ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Потребителски аватар
sas1914
Мнения: 3761
Регистриран на: 05 ное 2006, 15:23
Местоположение: където си искам

Re: ЛАЦИО

Мнениеот sas1914 » 13 фев 2009, 08:36

Понеже не можете да говороти за вашите успехи, за това говорите за нашите провали :qipbl:
Я ми разкажи за провала ни 2005-2006г, че забравих какво беше тогава :roll: , а после ми разкажи за вашите успехи(НА КОИТО ТИ СИ ПРИСЪСТВАЛ) :qipaq:
П.П. Но не в тази тема, има си тема за целта! :qipaq: :qipaq: :qipaq:

Потребителски аватар
sas1914
Мнения: 3761
Регистриран на: 05 ное 2006, 15:23
Местоположение: където си искам

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот sas1914 » 13 фев 2009, 08:57

Най - успелия може, но най великия [-X

Потребителски аватар
BAt e venci
Мнения: 4073
Регистриран на: 05 фев 2007, 22:12
Местоположение: GB IN BG
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот BAt e venci » 13 фев 2009, 09:12

http://sportal.bg/news.php?id=157373


16: Интернет форумите
Моят тим е по-добър от твоя. Не моят тим е по-добър от твоя. Не, моят тим е по-добър от твоя. Не. Моят тим е по-добър от твоя. Повтаряйте това до края на света.


:qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag: :qipag:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 13 фев 2009, 10:09

sas1914 написа:Най - успелия може, но най великия [-X


При положение, че България има само един футболист, постигнал велики неща на терена, то няма как друг да оспори статута му. Няма как друг да е по-велик, след като не е постигнал нищо велико. Просто е абсурдно. :qipad:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Stinkata » 13 фев 2009, 10:13

Абсурдно е някой да е пълен простак и да е велик!!! За да си велик трябва да си и човек.
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 13 фев 2009, 10:26

Няма такова нещо. Величието се постига само на едно място - футболния терен!! Останалото са незначителни подробности....

Все едно да ми кажеш "абсурдно е някой (Марадона) да е наркоман и да е велик!!". Сякаш кокаиновите му подвизи омаловажават с нещо, постигнатото на терена??!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Stinkata » 13 фев 2009, 10:36

Какво омаловажаване те мъчи???
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 13 фев 2009, 10:38

Мен не ме мъчи, по-скоро виждам, че ти се опитваш да омаловажиш футболното величие на някого, с разни извънфутболни неща.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Stinkata » 13 фев 2009, 10:42

Футболните му успехи ще останат завинаги. Факт. Но това не го прави велик. Иначе много се размива това понятие - всяка година поне 20 футболисти стават велики, заради успехите си на терена.... Това, разбира се, са субективни оценки. Всеки сам си решава на кое да даде предимство. За мен успехите му приключиха и остана само приятният спомен за тях, както и простотията му, която е перманентна ...
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 13 фев 2009, 10:51

Stinkata написа:Футболните му успехи ще останат завинаги. Факт. Но това не го прави велик.


Хихи, а как се става велик футболист??! Като помагаш на бабичките да пресичат улицата, пускаш по нЕкой лев на просяците по улицата...... това ви е проблемът на вас, левскарите. Безсилни пред футболното величие на Стоичков, се стремите да изместите темата към неща, които нямат абсолютно нищо общо с този спорт. :qipad: Пак ще повторя, футболното величие се кове само и единствено на едно място - футболният терен!!

Иначе ти по тая "логика", може да "сринеш" величието и на легендарни играчи като споменатия вече Марадона, Кройф (надявам се, си наясно с безбройните му изцепки като футболист?!).....

Stinkata написа:Иначе много се размива това понятие - всяка година поне 20 футболисти стават велики, заради успехите си на терена.......


Няма такова нещо. Тук не става дума за спорадични успехи, а за низ от такива.

Stinkata написа: Това, разбира се, са субективни оценки.


Няма нищо субективно, аз разглеждам единствено обективните факти. Велик си, ако си постигнал велики неща. Нищо субективно няма тук.

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Samp » 13 фев 2009, 10:55

Къде ви намирам в момента?
Оправям си багажа и заминавам за Испания.

Бяхте тук за рождения ден на президента. Какво му подарихте и какво си казахте?
Това са лични неща и предпочитам да ги запазя в тайна. Неща, които приятел на приятел подарява.

Изминаха три месеца, откакто сте в Селта. Как се промени животът Ви?
На много по-добро ниво. Много по-спокойно и живо в сравнение с това, което беше в България. Аз съм свикнал да живея в Испания, така че...

Там се чувствате в свои води, така ли?
Ами 17 години съм бил зад граница и за тях съм научил много неща. Тези 17 години показват, че българските журналисти са спрели на едно място.

В смисъл?
Във всяко едно отношение. Нито знаят да похвалят някого, нито знаят да го критикуват. За тези хора няма граници.

Винаги съм Ви смятала за човек с добро самочувствие. Наистина ли Ви е грижа какво ще кажат българските медии за Вас?
Първо, аз не живея на гърба на нито един журналист. Гледам да си върша работата така, както съм го правил досега. Винаги ще има критици, така че не обръщам голямо внимание, а и нито един журналист не е дошъл при мен да ми плати сметките било за телефони или за училището на децата ми. Те могат да ме критикуват там, където е зеленият терен. Извън него е личният ми живот, в който никой няма право да се бърка. За разлика от испанските журналисти българските имат ниска култура и може би това е най-хубавото, което им е останало – да живеят в низината и да изплуват, но това едва ли ще стане някога. Колегите Ви на Запад са много по-възпитани и там да учиш журналистика е едно, а в България е много затворен кръг.

Добре, тогава ще Ви питам така: усетихте ли разликата между това да бъдеш национален селекционер и треньор на отбор, който ще играе във втора дивизия?
Дали си първа или втора – важното е да се занимаваш всеки ден. В националния отбор беше трудно, тъй като той се събира само няколко дни преди важен мач. Там първо трябва да мислиш как да възстановиш футболистите, а после как след няколко часа да играят мачове. Независимо от това аз само спечелих от националния отбор, тъй като ми трябваха три години стаж, за да мога да започна работа на Запад. Видях много неща и хубави, но повечето лоши.

Когато завършихме 0:0 с Албания, имахте ли чувството, че някой се е изпикал върху тортата за рождения Ви ден?
Е, нали някой трябваше да поеме отговорност. Вижте, аз не съм чул някой футболист да носи отговорност. Разбираме от политика, коли, татуировки и сме компетентни във всичко. Ако питаш някого защо е играл слабо, той ще ти отговори: “Ами във футбола е така”, “Ами трябваше да стане иначе”, второ, трето, пето – досега не съм чул играч да каже “Аз съм виновен.” Винаги треньорът е виновен.

В световната интернет енциклопедия Ви определят като гениален футболист с избухлив характер. Какво обаче биха написали за Вас като треньор?
Времето ще покаже. Сега е рано да коментирам дали ставам, или не ставам. Нивата е много дълга, воловете остаряват и трябва да ги подменяме.

А може ли да се каже, че отиването Ви в Селта беше бягство?
По-добре на хората в устата, отколкото в краката. Предпочитам да се говори за мен, тъй като е чест да споменават името ми, а и аз съм си го извоювал.

Как си обяснявате решението на президента на Селта Карлос Муриньо да Ви даде цялата власт в клуба, защото според много българи кариерата Ви на треньор е провал?
Е, тези, които го казват, да са живи и здравички... и да ядат всеки ден бъркани яйца и т`ва е.

Винаги става така, че капитаните на отборите са Ви любимци. В какви отношения сте с капитана на Селта сега?
Ами капитанът е един от многото, ха. Важно е той да бъде личност, да е сигурен в отбора, да дава кураж на момчетата и да е един от всички. Това, че е избран за капитан, не значи нищо. Той трябва да бъде помощник-треньор на отбора вътре, когато се играе. Много пъти е важно в тима вратарят да е капитан.

Да разбирам ли, че капитанът на Селта все още не Ви се е направил на велик?
Да, манталитетът е друг.

А какво казвате на футболистите в съблекалнята?
Те много добре знаят, че във футбола трябва да си подготвен. А подготовката идва от това как тренираш през седмицата. Както го правиш през седмицата, така го правиш събота или неделя. Когато получаваш милиони, е много лесно да се концентрираш и да играеш.

Как гледа на кариерата Ви като треньор жена Ви?
Нормално. Така, както я гледаше, когато бях футболист.

Дава ли Ви съвети?
Съвети никой не може да ми дава.

А кой е най-важният урок, който научихте от Йохан Кройф?
Ред и дисциплина.

Сега спрягат името на Димитър Пенев за национален селекционер. Според Вас толкова ли е добър, за колкото го мислят?
Може би. Това интервю къде ще излезе – по българските вестници?

Не във вестник. В българското издание на италианската МАХ?
“Maч” ли?

Не, списанието се казва МАХ. Затова и интервюто е по-лично. Да продължим за Димитър Пенев...
Той е бил нещо във времето. Но нека се уточни един път завинаги какъв е. Достатъчно го уважавам Димитър Пенев. Но трябва да се уточни къде е и с кого е.

Какво имате предвид?
Да се уточни с кого е – с ЦСКА, отговорник за националните отбори, треньор, мениджър. С Иван Славков ли е, с Боби Михайлов ли е? Аз мога да му кажа, че нашето поколение никога не го предаде. Нашето поколение ще остане там, където му е мястото.

Кога и как да Ви предаде?
Той си знае най-добре. Нека да го каже къде и кога.

Като говорим за треньори, помните ли какво беше усещането, когато след загубата от Леванте видяхте тълпата разярени фенове на Селта? Какво си казахте тогава?
Няма такова нещо. Това явно някой българин си го е измислил с неговия страхотен испански.

Не, в испанските вестници го пишеше.
Е, едно е да се напише, а друго е да се преведе. Това всичко ще се появи в България, нали?

Да, но вече Ви казах, че е българската версия на италианския МАХ...
Добре, защото български журналист трябва да си плати, за да има интервю.

Е, какъв според Вас трябва да е българският журналист?
Да бъде коректен. Да критикува, но да знае как. Защо? Защото нито ще ми дойдат на мойото, нито пък аз на тяхното. Защото много от нашите лумпени, когато аз съм играл, са стъргали, събирали орехи някъде по селата. И днес ми правят анализи за футбол. И някакъв, където беше писал за Димитър Пенев...Е, какъв е Димитър Пенев – един от всичките треньори. Това е Димитър Пенев. Един от многото, които съм имал. С тази разлика, че покрай нас стана треньор.

Но не беше ли Пенев човекът, който изведе България на световното през 1994 година до 4-ото място?
Причината за какво да станем четвърти? Да не е играл той, да не е вкарал гол или да е спасил някоя дузпа. Вярно, че е треньор и трябваше да слушаме неговите указания, но да се слага медал само на един малко ми звучи...Нали знаете поговорката: чуждото си е чуждо, моето си е мое, ама чуждото пак е наше. Достатъчно го уважавам, така че медалите свършиха. Д-р Желев ни даде по един навремето, така че стига с тези медали.

В едно интервю, казвате, че сте най-добрият психолог в света. Как ще го докажете?

Аз съм се настройвал сам за мачове. Не ми е трябвал психолог и съм играл 20 години футбол. Спечелил съм много неща, без да съм имал такъв човек, който да ми дава наставления.

Какво мислите за Димитър Бербатов, който от новия сезон в Тотнъм ще взима по €45 хиляди на седмица?
Времето ще покаже. Много е млад, за да говорим за футболист, който тепърва ще направи кариера. Познавам много хора, които са играли 20 години футбол и като свършат с него, не са спечелили и една титла. Аз обаче вярвам, че Димитър ще направи голяма кариера и от все сърце му го пожелавам. Той е един от малкото футболисти, тръгнали от провинцията и стиганали до големия футбол. Много от провинцията сме тръгнали и сме станали.

Винаги ми е било много интересно на кое място в дома си държите “Златната топка”?
На кое място ли? На централно.

На централно?
Да, много е трудно да спечелиш “Златната топка” и две “Златни обувки” в този живот.

Кой е по-добър от Вас в момента?
Аз мисля, че всеки с времето си. Когато аз съм бил най-добрият в Европа, съм бил най-добър, защото просто съм бил най-добрият. Но по мое време имаше и други страхотни футболисти – Ромарио, Роберто Баджо, Малдини. Да си първи в Европа и втори в света никак не е зле. Аз съм ги постигал тия неща на свой гръб. И сега тия същите, които пишат, съм ги хранил, поил и са спаси в мойта стая...и са ме молили да спят в стаята на масажистите, в която правеха по 10 часа масаж...щото са много богати.

Каква е истината за отношенията с родителите Ви?
Боли ме гъзът. Гладните и прости журналисти само това могат да измислят и да направят. И най-вече Коритаров, най-вече Крумчо Савов, най-вече “Меридиан Мач” и най-вече “168 часа”. Т`ва са хората с никакъв морал. За хора, които са гейове, к`во да говорим.

Вие сте баща на две деца. Кога според Вас един баща може да се откаже от тях, и то чрез медиите?
Всичко това е инсинуация на нашите прости журналисти. Просто, проста тъпотия. За това, когато ги набият, и така се изкефвам...направо ми става кеф. Имат синдикат на журналистите и се защитава. От кое? От гаргите. Само тормоз за такива боклуци. Тормоз.

Случвало ли ви се е поне някога в живота да не псувате?
Случвало се е, как да не се е случвало.

Чак пък толкова никой да не Ви ядоса, г-н Стоичков...
Обикновено това са дните, в които никой не пише нищо по вестниците. Тогава е най-спокойно, защото простотията почива.

А колко сте богат г-н Стоичков?
Много.

Колко много?
Колкото всички журналисти да си съберат заплатите, пак няма да стигнат всичкото, което имам.

И за какво харчите парите си?
За всички, но не и за журналистика. Вестници не купувам, защото са пари, хвърлени на вятъра.

Вие лично колекционирате ли нещо?
Колекционирам всички фланелки от мачовете, които съм играл.

И колко са те?
Много са.

Коя Ви е най-скъпа?
Всички са ми ценни.

А кое е най-хубавото нещо на славата?
Че всичко съм постигнал сам.

А най-вълнуващата личност, която сте срещал?
Те са много в моя живот. Тодор Живков, д-р Желю Желев, Надежда Михайлова, Георги Първанов, Нелсън Мандела, при папа Йоан Павел II, когато ходих. Пожелавам на някой български журналист и той да се вреди там.

А животът засичал ли Ви е някога с Роман Абрамович?

Познавам го лично. Бил съм с него в Лондон, когато играха Барселона и Челси.

С какво впечатление останахте от него?
Той е личност с пари и авторитет. Да познаваш още един богат човек не е зле, нали?

Да, не е зле.
Хубаво е да познаваш богати. Лошото е да познаваш бедни и прости.

Вие никога не сте бил известен плейбой. Винаги ли сте предпочитал топката пред жените?
Тя и топката е в женски род...

А какво е по-добро – срахотен секс или гол с левия крак?
Зависи къде го правиш и с кого.

И все пак...
И все пак зависи с кого. Ако го направиш с баба Цонка, няма да ти е приятно.

Вашият език на терена стана легендарен. Успяха ли испанците да преведат коректно крилатите Ви фрази?
Да.

