Полицейския произвол на Вечното Дерби

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 20 сеп 2006, 10:34

Съгласен съм с бай Илия, от който се надявам да пия червено винце...
бай Илия, не смяташ ли, обаче, че полицията трябва да прилага еднакъв аршин за всички...
И за мутрите в Син Сити и за феновете-келеши...
Изображение

Потребителски аватар
Виктория
Мнения: 235
Регистриран на: 08 апр 2006, 18:40
Местоположение: София

Мнениеот Виктория » 20 сеп 2006, 10:36

BayIliya, с боксове, прътове и ножове са били "червените" фенове, които са се били запътили към НФК на бул Черни връх... Тези, които нападат са били в пълно бойно оборудване!!! Но се оказа,че именно те, били "бягали по-бързо"... Адекватно оправдание от полицията, адекватен отговор на въпроса защо са задържани предимно привърженици на ЛЕВСКИ.
САМО ЛЕВСКИ!

Die Meister...Die Besten...Les Grandes Equipes...The Champions
Изображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Мнениеот Samp » 20 сеп 2006, 10:38

Физическата подготовка е много важна :wink: :lol: :lol:

etg
Мнения: 362
Регистриран на: 27 мар 2006, 13:02

Мнениеот etg » 20 сеп 2006, 10:41

BayIliya написа:
Виктория написа:... Да се бият невинни привърженици на ЛЕВСКИ и то от полицаи - хора, които попринцип трябва да се грижат за сигурността ни...


Невинни хора с вериги, боксове и бомбички в джобовете си. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: И нашите са същите. Затова бой, бой до посиране. Как в нормална държава ще посегнеш на полицай или ще чупиш патрулка. Тия не ходят на мач заради футбола.


BayIliya в една друга тема гоорихме за това.
Едно е да биеш лумпените, друго е да биеш наред. За съжаление нашата полиция практикува второто. Затова и няма уважение към полицията, че как да ги уважаваш, при тези неадекватни проявления.
Защо не са предотвратили сблъсъците, ами след дъжд качулка млатят.

И аз като Еменев съм "ял палките", ама аз не оправдавам полицаите, защото са некадърници(редовите полицаи), а шефовете им са престъпници, а най-големият им шеф е жалък наглец. :x
ЛЕВСКИ

Потребителски аватар
BayIliya
Мнения: 470
Регистриран на: 14 мар 2006, 15:54

Мнениеот BayIliya » 20 сеп 2006, 10:42

Докато се поощряват от ръководството на клубовете двете групи хулигани и наркомани (червени и сини) винаги ще има проблеми. Батков защитаваше сините хулигани, а после те със Сиони за малко да го прецакат яко. Съгласен съм че критериите трябва да са еднакви. А ако бяха еднакви и към всички отбори - ЦСКА и Левски щяха по цял сезон да играят пред празни трибуни.

А за виното - поживем и увидем :D

Потребителски аватар
Виктория
Мнения: 235
Регистриран на: 08 апр 2006, 18:40
Местоположение: София

Мнениеот Виктория » 20 сеп 2006, 10:43

Най-жалкото от всичко е,че това се счита за нормален отговор от хора на реда! Тук ми се струва,че има двоен стандарт - за едните по един начин, за други по друг... Едните можели да бягат по-бързо... А на полицията каква й е работата - нали са дошли бързо на мястото на инцидента...И не са вървели пеша предполагам!? Та колкото и да са бързи цесекарите е имало начин да бъдат настигнати... Но това не е станало... и аз питам защо...
САМО ЛЕВСКИ!



Die Meister...Die Besten...Les Grandes Equipes...The Champions

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 20 сеп 2006, 10:49

etg написа:Едно е да биеш лумпените, друго е да биеш наред. За съжаление нашата полиция практикува второто. Затова и няма уважение към полицията, че как да ги уважаваш, при тези неадекватни проявления.


А аз да те питам нещо :!: Защо нормалните фенове седят сред лумпените, или пък ги допускат до тях :?: ...........Като го правят, ще си носят и последствията :!: Аз, например, не ходя сред идиотите в Сектор"Г"(нямам предвид целият сектор, а тази част от него, които са такива :!: ) и нямам абсолютно никакви проблеми :!: Така че няма "невинни" :wink:

Потребителски аватар
Виктория
Мнения: 235
Регистриран на: 08 апр 2006, 18:40
Местоположение: София

Мнениеот Виктория » 20 сеп 2006, 10:55

Delija,и аз не седя при лумпените, но на 11.09 миналата година, след дербито, което завърши 1:1, със сестра ми видяхме какво значи произволно млатене на случайни привърженици... Както си тръгваме от стадиона, трябваше да минаваме по някакъв заобиколен път и изведнъж настана паника, защото полицаите се бяха разбесняли и биеха наред с палките жени, деца и възрастни хора...Нормално ли е това!?
САМО ЛЕВСКИ!



Die Meister...Die Besten...Les Grandes Equipes...The Champions

Изображение

Потребителски аватар
mandja
Мнения: 1437
Регистриран на: 02 май 2006, 14:22
Местоположение: Срещу сектор Г на ст.Георги Аспарухов

Мнениеот mandja » 20 сеп 2006, 10:56

Вие мислите ли си, че всеки един от хората, който си е пиел бирата на НФК е виновен за нещо? И как малоумните фуражки са разбрали кой виновен, кой не. Как са разбрали кой е заслужавал да го ритат надолу по стълбите и обратно, как са разбрали кой е заслужавал да го мятат през прозореца...Никак, просто са дошли и са почнали да бият. ТОВА ЛИ ИМ Е РАБОТАТА ПИТАМ АЗ?!?!
УШЕВ, УМРИ!!!!!!
Вдигни гард за своя град!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

ЦСКА 1948

Мнениеот Delija » 20 сеп 2006, 11:00

Първо, не мога да потвърдя това, поради простата причина, че не съм го видял :!: Тоест, не знам доколко е точно твоето описание :!: Не съм видял и такива кадри - просто не мога да коментирам :!:

Специално за миналата есен - в Сектор "Б" имаше бити и от така наречените НЕВИННИ :!: Но всъщност, те сами са си виновни, защото ходят в долните редове сред лумпените :!: И, често се случва, отнасят го :!: Да не ходят там, или пък ги ИЗГОНЕТЕ тия :!:

Потребителски аватар
Wallace
Модератор
Мнения: 17493
Регистриран на: 18 апр 2005, 12:01
Местоположение: Somewhere In Time
Контакти:

Мнениеот Wallace » 20 сеп 2006, 11:04

Дели, тук не съм съгласен с теб, защото на мача с Литекс, когато на Крум му счупиха главата, стоях на първите редове на Герена в сектор В от към Г.
Вкарахме 4 гол. Всички нахлуха, а аз с ощюе 3 момичета се радвахме и прегръщахме. Полицаите много добре ни видяха, че изразяваме по нормален, подчертавам думата нормален, начин радостта си... за разлика от други...
Нахлуха и започнаха да млатят наред. Аз като наивен тинейджър реших, че щом не съм направил нищо и момичетата около мен не са, значи няма смисъл да бягаме. Дойде един откачалник с каска и палка и започна да посега. като само преди това седеше и ни гледаше, че се радваме и прегръщаме. Е, как да имам уважение към Полицията.
Полицията е рвано на Ушев...
за това, ще ги псувам, защото не ми гарантират сигурността... Бият ме, като знаят много добре, че не съм направил нищо.
Плюя в лицето на такива олигофрени... :x

В Словакия, бях на мача с Артмедия - как стояха нещата там
Нашите олигогрени цял мач замерваха с топки и се псуваха с всичко живо на стадиона. мятаха топки, чупиха седалки, но полицията остана безмълвна...
И така до 40-тата минута - Едни чичковци, като от калъп като Дарт Вейдър - клонинги - нахлуха и си понабиха набелязаните хора... Направо яко кръв се лееше около мен и Мичо. Само че нито мен, нито Мичо ни биха, стояхме си спокойно, докато около нас се разиграваха драми... Но ние цял мач си подкрепяхме отбора и логично това беше забелязано... или по точно не бяхме забелязани...
Тези които мятаха седалки и снежни топки го отнесоха...
само и единствено те! Никой друг... Влзенаха ония и за 5 минути настана спокойствие. ей така се прави!
Изображение

Потребителски аватар
BayIliya
Мнения: 470
Регистриран на: 14 мар 2006, 15:54

Мнениеот BayIliya » 20 сеп 2006, 11:08

Марек и Локо ПД ги наказаха за хвърлени оредмети. Ултрасите на Левски и ЦСКА редовно хвърлят седалки, чупят и палят стадиони, чупят стъкла на градския транспорт. Ако критериите бяха еднакви и тези два отбора бяха наказвани адекватно, аз съм абсолютно сигурен че отношението на руководствата на тия два клуба щяха да имат друга политика кум тези групи от 200-300 души. Отношението може би че се промени когато стане някаква трагедия или отнесем някаква жестока санкция от УЕФА.

Потребителски аватар
Vute
Мнения: 7227
Регистриран на: 28 юли 2005, 12:48
Местоположение: София

Мнениеот Vute » 20 сеп 2006, 11:09

Wallace написа:.....
Вкарахме 4 гол. Всички нахлуха, а аз с още 3 момичета се радвахме и прегръщахме. Полицаите много добре ни видяха, че изразяваме по нормален, подчертавам думата нормален, начин радостта си... за разлика от други...
...... Дойде един откачалник с каска и палка и започна да посега. като само преди това седеше и ни гледаше, че се радваме и прегръщаме. Е, как да имам уважение към Полицията.
Полицията е рвано на Ушев...
з...!
:lol: :lol: :lol: Тоя ти е завидял, бе...Не всички са такива...
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

цитат

Мнениеот Delija » 20 сеп 2006, 12:36

Wallace написа:И така до 40-тата минута - Едни чичковци, като от калъп като Дарт Вейдър - клонинги - нахлуха и си понабиха набелязаните хора... Направо яко кръв се лееше около мен и Мичо. Само че нито мен, нито Мичо ни биха, стояхме си спокойно, докато около нас се разиграваха драми... Но ние цял мач си подкрепяхме отбора и логично това беше забелязано... или по точно не бяхме забелязани...
Тези които мятаха седалки и снежни топки го отнесоха...
само и единствено те! Никой друг... Влзенаха ония и за 5 минути настана спокойствие. ей така се прави!


Уоли, така е, спор няма че полицията също е виновна :!: Но е време и самите фенове да покажат НЕТЪРПИМОСТ към лумпените сред тях. Нали всички викат, че били не повече от 100-200 човека :?: :!: Ами като са само толкова, какъв е проблемът останалите няколко хиляди да се вдигнат и ще ги изметат от стадиона вовеки :!: Ония няма да знаят къде се намират :!: Истината, обаче, е че ги търпим сред нас, въпреки всичките им простотии :!:

etg
Мнения: 362
Регистриран на: 27 мар 2006, 13:02

Re: цитат

Мнениеот etg » 20 сеп 2006, 12:49

Delija написа:
etg написа:Едно е да биеш лумпените, друго е да биеш наред. За съжаление нашата полиция практикува второто. Затова и няма уважение към полицията, че как да ги уважаваш, при тези неадекватни проявления.


А аз да те питам нещо :!: Защо нормалните фенове седят сред лумпените, или пък ги допускат до тях :?: ...........Като го правят, ще си носят и последствията :!: Аз, например, не ходя сред идиотите в Сектор"Г"(нямам предвид целият сектор, а тази част от него, които са такива :!: ) и нямам абсолютно никакви проблеми :!: Така че няма "невинни" :wink:


А пък аз да те питам теб нещо!
Защо нормалните хора ходят по Алабин , като там падат сгради?

Преди 3-4 седмици си купих от там фланелка и шалче.
Пред мен на опашката имаше хора от провинцията, баща с две деца, купуваха си шалчета за мача.... ами ако тогава отвън се бяха спречкали и умните Милиционери нахлуят и бият наред?

Какво ненормално има в кафето на фен клуба да пиеш по една бира или да си купиш шалче преди мача?

Ако бяха били червени лумпени и покрай тях и вас, друго щяхте дА говорите.


Но е време и самите фенове да покажат НЕТЪРПИМОСТ към лумпените сред тях.


21 век е, не е средновековието. Има полиция, прокуратура и съд. Кой съм аз , че да извземам закона . Как да покажеш нетърпимост, като се биеш по улиците или как? Дай предложение?
ЛЕВСКИ


Върни се в “Вечното дерби (Левски-ЦСКА)”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта