АЛБЕНА И МАКС - ДВУКРАТНИ СВЕТОВНИ ШАМПИОНИ

Потребителски аватар
Lunar Wayfarer
Мнения: 3337
Регистриран на: 01 май 2006, 18:31
Местоположение: Луната-Земята-Луната

Мнениеот Lunar Wayfarer » 23 мар 2007, 23:44

Браво на Албена и Макс, гордея се с тях. armataz_01_37
Какво ли си мислят всички останали - как една държава без нито една спортна зала притежава половината от най-добрата двойка по фигурно пързаляне в света. \:D/

Убеден съм че това няма да им е последния танц както те обявиха, да обмислят хубаво, да мине сватбата....и пак на леда. Никакво отказване!
:D
Последна промяна от Lunar Wayfarer на 24 мар 2007, 15:37, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
me
Мнения: 2859
Регистриран на: 26 окт 2006, 22:22
Местоположение: radio GONG Ovcha kupel

Мнениеот me » 23 мар 2007, 23:59

Нямах възможност сутринта да гледам състезанието итехния танц, но много се радвам на успеха на Албена&Макс. Добре, че сега гледам, за да се насладя и да усетя това, което вие сте усетили сутринта ;)
И от мен Честито на всички за поредния голям български успех в световния спорт ;)
Изображение

Потребителски аватар
Neo
Мнения: 3590
Регистриран на: 28 авг 2006, 16:26

Мнениеот Neo » 24 мар 2007, 15:19

Максим: Колко пъти трябва да станем световни шампиони, за да построят една пързалка?

Двете световни титли на Албена Денкова и Максим Ставийски и останалите им медали от световни, европейски първенства и големи турнири са резултат на големи лишения и постоянен труд. Само няколко часа след втората им титла двамата изказаха своите желания и намерения за живота извън леда. "Аз съм с по-голямо самочувствие от Албена, знам нашата цена и че сме по-добри от другите двойки. Няма повратен момент в нашата кариера. Никога не сме си мислили, че ще станем два пъти световни шампиони. Борели сме се да спечелим всяко състезание", заяви Ставийски.

Той сподели, че се надява в България скоро да има хубава пързалка. "Има много пързалки за удоволствие в България, но няма нито една за спорт. Колко пъти трябва да станем световни шампиони, за да се построи една пързалка", попита той. "Бори ли сме се много за тази титла. Вършили сме си работата добре и от душа. Тя е резултат на 29 години лишения от личен живот, хронични контузии и всеотдайност. Сега ни предстои друг живот. 23-ти март е като наш рожден ден. Нов живот без правила, състезания. Жалко е да си загубим настоящия живот, но вече стига", каза Максим Ставийски.

"Тези титли ни струват много, но можеше и още повече, ако не обичахме това, което правим. След европейското първенство и олимпийските игри бяхме много разочаровани. Нито за момент обаче не сме съжалили, че сме останали на леда и този сезон, защото имахме много щастливи мигове. Иначе всичко е лишения - далеч от вкъщи, не се съобразяваш с нито един позив на тялото си, работиш на леда независимо какво се случва с теб. Това е цената на успеха във всичко, дори и извън спорта", смята Албена Денкова. Миналата година тя бе избрана за президент на БФКънки. "За съжаление у нас няма състезатели, няма кой да поеме по нашия път, ще ми бъде много трудно. Съдия не мога да стана, защото не мога да поставям оценки с лека ръка. Треньорската работа е много отговорна. Не знам дали имам качества за това. Трябва да се пробвам", добави тя.

