ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Mike Bibby » 21 юни 2008, 23:48

Аз съм сигурен, че в някакъв момент отборът ни ще добие приличен (дай Боже и повече от приличен) облик под ръководството на Пини. Но не бива да очакваме чудеса от самото начало. Дори на Евро 2005 под ръководството на Росен Барчовски се представихме съвсем достойно. На Пини обаче ще му трябва време да опознае по-добре качествата на играчите, да види по време на самите мачове на кои играчи може да се разчита, ще му трябва време за да започне да извлича максимума от всеки един от тях. И наистина, не бива да забравяме, че все пак потенциалът ни има своя лимит. :qipac:

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот marto » 21 юни 2008, 23:58

Единствено хубаво е,че в първите мачове не срещаме Сърбия или ИТалия :qipad:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Delija » 22 юни 2008, 00:00

Нямаме никакви шансове срещу Сърбия и Италия. Просто разликите са космически, само с един Пини, колкото и велик да е(а той е), няма да стане. :?

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот marto » 22 юни 2008, 00:05

Дели,бъди малко оптимист,как при волейбола се получи :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Mike Bibby » 22 юни 2008, 00:14

Марто, не смесвай спортовете. Сърбите с клубен отбор ще ни бият без проблеми (ако играят сериозно), да не говорим за националния. Е, надявам се разликата да не е толкова голяма, то ще се и види, но за разлика от волейбола, където вече сме пред сърбите, то в баскета нещата стоят по друг начин. :qipac: Италианците пък са олимпийски финалисти, този факт е достатчно показателен за класата им.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Delija » 22 юни 2008, 19:19

marto написа:Дели,бъди малко оптимист,как при волейбола се получи :qipbl:


Във волейбола имаме огромен потенциал, най-вече изразяващ се в един човек - Матей Казийски. В баскетбола нещата са трагични. Просто няма никаква база за сравнение.

Колкото до сърбите, те са в нечувана криза в последните години. Дори и самият факт, че трябва да играят квалификации, за да се класират на европейско, е достатъчно позорен и унизителен за тях. Но и в това състояние, уви, не виждам никакви шансове за нас. :?

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Mike Bibby » 22 юни 2008, 19:32

Да им имаме кризате на сърбите. :qipab:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Delija » 22 юни 2008, 19:34

Между другото, те и във волейбола се води, че са в криза. Но това не им попречи да станат 3-ти на последното европейско и после да се класират за Пекин. :qipap:

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Mike Bibby » 22 юни 2008, 19:42

Е, след като си спечелил олимпийската титла в този спорт, нормално е всяко, дори по-леко отстъпление да се приема като криза. Така и трябва да бъде, това показва, че си взискателен към себе си и си поставяш високи цели. И ние трябва да сме така във волейбола. Колкото до баскета, цел номер 1 е да задържим Пини Гершон колкото се може по-дълго. Това за мен е най-важното.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Delija » 22 юни 2008, 20:32

Не знам, ама след като и Пини, и Желько Лукаич, изгледаха няколко мача на някои от най-добрите ни юношески състави, останаха, меко казано, доста разочаровани. Желько дори заяви, че на младите ни играчи им липсвали елементарни баскетболни умения и познания за играта. :shock: Което е доста тревожно и говори изключително зле за нашите "специалисти". #-o

Потребителски аватар
Toru
Мнения: 4961
Регистриран на: 27 сеп 2005, 18:59
Местоположение: София

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Toru » 08 юли 2008, 13:16

Пини Гершон: Тук съм като доброволец
Нямам нужда от шефове, отсече селекционерът на баскетболистите

Селекционерът на националния отбор по баскетбол Пини Гершон даде пресконференция в "Царско село", на която представи официално своя щаб. "Досега имахме повече пресконференции, отколкото тренировки. Време е да започнем да работим. Нетърпеливи сме да стартираме със заниманията. Трябваше да започнем на 15 юли, но се наложи да изтеглим подготовката с една седмица по-рано", заяви израелецът.
Отделни тренировки ще бъдат открити за журналисти. "Никакви приказки, пушене и говорене по телефона от страна на наблюдаващите", предупреди израелският специалист и допълни: "В случай че журналистите дойдат на някоя открита тренировка, трябва да останат до нейния край. Не позволявам влизане и излизане по всяко време."

