СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот blazev1992 » 21 фев 2013, 12:41

Нямам идея как се казва.
Преди геймовете са били до 15 точки, а сега са до 25. И старият метод на точкуване си е бая различен.
Сампи, ясно, че имат някакви успехи, но просто разликата от въвеждането на новите правила в сравнение с преди е повече от фрапираща.

Потребителски аватар
rafaelis
Мнения: 5764
Регистриран на: 06 мар 2008, 19:22

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот rafaelis » 21 фев 2013, 12:56

Блажко, питам, щот се помъчих да си/ти отговоря на въпросите ти. Сама не можах, но с насочване

“През 1988 година се въвежда системата Rally-Point (грешка-точка) само за петия гейм, а от 1998 година нататък тази система става валидна за всички геймове, като се увеличават и точките за победа в първите четири гейма от 15 на 25 (петият гейм се запазва до 15 точки).

Старият метод на точкуване е бая различен (това вече аз го казвам :wink: ), защото за точка, за да я спечелиш, трябваше да вземеш предимство. Ако не успееш, ново разиграване, ново предимство, за някой от двата отбора. Също както в тениса при 40 - 40. Чак като го вземеш, следващото ти спечелване може да е точка. Така се и отбелязваше на таблото - с А.

Понеже това с Бразилия вярно ми стана интересно, попитах на едно място. По това, което съм видяла написано от човека за волейбол досега, мисля, че ми отговаря действащ в момента волейболист.

Помня чудесно старите правила на волейбола, тъй като съм проходил в този спорт именно когато те бяха актуални. В първото мнение на посочената тема съм посочил кога са извършени промените. Повече подробности можеш да намериш в Wikipedia и сайта на FIVB (тях съм ползвал като източници на информация). Да, въвеждането на системата Rally-Point за всички геймове стана под натиска на спонсори и телевизии, с идеята мачовете да станат по-предвидими като времетраене. Ако има още нещо - оставам на разположение за коментари. :)

И на въпроса ти за Бразилия
Не знам дали може да се изведе подобна зависимост за Бразилия. Истината е, че въвеждането на системата Rally-Point за кратко даде леко преимущество на отборите, които играят силов бърз волейбол. Сравнително бързо, обаче, методиката на подготовка се адаптира и не съм уверен, че Бразилия е имала успехи заради промяната. За мен това е просто съвпадение. През последните 2-3 години, например, кариоките съвсем не са доминиращи... а системата не е променяна. Всъщност въпросната система промени много волейболната игра... може би по-старите поколения (като мен) биха казали, че той загуби от чара си, а новите едва ли могат да имат адекватно мнение, защото не познават играта по старите правила.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот Delija » 21 фев 2013, 13:16

Пълни глупости, доминацията на Бразилия се дължи единствено на страхотното поколение на Жиба, Рикардо Гарсия, Амарал Данте, Родригао, Налберт, треньорът Резенде и, макар и по-късно включил се, Мурильо Ендрес. Да се обясняват успехите им с новите правила, е смехотворно.

Убеден съм, че и Италия от 90-те също би мачкала, ако се играеше по сегашното точкуване. Просто тук говорим за тимове, които и с просто око си личи, че бяха много над останалите. Търсите под вола теле.

И нещо друго да добавя - определено волейболът стана по-интересен с тази система на точкуване, поне личното ми мнение е такова, следя този спорт от началото на 90-те и съм изгледал бая двубои и от двата вида.

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот Samp » 21 фев 2013, 14:38

Delija написа:Пълни глупости, доминацията на Бразилия се дължи единствено на страхотното поколение на Жиба, Рикардо Гарсия, Амарал Данте, Родригао, Налберт, треньорът Резенде и, макар и по-късно включил се, Мурильо Ендрес. Да се обясняват успехите им с новите правила, е смехотворно.

:qipbs:

За правилата - действително с новото точкуване стана значително по-интересно. Даже в началото в първите 4 гейма ако имаш равенство 25:25, не се играеше до 2 точки разлика, а който първи стигне до 27 точки, той печели ( ако не съм се объркал нещо де :qipag: )

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот Delija » 21 фев 2013, 14:44

Да, леко се обърка. До 17 се играеше. :qipae:

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот Samp » 21 фев 2013, 14:45

не бе, като въведоха новата система до 25 точки :qipae:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот Delija » 21 фев 2013, 14:46

А, извинявай, аз мислех, че имаше предвид за предишното точкуване. За другото - да.

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот blazev1992 » 20 май 2013, 19:28

И аз да повторя...
Тренто спечели титлата за пореден път. Да им е честито на Радо и Матей. :qipaz: :qipay:

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот drvasko98 » 07 юли 2013, 10:23

Вероятно и за последен :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот Delija » 07 авг 2013, 13:28

"Двубой" от първенството на Южна Америка:

Бразилия - Парагвай 3:0 (25:7 25:9 25:5)

Още едно доказателство на какво покъртително ниво е волейболът в световен мащаб. Единствено в Европа, и то не навсякъде, този спорт се развива на някакво сериозно равнище, в останалия свят си е почти аматьорски спорт. Разбира се, тук-там има изключения по континентите, но като цяло това е картинката.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот drvasko98 » 08 авг 2013, 09:34

Argentina 107–43 Ecuador :qipap:

Мач от първенството на Южна Америка по баскетбол преди две години. Някой да не си помисли, че в Аржентина са играли Скола, Джинобили и сие. Нищо подобно.

Не че не си прав по принцип глобално, но трябва да се заям

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот Delija » 09 авг 2013, 17:49

Васко, от 29 шампионата на Южна Америка, Бразилия е спечелила 28. :qipag: :qipag:

В баскета е далеч по-оспорвано - 18 титли за Бразилия, 13 за Аржентина, 11 на Уругвай и по 1 титла за Венецуела, Чили и Перу. :qipae: :qipae:

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот VILIO » 11 авг 2013, 10:47

Delija написа:"Двубой" от първенството на Южна Америка:

Бразилия - Парагвай 3:0 (25:7 25:9 25:5)

Още едно доказателство на какво покъртително ниво е волейболът в световен мащаб. Единствено в Европа, и то не навсякъде, този спорт се развива на някакво сериозно равнище, в останалия свят си е почти аматьорски спорт. Разбира се, тук-там има изключения по континентите, но като цяло това е картинката.


Да, но според Веско, волейбола е много пред баскетбола! :qipab:
Изображение

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот bat_jori » 11 авг 2013, 13:08

Женският национален отбор по волейбол записа изключително престижна победа над олимпийския шампион Бразилия с 3:1(25:22, 25:21, 20:25, 25:21) в мач от група G на турнира Гран При в Маягуес, Пуерто Рико

браво мацки ,уникална победа :qipaz: :qipaz: :qipaz: .
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: СВЕТОВЕН ВОЛЕЙБОЛ

Мнениеот Delija » 11 авг 2013, 23:35

VILIO написа:
Delija написа:"Двубой" от първенството на Южна Америка:

Бразилия - Парагвай 3:0 (25:7 25:9 25:5)

Още едно доказателство на какво покъртително ниво е волейболът в световен мащаб. Единствено в Европа, и то не навсякъде, този спорт се развива на някакво сериозно равнище, в останалия свят си е почти аматьорски спорт. Разбира се, тук-там има изключения по континентите, но като цяло това е картинката.


Да, но според Веско, волейбола е много пред баскетбола! :qipab:



Е ти какво очакваш от човек, който си съчинява някакви теории за тръгващи влакове и спрели кораби, само и само за да принизява нечии успехи ?!


Върни се в “Волейбол”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта

cron