БОКС

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Мнениеот otto » 20 юли 2006, 14:05

МНОГО ДОБРЕ ЗАНМ КОИ СА БЪЛГАРСКИТЕ ХАНОВЕ :idea: ПУЛЕВ МИ Е РЯДКА ФАМИЛИЯ,ЗА ТОВА ПИТАМ :?: ПЪРВОТО ИМЕ НЕ ПРАВИ НАЦИОНАЛНОСТА НА ЧОВЕКА :!: :!: :!:

П.П. И НЕ СЕ КАЗВАМ ОТТО :lol:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 21 юли 2006, 21:09

а толкова го хвалих тоя Пулев.... в полуфинала той беше петокласникът... :( :x :roll:
само трима на финал - не е добре в домакински турнир...
руснаците избиха рибата - 11 категории - 11 финалисти!!
ИзображениеИзображение
1837-1873

rkk
Мнения: 3979
Регистриран на: 17 мар 2005, 21:03
Местоположение: Копривщица/София

Мнениеот rkk » 21 юли 2006, 21:11

Руската школа си е руска. Аз смятам, че трима финалисти е добре, петима медалисти също. А пък втора боксова сила в Европа звучи повече от прекрасно. :wink:
Изображение

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Мнениеот emevev » 21 юли 2006, 21:13

ако турнирът не беше в България, и аз щях да съм доволен от представянето ни.... сега го наричам - стандартно!!
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 21 юли 2006, 22:55

Българинът Кубрат Пулев загуби сблъсъка си с Ислам Тимурзиев по време на Европейското първенство по бокс за аматьори, което се провежда в Пловдив и по този начин ще трябва да се задоволи с бронзовия медал.
В своята категория до 91 килограма Пулев отстъпи по точки на Тимурзиев, като в третия рунд при резултат 23:3 в полза на руснака срещата бе прекратена поради явно превъзходство.
След днешния състезателен ден равносметката е: Детелин Далаклиев, Спас Генов и Борис Георгиев ще спорят за златните медали във финалните срещи в неделя, а Алексей Шайдулин и Кубрат Пулев ще трябва да се задоволят с бронзови медали.
ЖАЛКО ЗА КУБРАТ ПУЛЕВ,ТОЙ БЕШЕ МОЯ ФАВОРИТ ЗА ЗЛАТО,НО УВИ
ДАНО ПОНЕ СПАС И ДЕТЕЛИН СПЕЧЕЛЯТ,А ЗАЩО НЕ И 3 ОТ 3
УСПЕХ МОМЧЕТА
Изображение

Потребителски аватар
martto
Мнения: 97
Регистриран на: 15 апр 2006, 10:53

Мнениеот martto » 23 юли 2006, 19:39

браво на борето днес,много добра игра - световна класа боксьор. браво и на другите медалисти, а втора европейска сила звучи наистина прекрасно

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 23 юли 2006, 19:42

Борката смаза руснака, точковатая разлика въобще не е реална, евала, БЪЛГАРИ ЮНАЦИ!!!!!
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 24 юли 2006, 20:51

Браво на нашето момче, показа най- добрата техника на европейското. След силните удъри на руснака в началото, не влезе на меле да си връща, както се подлъгаха всички останали финалисти преди него, ами запази финес и калса и деликатно и последователно му разбиваше лицето. Браво. Освен шампион е и голям мъжкар, всички помним как се би контузен на олимпиадата
Изображение

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 25 юли 2006, 22:44

Борис Георгиев: Радвам се на титлата, но си чакам и парите

Бронзовият ни медалист от Олимпиадата в Атина през 2004 Борис Георгиев даде интервю за Sport1.bg, ден след като стана и европейски шампион по бокс. В типичният си стил Борето отговаряше откровенно на въпросите, като отказа да коментира боричканията на върха във боксовата ни федерация.

- Боре, честита титла. До колко часа празнува първото си злато от европейско първенство?

- О, до към пет часа! Събрахме се с колеги и приятели и се почерпихме за успеха.

- Кой мач от пътят към титлата ти беше най-труден?

- Четрътфиналът срещу азербайджанеца Емил Махерамов. Очаквах срещата да е доста по-лесна. В последствие получих един тежък удар, което се отрази на играта ми. В продължение на цял рунд бях доста замаян, но в третия и четвъртия рунд се оправих и спечелих срещата.

- Имал ли си и други случаи в кариерата си, в които да си подценил съперника?

- Не. Това беше първият път и вече си извадих съответните изводи. Лошото беше, че азербайджанецът бе тотално непознат за мен като име. Предварително очаквах да го "убия". Вече знам обаче, че не трябва да мисля по този начин.

- А как ще коментираш финалния сблъсък с руснака Олег Комисарев?

- Най-трудно ми бе в първия рунд. Загубих го с една точка разлика, въпреки че по време на самата среща не почувствах някакво превъзходство от страна на съперника. В последствие обаче наложих моят стил на боксиране и спечелих.

- Сега след първенството какво ще правиш?

- Ще си чакам премията.

- В дните преди европейското първенство обаче имаше изборен конгрес в боксовата федерация. Тези боричкания за власт няма ли да се отразят на премиите ви?

- Вижте, на нас, играчите от националния отбор, са ни обещани тези пари. За първо място наградата е 20 000 лева, за второ - 15 000, а за трето 10 000. Нас не ни интересува кой ще ни ги даде. Важното е, че се боксирахме, изкарахме си тези пари и сега очакваме да си ги получим. А най-важното е, че това не са високи премии за медали от европейско първенство.

- Имаше проблеми и с премията ти от Олимпиадата. В крайна сметка получи ли си я?

- Да. Доста време я забавиха, но накрая ми я дадоха. Вие знаете каква бе ситуацията тогава и колко пъти се обаждах на журналистите, за да си получа парите. Дано сега не се налага да правя тези неща и да си взема заработеното навреме. Все пак стара истина е, че боксьорите се бием за пари. Знаете на какви мъчения сме подложени. Бием се гладни, и се скъсваме от тренировки, за да влезем в категориите. Единственият стимул за това са парите.

- Мислил ли си за кариера в профибокса, където парите са много повече?

- Не, но може и да се случи това. При всички случаи това обаче ще стане след Олимпиадата в Пекин, защото искам да спечеля и олимпийско злато.

- Според теб, кой трябва да управлява бокса - Васил Иванов - Лучано или вече признатият и от Софийския градски съд нов шеф на федерацията Александър Димитров?

- Това не ме интересува. Надявам се, който и да е начело на боксовата федерация да помага на спорта. Всеки се натиска в битката за власт, но дано този, който я спечели, да работи за развитието на бокса.
Изображение

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 28 юли 2006, 00:09

Европейският шампион в категория до 64 килограма Борис Георгиев ще получи 20 000 лева за златния си медал в Пловдив, реши Управителният съвет на Българската федерация по бокс на днешното си заседание.

Европейските вицешампиони Детелин Далаклиев (категория до 54 килограма) и Спас Генов (до 69 килограма) ще получат по 15 000 лева, а бронзовите медалисти Алексей Шайдулин (до 57 килограма) и Кубрат Пулев (над 91 килограма) - по 10 000 лева.

УС на БФБ реши треньорският щаб да получи такава сума от федерацията, каквато треньорите ще получат от Държавната агенция за младежта и спорта. Това означава, че боксовата федерация ще дублира премиите на ДАМС за треньорския щаб за европейското първенство в Пловдив, където България стана втората боксова сила на Стария континент.
Изображение

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 29 юли 2006, 21:14

Общото събрание на Българската федерация по бокс избра единодушно Марин Димитров за нов председател на централата и нов Управителен съвет, съобщава агенция "Фокус".

Форумът се проведе в хотел “Амбасадор” в София. На него присъстваха 26 делегати. В насрочения начален час 14,30 делегатите бяха 25 от 58 клуба и събранието нямаше кворум. По закон те изчакаха 1 час, за да го открият,като междувременно пристигна още 1 делегат.

Делегатите освободиха досегашния Управителен съвет и председателя му Александър Димитров, които бяха избрани на Извънредно общо събрание точно преди 40 дни – на 19 юни. Марин Димитров бе позкрепен от предишния президент и бивш министър на младежта и спорта Васил Иванов-Лучано, който присъства на форума като гост и предварително бе обявил, че няма да се кандидатира.

В 17-членния Управителен съвет бе избран друг бивш шеф на централата – Филип Аврамов, президент на БК Славия Саламандър. По предложение на Марин Димитров в него са още националният треньор Ангел Ангелов, предшественикът му Георги Юнаков – изпълнителен директор и главен треньор на Левски Лучано, както и трима членове на различни комисии в ЕАБА - Сава Чуролеев, проф. Евтим Лефтеров, и Август Попов, и много бизнесмени. Общо събранието продължи 30 минути. В Контролния съвет пък бяха избрани Васил Димитров, Иван Петров и сливналията Щилян Кабранов, личен треньор на двукратния европейски шампион Димитър Щилянов.

“Това са хора, които действително ще осигурят на бокса 2-3 пъти повече пари, отколкото той получава от бюджета и тотото чрез ДАМС. Хората, които бяха в Управата на Александър Димитров бяха чужди на бокса”, коментира Васил Иванов-Лучано след събранието. Той обяви, че лично ще осигури 150 000 лева за боксовите клубове. На събранието присъства и новият изпълнителен директор на Европейската боксова асоциация (ЕАБА) Борис Лагодин.
Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 03 май 2007, 15:28

Александър Владимиров: "Утре в 21,30 часа съм шампион"


"Утре в 21,30 часа съм с шампионския пояс", заяви пред репортер на БТА Александър Владимиров, който на 4 май в столичната зала "Универсиада" ще се боксира в 12 рунда за титлата световен шампион за професионалисти в категория суперпетел на Международния боксов съвет-интерконтинентална, с Хасан Наджи (Белгия).

"За съжаление нямам никаква информация за белгиеца, освен че има доста мачове като професионалист, продължи Александър Владимиров. От моя щаб не успяха да ми осигурят Ди Ви Ди с мачове на Хасан Наджи. По-важното е обаче, че аз съм в добра форма. Тренирах близо един месец в Мадрид и там на практика се запознах с разликата между професионалния и aматьорския бокс. В Мадрид, където се готвех под ръководството на Борислав Бояджиев, имах достатъчно спаринги с испански професионалисти. Нямам и никакви проблеми с теглото - в момента тежа 55 килограма и половина /категория суперпетел е до 55,340 кг - бел. на авт./.

Така че утре излизам на ринга в ”Универсиада”, побеждавам белгиеца и заминавам за Плевен да празнувам титлата!"

Александър Владимиров, който е роден на 31 март 1980-та година в Плевен, каза, че разчита на подкрепата на около 300 плевенчани в зала ”Универсиада”. "Докато бях в Мадрид моите съграждани ме затрупваха с телефонни обаждания къде и кога ще бъде мачът за титлата, каза Владимиров. Очаквам пет-шест автобуса със запалянковци от Плевен, а заедно със софиянци срещу белгиеца Хасан Наджи ще бъдем две хиляди българи. . . "

Александър Владимиров Александров започва да се занимава с бокс в родния Плевен под ръководството на Боян Живков, но става майстор в ЦСКА, където негов дългогодишен треньор е Костадин Петков - "Коце Железото". В момента личен треньор му е Борислав Бояджиев - бивш помощник-треньор на българския национален отбор по бокс.

Александър Владимиров е европейски вицешампион за аматьори в категория до 51 килограма в Перм /Русия/ през 2002 година и е носител на два бронзови медала от световни първенства в същата категория - от Белфаст-2001 и Банкок-2003. Той е многократен шампион на България за аматьори.

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 01 окт 2007, 20:15

ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Мнениеот marto » 25 окт 2007, 23:34

Оги Колев отстъпи на филипинец
Дебютантът Огнян Колев (60 кг) се прости с надеждите си да спечели олимпийска квота на световното първенство по бокс в Чикаго. Той отпадна още в I кръг на надпреварата. 18-годишният талант отстъпи на опитния филипинец Хенеберт Басадре с 13:19. Българинът започна отлично и демонстрира по-добра игра през първия рунд. Възпитаникът на „Славия Саламдандър ДАС" поведе с 6:4 след 2 минути игра. Неговият съперник изравни играта през втората част и намали само на точка аванса на Колев. След края на третия рунд азиатецът поведе с 14:12 и успя дори да увеличи аванса си в заключителните 120 секунди.

С това скромният национален отбор на България остана наполвина след изиграването на двубоите от първия кръг. Рано-рано куфарите ще трябва да си стегнат още Салим Салимов (51 кг) и Детелин Далаклиев (54 кг). Напред продължават Алексей Шайдулин (57 кг), Борис Георгиев (64) и Кубрат Пулев (+91 кг).

Утре на ринга в двубой от II кръг ще излезе Борис Георгиев. Негов съперник ще бъде германецът Мартин Дресен. Двамата се готвеха заедно непосредствено преди световното първенство в Чикаго. При успех 24-годишният софиянец ще е само на още една победа от олимпийска квота.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Tsonev
Мнения: 4066
Регистриран на: 09 мар 2007, 19:40

Мнениеот Tsonev » 28 окт 2007, 14:50

Победа и загуба - това е активът на българските боксьори на световното първенство в Чикаго в срещите, състояли се тази нощ.
В категория до 57 килограма световният вицешампион Алексей Шайдулин загуби по точки от Михаил Бямадски /Беларус/ - 25:26 точки, и отпадна от първенството.
При най-тежките - категория над 91 килограма, Кубрат Пулев победи по точки Владимир Пруша /Чехия/ - 21:3 точки.
Така само двама български боксьори продължават участието си в световното първенство по бокс за аматьори в Чикаго, което е и квалификация за летните олимпийски игри в Пекин през следващата година.
Това са европейският шампион в категория до 64 килограма Борис Георгиев и носителят на бронзов медал от последното световно първенство в Китай в категория над 91 килограма Кубрат Пулев.
Четвъртфиналистите в категориите от 48 до 81 килограма получават визи за участие в Пекин-2008, в най-тежките категории - до 91 и над 91 килограма, визи за Пекин-2008 получават полуфиналистите.
Изображение


Върни се в “Други спортове”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта

cron