Олимпийски игри 2012

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот 8 » 28 авг 2012, 19:15

Delija написа:8, Берлинската стена е построена началото на `60-те, какъв 11 ноември `89-а, какви 5 лева ??!
Пиша ти, че хората в периода 1944 - 1989 масово бягат от източния блок към западния, процесът се наблюдава във всички страни - България, ГДР, Полша, СССР, ЧССР, Унгария и т.н. Обратният процес го няма, никой не се е залетял тогава от запад на изток. Западът не строи стени, за да спира своето население да не избяга на изток, строи ги изтокът.

Мисълта ми, която очевидно не схвана, беше, че каквито и врели-некипели да разправяш колко хубав бил животът тогава, то това въобще не е така. Ако беше така, хората нямаше масово да бягат. Никой не бяга от хубавото, нали ??! Бяга от лошото.


Добре, 3 октомври или там когато беше обединението на Германия. Формалност, която няма значение за дискусията.

Неправилно ти е сравнението. Ти сравняваш Запада и Изтока и заради потока от хора от Изток към Запада налагаш мнението за предимството на другия строй. Правилното сравнение (ако искаш да ти обясня и защо питай) е да сравняваш потока от хора на Изток към Запад преди и сега, за да видиш кой от двата строя е по-добре. Това което казваш за преди е вярно за единици, сега е вярно за хиляди (а не тук да ми вкарваш Запада, който никъде не бягал).

Не разправям врели-некипили. Точно както един американец казва на българин "стига сте ми разправяли какви високи планини, сини морета и други неща имате, всеки може да разкрасява, дай цифри и аз ще разбера що за държавата сте (хубава или лоша)". Е по този прецизния модел, на цифрите, на фактите на капитализма..........капитализма в България губи пред социализма в България. Кратко и ясно тогава България е била по-богата.

В нашето село моето семейство е било начело. Чорбаджии. Също в една хубава вечер идват и ни вземат де що има и казват "това вече не е ваше". Дошлите идват като последни престъпници посред нощ (сякаш сами усещат, че това което правят е нередно) и представители на тези комунисти са били утрепките от околните села (които преди това не са си падали по работата по нивите). Така че и ние много сме ощетени, а и ти погрешно си ме разбрал ако си мислиш, че това е било мечтата ми. Самият факт, че същите уроди и сега управляват и е още по-зле подсказва, че не съм за тях. На второ място аз не защитавам този уродливия вариант на дъртаци и неразбиращи да са начело на държавата. Това е много лоша версия (което е в източния блок).

Най-важното! Сигурно ще паднете от масите, предвид спора, но аз дълбоко в себе си съм дясно ориентиран, тоест против разни мазници и търтеи да виреят на гърба на другите, но не го разбирам свободното, инициативното, творческото (хубавите неща на демокрацията) като това което виждам. Веднага ти обяснявам защо. Кога сегашното ни време ще достигне до такива високи нива, че в обществото да няма хора ровещи в кофите за боклук или пък да сме толкова богати, че навсякъде градинките да има чешмички за пиене. Сигурно малките ще си кажат "еееееее ама ти искаш да сме водеща сила". Не, не искам. При соца това си бяха дадености.

А на адашката хубаво е изброила недостатъците, но това с дългите коси или салама са бели кахъри пред сегашните неща, които ако тръгна пък аз да изброявам ще стане тежко. Само да ти кажа Веси, че оплювания от теб салам беше по-качествена храна сигурно и от сегашните луанки. Няма да отваря темата за кремвирши, по-трайни колбаси и луканки от онова време. Сещам се само, че преди 2 месеца гледах Васко да Гама от село Рупча лигите ми потекоха като видях безобидни кадри (като са били снимани не е правило впечатление) на наливане на жълт швепс. Пила ли си някога? Вътре хвърчаха стружки от портокал. Да видим кога ще стигнем сега този висок стандарт на който тогава се радваха не богаташи, а цялото население. Или пък началните кадри на Комбина с Иван Иванов. Там във влака. Вагон-ресторанта с хапването, биричката, обслужването от сервитьор. Идилия. В момента сме бедни за тези неща и не можем да си ги позволим. ТОВА СА ФАКТИТЕ И РЕАЛНОСТТА, а извън тях не ме топлят вашите тълкувания.
Последна промяна от 8 на 28 авг 2012, 19:18, променено общо 1 път.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Мичо
Site Admin
Мнения: 30049
Регистриран на: 20 мар 2005, 15:07

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Мичо » 28 авг 2012, 19:18

В нашето село моето семейство е било начело. Чорбаджии.


:qipbl: Личи си по шкембето. :qipbl:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот 8 » 28 авг 2012, 19:26

:qipag:

Прапра дядо ми (баш чорбаджията) е давал на прабаба ми (която му е снаха, жена на най-малкия, третия му син, който е четвъртото последно дете-той ми е прадядо) златен пендар, когато му е носила чаша вода в леглото. На другите двама синове вдига къщи, а дъщерята изпраща в съседното село за снаха с един наниз от златни наполеони. Най-малкият, третия син е моя прадядо и не отива никъде, а остава в къщата на баща си.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 28 авг 2012, 20:45

8 написа:
Неправилно ти е сравнението. Ти сравняваш Запада и Изтока и заради потока от хора от Изток към Запада налагаш мнението за предимството на другия строй. Правилното сравнение (ако искаш да ти обясня и защо питай) е да сравняваш потока от хора на Изток към Запад преди и сега, за да видиш кой от двата строя е по-добре. Това което казваш за преди е вярно за единици, сега е вярно за хиляди (а не тук да ми вкарваш Запада, който никъде не бягал).


Нека изясним и още нещо. Сега всеки, който пожелае да отиде на Запад, го прави, никой не му пречи. В онези години беше невъзможно, единственият начин беше нелегалният. Границите бяха затворени, а малцината, които се осмеляваха да напуснат, минаваха през ебати перипетиите.
Знаеш ли колко хора ги е спряло това, че ако успеят да избягат все пак, то роднините им тук ще бъдат подложени на репресии ??! И затова и не са и опитвали, не че са нямали желание. Аз познавам две такива семейства. Имаха възможност да избягат в Швеция при свои близки, но не го направиха именно защото щяха да поставят в неприятности тяхната рода.
Да ти обяснявам ли защо при всяко състезание на наши спортисти отвъд Желязната завеса, с тях се мъкнеха цели делегации на Държавна Сигурност ?!?!

п.п.: а Берлинската стена е построена точно защото цели пълчища са преминавали от Изток на Запад. Ама буквално пълчища. Пълчища, бягащи от "хубавия" живот на Изток....

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 28 авг 2012, 22:53

Опитвали са се да преминават и през Стената,но са стреляли по тях.Гледах филм за това и убитите са били доста.Имало е тайни канали през които са бягали.От този филм истински се разстроих.
8,не тъгувай за салама на соца щото има един руски виц:"ети сосики сорак час таму назад мяукали"Много си знаел какво си ял тогава!Хвана се за ..салама ,но за другите неща ,за които ти писахме дума не обелваш.Какво можеш да опонираш на истината?Нищо!!
Вилка кака,този Лазаров не е господин, а другар.Другарят Лазаров!!
Тази вечер Найденов заяви в ефир ,че няма да остане ако не е старши тренер. Стойчев ,който е започнал да тренира отбора на Левски направи доста пикантна характеристика на италианците.Каза :"Когато нещата вървят добре се пъчат ,но когато се объркат, взимат парите си и бягат обратно в Италия.Треньорът трябва да е българин ,независимо дали съм аз или Найденов"
Последна промяна от Vesela Taneva на 28 авг 2012, 23:04, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
vill_1
Мнения: 17483
Регистриран на: 03 дек 2007, 13:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот vill_1 » 28 авг 2012, 23:03

С Найденов или без него,както и с Матей и без Андрей,все тая.Но без Лазаров не може!!!
Изображение

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 28 авг 2012, 23:07

vill_1 написа:С Найденов или без него,както и с Матей и без Андрей,все тая.Но без Лазаров не може!!!

Защоооо?Ми дай да го пуснем да играе разпределител или поне да го направим тренер! :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 28 авг 2012, 23:39

Vesela Taneva написа:Опитвали са се да преминават и през Стената,но са стреляли по тях.Гледах филм за това и убитите са били доста.Имало е тайни канали през които са бягали.От този филм истински се разстроих.


Точно затова е смешно Осмака да ми сравнява тогавашното и сегашното време. Сега по никой от желаещите да напусне не стрелят, има пълна свобода, докато тогава е цял ад, ако искаш да избягаш. Затова и малцина от милионите, желаещи да напуснат "прекрасния" живот на Изток, се осмеляват да го сторят.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот 8 » 29 авг 2012, 04:04

Нека изясним и още нещо. Сега всеки, който пожелае да отиде на Запад, го прави, никой не му пречи. В онези години беше невъзможно, единственият начин беше нелегалният. Границите бяха затворени, а малцината, които се осмеляваха да напуснат, минаваха през ебати перипетиите.

Че кой говори, че тогава е нямало нередности и още повече пък аз никъде не се опитвам да кажа, че соца в български вариант е нещо супер чудесно.
Просто споря, че е доста по-добро от сегашното, а зад това стоят фактите. Както и да въртим нещата и който и да ги казва сега е по-зле. Пак повтарям само едно от многото неща. Колко по-богата трябва да стане нацията ни сега, че да може да си позволи навсякъде да има течащи чешми? Бая трябва да забогатеем, за да имаме този лукс, който беше не лукс, а нещо нормално при соца.

Точно затова е смешно Осмака да ми сравнява тогавашното и сегашното време. Сега по никой от желаещите да напусне не стрелят, има пълна свобода, докато тогава е цял ад, ако искаш да избягаш. Затова и малцина от милионите, желаещи да напуснат "прекрасния" живот на Изток, се осмеляват да го сторят.

Никак не е смешно. Това за "хилядите", което пишеш АБСОЛЮТНО НЕ Е ВЯРНО. Не е имало такъв наплив какъвто обрисуваш. Единици, най-вече хората над средното ниво, които не можеха да се развиват при соца, искаха това, за да реализират личността си (но и да уточним не защото тук са умирали от глад, а просто са искали нещо повече от живота). Това което ти ми обрисуваш въобще не го е имало при мен, около мен, около околните. Мало и голямо да е искало да излиза обаче от страх да не го прави. Става дума за малко хора с такива нагласи. Що се отнася до сегашния строй далеч не е така. Вече много хора само за това говорят, къде да идат, че да видят малко живот (разбирай да не им спрат тока и да не говорят всяка вечер за храна-колко била скъпа, утре какво ще купуват и т.н.), а и почти всички от нас вече имаме близък или приятел, който си е бил чукалата. Нищо общо с миналия строй. Никакви такива подобни тълпи не са драпали за Запад.

И едно друго нещо. Като говорим за фактите не очертавайте само негативните. През 70-те години е имало ужасни моменти около петролните кризи. На Запад бая стачки е имало, както и хора без работа и които са гладували. Тук са гледали кадри на протести на Запад и сбивания с полицията, но там не са гледали гладни българи отчаяни да стачкуват (и това е не само заради железния ред в онзи строй, а просто истината е, че никой не е умирал от глад, нито пък са му изключвали тока.-между другото баща ми наскоро каза, че нямал спомен на някой да му е спиран тогава тока, дълго мисли, но пак повтори че не познава такъв случай). И още един пример, не само от преди падането на соца с тези стачки на Запад, а и след падането му.
Соца загуби финансовата борба 89, но ако беше още жив интересно дали западния вариант нямаше да е губещия при дошлата световна криза от преди няколко години, която обедини мнозина в света. Просто в този момент нямаше един статичен соц, който нито върви кой знае колко бързо напред, но и не гладуват неговите хора, та да видим дали не можеше пък и да бяха разменени ролите. Да не говорим, че Запада прие точно соц мерки при тази борба с кризата. Слава богу заради тях Запада си остана по-силния просто защото нямаше вече соц.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Vesela Taneva
Мнения: 9151
Регистриран на: 30 апр 2006, 17:39

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Vesela Taneva » 29 авг 2012, 07:55

8,през 1984г е имало режим на тока!Направи справка и от това време даже има виц:Минава един самолет над България и единият пилот пита каква е тази дискотека долу, щото ту свети ,ту гасне ! :qipap:
От личен опит знам ,че не е възможно да убедиш някой в каквото и да било така,че тази дискусия е излишна според мен.Някои хора си плачат за старите времена с умиление,но понякога ми се иска те да се върнат само да речем месец и тогава ......Скоро минах през зона Б19 и видях стари коптори още от времето на Ючбунар.Непипнати през годините на соца,сега ги събарят и строят кооперации.
Новото е по-добро от старото.Само нашенската "демокрация " трябва да стане истинска,щото има много трески за дялане. И още нещо: не бъркай социализъм съветски модел със социалната демокрацията да речем в Швеция.Двете нямат нищо общо!Капитализъм със силна социално политика има в много страни на Запад.Сега Францата ще строи убежище за 180 цигани.Мамма миа!! :qipbo:
Въпрос:защо този соц не успя никъде?

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Al » 29 авг 2012, 08:59

Vesela Taneva написа:през 1984г е имало режим на тока!Направи справка


То да беше само през 1984. Ама пък си изкарвахме яко по градинките. 3 часа има и само един няма. Лесно се настройваш.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 29 авг 2012, 10:11

8 написа:
Нека изясним и още нещо. Сега всеки, който пожелае да отиде на Запад, го прави, никой не му пречи. В онези години беше невъзможно, единственият начин беше нелегалният. Границите бяха затворени, а малцината, които се осмеляваха да напуснат, минаваха през ебати перипетиите.

Че кой говори, че тогава е нямало нередности и още повече пък аз никъде не се опитвам да кажа, че соца в български вариант е нещо супер чудесно.


Да де, ама ми сравняваш цифрата на избягалите. Което не е коректно, понеже сега никой не те спира и имаш пълната свобода да го сториш, докато тогава това е забранено и си е истинско изпитание, мнозина и намират смъртта си, докато се опитват да избягат.

Аз просто ти сравних, че населението на Запада не е бягало на изток, а точно обратният процес се наблюдава. Затова и Изтокът построява Берлинската стена, за да спре пълчищата, напускащи непрестанно соц-блока през дотогава неукрепената и уязвима граница между Западен и Източен Берлин.


8 написа:Никак не е смешно. Това за "хилядите", което пишеш АБСОЛЮТНО НЕ Е ВЯРНО. Не е имало такъв наплив какъвто обрисуваш.


Я пак провери защо е построена Берлинската стена и тогава ми пиши, че не е имало наплив.

8 написа: Тук са гледали кадри на протести на Запад и сбивания с полицията, но там не са гледали гладни българи отчаяни да стачкуват


На Запад са гледали как целият унгарски народ възстава срещу "хубавия" си соц-живот през 1956-а ..... на Запад са гледали как чешкият народ се бунтува през `68-а, гледали са полските вълнения от началото на `80-те.... нещо обаче не си спомням на Запад да е имало такива народни въстания срещу капиталистическия строй, хм ??!

Обясни ми, защо унгарци, чехи и поляци са се бунтували, нали е било много хубаво по времето на соц-а ???

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот Delija » 29 авг 2012, 10:17

Vesela Taneva написа:8,през 1984г е имало режим на тока!Направи справка и от това време даже има виц:Минава един самолет над България и единият пилот пита каква е тази дискотека долу, щото ту свети ,ту гасне ! :qipap:


Да бе, ти ме подсети. Имаше режим на тока, ама не само тогава, аз си спомням нееднократно как ни спираха тока с часове. Пълен мрак. Добре, че веднъж дойде на посещение Горбата, та пуснаха по-рано елекричеството, все пак няма да се излагаме пред големия господар. :qipbj: :qipbj:
Въобще лукс и охолство беше тогава, не знам, ама нещо не ми е мъчно за онези времена.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот 8 » 29 авг 2012, 20:34

Vesela Taneva написа:8,през 1984г е имало режим на тока!Направи справка и от това време даже има виц:Минава един самолет над България и единият пилот пита каква е тази дискотека долу, щото ту свети ,ту гасне ! :qipap:
От личен опит знам ,че не е възможно да убедиш някой в каквото и да било така,че тази дискусия е излишна според мен.Някои хора си плачат за старите времена с умиление,но понякога ми се иска те да се върнат само да речем месец и тогава ......Скоро минах през зона Б19 и видях стари коптори още от времето на Ючбунар.Непипнати през годините на соца,сега ги събарят и строят кооперации.
Новото е по-добро от старото.Само нашенската "демокрация " трябва да стане истинска,щото има много трески за дялане. И още нещо: не бъркай социализъм съветски модел със социалната демокрацията да речем в Швеция.Двете нямат нищо общо!Капитализъм със силна социално политика има в много страни на Запад.Сега Францата ще строи убежище за 180 цигани.Мамма миа!! :qipbo:
Въпрос:защо този соц не успя никъде?

Сравнението е некоректно. Говориш за един кратък период от година-два, а когато говорим за дивата престъпност по криминалните хроники при демокрацията е неотлъчно явление, а не временно появило се за 1-2 години.
Освен това ако не се лъжа проблема дойде от подписан договор за износ на ток, а не защото при соца не сме се справяли да имаме. Сега при доста закрити вече блокове имаме без прекъсване, а тогава сме имали доста по-големи капацитети.

Аз не плача за старите времена. Имаха много кусури. Спрямо днешните обаче наистина са в пъти по-добре и ти изглеждат като хубави.

Б-19, коптори? Че аз от 5 години в София все гледам разкопавания някъде. Все нещо не е оправено. Нека да излезе един и да каже "сега копаем тук, защото еди кога си (той да си избере годината) вече ще е хубаво и подредено". На бас, че като дойде този бъдещ момент "тогава" пак ще се разкопава, ремонтира, оправя нещо. Общо взето това непрестанно явление прави София много грозен град и най-уродливия в България.
Въобще в това сравнение много затъваш. Например преди около блоковете беше пълно с площадки и тревни площи. Сега са блок до блока, кооперация до кооперацията. Няма празно място.

Новото наистина е по-добро от старото, но явно не си запозната с хронологията. Социализма е по-нов от капитализма и ако планетата ни оцелее по естествен начин ще го измести така както капитализма е изместил феодализма.

Не използвам официалната терминология. Швеция не е капиталистическа държава. Разликата между двата строя е в размера на вмешателството на държавата. По-голямо социализъм, по-малко капитализъм. Първото по-логиката на общото добруване и защитеност, второто по логиката на свободната инициатива и полето за изява. Поне това са добрите намерения на двата строя. По-важното обаче е какви са резултатите. Днес например нямам никакво намерение да се бия за България ако турци влязат и ни колят. Преди 8 милиона може и да си бранят правото да не стават клошари и да имат винаги работа без безработица, както и всички други привилегии, но днес нямам намерение да защитавам който и да е български актив. Просто 600 човека вече държат нещата и за тяхното нямам намерение да се боря, не само заради пасивност (защото не ме интересуват другите), а и заради активност (защото точно те са ме докарали до това положение и съвсем целенасочено няма да защитавам тяхното). На мен какво ще ми вземат? Нямам жилище, нямам работа, гладен, беден съм, ебат ме отвсякъде по здравни кабинети. Аз нямам логична причина да браня това и не става въпрос, че съм родоотстъпник. Съвсем нормално 99% от българите в тази ситуация ще предпочетат да изфирясат като селскостопански работници на Запад и да оцелеят, а не да бранят тук нищото.....или се заблуждаваш, че не е така? Пак ти казвам, отиди прочети ситуацията в годините преди падането под турско робство. Васалите си гледат тяхното и единствения им страх от ОИ (не олимпийски игри, а османска империя) да не си загубят нещата. Всички останали нямат нищо, никой от имащите не ги повежда, не виждат смисъл за какво да се борят и най-смешното и за кого. Те са били пълни роби на българските богаташи. Тогава няма интернет и няма как да знаят нашественика от Азия що за птица е, може пък и по-малко да ги тормози.
Швеция е соц държава. Прекалено голямо е влиянието на държавата.
Ти се опитваш да се опираш на официалните доктрини, но те не са много полезни. Как да сравнявам двата строя като в единия или другия случай може да има диктатура и това изкривява нещата и сравнението не е коректно? Аз не съм съгласен, че в една соц държава трябва да има един вечен елит от дърти некадърници, тоест не искам да влизам в спор с аргументите на България. Виж на Швеция да.
Капитализма като цяло е хубав там, където има за какво да се заловиш и като паразит да изсмукваш енергия. Капитализмът в САЩ е чудесен, но и САЩ налага интересите си в целия свят. На Мадагаскар капитализма е друга работа. Там важно е дали реколтата ще е добра и да има какво да ядат. Те нямат военна индустрия например, която за няколко стотин милиарда да продаде оръжие на другите да се избиват и с това да си живеят охолно.......а и да имат такава възможност САЩ ще събере съвета за сигурност на ООН и ще проведе мирна акция с цел да ти изкорени тези възможности.

Въпрос:защо този соц не успя никъде?

По най-простата причина. Финансово победи капитализма. Който има повече пари той командва парада. Винаги е било така. Това обаче не означава, че строя е лош. Изпълнителите бяха лоши. Само един пример.
Първите години след войната, заради ентусиазма на хората (мотив), от източната страна вървят по-добре нещата. Там въпреки свободния пазар много неща биват смачкани (така е като имат свобода много имащите), нещо което виждате в много по-груба форма и днес у нас. Явно на практика не вървят така нещата както си ги представяш. Като всяко нещо в природата крайните форми трудно оцеляват и се иска понякога баланс. Какво правят те? Въвеждат социалните плащания за безработните, което представлява буфер против бедите. Това е соц. елемент. Въведен от капитализма под акъла на Кейнс.
Обратно. При нас пълната сигурност води до кражби и мързел. И това има решение. В края на 80-те години започва да се поощрява частната инициатива в България, тоест тук пък въвеждаш кап. елемент в соц система, в съюа пък дойде перестройката. Това пък при нас щеше да задвижи нещата, но никой не ти дава време. Битката е жестока, едната или другата система и когато те получиха предимство не ни простиха. Защо е станало така ли? Ми защото там бяха по-гъвкави и реагираха много по-рано вкарвайки елементи от соца, а ние тук едва след много години опитахме да вкараме полезни неща от капитализма като преди това беше едно ръкомахане и прегръщания с Брежнем, Хонекер и всички останали години наред. Не сме били ръководени от можещите и умните. За съжаление сега е още по-зле. При техните наследници също сте губещата страна (което трябва да ти подсказва, че даже не става дума и за строеве, ние все сме надупени при тези идиоти) само дето сега е и още по-страшно, защото помиярите ни ограбиха и всичко. Преди при цялата им некадърност нямаш как да имат финансови империи и хората поне имаха апартамента, ладата, работата си.

Ал, сега разбирам, че тук сте имали 3 часа и 1 без ток. Ние бяхме 2 към 2. Предполагам обаче, че в София са живели много умни хора и са измисляли алтернативни източници да енергия (вода, вятър, Слънце), които да заработват поне за един час от двата в които няма и съвсем естествено се е получило 3 към 1, а моето е просто една завист на провинциалист, които си е втълпил, че в София имало някакви привилегии.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Олимпийски игри 2012

Мнениеот 8 » 29 авг 2012, 20:47

Дели, аз споря само за две неща. Без нюанси, ясно и категорично, България беше по-богата при соца, а не сега. Второто е, че сега много повече хора бягат на Запад (при капитализма) отколкото тогава.

Щом държиш на твоите хиляди с берлинската стена, ОК, тогава пък напусналите при демокрацията са милиони. Втори елемент е, че берлинската стена я атакуваха не гладни, а хора търсещи развитие. Сега няма стени, но емигрантите са най-вече от гладни.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Волейбол”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта

cron