ЛУКОЙЛ АКАДЕМИК

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Мнениеот bat_jori » 21 дек 2005, 11:25

и аз вече почвам да се съмнявам в треньорските качества на тити папазов.за мен този човек не става за треньор-като му слушам наставленията на почивките ,как крещи,пищи,дере се,бучи -той грам неможе да даде наставления и да успокои момчетата и даде правилните наставления.
иначе лукойл са перфектен отбор с класни баскетболисти
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Мнениеот skorpinoks » 23 дек 2005, 12:31

Да докато Тошко е в отбора ще са фактор махне ли се Тошко ще са отбор за месна конкуренция ..
Представете си ако Тошко се върне в Варна кой ще е шампиона ???????????????????????????????????????? :wink:
ЦСКА

Потребителски аватар
gonzo
Мнения: 1904
Регистриран на: 14 апр 2005, 18:28
Местоположение: синя софия

Мнениеот gonzo » 04 яну 2006, 01:18

браво на лукойл!живот и здраве ще ги подкрепя на живо за следващия мач

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Мнениеот skorpinoks » 04 яну 2006, 15:54

А аз на финала :wink:
ЦСКА

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 04 яну 2006, 16:01

Ужас, с такава игра в защита са заникъде! Не могат да стигнат далеч с тази защита. :(

Потребителски аватар
skorpinoks
Мнения: 4427
Регистриран на: 19 апр 2005, 16:51
Местоположение: Rheda (Германия )

Мнениеот skorpinoks » 04 яну 2006, 16:10

На мача с Арис ще се разберее докъде могат да стигнат ... :wink: но Биби когато пишеш за баскет ти вярвам :wink:
ЦСКА

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 04 яну 2006, 16:20

Моля Боян и Скорпи да напишат нещо за мача по-подробно, как сте го видяли. Предпочитам да чуя вашата гледна точка, весто да чета из интернет. имайте предвид, че дори и резултата от вчера не знам какъв е. Благодаря Ви!!!!

Потребителски аватар
Blazer
Мнения: 2828
Регистриран на: 24 апр 2005, 22:16

Мнениеот Blazer » 04 яну 2006, 18:40

Може ли аз да напиша :lol: ?
Значи, беше голяма мъка. Цял мач догонваме в резултата (това не става за пръв път де). И последната четвърт с малко късмет, с малко Тодор Стойков и с малко Дейвид Саймън успяха да обърнат нещата.
Искам да обърна само малко повече внимание на Саймън. за пръв път успях да го гледам и ми направи много добро впечатление. може да не е с габаритите на Лодърдейл, но е доста здрав и се бори два пъти повече от него под коша. Това момче има потенциал и дано по-бързо го развие (не съм сигурен, но май е сравнително млад).
Изображение
Take It Easy!

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 04 яну 2006, 21:12

Ами да, това, което Блейзър е написал се припокрива с моята глредна точка. Аз само ще развия една моя мисъл /която всъщност едва ли е моя, но ми се струва доста интересна и правилна/. Та моите скромни наблюдения върху играта баскетбол и върху развитието на борбата в НБА в последните години ме убедиха в следното: по принцип турнирите се печелят предимно от отборите, които имат силни играчи под коша, а не от отборите, разчитащи предимно на далечна стрелба, какъвто е например Академик.

В последните години в НБА тази закономерност докацзаха последователно Лейкърс /с Шак/, после Сан Антонио /с Тимъти Дънкан/, после Детройт /с двамата адаши на един наш модератор :lol: / и за последно пак Сан Антонио. Това не е случайно и си има своето елементарно обяснение. Когато имаш добър център, това означава лесни кошове плюс фалове за противника, а при дабълтиймването на центъра /сори но просто не знам как се казва това на български/ винаги някой от неговите съотборници получава повече пространство. В защита пък добрият център взима много борби /тоест не позволява на противника да взима борби в нападение/ и обикновено е добър блокировач /което пък ограничава възможността да ти отбележат лесни кошове/. Естествено да намериш добър център, притежаващ описаните по-горе качества не е лесна работа, но отборите разпологащи с добри центрове /или тежки крила/ обикновено имат предимство в директните елиминации.

Естествено, че е хубаво да имаш добри стрелци, но още по-хубаво е да можеш да ги освобождаваш на добри позиции, което между другото става по-лесно ако имаш добър център. :lol: Невинаги обаче стрелците от разстояние успяват да намерят най-добрата позиция, невинаги добрите стрелци имат ден и това е съвсем нормално - просто тактиката с далечната стрелба /тоест начина на игра на Академик/ е по-рискована. А и дори тройките да валят една след друга, ако нямаш стабилност под коша и позволяваш лесни пробиви и точки, от страна на противника или го спираш само с фалове каква полза?

jermaine
Мнения: 220
Регистриран на: 19 мар 2005, 20:38
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот jermaine » 04 яну 2006, 22:12

Боби,сега разбираш защо ме кефи Кениан Мартин и как липсва ;)


Mike Bibby написа: дабълтиймването на центъра /сори но просто не знам как се казва това на български/


мисля,че се казва сандвич :lol:

Потребителски аватар
Бай Иван
Мнения: 2818
Регистриран на: 01 сеп 2005, 14:59
Местоположение: Варна
Контакти:

Мнениеот Бай Иван » 05 яну 2006, 03:36

Дабълтиймването всъщност се казва дублиране, тоест когато за един човек залепне още един освен персоналния му пазач. Правилно ли см разбрал какво имаш предвид, Майк?
Понякога не вярвам, че промяната е невъзможна.

Mike Bibby
Мнения: 10896
Регистриран на: 18 мар 2005, 15:15

Мнениеот Mike Bibby » 05 яну 2006, 17:21

Право в десетката, Бай Иване! :wink: Вярно, дублиране звучи по-добре, най-малкото по-кратко. Ама нали на английски е doubleteam и първо това ми дойде наум.

Потребителски аватар
GerenaMan
Предупреден
Мнения: 34
Регистриран на: 09 ное 2005, 19:02
Местоположение: Георги Аспарухов е стадиона...

Мнениеот GerenaMan » 07 яну 2006, 21:31

gonzo написа:браво на лукойл!


Какво браво бе?!
Аз честно ви казвам знам поне 5-6 отбора набор 90-91, които играят доста по-добре в защита от Лукойл...
Късмет е, че отидоха на 1/16 финали, ама там ще им се разкаже играта!
Пък и то да беше само защитата....ехееееее...какво им беше нападението??разиграват 20 секунди топката около тройката и накрая дават я на Тодор Стойков, я на Ламонд Джоунс да стреля тройка и тва е... Тук-таме Саймън или някой друг да му дадат една топка и да я вкара...
Друго се чудя защо тоя дребен чичко с гола глава толкова много държи на скамейката този борбен и добър играч Бойко Младенов?

Изключително съм разочарован от Лукойл!!!И просто яко ги нямаше половината негри, те за нищо нямаше да стават дори и в БГ.....

Еххх...минаха времената, когато Левски бяха най-добрите...
Тим, любим, единствен на света, той се казва ЛЕВСКИ СОФИЯ!!!!!
Изображение

Потребителски аватар
Saraevo
Мнения: 13
Регистриран на: 14 окт 2005, 15:13
Местоположение: SARAEVO, Bosnia & Herzegovina

Мнениеот Saraevo » 08 яну 2006, 14:47

skorpinoks написа:На мача с Арис ще се разберее докъде могат да стигнат ... :wink:


Загуба, естествено. Все пак това са Арис. Не знам кой нормален ще се надява на победа. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Потребителски аватар
PHENTOM
Мнения: 65
Регистриран на: 21 ное 2005, 17:42

Мнениеот PHENTOM » 08 яну 2006, 22:23

Saraevo написа:
skorpinoks написа:На мача с Арис ще се разберее докъде могат да стигнат ... :wink:


Загуба, естествено. Все пак това са Арис. Не знам кой нормален ще се надява на победа. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Верно е, верно е. Арис ше бият 100%. За Лукойл те са нещо, като Швеция за България :? :)
B.O.T.H.


Върни се в “Баскетбол”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 41 госта