Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот Delija » 17 юни 2013, 15:50

Стоичков беше разформирован като футболист. :qipap: :qipap: После създадоха нов Стоичков, който нямаше нищо общо юридически с предишния и го сложиха на мястото на стария. :qipap:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот 8 » 18 юни 2013, 05:52

Stinkata написа:Боли ме фара за ЦСКА. Ръкопляскам на Дели, защото на него му пука какво ще стане с любимия му отбор. Докато на повечето ви е все тая. Не ви пука, че отборът може реално да престане да съществува.


Да, а другите спорят, защото не им пука. Когато не ти пука за нещо най се надъхваш (изключение Дели). Пишеш глупости.

Отделно (извън Дели) глупости са и за ЦСКА. И аз мога като теб да напиша "Мафиоти завзеха отвътре Левски, докато на повечето ви е все тая. Не ви пука, че отбора ви реално не е на народа, а криминален".
И ако мислиш, че простея показвам ти само как изглеждат твоите писания.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот 8 » 18 юни 2013, 06:07

Delija написа:
nacho написа:и после вече през същата есен на 85та в новото първенство на тяхно място играха новосъздадените клубове на териториален принцип Средец и Витоша :qipbo:


Такъв филм няма, хем закрили Левски и ЦСКА, хем и на тяхно място създали нови клубове, които сложили точно на техните места в А група, с техните цветове, с техните играчи, с техните стадиони и т.н. :qipbj: :qipbj: :qipbj:


Какво не ти харесва на филма? Точно това направиха.
Ако не са ги закрили щяха да участват в ЕКТ. Средец и Витоша си съществуваха нормално и ако са били "те" (ЦСКА и Левски), само под формата на други имена, както твърдиш, щяха да участват.

Delija написа:
nacho написа:и като е било само смяна на имената защо ЦСКА и Левски бяха изхвърлени от класирането на А група и съответно не играха в евротурнирите през есента на 85та макар че си бяха извоювали това право :qipad:


Защото това беше част от наказанието им.


Виж, тук вече наистина такъв филм няма. Къде са в крайното класиране? Никъде. Не само не са първи и втори, а не са никъде (примерно седми и осми или дори изпадащи 15-ти и 16-ти). Следователно тези отбори вече ги НЯМА. Ако ги има пак питам къде са в класирането, където и да са, дори понесли наказание, но КЪДЕ СА? Няма ги.

Ако само имената са им променили, но са си същите, щяха да играят в ЕКТ (макар и под други имена).
Ако са им наложени някакви наказания, така че да не могат да играят в ЕКТ, те трябваше да са НЯКЪДЕ спрямо тези наказания. Примерно дори и във В група ако са изхвърлени там. Но те не са никъде. Просто липсват в класирането на А, Б, В и всякаква група. Те не съществуват.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот 8 » 18 юни 2013, 06:16

Delija написа:
nacho написа:да включени са в А група за новия сезон на местата на разформированите и извадени от групата ЦСКА и Левски,играят с техните цветове,почти същите играчи и на техните стадиони но освен името къде остава историята,юридически новите клубове са си нови :qipbo:


Ами всичко изброено трябва да ти говори, че няма никакво разформироване, а просто преименуване. Самият факт, че БКП и БФС не след дълго и имената им върнаха, и титлата и купата от въпросния сезон, е достатъчно показателен, че не е имало никакво закриване и създаване на нови клубове.


Ами то и на теб всичко трябва да ти говори, че няма никаква промяна на ЦСКА, а само се използва (евентуално) лиценза на Литекс ама ти говориш някакви глупости за шофьорски книжки. Та по същата логика и там шофьорската книжка е на ЦСКА, няма как Средец да я ползва.

Какво било де факто, на практика една смяна на имената, ти не го приемаш. Фактологически ги закриха/разформироваха.
Сега, че партийните величия и от двата отбора приплакаха на първия и веднага почти всичко им върнаха и остана само козметичния ефект, е друг въпрос, но той теб не те касае. Не поне и през 2013 година.

