Олимпийски игри 2012

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот 8 » 24 авг 2012, 16:50

На жилищата не виждам какво им има. Ако си мислиш, че на Запад само в къщи имения живеят си в грешка.

За техниката защо мислиш, че идва само от строя, а не и от времето? Тогава и на Запад е нямало плазми. При днешния бум на техниката ако бяхме в соца нямаше да чакаш за телевизор. Баба ти нямаше да чака днес за телевизор ако все още бяхме в соца.

Батето колко може да изпие и да кара? Един завод, един хотел? :shock:
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 24 авг 2012, 19:54

Не става въпрос за плазми или някакви чудесии, един най-обикновен "Велико Търново", соц боклук, вадят ти някакви списъци с дати, ходиш и се редиш като малоумен. На Запад и тогава просто отиваш в магазина и си го купуваш, като бял човек, не гавра.
Баща ми за един ебан Москвич 4 години чака, все едно Майбах ще си взима. В същото време партийният и около-партийният елит си карат Чайки, Мерцедеси, купуват си западни часовници ..... а на теб ти обясняват колко прогнил бил капитализмът и ти пробутват соц-боклуците си, на всичко отгоре се гаврят с теб и те карат да чакаш с години.

Батето може и завод да е нямал, ама поркаше уиски в промишлени количества (на теб естествено подобен "капиталистически боклук" не ти е позволен), караше си Мерцедес, пушеше си скъпи пури и обикаляше курортите. С народните пари. А ти блъскаш като луд в завода, за да преизпълниш петилетката и с мечтата след 4 години да си вземеш "Трабант"......

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 27 авг 2012, 09:03

Точно така е било,че и по-зле!Освен всичко е имало и информационно затъмнение /за Чернобил например/,тотален контрол над това какво слушаш,четеш и прочия.Най-лошото е ,че изнесоха парите извън граница още преди 1989,после ги върнаха и станаха новите капиталисти.Много преди заветната дата знаейки какво ще става.Всички дяца на бившите величия са богати бизнесмени.Пак са на власт и то икономически!Те винаги са ,щото всички партии са с един корен.
Абе как се казваше онази пиеса на Стефан Цанев,някой сеща ли се ?
пп Много обичам като се отплесне приказката и тръгне в неочаквана посока! :qipap:
Но да се върнем на волейбола .В един вестник прочетох ,че Владо Дончев/тоз пък кой беше/предлага да се отнемат българските паспорти на Матей и Радо ,щото омаскарили Данчото и били родоотстъпници като не участвали в Олимпиадата!Ухаааа!!
пп2 8,толкова завъртяно си написал онова за демокрацията и що си против нея,че много не го разбрах!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 27 авг 2012, 09:41

Не го слушай Осмака, то понеже много хубав е бил животът в соц-блока, та затова построяват берлинската стена, за да спират пълчищата "щастливи" хора, бягащи на запад при "прогнилия" капитализъм. Аз и до ден-днешен не съм чул някой обикновен човечец да е избягал от Запад на Изток, виж обратното е в огромни цифри. И то от всички страни - ГДР, СССР, Румъния, Унгария, България и т.н.

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 27 авг 2012, 14:38

Всички трябва да се изслушват,щото живеем в демокрация! :qipag: Аз обаче се сетих как се казваше пиесата на Цанев-"Пир по време на демокрация"Страхотно актуално заглавие!!!Връзва се идеално със скандала във волейбола и не само с него де!Цанев е писал за "демокрацията" ,която е нашенски патент,не за истинската :qipbl:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот 8 » 27 авг 2012, 23:32

Delija написа:Не става въпрос за плазми или някакви чудесии, един най-обикновен "Велико Търново", соц боклук, вадят ти някакви списъци с дати, ходиш и се редиш като малоумен.

Друго имах предвид. Че сега, когато си във времената на бума на технологии и Запада от тогава до сега е минал от големите кутии цветни телевизори към плазми сигурно и ти поне най-малкото няма да се редиш вече на опашки със записвания. Времето върви за всички, не само на Запад от нас.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот 8 » 27 авг 2012, 23:56

Vesela Taneva написа:Всички дяца на бившите величия са богати бизнесмени.Пак са на власт и то икономически!