Така ли?
Всички знаят за какво става въпрос.

А как се превежда на испански изразът за майката?
Hijo de puta. Буквално преведено, “сине де путана”, така че...

И все пак коя е Вашата страна – България или Испания?
Коя е моята страна? Аз живея в Испания в момента. Повече мисля за Испания и по-малко за България.

Но коя е в сърцето Ви?
В момента живея в Испания, а когато бях в България, мислех за България – всеки ден какво трябва да става. Сега съм в Испания и трябва да мисля за нея.

Да не сте обиден на България?
България ли? България нищо не ми дала като държава. България какво ми е дала на мен? Нищо. Аз я напуснах като малък.

Да, но тръгнахте от ЦСКА?
В какво ЦСКА? Играл съм 5 години там. Бил съм професионалист. Свършил съм си работата и съм си тръгнал. Бил съм им ненужен на ЦСКА навремето и са ме продали. Имало е хора, които са мислели за това, че нашето време в България свършва – като Добри Джуров и Боби Станков. Мислели са, че не можем да се развиваме повече като футболисти тук, защото в продължение на 5 години бяхме първи, станахме три пъти шампиони. Какво можеше повече да се случи? Не случайно, когато ние излязохме – аз, Любо, Емо, Трифон, Данчо Лечков, в клуба влязоха над $ 10 млн. по онова време.

И сега какво?
Заминавам за Испания.

Кога ще се върнете?
Няма връщане. Не ми е приятно да се връщам тук.

Списание "МАХ"

След такова интервю, ако ще и 18 000 Златни топки да е спечелил, ще получи точно никакво уважение от мен :qipad:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Delija » 13 фев 2009, 11:41

Ти си левскар (предубеден и необективен :qipad: ), твоето мнение не е важно. Истински важното е, че светът го е признал. :qipab:

п.п.

Кога ще се върнете?

Няма връщане. Не ми е приятно да се връщам тук.


Ами като гледам, върна се. И не само се върна, ами направи и школа за деца, помага на млади български таланти да стигнат до клуб като Барселона. Което още веднъж показва, че това интервю е дадено в момент на афект и не е много меродавно. :qipad:
Последна промяна от Delija на 13 фев 2009, 11:48, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
otto
FRG President
Мнения: 26567
Регистриран на: 18 мар 2005, 17:21
Местоположение: СУПЕРШАМПИОН х 3
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот otto » 13 фев 2009, 11:47

Samp написа:След такова интервю, ако ще и 18 000 Златни топки да е спечелил, ще получи точно никакво уважение от мен :qipad:

Wallace написа:Моля да е по темата, а не за ресторантите, папараците и Стоичков. Наводнението на темата ще бъде изтрито. :qipad:

:qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:
Изображение
сертифицираният идиот на България :> http://www.youtube.com/watch?v=B6ff1ashF_4 // http://vbox7.com/play:5c5a6ccd

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот Wallace » 13 фев 2009, 11:52

Какво, бе? Чакам да ми се съберат на куп. :qipap:
Изображение

Потребителски аватар
sas1914
Мнения: 3761
Регистриран на: 05 ное 2006, 15:23
Местоположение: където си искам

Re: ИСТОРИЯ НА ВЕЧНОТО ДЕРБИ - VOL. 2

Мнениеот sas1914 » 13 фев 2009, 13:14

Delija написа:Няма такова нещо. Величието се постига само на едно място - футболния терен!! Останалото са незначителни подробности....

Все едно да ми кажеш "абсурдно е някой (Марадона) да е наркоман и да е велик!!". Сякаш кокаиновите му подвизи омаловажават с нещо, постигнатото на терена??!

Че той си е същия простак и на терена, какъвто е и на извън него :!: А що се отнася до Марадона, той може да е бил наркоман, но никога не е бил такъв простак!


Върни се в “Вечното дерби (Левски-ЦСКА)”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта