Шампионска лига 2017/18

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 15 дек 2017, 10:03

Това пък е най-скапания избор. Двата изкуствени плюс Барса.
На тази тройка ти противопоставям Реал, Байерн, Ман...естествения, не изкуствения Ман.

Барса няма нищо шампионско в нея. Е да, ще спечелят шампионата заради бруто силата на кило, но не са побеждаващия, най-силния отбор. Доста отбори с лекота ще ги пернат при еднократни сблъсъци.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 15 дек 2017, 10:08

А относно "гоненето" такова няма.
Преди Кройф 6:0, сега 12:5. Не само не се е подобрило, а влошило. Просто Реал прави титли като тръгне да прави дори да не са най-силния, а Барса обратно, да имаш такъв състав с почти десетилетие световна хегемония и да направиш 4 титли като между впрочем противника се промъква за този период с 3. Почти с нищо не си отгоре. Ако в този период Реал имаше Шави, Иниеста, Роналдиньо, Вия, Етоо и т.н. от 6 нагоре щяха да са и нямаше да са от тук от там, а доста последователни в периода. Както между впрочем и прави сега без въобще да има такава единица с изключение на Роналдо.

Единствения плюс след Кройф е, че докато гони и не догонва Реал, Барса разви много голяма скорост с която подмина останалите в света (без Милан) и да, категорично се оказва основния конкурент на Реал, въпреки че е местен съперник, тоест другия най-голям в света, но все пак разликата е отчетлива. Реал е по-големия и го показва и доказва независимо през какви кризи минава и колко наистина велики формации и изпълнители Барса демонстрира.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот drvasko98 » 15 дек 2017, 10:29

Имам предвид гоненето Роналдо:Меси. Те са вся и всьо на съвременния футбол! Пред тяхното съперничество бледнее дори това между Реал и Барса. На тях им мерят головете, асистенциите, дрибълите, кой колко пъти пръднал на терена, Топките, пишките и т.н. Дано се отказват скоро и двамата, че ми писна от тях.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот VILIO » 15 дек 2017, 11:38

Голяма логика. Значи ако си харчил пари през 60те може ти си отбор традиции. Ама след това ако почнеш да харчиш не може ти си изкуствен.

Картаген е държава е древна държава ама къде е сега сравнение със САЩ?
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 15 дек 2017, 13:10

Да правиш аналогии между Реал и Картаген и от друга страна ПСЖ и САЩ е веселяшко.
Ако ще сравняваш Реал с някой по-добре вземи съперника на Картаген, онзи който го унищожи.

А ПСЖ е френски отбор, средняшка работа. Вземи нещо от сорта на Чехия. САЩ е "малко" пресилено.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот VILIO » 15 дек 2017, 15:57

Не казвам,че ПСЖ е САЩ. Казвам ти къде е САЩ къде е Картаген сега. След 30 години хората може да говорят как ПСЖ е САЩ.
Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 19 фев 2018, 00:07

Усещането ми е, че ще е един от двата "изкуствени" отбора, но ако е друг ще е Барселона


8 написа:Това пък е най-скапания избор. Двата изкуствени плюс Барса.
На тази тройка ти противопоставям Реал, Байерн, Ман...естествения, не изкуствения Ман.

Барса няма нищо шампионско в нея. Е да, ще спечелят шампионата заради бруто силата на кило, но не са побеждаващия, най-силния отбор. Доста отбори с лекота ще ги пернат при еднократни сблъсъци.


ПСЖ, Сити, Барса срещу Реал, Байерн, Юнайтед.

Не тръгна добре твоята тройка. ПСЖ е почти аут. Сега да ги видим другите. Струва ми се, че юнаците от Барса още тук ще бъдат стопирани. Нищо, че ги имат за непобедими.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 01 мар 2018, 18:20

ПСЖ, Сити, Барса срещу Реал, Байерн, Юнайтед.