Точно така. Комунистите (или по-точно "най-комунистите" от едно време). Хората обаче не са равни на строя. Именно същите боклуци при онзи строй (самата му същност не позволява) нямаше да могат да те окрадат...........сега демократично те окрадаха. Имат и наглостта да казват (и те) заучени реплики, че българина бил завиждащ и не оценяващ трудолюбието и забогатяването. Глупости на търкалета. Нека някой да ми покаже някъде израстване. Някакъв завод Нокия примерно който прави нещо което света граби. Тогава ще оценя предприемачеството на тези помияри. Къде сме се развихрили? Никъде. И много моля за пример да не ми се дава нещо което все пак представлява някаква ценност АКО ПРЕДИ ТОВА е било по-голяма. Примерно в някакъв отрасъл да сме били втори, някой пич го взема разграбва, но все пак (той или друг) използва базата и сега пак се прави нещо качествено, но сме далеч от онези времена и сме вече примерно двейсет и седми.

Vesela Taneva написа:Точно така е било,че и по-зле!

Как ги правите тези оценки не ми го побира акъла. Въобще не са верни и за да бъдат изречени от нормален човек като теб то трябва да си 23 години от тогава плюс поне 5 години на недоразбиране на околния свят, тоест трябва да си най-много на 28 години. Тогава всичко си има обяснение. Просто си говориш врели-некипели.

Отговарям ти възможно най-кратко на твоето "тогава е било по-зле". Можеш сама да си го доразвиеш от примера. Примерно ако вземаш заплата 500 лева и средно на месец даваш 300 лева за здравеопазване това е равносилно на да вземаш заплата 200 лева и здравеопазването да е безплатно. Дали ще имам 500 от които 300 отиват там и остават 200 за всичко останало или ще имам 200 и там нищо няма да давам и пак за всичко останало остават 200 е едно и също. Пак по този пример. Ако вземам 250 лева при безплатно здравеопазване аз съм по-богат. Не ме манипулирай като нашите бабаити, че вземам 500 лева и имам вече много повече пари. Здравеопазването вече не е безплатно и давам 300. Като се такъв ербап отказвам се от 500 с платено 300, дай си ми 250 но с безплатно.
Така, сега сборувай всички елементи. Примерно преди милицията гонеше престъпниците. Сега обаче има и "по-различни хора", тоест и тя като здравопазването ми е допълнителен разход, трябва и да бутна нещо (освен данъците които ми се събират) за да я раздвижа да направи това което очаквам от нея, тоест и тя е вече платена.
И т.н. и т.н.. Така, при онзи строй много неща бяха наготово, просто държавата задържаше голяма част от парите и разполагаемите в населението са по-малко. Сега е обратно. За да достигнеш онзи стандарт от 200-300 лева заплати и безплатни неща ти трябва към днешно време да вземаш приблизително 3 хиляди и при небезплатни неща като почнеш да снасяш тук и там ще се чувстваш точно като средния човек от соца, дали ще живееш тогава със сума ти и придобивки и онези 200-300 лева или сега с 3 хиляди и без придобивки общо взето ще ти е еднакъв живота. Кое е "по-лошото" на онова при положение, че сега заплатите са далеч от 3 хиляди!? По-лошо ще е за крадците, които средно са над тази сума сега. Примерно приятелката ти по тенис. И аз ако съм някоя кукла в министерство с никаква работа, добра заплата, супер бонуси или мъжа ми е крадец (=докарва ги тези доходи в къщи) или съм депутат (от заплата не, но от дейността си да ще ги докарам) и аз ще вея байрака на демокрацията и ще плюя по предишния строй. Да обаче тези отрепки на обществото, погълнати в кефа сега не осъзнават, че ги чака също ужасна участ или поне ако имат намерение да бягат по някое време ще си изчезнат и ще се стопят в други държави. България наподобява точно 14 век. Прочети повече и ще видиш. Никой не се надига да брани общото, а богатите пазят своето, което Османската империя първоначално им го оставя....постепенно изчезват добротици, иван шишмани, срацимири, владенията на по-малки и по-големи владетели. Те също не се обединяват заедно и с народа да бият опасността, предпочели са да си запазят своето, семейството да е добре...очаквай го същото примерно 2050 в София. Изведнъж тукашните ще гледат опулено как така турци или цигани са повече и обявяват България по подобие на Косово за някаква си тяхна държава. Опулени, защото тогава ще го разберат. България вече умира. Отиди примерно в северозападните й силища или по-простичко, опитай да осмислиш явлението защо аджеба любимия ви град е атакуван от цялата страна:
-защото са селяни и мразят софиянци и идват да мърсят
-защото са използвачи, софиянци разработват икономиката и те идват на готово да пожънат и те от икономическия напредък-
-просто умират от глад и отиват там където е малкото крадено

Времето на България е преброено, не мисля че остава живота и на едно поколение преди да стане онова което никой не очаква. За справка в момента от 7 милиона циганите са 1.5 милиона. Като факт преди месец на село говорих с една такава, тя с 12 деца, аз българин с 0. Те не плащат ток заради социалния мир да не се развали, българите слагат край на живота си (примерно бивша учителка, сега пенсионерка) докарани до ръба на отчаянието нямащи пари за хляб и лекарства. На всичко това тук някои хора има които не само не го разбират, а се смеят и редят някакви цинизми, които и те не осъзнават. Истината е, че в момента вият сирените както като бях в казармата (там "война е" при тренировките, тук смисъла е "България вече изчезва и не е сигурно дали още е обратим този процес", а някои не само не хващат оръжието да бранят родината, в случая на казармата, а редят тук глупости от хиляда и една нощ, тяхно право си е, но на фона на хилядите докарани до робско положение българи е цинизъм).
Последна промяна от 8 на 28 авг 2012, 00:08, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот 8 » 28 авг 2012, 00:02

Delija написа:Аз и до ден-днешен не съм чул някой обикновен човечец да е избягал от Запад на Изток, виж обратното е в огромни цифри. И то от всички страни - ГДР, СССР, Румъния, Унгария, България и т.н.


Да, но основния фактор е бедност, а не както демагогстваш свободата на движение сега.
На 11 ноември 89 никой не е полетял на Запад. Полетяха и политат заради заграбванията. Дори и повечето пари само по себе си не е мотив да тръгнат. Ако тук не се крадеше и се вървеше напред, макар и да си зад Запада, поне една част нямаше да избягат. Има много хора които биха стояли тук ако вземат примерно 2 хиляди и въобще не са заритали да ходят на другия край на света за 5 хиляди, а по-хубаво тук с жената, децата и в собствени двор. За да стигнеш до това решение на заминаване се изисква драстична заобикаляща среда, защото тук зарязваш дом (ако имаш), роднини, дете ако имаш вече е по-трудна мобилността и т.н. Тоест само за преход от 1000 лева тук за 2000 там не се тръгва ей така, тъй като другото (изброенето) запълва и надхвърля тази разлика и не си струват усилията. Правиш го при пълна безнадеждна обстановка, тоест ако е апокалипсис и вече няма какво да го мислиш какво си имал тук, просто няма значение, тук си роб и е апокалипсис, никакви калкулации не вървят, бягай от България на всяка цена.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 28 авг 2012, 07:40

8,залиташ към нехилизма/екстремален песимизъм и радикален скептицизъм/.За много неща си прав ,но не за всички.Някои от нас харесват истинската демокрация,не псевдо.Нашенският патент е извръщение или...пир по време на демокрация.Това обаче няма да ме накара да мисля,че думите на Чърчил не са верни.
пп Дай да не го мислим толкова издълбоко,щото животът е кратък :qipaz: У нас има и много читави хора и аз познавам доста.А и темата си е за волейбол все пак

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 28 авг 2012, 09:59

8 написа:
Delija написа:Аз и до ден-днешен не съм чул някой обикновен човечец да е избягал от Запад на Изток, виж обратното е в огромни цифри. И то от всички страни - ГДР, СССР, Румъния, Унгария, България и т.н.


Да, но основния фактор е бедност, а не както демагогстваш свободата на движение сега.
На 11 ноември 89 никой не е полетял на Запад. Полетяха и политат заради заграбванията.


8, Берлинската стена е построена началото на `60-те, какъв 11 ноември `89-а, какви 5 лева ??!
Пиша ти, че хората в периода 1944 - 1989 масово бягат от източния блок към западния, процесът се наблюдава във всички страни - България, ГДР, Полша, СССР, ЧССР, Унгария и т.н. Обратният процес го няма, никой не се е залетял тогава от запад на изток. Западът не строи стени, за да спира своето население да не избяга на изток, строи ги изтокът.

Мисълта ми, която очевидно не схвана, беше, че каквито и врели-некипели да разправяш колко хубав бил животът тогава, то това въобще не е така. Ако беше така, хората нямаше масово да бягат. Никой не бяга от хубавото, нали ??! Бяга от лошото.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 28 авг 2012, 10:14

И като ми пишеш за ограбвания, знаеш ли защо баба ми (по майчина линия) се заселва от Вакарел в София ??! Защото след 9-и септември 1944-а идват твоите любимци и им заграбват всичко, което имат, и с което се издържат - нивите, добитъка ..... идват и им казват "това вече не е ваше, вече е държавно". Добре, че дядо ми поне успява да се уреди да работи в една фабрика в покрайнините на София, за мизерна заплата, а стандартът им на живот пада неимоверно. Не, че са били някакви богаташи, но са живеели добре с това, което са изкарвали. Обаче идват тия, които така страстно защитаваш тук и ги ограбват. А ти ми обяснявай после колко хубаво било тогава....

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 28 авг 2012, 11:45

А софийското жителство,нещо което е било заветна мечта и заради която са се подлагали на какво ли не?И то не заради друго ,а заради магазина с шпеков салам ,който е бил под Синода!/метафора де :qipad: /А жителството изобщо-нова форма на крепостничество,а ограниченията във всичко?Като думаме за родата:мой братовчед писал навремето до ВВС с молба да му пуснат някаква песен на Бийтълс.Ония му я пускат и го поздравяват поименно с нея в следствие на което ...ела ,че ми трябваш!!Ами принудителното стригане на дългите коси и печатите по краката за късите поли?Това е дребна работа на фона на Народен съд,закона за едрата градска собственост,лагерите!Но защо да си го припомняме?Никой не чува това ,което не иска да чуе!! :qipbl: Както Сашо,който не чува за Специалния ,който вече е Единствен,за Джоко и барокамерата!Шега ,за разведряване на атмосферата :qipap:
Както ще да е!Няма ли кой да каже поне две думи за волейбола?Четох ,че Братоеви не харесали 300 000 лв на месец,които има давали в Турция и имало опасност да играят в България за по 1000."Опасност"-така пишеше.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 28 авг 2012, 12:05

http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=382777

Подиграха се и с Найден, нека го духа сега, нали реши да им остане верен, та сега му сраха и на неговата глава. И него никой не е сметнал за нужно поне да го извика и да му каже - така и така, смятаме да правим това и това, благодарим ти за всичко сторено дотук, чао и успех нататък в живота. Зад гърба му си уреждат нещата с Плачи....

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 28 авг 2012, 13:02

Това е подхода на шефа на федерацията.Старата номенклатура така си действа! Обидно е ,че го оставят помощник на италианеца,ако има достойнство няма да приеме.Какъв е този допълнителен анализатор дето го иска Плачи?Нали той беше такъв? Радо нямаше анализатор,щото си вършеше сам тази работа

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот vill_1 » 28 авг 2012, 19:10

Delija написа:http://volleyball.sportal.bg/news.php?news=382777

Подиграха се и с Найден, нека го духа сега, нали реши да им остане верен, та сега му сраха и на неговата глава. И него никой не е сметнал за нужно поне да го извика и да му каже - така и така, смятаме да правим това и това, благодарим ти за всичко сторено дотук, чао и успех нататък в живота. Зад гърба му си уреждат нещата с Плачи....



Щом така е преценил г-н Лазаров,значи това е най-доброто за отбора!
Изображение


Върни се в “Волейбол”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта

cron