ХАНДБАЛ

Потребителски аватар
mertezaker
Мнения: 8
Регистриран на: 11 мар 2007, 11:14

ХАНДБАЛ

Мнениеот mertezaker » 10 апр 2007, 16:27

Жалко, че един толкова вълнуващ и зрелищен спорт няма развитие в България! Аз самият съм бивш хандбалист, но за съжаление сега играя от време на време за удоволствие. Не разбирам защо този спорт е заклеймен тотално в страната ни, при условие, че хандбалът е национален спорт в Македония,а в другите балкански страни е на едно световно ниво!

Потребителски аватар
Levski Sofia
Мнения: 57
Регистриран на: 02 апр 2007, 18:13
Местоположение: MegaSelski Polis Sofia City :D
Контакти:

Мнениеот Levski Sofia » 10 апр 2007, 17:28

Аз тренирах хандбал
Няма твое няма мое всичко е Берое :D

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 11 апр 2007, 17:22

Египет и Македония искат контроли младите ни хандбалисти


След отличното представяне от началото на годината на
националните отбори на България по хандбал за младежи и девойки в БФХ пристигнаха предложения за контроли.

Както е известно девойките до 17 години се класираха за
финалите на Европейското първенство в Словакия от 29 юни до 8 юли, а младежите до 21 години спечелиха виза за световния шампионат в Македония от 13 до 26 август в Македония , което става за първи път от три десетилетия.

За девойките има оферти за контроли от Румъния, Италия и Дания, докато младежите са желани за съперник от страна на Египет и Македония.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
decer
Мнения: 247
Регистриран на: 18 апр 2006, 13:18
Контакти:

Мнениеот decer » 16 апр 2007, 09:07

И аз това съм се чудил защо не се обръща внимание на този спорт,забележи само факта че досега дори не е имало тема за него :wink: .Иначе съм от град имащ доста добри традиции в хандбала(за Габрово става въпрос).Особенно в женският хандбал нивото е доста високо.Още предо години си спомням какъв отбор имахме и половината национален отбор жени беше от габровки :lol: (то и сега май е така).Няма да забравя как сме ходили да гледаме хандбал с плакати и шалчета и т,н сякаш сме на мач на стадиона със скандиранията и всичко останало :lol: .Залата винаги беше пълна.Сега не знам дали много хора ходят да гледат но доста често има международни турнири в спортната зала и може би пак е така(трябва пак да отида да си припомня старите времена :lol: ).
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 16 апр 2007, 12:13

Варна е единственото място в България, където се работи изцяло на профсионално равнище в хандбала. Този чудесен и мъжки контактен спорт е тотално забравен от всички, но с добра политика можем да му върнем славата!
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 18 апр 2007, 18:09

Аз тренирах Хандбал преди някаде една година и бях в отбора на Училището този спорт е много интересен но трябва да се вложат пари в него

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 18 апр 2007, 19:20

VILIO написа:Аз тренирах Хандбал преди някаде една година и бях в отбора на Училището този спорт е много интересен но трябва да се вложат пари в него


Да разбирасе.България има в изключително много спортове толкова силни традиции, но трябват много кинти
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 18 апр 2007, 19:23

marto193 написа:
VILIO написа:Аз тренирах Хандбал преди някаде една година и бях в отбора на Училището този спорт е много интересен но трябва да се вложат пари в него


Да разбирасе.България има в изключително много спортове толкова силни традиции, но трябват много кинти


България наистина е една от рядкото страни която има толкова много традиции в много спортове ние сме спортен народ

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 18 апр 2007, 19:24

VILIO написа:
marto193 написа:
VILIO написа:Аз тренирах Хандбал преди някаде една година и бях в отбора на Училището този спорт е много интересен но трябва да се вложат пари в него


Да разбирасе.България има в изключително много спортове толкова силни традиции, но трябват много кинти


България наистина е една от рядкото страни която има толкова много традиции в много спортове ние сме спортен народ


Абсолютно си прав.Едва ли има някоя държава с наште финанси която да е толкова добре развита в толкова много спортове.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 18 апр 2007, 19:29

В България има и спортове които не са с традиции у нас и се упитват да пробият в България това означаве че сме спортна нация.

Младеж, като не можеш да пишеш правилно, поне България с голяма буква изписвай!!!
Бай Иван

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 05 юни 2007, 19:44

Локомотив Металекс Билд поведе с 2-0 в плейофната серия на хандбалния шампионат


Локомотив Металекс Билд поведе с 2:0 в плейофната серия от мъжкото хандбално първенство след втора победа срещу Добруджа.

Двата отбора изиграха изключително оспорвано първо полувреме. Те започнаха двубоя предпазливо, като Локомотив атакуваше по-често, докато гостите залагаха на контраатаки. След две последователни изравнявания, контрите на гостите дадоха резултат и те поведоха с 4 гола преднина. За аванса на Добруджа определена вина имаше бракът в подаванията и неточната стрелба на играчите на Локомотив.

Постепенно домакините вдигнаха темпото и 4,5 минути преди края на полувремето изравниха резултата. Оттук до края на частта резултатът се движеше гол за гол и бе изравняван още три пъти.

В началото на второто полувреме Локомотив поведе набързо с два гола преднина. 21 минути преди края на двубоя гостите все пак успяха да изравнят. Последваха седем "сухи" минути за Добруджа, а хандбалистите на Локомотив отбелязаха шест безответни гола. Оттук до края на мача шампионите поддържаха разликата и успяха да спечелят двубоя.

Следващата среща е на 8 юни в Добрич. Играе се до три победи в пет мача.

Втора среща от финалния плейоф от първенството на България по хандбал за мъже:

Локомотив Металекс Билд - Добруджа - 32:26 (14:14)

Съдии: Деян Генчев и Галин Караджов

Зала: "Владислав"

Зрители: 200

Най-резултатни:
за Локомотив - Чакмаков с 9 гола, Михайлов 7
за Добруджа - Петров 9, Илиев 5

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 29 сеп 2007, 14:28

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 29 сеп 2007, 14:31

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Мнениеот VILIO » 29 сеп 2007, 14:59

Аз на времето тренирах Хандбал и не ми се е налагало да се събличам :wink:
Изображение

Потребителски аватар
annysy
Модератор
Мнения: 14896
Регистриран на: 16 май 2006, 19:40
Местоположение: Bulgaria

Мнениеот annysy » 29 сеп 2007, 17:15

:roll: Марто такива статии що по 2 пъти ги пуска...за да не пропусне някой да ги види ли? :lol:

А VILIO, ти в женския отбор ли си играл, че да е искал някой да се събличаш :lol:
Изображение


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта

cron