ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот bat_jori » 29 авг 2013, 18:53

Група "А"
1. Манчестър Юнайтед
2. Шахтьор (Донецк)
3. Байер (Леверкузен)
4. Реал Сосиедад

Група "В"
1. Реал Мадрид
2. Ювентус
3. Галатасарай
4. Копенхаген

Група "С"
1. Бенфика
2. ПСЖ
3. Олимпиакос
4. Андерлехт

Група "D"
1. Байерн
2. ЦСКА (Москва)
3. Манчестър Сити
4. Виктория (Пилзен)

Група "Е"
1. Челси
2. Шалке 04
3. Базел
4. Стяуа

Група "F"
1. Арсенал
2. Олимпик (Марсилия)
3. Борусия (Дортмунд)
4. Наполи

Група "G"
1. Порто
2. Атлетико Мадрид
3. Зенит
4. Аустрия (Виена)

Група "Н"
1. Барселона
2. Милан
3. Аякс
4. Селтик
много зор с топките ,ама жребият е факт.
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот 8 » 29 авг 2013, 19:11

Според мен фаворити при този жребии са:

Ман по инерция от ерата на Съра и традиционно силните испанци, тук Реал Сосиедат.

Реал и Юве не би трябвало да имат проблеми. Юве може и да изиграе по-основна роля в това издание на ШЛ.

ПСЖ и поставения "фаворит" Бенфика, но гърците може и да ги изместят. Може би най-слабата група.

Байерн и на пръв поглед Сити, но не подценявам и руснаците от ЦСКА М. Не бих се учудил ако англичаните и сега не успеят.

Групата на Челси е много интересна и май най-завързана. Всеки от четирите има шансове.

Боруся и Наполи са фаворитите в следващата освен ако италианците не се съсредоточат в Калчото, защото афишираха сериозни амбиции за там. В такъв случай втория класирал се май ще е ОМ. Време е Мосюто вече и да не преодолее групите.

Иберийците от Атлетико и Порто мисля, че няма да имат проблеми. Малка вероятност за намеса от Зенит.

Последната откъм имена е много силова. Всички обаче в момента не са нищо особено. Логиката сочи към Барса и Милан, но италианците в момента са слаби, а каталунците макар и силни не са онази сила. Доколко обаче Аякс или Селтик имат сили да се възползват от това е съмнително.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот 8 » 29 авг 2013, 19:14

Аз лично в началото тръгвам с интерес към три отбора. Двата испански, но не Барса и Реал, а Атлетико и Сосиедат. Първите направиха през последните години симпатичен отбор, а и Вия е там. Вторите много симпатично дойдоха тук. Праз на два пъти Лион без проблем. Харесаха ми. Какво да направя, че пак са испанци. Особено първия мач и двата гола бяха магически. Третия е Боруся. По-нататък ще видя. Засега на тези ще симпатизирам.
Ако си цесекар бъди докрай!

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот blazev1992 » 29 авг 2013, 19:23

