ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЕВРОПЕЙСКИ КЛУБНИ ТУРНИРИ

Мнениеот Delija » 10 апр 2006, 17:35

Няма тема за европейския баскетбол и по-точно за двата най-качествени евротурнира - Евролигата и Купата на УЛЕБ, и двата администрирани от Съюза на Европейските баскетболни лиги /ULEB/. Най-добрите играчи на Стария континент играят в тях, а качеството на баскетбола е на ниво, което отстъпва единствено на това отвъд Океана но пък все повече тази разлика се скъсява.Тази година големите фаворити за трофея в Евролигата са победителят в последните 2 издания - Макаби Тел Авив, ЦСКА Москва, Барселона и Панатинайкос.Израелците обаче са без най-голямата си звезда от последните 2 сезона - Шарунас Ясикевичус/ преминал в Индиана Пейсърс - NBA/.ЦСКА М от години се опитва безуспешно да спечели турнира като все остава в подножието на върха.Испанците/или може би по-добре - каталунците/ са водени от изключителния Хуан Карлос Наваро.Най-големият коз на ПАО пък е феноменалният треньор Желько Обрадович/ голям приятел с Тити/.
Моят фаворит е ПАО.

ONLY CSKA SOFIA

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 30 апр 2006, 14:38

Днес е финалът за Евролигата!
Макаби ТА или ЦСКА Москва?
Моите предпочитания са за ЦСКА Москва.
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

jermaine
Мнения: 220
Регистриран на: 19 мар 2005, 20:38
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот jermaine » 30 апр 2006, 14:46

Бай Иван написа:Днес е финалът за Евролигата!
Макаби ТА или ЦСКА Москва?
Моите предпочитания са за ЦСКА Москва.


И аз съм за ЦСКА Москва,но едно въпросче:мача ще го дават ли по някоя наша телевизия-ако не,по коя друга?

Потребителски аватар
shock
Мнения: 1080
Регистриран на: 28 апр 2005, 21:29
Контакти:

Мнениеот shock » 30 апр 2006, 16:51

Аз съм яко АНТИ-ПИНИ ГЕРШОН!Така че и аз съм за Московчани!А мача ще го дават по много,много телевизии... :D
Изображение

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 30 апр 2006, 22:30

ЦСКА Москва ме изненадаха :shock: извънредно много със спечелването на Евролигата...На евреите самочувствието им изигра лоша шега...може би очакваха т.нар. руснаци да се бият сами...Много много добре :D
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 22 май 2006, 10:54

Моят фаворит Панатинайкос /не защото имам някакви симпатии към тях/ ме учуди и отпадна на 1/4-финал изключително изненадващо от испанския Тау Керамика след 1-2 победи /въпреки че ПАО имаше домакинско преимущество и дори спечели убедително първия мач но загуби инфарктно 3-тия в Атина пред френетичната си публика/. Иначе останалите големи фаворити ЦСКА М, Винтертур Барселона и разбира се, Макаби ТА очаквано се класираха за Файнъл Фор в Прага. Там пък най-после и руснаците спечелиха това което им се изплъзва от години точно в подножието на върха. Аз бях за израелската спортна гордост Макаби, но явно им дойде време да слезат от трона....А и го нямаше вече големият Шарунас Ясикевичус....С тази загуба идва и краят на ерата "Пини Гершон" в Макаби. Ера която донесе още много слава на и без това един от колосите на европейския баскетбол...Един поклон пред големия Пини..
За испанските отбори пък във Файнъл Фор може да се каже че определено разочароваха - и Тау и FCB....
В края да си пожелаем едно нещо - дано Реал да успее да влезе в 1/2-финалите на ACB лигата, което ще му осигури място в следващото издание на Евролигата, и ако Филип Виденов остане там то България най-после ще има представител в най-силния световен клубен турнир след NBA....но пътят за това минава през Барселона и отмъщение за загубата с 1-2 победи в тазгодишния 1/4-финал на Евролигата....УСПЕХ!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 01 юни 2006, 09:08

Започнаха да стават известни лека-полека повечето участници в Евролигата от следващият сезон. Това засега са:

Русия - ЦСКА М като шампион на страната и победител в Евролига`06, и Динамо М като победител в УЛЕБ Къп`06.
Испания - Винтертур Барселона, Тау Керамика, Уникаха Малага и най-вероятно Хувентуд Бадалона.
Полша - Проком Трефл като шампион.
Италия - Бенетон Тревизо, Лотоматика Рим, Климамио Болоня и Карписа Наполи или Монтепаски Сиена.
Гърция - Панатинайкос, Олимпиакос и 3-ият е все още неясен.
Турция - Юлкер и Ефес Пилзен.
Германия - АЛБА Берлин или РЕ Кьолн/в момента играят плейоф за титлата и победителят ще вземе квотата/.
Литва - Лиетувос Ритас като шампион.
Франция - 2 отбора, все още неизвестни.
Сърбия - Почти сигурно Партизан Белград.
Словения - най-вероятно Унион Олимпия.
Хърватска - Цибона Загреб.
Израел - Макаби ТА.

Потребителски аватар
veteran
Мнения: 190
Регистриран на: 19 мар 2005, 08:52
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот veteran » 01 юни 2006, 09:21

А ЦСКА в кой турнир ще играе в ФИБА Европа ли ???
Да направиме инвазия в Белград !!!
Идемо у Белградо на МАРАКАНУ !!!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 01 юни 2006, 09:29

Ако имаш предвид ЦСКА София, то да най-вероятно ще играем в най-силният турнир администриран от ФИБА - Европа. Иначе като цяло, той е трети по сила в Европа след двата турнира на УЛЕБ.

Потребителски аватар
veteran
Мнения: 190
Регистриран на: 19 мар 2005, 08:52
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот veteran » 01 юни 2006, 09:31

Жребия кога е , да имам предвид ЦСКА София естествено !!!
Да направиме инвазия в Белград !!!

Идемо у Белградо на МАРАКАНУ !!!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 01 юни 2006, 09:34

Ами ако не се лъжа е в средата на юни или в краят на месеца, когато има заседание на ФИБА - Европа. За точната дата не съм сигурен, но когато се изтегли жребият със сигурност ще го оповестят широко по всички медии, а и тук ще го публикуваме и коментираме. Така че ще е съвсем скоро.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 10 юли 2006, 12:20

Една голяма аномалия - загива един от колосите на европейският баскетбол в последните 10 години :arrow: http://sportal.bg/article/?ID=15585 :!:

Потребителски аватар
raleff
Мнения: 3118
Регистриран на: 09 юли 2006, 15:53
Местоположение: 15900 Praha 5- Lahovice
Контакти:

Мнениеот raleff » 25 юли 2006, 08:51

Сръбският център Предраг Дробняк е пред трансфер в турския Фенербахче. Наскоро "Фенерите" се обединиха с обявилия фалит Юлкер и от следващия сезон ще играят в Евролигата.

През миналия шампионат Дробняк носеше екипа на вицешампиона на Испания ТАУ Керамика като с тима спечели Купата на Краля и игра на Final Four на Евролигата. Статистиката на играча от последната година е 5,3 точки и 5,7 борби за общо 19 мача в най-престижния европейски клубен турнир. В резултат на сделката се очаква Дробняк да получава по 650 000 долара на сезон.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 07 окт 2006, 09:44

NBA European Tour, част от предсезонната подготовка на американските и европейските клубове за предстоящият сезон. Резултати:

Химки Москва - ЛА Клипърс 91:98

Асвел Вильорбан(Фр) - Сан Антонио Спърс 90:115 с 25т. на Тони Паркър :!:

Винтертур Барселона - Филаделфия`76 104:99 - 18т. на Хуан Карлос Наваро за победителите :!:

Лотоматика Рим - Финикс Сънс 93:100 - 17т. на Деjан Бодирога за Виртус и 19 на Шон Мериън за гостите.

Виждаме, че нивото в Европа и САЩ вече почти се е изравнило. А участие не са взели, все още, най-добрите европейски тимове - ЦСКА Москва, Макаби Тел Авив(които миналата година биха Торонто Раптърс), Тау Керамика, Панатинайкос и т.н.

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 07 окт 2006, 13:42

Боби не ти чувам коментара за това...аз какво ти разправях за европейския баксетбол!?!? :D
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.


Върни се в “Баскетбол”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта

cron