Фигурно пързаляне

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фигурно пързаляне

Мнениеот Vesela Taneva » 18 фев 2010, 19:25

Гледах кратката програма на мъжете.Руснакът направи четворен скок и затова води ,иначе беше пълно дърво.Дори коментаторът каза ,че си личи как брои скоковете и стъпките! На мен лично ми хареса Иван Лихачек и първият от японците,но съм 100% сигурна ,че златото ще вземе Плюшченко.Руското лоби е много яко при фигуристите!

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Фигурно пързаляне

Мнениеот rkk » 18 фев 2010, 20:42

Vesela Taneva написа:Гледах кратката програма на мъжете.Руснакът направи четворен скок и затова води ,иначе беше пълно дърво.Дори коментаторът каза ,че си личи как брои скоковете и стъпките! На мен лично ми хареса Иван Лихачек и първият от японците,но съм 100% сигурна ,че златото ще вземе Плюшченко.Руското лоби е много яко при фигуристите!


Да ме извиниш, но точно при мъжете Плюшенко, ако не сгреши някъде ще си е заслужен шампион. Само при танцовите двойки руското лоби може да окаже грубо влияние. Да, той залага повече на скоковете, отколкото на артистичната част от програмата, но си е най-добър. Лайсачек и Такахаши бяха по-добри артистично и заради това са толкова близо до Евгени, но липсата на четворни скокове си казва думата и съм съгласен с Плюшенко, че без четворни това не е мъжко фигурно пързаляне.

Справка - последният олимпийски шампион, който не е имал четворен скок се нарича Алексей Урманов .... от 1994.
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фигурно пързаляне

Мнениеот Vesela Taneva » 18 фев 2010, 22:06

И какво от това ,че ще се завърти 4 пъти като скочи? Беше доста дървен , а все пак това не е акробатика :qipbl: Не се съмнявам ,че ще му дадат златото.
Руснаците имат лоби навсякъде във фигурното пързаляне.И коментаторите го казват в прав текст.Не може да се отрече тоталната им хегемония в този спорт години наред

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: Фигурно пързаляне

Мнениеот blazev1992 » 20 фев 2010, 11:24

Супер шок-да не спечели руснак във фигурното пързаляне. :shock:

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Фигурно пързаляне

Мнениеот Vesela Taneva » 23 фев 2010, 18:27

Гледах повторението на волната програма при танцовите двойки.Канадците бяха ...фантастични!!Невероятно е как може де се постигне такова съвършенство!100% си заслужиха златото!Коментаторът говореше за лобита в журито ,но както се видя заслужени медали получиха всички!

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Re: Фигурно пързаляне

Мнениеот rkk » 24 фев 2010, 00:11

Доживях да видя справедливост за 1во и 2ро място. Друга тема е, че руснаците не са дори за 6тицата. И Федерика и Масимо, и Изабел и Оливие са по-добри от тях.
Изображение


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 16 госта

cron