БКП и БФС нищо не им е върнало. Върнаха се трофеите и имената след години, при новите времена. Дори обаче и предишния строй да им беше върнал имената това нее аргумент. То и аз на отбора с лиценз от Ловеч му връщам името ЦСКА ама ти твърдиш, че е друг отбор. Та и преди години така, що да е по-различно дори и преди 89 да им бяха върнали нещата.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот Delija » 18 юни 2013, 10:15

8 написа:
Какво не ти харесва на филма? Точно това направиха.
Ако не са ги закрили щяха да участват в ЕКТ. Средец и Витоша си съществуваха нормално и ако са били "те" (ЦСКА и Левски), само под формата на други имена, както твърдиш, щяха да участват.


Аха, неучастието в ЕКТ е признак за закриване на един клуб. :qipag: :qipag: Не може да е наказание за въпросните клубове, сто на сто е закриване ....

Спомням си май Легия бяха, и тях ги наказаха един път да не участват в ЕКТ, значи са закрити, а сегашната Легия е нов клуб. :qipap:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот Delija » 18 юни 2013, 10:20

8 написа:
Ами то и на теб всичко трябва да ти говори, че няма никаква промяна на ЦСКА, а само се използва (евентуално) лиценза на Литекс


Колко пъти да ти обясня, че пишеш пълни идиотии ??! Лиценз на един клуб не може да се използва от друг, престани да пишеш измишльотини. На всеки лиценз пише името на клуба, на когото е издаден и никой друг не може да го използва, вземи провери нещо, преди да се излагаш да пишеш щуротии.

8 написа:То и аз на отбора с лиценз от Ловеч му връщам името ЦСКА


:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Не знаех, че Литекс някога се казвал ЦСКА, че ще му връщаш името ....

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот 8 » 18 юни 2013, 15:34

А откъде знаеш, че Средец някога се е казвал ЦСКА? Освен, че феновете го припознават като същия друго и по-точно юридическо основание няма.

наказание за въпросните клубове


В ЕКТ се участва или не според правилата на УЕФА, а не БФС да определя кой може и кой не. Дори когато БФС спира някой (с лиценз примерно) е пак според правилата на УЕФА, а не някакви еднолични на БФС.
БФС може косвено да спре някой като просто не му отреди (вече според собствения правилник) място което дава квота за ЕКТ, като например разформироването на ЦСКА и Левски. Те не участват в ЕКТ не заради тъпизма ти че БФС ги е спряло, а просто защото не са шампион, втори, трети или носител на купата. Ако не ти е известно в него шампионат като първи и шампион е обявена Тракия.

Тъпизма ти с шофьорските книжки води и до друг бисер. Хиляди пъти обясни на глупака 8, че не може ЦСКА да играе с лиценза на Литекс ама той глупака не вдява.
Понеже обаче при другите отбори, примерно Берое, тези неща с лицензите взети от трети клубове, не ставаха в момент когато отбора участва в ЕКТ излиза, че те са се "измъкнали" от УЕФА. В смисъл сега ЦСКА го залавят криминалистите от Нион, но Берое не са го заловили при вземането на лиценза от Олимпик Тетевен, защото не участват тогава в ЕКТ, съответно УЕФА не ги следи за нищо. Години по-късно обаче Берое участва в ЕКТ като ......... Берое :qipbo:
Как се получава това? Да обясня. Берое не е Берое, но УЕФА не хваща измамата, защото тогава няма ЕКТ за отбора (виж при ЦСКА няма късмет, заради ЕКТ ги хващат с шофьорската книжка на Литекс). По-късно като носители на купата Берое участва с шофьорската книжка на Олимпик, но си се казва Берое. Гледай само как са те заобиколили :qipag:

Фактически при ЦСКА не става сега заради правилото Дели, онова с шофьорската книжка, но пък ставаше ако като Берое нямахме квота за ЕКТ и примерно след 3-4 години се появим с лиценза на Литекс (взет доста преди това) и под името ЦСКА. Поне така е при Берое. Значи или говориш юнашки безхаберно или очаквам скоро УЕФА да се намеси и да притисне Берое още това лято заради използването на чужди шофьорски книжки.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот Delija » 18 юни 2013, 17:12

8 написа:А откъде знаеш, че Средец някога се е казвал ЦСКА? Освен, че феновете го припознават като същия друго и по-точно юридическо основание няма.


Откъдето знам, че и ЦСКА преди това се е казвал ЦДНА, е оттам....

8 написа:В ЕКТ се участва или не според правилата на УЕФА, а не БФС да определя кой може и кой не. Дори когато БФС спира някой (с лиценз примерно) е пак според правилата на УЕФА, а не някакви еднолични на БФС.