Васко, трепериш ли или залагаш на все същите несретници? :qipac:

Ако не от футболните аргументи можеше да се сетиш поне от цветовете на екипите им. Много на синьо си заложил. Като капак от другата страна почти всичко е червено.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот drvasko98 » 02 мар 2018, 13:03

Да, на същите залагам, като Барселона е само краен вариант. На тях не залагам много. Брой ги направо само първите два, изкуствените

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 02 мар 2018, 23:26

Е то и аз съм така и затова ти слагам и трите. Разбирам идеята ти от подредбата и накъде по-точно клониш, но всяко от трите ще счета за попадение

Явно май все още залагаш на ПСЖ. Реал няма да е сух като Барса при гостуването. Да не говорим ако не е един, а два вкараните голове какво очаква ПСЖ.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 07 мар 2018, 00:56

Единият набеден за футболен отбор отпадна. При това без грам бой. В нито един момент класирането на Реал не се е "клатило".
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 08 мар 2018, 16:36

Васко, остана ти Пепчо. Разбира се и Барса, но първо ти на тях не възлагаш надежди, а ей така проформа ги спомена и второ като едното нищо още Челси ще ги развенчае. На там ми намирисва (но не твърдя, че непременно на този етап ще бъдат елиминирани).

Поздравления иначе за любимия ти отбор. Аз не го харесвам, но признавам, че вчера го отиграха перфектно мача. То така се прави, раз-праз и айде чао, а пък другия отбор нека се лашка три полувремена напразно, че и в четвъртото напира да търси още нещо.

Да разчиташ на Пеп..... :qipbl:
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 15 мар 2018, 23:11

Имам чувството, че както във футболния правилник има "мача се играе 90 минути освен ако метереологичните условия не позволяват провеждането му при което се прекратява и допълнително се провежда", че също така в правилника има вероятно и "при нарушение на правилата в наказателното поле се отсъжда дузпа освен ако мача не е Барса-Челси" :qipag:
При точно този двубой очевидно няма вариант да се свири дузпа за Челси и се прави изключение от правилника.

Васко, оставам с титулярите Реал и Байерн. Ти с Пепчо и резервната опция на каталунците.

Ман-Севиля....абе испанците са си испанци. Изхвърчащия от четворката Севиля, която е на прага да бъде изместена от карето от последните години за сметка на Валенсия, бие втората английска сила. Очевидно въпреки оспорвания характер на съперничеството Челси, Юнайтед, Ливърпул и т.н. само Сити, но номинално, поне все още не практически, може да се мери с иберииците и евентуално предвид статистиката от сезона да ги надвие всичките.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот drvasko98 » 16 мар 2018, 14:01

Байерн наистина са големи калитари. Разходки до полуфинал. :qipag: Юнайтед и аз не очаквах да отпаднат точно сега, но вече треньорът им не може да ме изненада с нищо негативно (а му бях фен признавам, до около 2011 г.). От мачовете на Ювентус въобще не съм доволен. Класираха се напълно незаслужено. Подобен подход в съвременния футбол връзва веднъж, на следващия път ти го слагат полагаемо. Сега идва любимият нефинален противник :qipag: и много пъти Юве е бил точно в позицията на аутсайдера в тези мачове. Този път обаче не залагам много и все пак ще е интересно. Английският сблъсък може и да не бъде приятен за "моя Пеп", а Барселона вероятно ще продължи лежерно към 1/2 финалите като Байерн

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Шампионска лига 2017/18

Мнениеот 8 » 16 мар 2018, 23:28

Пресата в Италия сигурно не е възхитена от съперниците на двата италиански отбора. Точно двата най-силни клуба в света като цяло през последните вече не малко години.

И на мен ми се струва, че английския победител ще е Ливърпул. Мърсисайдци са точно английския отбор с най-големи традиции в този турнир. Сити обратно, с никакви. Клоп умее да се бие в такива сблъсъци с най-големите дори и да не е най-силния у дома (Боруся, Ливърпул в противовес на БайернСити). Ливърпул така или иначе дори и да не са най-силните този сезон видимо могат да вземат всякакъв сблъсък срещу Сити, Юнайтед или Челси. Ливърпул се и представяше добре в ШЛ с разни полуфинали бидейки на опашката от английската четворка, която играеше в турнира.

Барса, Байерн и Реал би трябвало да са другите три. Те по принцип са и трите най-силни клуба в света напоследък след пропадането на англичаните и стопяването на разликата между Барса и нищо не правещия (тогава) Реал. В последното десетилетие, след последното различно, което беше Съра 2008, винаги ШЛ се печели от някой от тези три отбора като при двете изключения имаме поне финалист в турнира от тази тройка. Общо взето преди началото на сезона винаги някой от трите се сочи за основен фаворит за купата, а не друг отбор.

При едно такова каре, от тази тройка плюс Ливърпул, Барса ми изглежда с най-слаби шансове колкото и да звучи помпозно.
Ако си цесекар бъди докрай!


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 2 госта

cron