Ставийски пък иска да се занимава с клуба им в България, а освен това ще се опита да стане технически контрольор. "Аз ще се занимавам с клуба. Ще търсим треньори от чужбина за повече време, ще набираме деца. Имаме сериозни планове, но първо ще видим ситуацията в България. Ще се опитам да стана технически контрольор, защото треньорската дейност не ме привлича", заяви Максим. Той добави, че вече си е направил програма за 5-6 месеца напред. "Няма да спираме да се пързаляме. Ще участваме в гала и шоу спектакли, ще правим такива и в България. Албена има задължения като президент на федерацията, трябва да работи. Няма на кой да оставим всичко. Сестра й тренира заедно с нов партньор, имат желание, а ние ще им помагаме с всичко, с каквото можем. Двойката си има руски треньор. Те тренират страхотно, защото интерес имат всички, но малко са с желание", заяви още Максим. Относно личния си живот той иска да имат дом, семейство и дете. "Искам да имаме личен живот. Време е Албена да се замисли за дете", смята фигуристът.

От Япония той ще запомни това, че публиката стана на крака след тяхното изпълнение. "Има много шампиони, но никой не им казва, че заслужават да са шампиони, а при нас е обратното. Когато обаче другите двойки са силни и ти ставаш все по-силен. Всичките ни конкуренти са страхотни фигуристи", каза още Максим. Той пожелава на всички хора в България да се борят за всичко, а за тях с Албена иска здраве и спокоен живот.

Денкова не знае какво точно ще прави след края на кариерата си и кога ще е това. "Ще уведомим всички в България дали ще прекратим кариерата си сега или в бъдеще. Първо малко ще помислим. Като всяка жена и аз искам да имам семейство, дете, но времето ще покаже какво ще се случи", добави тя. За нея е било много приятно в Япония, защото имат много фенове и винаги си тръгват с десетки килограми наднормен багаж заради подаръците. "Световната ни титла е много по-осъзната сега, много по-желана и тежко извоювана. Тази година ние сме по-силни от другите двойки, по-уверени, по-отличаващи се. Най-много усещам щастието в България. Хора, дори и непознати, като ни срещат по улицата и ни разпознаят, се усмихват. Това ни зарежда с положителна енергия. Ако и сега е така наистина ще бъде страхотно", добави Денкова.

Тя също, както и Максим, се надява скоро в България да има нова пързалка. "Сега, когато спортът ни доставя удоволствие, неминуемо трябва да помислим за отказване, защото не сме на по 15 години. Иначе в свободното си време не знам какво ще правя, защото никога досега не съм имала такова време. Борихме се за всяка минута. Много ни помогнаха и нашите треньори Линичук и Карпоносов. Те ни дадоха настройка да се борим за златото и сълзите в нейните очи са нещо невероятно, защото тя е голям треньор", каза още световната шампионка. Албена Денкова и Максим Ставийски ще участват в три галаспектакъла в Япония преди да се приберат в България вероятно на 1-ви април.

БТА

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 24 мар 2007, 19:07

Stinkata написа::lol: от този линк освен
Pretty Girls in Sofia!
друго не ми се показва... :lol: :lol: :lol: Ти нали харесваше варненки, бре... :lol:



Даунлоуда е доля вляво....Брои секундите и после дава даунлоуд. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 24 мар 2007, 19:14

Там пишеше, че файлът не е намерен... Само каките се виждаха.. :lol: Софиянки..уж...
Изображение

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 24 мар 2007, 19:22

Не знам защо така...Аз си го изтеглих точно от там...
Изображение

Tsonev
Мнения: 4066
Регистриран на: 09 мар 2007, 19:40

Мнениеот Tsonev » 30 мар 2007, 19:53

Много са добри двамата.Те доказаха че заслужават да са на върха!

Потребителски аватар
ALTEA
Мнения: 5
Регистриран на: 03 мар 2007, 02:19

Мнениеот ALTEA » 04 апр 2007, 16:47

Stinkata написа:Вече официално можем да се радваме...
Българи - Юнаци !!!

Българи? Странно... Все си мисля, че единственото българско нещо е Албена Денкова. Максим - руснак, треньор - руснак, хореография, място на тренировки... Ще ме прощавате... "Български" успех?! :-k

skorpinoks написа:БРАВО!! ,a Aлбена е играла с навехнат или изкълчен глезен ,нямам думи за големият успех на Бени и Макс ...