А онзи сезон, когато почти целият соц-блок си изважда клубовете от ЕКТ, май не е според правилата на УЕФА ?! Т.е., всички соц-отбори, които тогава не взимат участие в ЕКТ са закрити, нали ??!

По-долните ти фантазии дори не ги и дочетох, прочетох някаква тъпня за Берое и се отказах. Ти си развиваш някакви твои филми, нито си запознат с нещата как стоят, нито нищо, просто си фантазираш. Аз повече лъжи нямам намерение да оборвам.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот 8 » 18 юни 2013, 23:46

Delija написа:
8 написа:А откъде знаеш, че Средец някога се е казвал ЦСКА? Освен, че феновете го припознават като същия друго и по-точно юридическо основание няма.


Откъдето знам, че и ЦСКА преди това се е казвал ЦДНА, е оттам....


Това не е едно и също. Първото е преименуване. Второто си е твое творение, че било същото. По същата твоя логика и аз знам, че ЦСКА с Гриша Ганчев е ЦСКА, но "е от там знам" по твоите схеми не върви през 2013, но върви през 1985.


В коя година не са участвали източните отбори в ЕКТ? Знам за бойкот на олимпиада, но за футболни турнири сега чувам.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот VILIO » 19 юни 2013, 00:23

8 koлko тi sтрува душаtа?
Изображение

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот nacho » 19 юни 2013, 00:31

ама когато ЦДНА става ЦСКА няма разформироване бе човек :qipad: просто му слагат името ЦСКА и това е :qipad: а когато се появи Средец бе обявено по радио,телевизия и официоза на тогавашната власт Работническо дело че ЦСКА и Левски се разформироват и изваждат от класирането а се създават клубовете Средец и Витоша без пагони на териториален принцип и те ще играят от новия сезон в А група :qipad: ако в последствие им бяха върнали класирането и бяха участвали в евротурнирите може да направим връзка със старите отбори но не би :qipad: при решение на ЦК за разформироване неучастието в евротурнири си е вследствие и най-малкото можеш основателно да се усъмниш че Средец не е баш ЦСКА макар че много прилича на него :qipbo: още повече че в решението изрично е споменато че Средец е ново сформиран клуб :qipbo: ама ние феновете си го припознахме все пак,къв ни е проблема :qipbp:
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот Delija » 19 юни 2013, 00:36

8 написа:В коя година не са участвали източните отбори в ЕКТ? Знам за бойкот на олимпиада, но за футболни турнири сега чувам.


Сезонът след Пражката пролет - 1968-69. Огромна част от соц отборите се оттеглят от ЕКТ, включително и от нашите тимове.

8 написа:Това не е едно и също. Първото е преименуване. Второто си е твое творение, че било същото. По същата твоя логика и аз знам, че ЦСКА с Гриша Ганчев е ЦСКА, но "е от там знам" по твоите схеми не върви през 2013, но върви през 1985.


Няма какво да знаеш, защото второто е Литекс, а не преименуваният ЦСКА.

`85-а година не е закрит ЦСКА и да е докаран Тракия Пловдив, че да сравняваш случаите. Нищо общо няма, онова е просто поредното преименуване на ЦСКА.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот Delija » 19 юни 2013, 00:42

nacho написа:ама когато ЦДНА става ЦСКА няма разформироване бе човек :qipad:


То и `85-а няма разформироване.

nacho написа: а когато се появи Средец бе обявено по радио,телевизия и официоза на тогавашната власт Работническо дело че ЦСКА и Левски се разформироват и изваждат от класирането а се създават клубовете Средец и Витоша без пагони на териториален принцип и те ще играят от новия сезон в А група :qipad:


Супер довод, казали по радиото и написали в "Работническо дело" че разформироват Левски и ЦСКА. И от небето спускат някакви нови клубове, които започват направо от А група, на стадионите на "разформированите", с техните играчи и треньори, с техните екипи ... дори Средец станал после и ЦФКА, демек - Централен Футболен Клуб на Армията "Средец". "Нов" клуб, ама пак централен, и пак на Армията. :qipap:

nacho
Мнения: 2045
Регистриран на: 08 авг 2007, 20:53
Местоположение: ЧИРПАН

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот nacho » 19 юни 2013, 01:08