- Г-н Гершон, какви са впечатленията ви от българския баскетбол?
- Само мога да кажа, че видях някои ужасни мачове на турнира за Купата на България, но е рано за генерални изводи.
- Защо променихте длъжността на Тити Папазов, който първоначално беше назначен за помощник-треньор, а сега е технически директор?
- Тити е най-подходящ за тази работа. Той е най-дълго в националния отбор. Не е важно кой каква длъжност заема. Любо Минчев не иска да върши тази работа и затова я поверих на Тити. За мен постовете не са важни. Ако някой иска, аз ще съм асистент или технически директор. Тук съм, за да помогна.
Не става въпрос за гордостта или егото на някого
Искам да кажа само, че съм дошъл в България като доброволец и търся партньори, а не шефове. Ако някой иска да ми е шеф, трябва да плати много пари. Ако искате да съм тук по-дълго от договора ми, аз ще бъда тук. Ако искате да съм треньор, пак ще съм тук. Искам да помогна не само на националния тим, а на целия български баскетбол. Папазов има повече опит с националния тим от мен и затова реших, че длъжността помощник за него е малка.
- Кога ще бъде изготвена тренировъчната програма?
- До края на седмицата генералният мениджър ще представи цялата програма с тренировки и мачове на отбора. В тази програма ще са посочени заниманията, които ще могат да бъдат посещавани от журналисти и привърженици. Най-важното е да се идва в началото и да се седи до края, а не да се влиза и излиза по средата на тренировката.
- С колко състезатели ще работите?
- Към лагера вече се присъединиха близнаците Деян и Калоян Иванови и Тодор Стойков. За останалите ми е нужно малко време, защото
ще е несериозно да говоря отсега за играчите
По-добре да направя това след няколко тренировки. Няма да е професионално да го првя в този момент. Има хора, които разбират от българския баскетбол много повече от мен.
- На кои натурализирани американци ще разчитате?
- По-късно ще се реши кой ще е натурализираният баскетболист. Но искам да отбележа, че да имаш играчи от НБА, не е гаранция за успех. Не отделните състезатели, а отборите печелят мачове.
- Преодолими ли са Италия и Сърбия, с които сме в една група за евроквалификациите?
- Определено няма да ни е лесно срещу тимовете на тези страни. Но въпреки силните играчи в редиците им баскетболът е колективна игра.
Отделните баскетболисти не представляват особена заплаха,
ако не са добре съчетани като отбор. Доколкото си спомням, на последното европейско първенство Сърбия имаше в своя състав играчи от НБА, но не премина първата фаза. По същия начин се развиха и нещата с контролата между Германия и Пуерто Рико. Бундестимът игра слабо въпреки наличието в своите редици на Дирк Новицки. Определено ще ни е тежко срещу отбори като Италия и Сърбия, но това не бива да ни притеснява. Работим, за да постигаме успехи и да допринесем за прогреса на целия български баскетбол. Надявам се до няколко години да видим български играчи в НБА.

Боян Димитров



Потребителски аватар
Pepi Petrov
Мнения: 2648
Регистриран на: 08 яну 2007, 17:14
Местоположение: София
Контакти:

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Pepi Petrov » 09 юли 2008, 09:28

Изображение

Безплатните уроци на Пини Гершон

От няколко месеца новият треньор на баскетболните национали Пинас Гершон ни дава безплатни уроци и елегантно обяснява истината за родния баскетбол. Още по време на финалите на турнира за Купата на България израелският специалист къде на шега, къде на сериозно обясни колко трагично изглеждат българските отбори и състезатели. Докато се вихреха спортните страсти в залата в Самоков, Гершон обяви пред журналистите, че баскетболистите не знаят азбучни неща като заслона и контразаслона. Оказа се, че Гершон е добре запознат и с порядките на българските журналисти. Онзи ден например той съобщи, че те са добре дошли на тренировките на "А" отбора, но не и ако говорят по телефона, пушат, пият кафета, влизат и си излизат от залата, когато си поискат. И не на последно място Гершон сложи диагноза и на ръководството на федерацията. След няколкомесечни усилия от страна на нови и стари шефове на централата Константин Папазов да бъде отстранен от щаба, евреинът успя да разплете възела в така заплетената ситуация - направи Тити спортно-технически директор. Така на практика недолюбваният от Лукойл Академик Папазов хем не е треньор в националния, хем остана в държавния тим. Дотук само можем да се учим от вещината, с която Гершон се справя в родната баскетболна джунгла. Сега обаче предстои по-трудното - да накара разпасаната баскетболна команда да играе. Защото у нас състезателите са с големи претенции, взимат луди за родните стандарти пари, но в Европа си остават напълно анонимни. Сега те имат уникалния шанс да вземат безплатни уроци от един от най-големите треньори и да докажат, че мястото им в миманса на Стария континент е било по-скоро липса на късмет.
Изображение
ЦСКА

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот Delija » 09 юли 2008, 10:49

Мястото на България "в миманса на Стария континент" не е "по-скоро липса на късмет", а си е най-логичното и естествено нещо на този свят.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот drvasko98 » 09 юли 2008, 10:52

Така е, все пак говорим за вече над 20 години, а не за 5

Потребителски аватар
marto
Мнения: 28597
Регистриран на: 04 юли 2006, 15:39
Местоположение: Младост

Re: Европейски квалификация за ЕВРО 2009 в Полша (мъже)

Мнениеот marto » 13 юли 2008, 15:35

Рекалкати обяви списък от 18 състезатели за квалификациите

Селекционерът на Италия Карло Рекалкати определи група от 18 състезатели, които трябва да се явят на лагера на тима в Бормио, който ще протече между 19-26 юли. От посочените състезатели ще бъдат определени окончателно 12-те за квалификациите за Евробаскет 2009. Както е известно "Скуадра адзура" е в група А заедно с българския национален отбор, Сърбия, Унгария и Финландия. Ето и пълния списък на Рекалкати:

Валерио Аморозо (гард)
Масимо Булиери (гард)
Даниеле Кавалиеро (гард)
Даниеле Чинчиарини (гард)
Алесандро Читадини (център-крило)
Луиджи Датоме (гард-крило)
Кристиан Ди Джулиомария (център-крило)
Томазо Фантони (крило)
Данило Галинари (гард-крило)
Анджело Джили (крило-център)
Даниъл Хакет (гард)
Стефано Манчинели (крило)
Андреа Микелори (крило-център)
Марко Морденте (гард)
Джузепе Поета (гард)
Матео Сораня (гард-крило)
Лука Витали (гард)
Джоел Джакети (център-крило)
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение


Върни се в “Баскетбол”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта

cron