А дали не ти се е привидяло? Май беше с патерици, не с ИЗКЪЛЧЕН глезен. :badgrin:
Walk on, through the wind,
Walk on, through the rain,
Though your dreams be tossed and blown.
Walk on, walk on with hope in your heart,
And you'll never walk alone,
You'll never walk alone.
YOU'LL NEVER WALK ALONE...

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Мнениеот Мичо » 04 апр 2007, 17:13

:lol: Нещо злобееш,ми се струва! :-*
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
ALTEA
Мнения: 5
Регистриран на: 03 мар 2007, 02:19

Мнениеот ALTEA » 04 апр 2007, 17:47

Просто започна да ме дразни постоянно да се говори за "български" успех, като се вижда, че изключително малка част от него в действителност е български :lol: Не мислиш ли? :-k
Walk on, through the wind,

Walk on, through the rain,

Though your dreams be tossed and blown.

Walk on, walk on with hope in your heart,

And you'll never walk alone,

You'll never walk alone.

YOU'LL NEVER WALK ALONE...

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Мнениеот Мичо » 04 апр 2007, 19:06

:wink: Малка,но много важна част :idea: 8)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 04 апр 2007, 19:12

ALTEA, KISS MY ASS !!!
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 04 апр 2007, 19:27

ALTEA написа:Просто започна да ме дразни постоянно да се говори за "български" успех, като се вижда, че изключително малка част от него в действителност е български :lol: Не мислиш ли? :-k
Максим е по българин от много от тези, които са родени в България...
Изображение

Потребителски аватар
ALTEA
Мнения: 5
Регистриран на: 03 мар 2007, 02:19

Мнениеот ALTEA » 07 апр 2007, 16:34

otto написа:ALTEA, KISS MY ASS !!!


otto целувам само хубави дупета, не задници! :badgrin:
Walk on, through the wind,

Walk on, through the rain,

Though your dreams be tossed and blown.

Walk on, walk on with hope in your heart,

And you'll never walk alone,

You'll never walk alone.

YOU'LL NEVER WALK ALONE...

Потребителски аватар
Pepi Petrov
Мнения: 2648
Регистриран на: 08 яну 2007, 17:14
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот Pepi Petrov » 10 апр 2007, 11:35

Албена и Максим получиха орден Стара планина

Президентът Георги Първанов награди с орден “Стара планина“ - първа степен, Албена Денкова и Максим Стависки.
Двукратните световни шампиони по фигурно пързаляне получиха държавното отличие за изключителен принос за развитието на физическото възпитание и спорта в Република България. Държавният глава награди с почетния знак на президента на Република България треньорите Наталия Линичук и Генадий Карпоносов за постигнати изключителни резултати във фигурното пързаляне, утвърждаване авторитета на българския спорт и спечелената втора световна титла за България при танцовите двойки. Председателят на Държавната агенция за младежта и спорта Весела Лечева прие световно известните треньори Наталия Линичук и Генадий Карпоносов 10 април, БТА Председателят на Държавната агенция за младежта и спорта (ДАМС) Весела Лечева прие олимпийските шампиони от Москва'80 Наталия Линичук и Генадий Карпоносов, които в момента са треньори на двукратните световни шампиони по фигурно пързаляне при танцовите двойки Албена Денкова и Максим Стависки. Лечева им връчи почетния знак на ДАМС, който се дава за принос в развитието на българския спорт. Председателят на ДАМС изказа своята благодарност към двамата треньори, извели Албена и Максим до две световни титли. От своя страна Линичук благодари за наградата, а Денкова - за поканата към техните треньори да дойдат в България и оказаната голяма чест.

armataz_01_37 armataz_01_37
Изображение
ЦСКА


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта

cron