Една статия в днешния 7 дни спорт.
Арсенал няма право да е в първа урна

Питър Стаутън
Goal.com

В четвъртък в Монако делегатите на Ман Юнайтед, Арсенал, Челси, Реал М, Барселона и победителя Байерн М ще заемат места, за да разберат кои ще са техните противници в групите на Шампионската лига за сезон 2013/14. И въпреки че жребият трябва да е изпълнен с мистерия и елемент на изненада, е ясно, че нито един от тези клубове няма да е разочарован след него. УЕФА просто е осигурила възможно най-лесния път за отборите от първата урна на жребия.
Тези клубове се радват на най-голям зрителски интерес. Много често става ясно, че тези клубове се класират за следващата фаза едва след като са минали 66% от мачовете в групите.
"В историята няма отбор от урна 4, който да е спечелил Шампионската лига отсече шефът на Борусия Д Вацке, след като неговият тим се падна да играе в групите срещу Реал М, Аякс и Ман Сити през миналия сезон. Методът на УЕФА да изготвя коефициент на отборите на база на последните 5 сезони просто не дава адекватно отражение на това, кои са най-добрите тимове в момента.
След завръщането си в Шампионската лига Ювентус стигна до 1/4-финалите. Там италианците отпаднаха от бъдещия шампион Байерн М. И въпреки това Юве ще бъде в урна 3. Загубата на Ювентус от Фулъм в Лига Европа през 2010 г. едва ли има голяма значение в момента, когато клубът от Торино 2 поредни години е шампион на Италия. Ако отборите получават коефициентите си само на база на представянето си от предходния сезон, това ще бъде доста по-точно и справедливо.
При това положение Манчестър Юнайтед и Арсенал щяха да паднат надолу за сметка на Борусия Д, Ювентус и Пари СЖ. И големите клубове нямаше да могат да се скрият зад успехите си от миналото.
Според класацията на УЕФА за миналия сезон има 14 отбора, които са се справили по-добре от Арсенал и Ман Юн
Един сезон по-рано по-добрите от Арсенал бяха 10, а от Юнайтед - 28. В нито един от миналите 5 сезона Арсенал не е бил сред 6-те най-добри отбора в Шампионската лига, що се отнася до коефициентите. В момента е нареден на 6-о място преди жребия и ще бъде водач на група.
През последните 2 сезона Юнайтед има общо 6 победи - 2 от които срещу румънския Оцелул. Което не отговаря на отбор, който заслужава да е в първа урна.
Докато УЕФА продължава да заличава две лоши представяния с 3 по-добри в рамките на 5 години, нещата няма как да се променят. А изглежда, че за клубовете на върха тази хегемония е добре дошла.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот drvasko98 » 29 авг 2013, 19:25

8 написа:Според мен фаворити при този жребии са:

Ман по инерция от ерата на Съра и традиционно силните испанци, тук Реал Сосиедат.

Реал и Юве не би трябвало да имат проблеми. Юве може и да изиграе по-основна роля в това издание на ШЛ.

ПСЖ и поставения "фаворит" Бенфика, но гърците може и да ги изместят. Може би най-слабата група.

Байерн и на пръв поглед Сити, но не подценявам и руснаците от ЦСКА М. Не бих се учудил ако англичаните и сега не успеят.

Групата на Челси е много интересна и май най-завързана. Всеки от четирите има шансове.

Боруся и Наполи са фаворитите в следващата освен ако италианците не се съсредоточат в Калчото, защото афишираха сериозни амбиции за там. В такъв случай втория класирал се май ще е ОМ. Време е Мосюто вече и да не преодолее групите.

Иберийците от Атлетико и Порто мисля, че няма да имат проблеми. Малка вероятност за намеса от Зенит.

Последната откъм имена е много силова. Всички обаче в момента не са нищо особено. Логиката сочи към Барса и Милан, но италианците в момента са слаби, а каталунците макар и силни не са онази сила. Доколко обаче Аякс или Селтик имат сили да се възползват от това е съмнително.


1- Юнайтед ще отпаднат от групата. Мойс няма опит в Европа и колкото го има е супернеуспешен. Съперниците им са изключително неприятни отбори.
2. Да, но все пак да имаме предвид, че Юве не играе силно в групите по принцип. Датчаните сав ужасна форма и са на изпадане. Затова преките мчове Юве-Галата могат да са важни и съм сигурен, че няма да са никак леки.
3. От тази група ПСЖ и тук трябва да се потърси белгийски пробив. Време им е, отдавна не са класирали отбор в Шл напролет. По-добра група от тази няма да имат.
4. Няма начин Сити да не се класират, все пак зависи и от програмата, която не съм проверявал. Но по принцип очаквам именно Сити да стигне най-даблеко в турнира от англичаните, а това е някъде полуфинал.
5. Базел играе успешно срещу англичани в ШЛ и то много, а Челси трудно в Германия. това наалява много шансовете на Стяуа. За мен ще минат Челси и Базел, а Шалке ще са последни.
6. Арсенал досега винаги са минавали групата. Еми сега няма как да го направят. Отборите срещу тях са много силни и със солидни треньори.
7. Атлетико ще се класира, Порто - може би.
8. Да, съгласен съм, че групата изглежда страшно, но всъщност нищо интересно няма да се случи на практика, освен борбата за третото място.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот 8 » 29 авг 2013, 19:49

С тези прогнози си навлякохме гнева на Ал, Вилката и жорката :qipbl: Шуменския къде се изгуби? :roll: Те и Левски както са зле........горкото момче :?
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот drvasko98 » 29 авг 2013, 19:53

ПСЖ и Дортмунд ще газят, докато на Жорката няма как да се угоди, щото той отбори си няма. :qipad:

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот Delija » 29 авг 2013, 20:43

8 написа:ама реално за мен на твоята реплика Боруся само един сезон са били нещо ми идва Порто и Бенфика и един сезон не са били.


Бенфика миналия сезон не игра ли финал в ЛЕ, примерно ??!
Порто не спечели ли ЛЕ преди 3 години ??!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот Al » 29 авг 2013, 20:53

Много ще е трудно и Дортмунд и Арсенал да продължат, ама се надявам да стане. Дано не ми прецакат играта за ЕКТ. :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот bat_jori » 29 авг 2013, 21:16

арсенал са пътници ,няма за какво да се палим -дано на мосюто му дойде акъла ,че с тази никаква селекция срещу тези отбори няма да го бъде .дано има кафяво на гащите и да пръсне някое евро за някой класен футболист.а марсилия ще се борим за 3-то място,последните 2 сезона в последните мачове се класирвахме за следващата фаза ,ама тази не ми се вярва.
нека сушата да продължи :qipaz: :qipaz: :qipaz: .
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот 8 » 29 авг 2013, 21:19

Ами Челси миналата година при краха (отпадане от ШЛ) извлякоха максимума. Взеха трофей (ЛЕ) и стабилизираха отбора. Ако не вярваш виж кой отиде там (той ги надушва тези неща).

Нищо не ви пречи ако не преминете групите и сте трети да подходите сериозно към ЛЕ, нищо че са по-малко пари и нищо че е по-важно зона ШЛ в първенството. То като дойде първото ще дойде и второто. На Челси иначе предначертаната като лоша година не беше никак лоша. Поне по моите разбирания се измъкнаха доста по-добре отколкото предполагах, че реално ще се получи при тях.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот bat_jori » 29 авг 2013, 21:23

и аз имам тази надежда ,отбора е в такава позиция ,че не бива да отписва нито един турнир.ама пък ако вземе и изкъртим всички в групата .
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот Al » 16 сеп 2013, 12:51

Тия идиоти ще дават по телевизията Челси-Базел за сметка на мачове като Наполи-Дортмунд (най-вече) и О. Марсилия-Арсенал... #-o
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

blazev1992
Мнения: 8544
Регистриран на: 10 авг 2007, 12:29

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот blazev1992 » 16 сеп 2013, 13:06

Al написа:Тия идиоти ще дават по телевизията Челси-Базел за сметка на мачове като Наполи-Дортмунд (най-вече) и О. Марсилия-Арсенал... #-o

:shock:
В грешка си. По ZDF ще ги дават. 8) Даже вчера даваха някакъв репортаж от Неапол, разказваха историята на клуба, феновете им, атмосферата, сегашният отбор в първите 2-3 мача тоя сезон. Светлинни години пред родните медии са.

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2013 - 2014

Мнениеот Христолов » 16 сеп 2013, 13:24

да, по здф и по някоя италианска също. работата е там че не всички имаме такива канали


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта

cron