отборчето им.

На долния адрес можете да гледате избрани мачове от Европейското онлайн (по принцип се различават от предаваните по Евроспорт):
http://www.curltv.com/ecc2007

Ако има интерес, ще ви дам и други интересни адреси, клипчета, правила и други неща, които ще ви помогнат да разберете и заобичате този интересен зимен спорт :-)

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 05 дек 2007, 19:05

Някви мачове имаш ли, защото аз гледам отскоро...Между другото Норвежците и Улсруд направиха 8-ма победа, след селското отиграване на Дейвид Мърдок при последното пускане на камък....Просто трябваше да вкара камъка в хауса и победата беше сигурна, но той го пусна супер леко и дори мощното търкане на тримата ми съотборници не успя да го добута...

Иначе Вито като коментира жените е много забавен :lol: Жените имали еди кво си мислене, еди коя си била симпатична и т.н. :lol:


П.С. Иначе момчетата на Любо Велинов имат 2 победи и 3 загуби дотук

Bjoern
Мнения: 4
Регистриран на: 05 дек 2007, 15:10

Мнениеот Bjoern » 05 дек 2007, 23:49

Здрасти. Имам няколко мача на компа от последната олимпиада. Ако проявяваш интерес, мога да ти ги дам на дискове.

Иначе днеска се нагледах на кърлинг. Даже щях да направя някой и друг лев, ако италианките бяха обърнали Русия. Този мач беше доста посредствен откъм представяне - доста позиционна игра и пълна липса на солта на кърлинга - карамболите. Не знам защо го избраха за пряко предаване пред гвоздея на вечерната сесия - Швейцария срещу Шотландия. Шотландките биха и така се присъединиха към Дания, Швеция и Швейцария на полуфиналите. С други думи няма да има бараж (т.нар. тайбрейкър) при жените. Утре сутринта от 10.00 е последната сесия от предварителния кръг при мъжете. Там е доста интересно, като три силни отбора (Шотландия, Швеция и Германия) трябва да разпределят последното 4-то място за полуфиналите. Изборът на телевизията е мачът Германия - Чехия.

Иначе на адрес http://www.curltv.com/ecc2007 можете да гледате пълен запис на следните мачове от турнира:

December 01 at 1200 CET Germany (M) vs. Finland (M)
December 01 at 1600 CET Germany (W) vs. Switzerland (W)
December 01 at 2000 CET Germany (M) vs. Sweden (M)
December 02 at 0900 CET Germany (W) vs. Italy (W)
December 02 at 1300 CET Finland (M) vs. Sweden (M)
December 02 at 1900 CET Scotland (W) vs. Sweden (W)
December 03 at 0800 CET Italy (M) vs. Germany (M)
December 03 at 0800 CET Scotland (M) vs. Sweden (M)
December 03 at 1200 CET Sweden (W) vs. Russia (W)
December 03 at 1200 CET Germany (W) vs. Czech Republic (W)
December 03 at 1600 CET Denmark (M) vs. Germany (M)
December 04 at 0900 CET Germany (M) vs. Norway (M)
December 04 at 0900 CET Scotland (M) vs. Switzerland (M)
December 04 at 1400 CET Germany (W) vs. Denmark (W)
December 04 at 1400 CET Sweden (W) vs. Austria (W)
December 04 at 1900 CET Switzerland (M) vs. Germany (M)
December 05 at 0800 CET Switzerland (W) vs. Scotland (W)
December 05 at 0900 CET Russia (W) vs. Germany (W)
December 05 at 0900 CET Sweden (W) vs. Finland (W)
December 05 at 1400 CET Sweden (M) vs. Czech Republic (M)
December 05 at 1900 CET Italy (W) vs. Russia (W)

:arrow:

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 06 дек 2007, 13:52

Скивай там, аз ти пратих лично съобщение...Не знам за дискове, не знам от кой град си, защото аз съм във Варна...Иначе да гледах малко, ама ся съм малко изпитно настроен и нямам много време...Иначе там виж си личните и може да видим как може да обменим някой мач..

Bjoern
Мнения: 4
Регистриран на: 05 дек 2007, 15:10

Мнениеот Bjoern » 06 дек 2007, 17:41

Да обясня системата на провеждане на Европейското:

В Група "А", най-високото ниво на европейския кърлинг, участват 10 отбора, които играят 9 мача по системата "всеки срещу всеки" (т-нар. "round-robin competition") срещу останалите 9 отбора в групата. Отчитат се само спечелените мачове, докато точковата разлика няма отношение към крайното класиране.
- При равенство между два или повече отбора след изиграване на всrчки мачове от "round-robin", касаещо разпределението на класиращи се за втората фаза и/или изпадащите, се играе допълнителен бараж (т.нар. "tie-breaker"). Този бараж не ми е много ясен като начин на провеждане, когато са замесени три или повече отбори. При два отбора е ясно - срещат се в един мач и победителят продължава напред.
- Заелите последно и предпоследно място след "round-robin" отпадат в група "Б" (долната дивизия) за следващото европейско. На тяхно място влизат финалистите от състезанието в група "Б".
- Заелият 8-мо място след "round-robin" играе квалификация за участие на световното първенство с победителя от Група Б. Тази квалификация се игра до две от три победи. Когато световното е в европейска държава и шампионът се класира по право, то тази квалификация се провежда между заелия 7-мо място и победителят в Група "Б".
- Заелите първо и второ място след "round-robin" играят бараж (1-2), като победителят се класира на финала, а загубилият участвав Полуфинала.
- Заелите трето и четвърто място след "round-robin" играят друг бараж (3-4), като победителят се класира на Полуфинала, а загубилият остава на 4-то място в крайното класиране.
- Полуфиналът, известен още като мач за бронзовия медал, противопоставя победителя от бараж (3-4) и загубилия от бараж (1-2). Победителят от този полуфинал се класира за финала, където среща победителя от бараж (1-2).