ами те после и ЦСКА го кръстиха пак :qipbo: това кво променя че е започнал като новия клуб Средец :qipbo: не може да пренебрегваш с лека ръка кво решаваха официално другарите от ЦК по онова време :qipad: тогава те бяха пътя,истината и живота :qipaq: то не че сега наследниците и слугите им не са но това е друг въпрос :qipbo:
Последна промяна от nacho на 19 юни 2013, 02:41, променено общо 1 път.
ЖИВУЩ НА "ЗДРАВКО ЗДРАВКОВ"4

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Адвокатът на Черни срещу Царете на боклука - 4

Мнениеот 8 » 19 юни 2013, 02:20

Сезонът след Пражката пролет - 1968-69.

Тогава е заради политическата обстановка, а не някакво решение на клубовете или на БФС. Видите ли някакви главорези вдигат бунтове и ние в знак на солидарност с пролетариите обявяваме бойкот. Няма такова нещо.

Няма какво да знаеш, защото второто е Литекс, а не преименуваният ЦСКА.

Обаче не коментираш същия пример с Берое. Това е един от многото случаи, когато не отговаряш, а аз май трябва като теб да повтарям хиляди пъти въпроса си.
По твоята логика, както ми набиваш "защо УЕФА припознавала Литекс, а не ЦСКА", същото важи и за Олимпик/Берое обаче там УЕФА не спазва указанията ти. Това лято ще играе Берое, не Олимпик, в Европа.

85-а година не е закрит ЦСКА и да е докаран Тракия Пловдив, че да сравняваш случаите. Нищо общо няма, онова е просто поредното преименуване на ЦСКА.

Тук има някакво недоразумение. Приемам, че не се изплъзваш мазно, а просто не си ме разбрал. Аз никъде не съм говорил за такава приемственост ЦСКА/Тракия, най-малкото пък да правя аналогия с нея спрямо Литекс/ЦСКА. Просто споменах, че Тракия беше шампион (до връщането на решенията години по-късно), а ЦСКА разформирован. Да разформирован, не просто преименуван. Видно е от класирането и шампиона, който давам за пример. ЦСКА или Средец не фигурират не само в челото, а в никоя таблица. Хайде обясни ми този парадокс ако приема, че не са закрити, а само наказани. Що за фантом е това да го няма никъде 85 година и изведнъж в следващия сезон носител на купа (че и Левски взеха купа). Все едно някакъв отбор мистерия сега, да кажем "Осмак 2013" никъде да го няма и изведнъж догодина носител на купата на България :qipbp:

То и `85-а няма разформироване.

Едно си баба знае, едно си баба бае. Не виждам смисъл да коментираме някакъв факт, камо ли да го отричаме. Така си си решил, че ще говориш. Хубаво, твое решение, но не е вярно.
И аз твърдя, че ти не се казваш Александър. Така съм си решил, така ще твърдя до дупка. Същата работа като теб.

Супер довод, казали по радиото и написали в "Работническо дело" че разформироват Левски и ЦСКА. И от небето спускат някакви нови клубове, които започват направо от А група

Ами точно така е. Кое ти се вижда смешно като това са представителите на властта?
Все едно аз да кажа "Супер довод, съда и всички последващи инстанции (апелативен, та до Висшия) отсъдили делото в твоя полза и срещу мен. Сякаш това те прави прав". Така е решено, това е правилното според правната норма. Кой какво си мисли си е негова работа.

дори Средец станал после и ЦФКА, демек - Централен Футболен Клуб на Армията "Средец". "Нов" клуб, ама пак централен, и пак на Армията.

Ами футболен не е равен на спортен. Това не са едни и същи клубове (освен ако няма преименуване и един кслуб да се нарече с ново име). Това, че много ти прилича на същия клуб няма стойност. И на мен име ЦСКА, с червени екипи и играещ на Армията ми прилича на ЦСКА, но ти отричаш, че би бил този отбор ако начело е Гришата и използва лиценза на Литекс.

Не си прав и от друга страна. С това много близко име. По същата логика на мен ми изглеждат еднакви Локо Пд и Локо Сф или Манчестър Ю и Манчестър С. Няма пречки да има ЦФКА Средец и ЦСКА и дори два клуба само ЦФКА и само ЦСКА. Съответно единия разформирован, а другия спуснат с партийна повеля директно в А група.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Вечното дерби (Левски-ЦСКА)”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта

cron