Световна лига - част 2

G8
Модератор
Мнения: 15219
Регистриран на: 23 апр 2007, 17:06
Местоположение: София

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот G8 » 06 юли 2012, 15:15

Абе просто сутринта не бяха пуснали билети за централните сектори. Сега влизах и видях, че има. Правят врътки тея да може да се продадат всички билети.
Иначе това с ОМВ-то и Офис 1 не го знаех. Ще действам. :mrgreen:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Stinkata » 07 юли 2012, 22:52

Много слаб мач на нашите.... Нищо нямахме... Най вече - желание за победа... Ако не бяхме домакини, едва ли щяхме да сме и в десетката... Жалко. Много обичаме сами да си съсипваме постигнатото... Стабилен отбор, страхотна зала, домакинство и накрая - скандали, бойкоти, инат...
ИзображениеИзображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот drvasko98 » 07 юли 2012, 22:57

Пълен резил, сигурно около 3 000 свободни места. Явно се интересуваме от спорт само когато е без пари. Тук дори не става въпрос, че нашите са на полуфинал. Дори и да не бяха пак би трябвало да е пълно за турнир от такъв ранг.

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Мичо » 07 юли 2012, 23:26

drvasko98 написа:
Мичо написа:България ще се класира за полуфиналите и там ще отпаднем с погром. :mrgreen:


Повече от 3-0 няма да паднем, сигурен съм

:qipay: :qipag:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Vesela Taneva » 08 юли 2012, 06:56

Че мачът беше слаб и нашите не играха добре,две думи няма.Найденов доста често се хващаше за главата.Коментаторът директно каза в ефир ,че Казийски трябва да се върне.Да ,но преди това чиновникът трябва да си отиде :qipbl: В залата ,доколкото разбрах ,е имало плакати срещу Лазаров ,но не са показани по телевизора с оправданието ,че това си било нашенска работа и тв не вземала страна.
:qipbn: Съдийството беше лошо и то много!
пп Рафаелис,не видях "джеремето"Ако е било на мача, сигурно си е отишло страшно разочаровано горкото

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Delija » 08 юли 2012, 08:04

Добрият стар полуфинал. :qipag: Както винаги ...... те с Казийски не могат да го минат, къде са тръгнали без него ?!
Относно празните места - нормално, при всичките проблеми около волейбола, какво очаквате ??!

Потребителски аватар
Jossif
Мнения: 125
Регистриран на: 09 окт 2009, 15:39
Местоположение: на Балкана

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Jossif » 08 юли 2012, 10:12

Надиграха си ни тотално, да видим какво ще става днес срещу Куба, не съм много обнадежден, все пак залагам на 3:1 за нашите. :)

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот drvasko98 » 08 юли 2012, 10:14

А нищо, това само значи, че правилно досега нямаме нито зали, нито стадиони, виж моловете как никнаха един след друг.

Иначе не знам дали някой някъде е писал, но на излизане от залата съдията изяде един юмрук в лицето. Това за утеха :qipap:

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Samp » 08 юли 2012, 10:26

Момчетата играха колкото си могат. Въобще не им се сърдя. Желание имаха, просто в момента толкова с могат.

Съдията напълно си заслужи боя. Даже му е било малко. Заради него сега говоря като закоравял пушач :qipag:

Потребителски аватар
Jossif
Мнения: 125
Регистриран на: 09 окт 2009, 15:39
Местоположение: на Балкана

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Jossif » 08 юли 2012, 10:39

drvasko98 написа:А нищо, това само значи, че правилно досега нямаме нито зали, нито стадиони, виж моловете как никнаха един след друг.

Иначе не знам дали някой някъде е писал, но на излизане от залата съдията изяде един юмрук в лицето. Това за утеха :qipap:


Това го видях, ама и аз да съм на мястото на изнервените фенове в залата и аз нямаше да търпя сигурно. :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Delija » 08 юли 2012, 11:22

Съдията е най-малко виновен, при тая разлика в класите, просто е комично. Поведението на публиката е уникална простащина, която аз на такъв волейболен форум за пръв път виждам. Ако ни накажат тежко, ще е напълно заслужено.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот rafaelis » 08 юли 2012, 11:41

drvasko98 написа:Пълен резил, сигурно около 3 000 свободни места. Явно се интересуваме от спорт само когато е без пари.

Не, че това изцяло обяснява нещата в град с милион и половина жители, но има фенове, които са си взели билети за други събития още от януари и няма как да са на две места. И фенове, за които да отделят дори по двайсет лева за четиричленно семейство (билетите по пет лева) и да отидат в залата си е проблем.