Малко смотана ми се струва тази плейофна система, ама така са я възприели пред класическата, най-вероятно за да се стимулират отборите да търсят 1-2 място, което им дава определено предимство при достигането на полуфинала.

Bjoern
Мнения: 4
Регистриран на: 05 дек 2007, 15:10

Мнениеот Bjoern » 08 дек 2007, 17:06

No(r)way - Scotland 3:5 и отборът на Дейвид Мърдок е новият европейски шампион. "Гайдарите" се класираха през иглени уши за втората фаза след два тайбрека, но след това бяха безпогрешни и напълно заслужено триумфират на европейския връх. Норвежците пък записаха впечатляващия рекорд от 10 поредни победи, но загубиха в най-неподходящия момент и остават със сребърните медали.

При жените абсолютният доминант в европейския женски кърлинг - отборът на Швеция със скип Анете Норберг - закономерно надделя на финала над силният отбор на Шотландия и така спечели своята 7-ма европейска титла.

Крайно класиране при мъжете:

Злато: Шотландия
Сребро: Норвегия
Бронз: Дания

Изпадат: Финландия и Италия
Влизат: Испания и Ирландия


Крайно класиране при жените:

Злато: Швеция
Сребро: Шотландия
Бронз: Дания

Изпадат: Финландия и Австрия
Влизат: Англия и Холандия

Световното ще се проведе в САЩ през април месец следващата година. А следващото европейско е догодина в Швеция.

:arrow:

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Кърлинг

Мнениеот Бай Иван » 25 мар 2008, 00:17

На 22/03 започна СП за ЖЕНИ, ето участниците.

ЦЪК
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Wanderer
Мнения: 1
Регистриран на: 04 апр 2008, 11:41

Re: Кърлинг

Мнениеот Wanderer » 04 апр 2008, 13:44

Здравейте.
Утре започва световното при мъжете - последното голямо кърлинг състезание през сезона. Сред фаворитите традиционно попадат съставите на Канада (рекордьор по титли и миналогодишен шампион), Сащ (домакин), Шотландия (тазгодишен европейски шампион), Германия (миналогодишен световен вицешампион) и Норвегия (тазгодишен европейски вицешампион), но наскоро завършилото п-во при жените показа, че изненади може да се очакват от всеки, особено от азиатските представители, които бележат огромен прогрес в последно време.

Информация за първенството в българския кърлинг портал: http://www.curling.hit.bg/wcc2008m.htm
Официален сайт на световното: http://www.worldmenscurling2008.com

Приятно гледане!

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Кърлинг

Мнениеот marto » 21 апр 2008, 21:40

Левски спечели титлата от първата Балканиада по кърлинг

Отборът на Левски спечели титлата от първата Балканиада по кърлинг, която се проведе в село Якимово (област Монтана). Във финала днес Левски (България) победи Роял Клуб (Сърбия) с 6:4 и завърши без загуба след шестте си срещи.

В мача за третото място Монтана (България) загуби от Панатинайкос (Гърция) с 3:4. В крайното класиране Левски е с 6 победи от 6 мача, пред Роял Клуб (Сърбия) с 4 победи и 2 загуби, Панатинайкос (Гърция) с 4 победи и 2 загуби, Монтана с 3 победи и 4 загуби, Пингвините (Сърбия) с 2 победи и 4 загуби и Арис (Гърция) с 5 загуби от 5 мача.

Организаторите от България получиха отлична оценка за организацията на Балканиадата от Тод Синклер (Шотландия), заместник-председател на европейската федерация по кърлинг. Наградата за най-добър скип получи Петър Чакъров (България).

всички резултати от предварителните срещи на Балканиадата: Монтана - Роял Клуб - 6:10 Пингвините - Монтана - 9:7 Пингвините - Арис - 7:5 Роял Клуб - Левски - 0:6 Арис - Левски - 2:7 Монтана - Панатинайкос - 4:6 Монтана - Арис - 6:4 Роял Клуб - Панатинайкос - 8:3 Арис - Роял Клуб - 1:9 Левски - Панатинайкос - 8:2 Панатинайкос - Пингвините - 5:1 Левски - Пингвините - 10:3 Панатинайкос - Арис - 4:3 Роял клуб - Пингвините - 9:4 Монтана - Левски - 2: 11 тайбрек: Монтана - Пингвините - 7:6


Навсякъде мачкаме :qipaq: :qipaq: :qipaq:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Кърлинг

Мнениеот rkk » 18 дек 2008, 16:43

След уникален удар в последния енд на шотландския скип Дейвид Мърдок и две груби грешки на норвежците в екстраенда, шотландците станаха европейски шампиони, а при жените шампион стана Швейцария. Има вероятност след 2001 през 2011 европейското по кърлинг да се завърне в София. :D
Изображение


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта

cron