Друга причина за отлив (трима души от компанията ми отказаха да дойдат на следващ мач) - изключително дразнещото викане на водещия в залата - волейболната публика знае как да подкрепя отбор, когато пада, стига да покаже сърцата игра. Не е нужно някой да и нарежда какво да прави. Да не говорим, че това е състезание от световен мащаб и ми се вижда (мое си виждане) много неетично да подклаждаш викания за единия отбор, пък бил той собствен.
Все едно днес на финала на УИ между отделните разигравания някой официално нает да надъхва публиката с викове Мъри, Мъри, понеже е англичанин.

Още - с непрекъснати указания "Айде" - основен инструмент в изказа на Найден Найденов - мач от такава величина не може да се ръководи сполучливо.

И последно - но не по значение
Либерото на българския национален отбор по волейбол Теодор Салпаров заяви, че скандиранията на феновете, които не са насочени в подкрепа на тима, вредят на играчите и особено на младите състезатели.

При загубата от САЩ с 0:3 в груповата фаза от финалите в Световната лига привържениците започнаха да скандират името на Матей Казийски, който се отказа от националния отбор след втората олимпийска квалификация.

"Аз казах още преди да започне турнира. Когато почнат такива официални мачове, всяко едно подвикване в определена насока вреди страшно много на отбора и го казвам най-вече заради младите, защото си говоря с тях", каза Салпаров след мача.

"Да пазим концентрация и да знаем какво да правим в дадена ситуация или да слушаме тези, които подкрепят и кого подкрепят. Когато излязат извън залата, да викат и за баба ми, ако искат, без да се обиждат. Трябва да подкрепят отбора. Ако не искат, да си стоят вкъщи, да гледат по телевизията и да скандират каквото си искат", добави той.

Недопустимо изказване. Никой, ама никой от играещите няма право да обвинява публиката СИ за каквото и да било. Щом не са разбрали, че те са в залата за кеф на публиката, а не публиката е в залата за кеф на играчите - нека играят на празна зала.
И какво би станало, ако играят в пълна сръбска зала, където всичко от езика се разбира и където ги псуват грозно? Излизат си от залата с насълзени очи???

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Stinkata » 08 юли 2012, 12:06

Лека корекция - билетите за полуфинал и финал почват от 10 лв....

А плакатите се вадеха на прекъсванията и между геймовете... Тези юнаци пред мен, с "Лазаров вън", общо взето ставаха активни само, когато вдигаха призива и когато се заяждаха с полските фенове - замеряха ги със сгънатите плакати с трикольор, които има на всяка седалка в залата... През останалото време седяха и гледаха с немного голям интерес...
:qipbl: :qipbl: :qipbl: :qipbl:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
ИзображениеИзображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот drvasko98 » 08 юли 2012, 12:27

Абе не знам! Ама основното ми чувство от организацията на тази Световна лига е ... срам. Вървиш покрай залата и ако не е статуята на Мурило и ликовете на трима волейболисти, не можеш да разбереш какво се случва вътре. Според мен рекламата също е лоша. Много хора вероятно си мислят, че няма билети. Рафаелис, хубаво е, че хората са си купили билет за концерт от януари, но то е ясно още от август миналата година, че у нас през юли ще има Световна лига. Цените не са чак толкова високи, нека не прекаляваме с претенциите, за Кубрат или Исперих може и да са високи, ама за София със сигурност не са. Става дума да отидат 10 000 човека все пак, не 100 000. А това е събитие, което се случва за първи път у нас, не можем да го обясним и с някаква рутина. Даже и на някакво по-значимо баскет или волей първенство поне 20 години не сме били домакини, ако не ме лъже паметта последно беше ЕП по баскет за жени 1991, тоест трябва да сме "жадни" за подобни изяви, а и добър или лош, това ни е най-силния национален отбор в колективен спорт.
Водещият е малоумен, отдавна съм го писал, ама и ние като фенове нямаме никакъв репертоар. Нещо и за съдията. Че пак щяхме 3-0 да паднем е ясно. Точно затова беше много нагло да даде 4-5 поредни спорни топки в третия гейм за поляците, дето се вика от кумова срама поравно да ги беше разделил, а и той отдавна е на мушката, така че ... :qipam:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Световна лига - част 2

Мнениеот Stinkata » 08 юли 2012, 12:32

http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=374163

Съдията може би ще го отнесе, но не беше той виновен за загубата - това е ясно на всички... Иначе наистина направи много провокативни отсъждания...
ИзображениеИзображение


Върни се в “Волейбол”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта

cron