Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот Delija » 13 мар 2014, 22:26

Видя се, че първият по-сериозен отбор, приемащ турнира насериозно, наеба турците без да се изпоти дори. И с човек по-малко. :qipbj: :qipbj: :qipbj: :qipbj:

Същата история като с Базел.

п.п.: хайде, курви, обратно на село и да не забравите да подкрепите националната кауза и в плейофите, все пак "София и България имат нов любимец вече", "Европа има своето ново футболно чудо" и "милиони вече живеят с идеята Лудогорец".

Потребителски аватар
saretta_
Мнения: 1477
Регистриран на: 01 ное 2013, 16:59

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот saretta_ » 13 мар 2014, 22:34

Поздравления за Лудогорец. Уникално представяне в ЛЕ. Ще остане завинаги в историята на БГ футбола в Европа.

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот Delija » 13 мар 2014, 22:44

blazev1992 написа:
Количество, а не идея
Манията по „Лудогорец” доказва, че българите масово обичат силните, а не се чувстват силни, когато обичат

Идея, а не количество”. Това гласи един от транспарантите, които скромната агитка на „Лудогорец” традиционно излага на показ.


То и това го изкопираха, майка им да еба турска и празноглава:

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот 8 » 14 мар 2014, 06:16

blazev1992 написа:
Количество, а не идея
Манията по „Лудогорец” доказва, че българите масово обичат силните, а не се чувстват силни, когато обичат

„Идея, а не количество”. Това гласи един от транспарантите, които скромната агитка на „Лудогорец” традиционно излага на показ. Дълго време премълчавахме, но сега моментът изглежда повече от подходящ за малко разсъждения. А посланието на лудогорци звучи, меко казано, абсурдно. Първо, защото „Лудогорец” никога не е бил „идея”. Второ, защото тези, които разпъват транспаранта, по-скоро попадат в категорията „количество” – нищо, че са малко, те са продукт единствено на добрите резултати на клуба, след като неговото финансиране бе поето от братя Домусчиеви.

„Лудогорец” не може да бъде „идея”
Идея във футбола може да бъде отбор, подкрепата за който се предава от баща на син, от дядо на внук. Убеден съм, че в Разград такива няма. Убеден съм дори, че все още голяма част от т.нар. фенове на мачове на „Лудогорец” таят пристрастия за големите български отбори, към чиято публика са се причислявали допреди пет години.

Идея може да бъде нещо, в което безрезервно вярваш, на което си готов да посвещаваш всекидневно времето си, за което си готов да търпиш лишения, унижения и страдания. Няма как да е идея подкрепата, когато ти осигуряват половин работен ден и ти поемат разноските по пътуването за мачове извън града.

Национална гордост?
Няма как да е национална гордост един частен отбор, колкото и толерантно да се отнасят към него от Българския футболен съюз. Да, „Лудогорец” се превърна във феномен и благодарение на успешното управление на собствениците, на разумната трансферна политика, на професионализма на своя треньор, на ентусиазма и отговорността на играчите клубът израсна за 3 години от провинциален хит до европейска марка. Пълният до краен предел „Васил Левски” обаче повдига няколко много любопитни въпроса – главно за манталитета на повечето български уж футболни привърженици, които най-малко се водят от патриотични чувства, независимо че се самозаблуждават с това.

Въпроси и отговори за манията по „Лудогорец”

Въпрос: Патриоти ли са тези хора, които ще подкрепят „Лудогорец” и ще викат „Българи юнаци!”?

Отговор: Категорично не. Ако това те прави патриот, защо не подкрепят всеки български отбор, който играе в евротурнирите. Ако бяха патриоти, щяха да подкрепят на всеки мач националния отбор. Щяха да подкрепят така масово „Лудогорец” и в предходните мачове, когато все още не се беше превърнал в хит с европейска значимост.

Въпрос: Какво тогава искат да покажат с присъствието си на стадиона?

Отговор: Ще се заявят като част от модерното. Селфи, снимка с приятелите, клипче от трибуните, тагване от ст. „Васил Левски”. Да не би да е малко? Нещо като снимка на новите джанти на колата, пред Айфеловата кула в Париж или с картонена рамка в дискотеката. Нещо като да напишеш „Бербо вкара” или „Браво, Гришо, пак победа” в профила си във Фейсбук – всички вече са изгледали мача, но пък ти трябва да се заявиш по някакъв начин. Е, „Лудогорец” дава чудесна възможност за този тип хора.

Въпрос: Публиката може би иска да подкрепи „Лудогорец” и по този начин да ги възнагради за доброто управление, за добрия пример, който дават на българския футбол?

Отговор: Глупости! Масово хората, които уж подкрепят „Лудогорец”, не ги е грижа за българския футбол. Те не се интересуват от него, въпреки че винаги ще ги чуете да казват: „В България няма футбол, играчите са пияници, феновете са наркомани и ходят на мачове, за да трошат и да се бият”.

Въпрос: Лоша ли е манията по „Лудогорец”?

Отговор: Може би по-скоро е тъжна, защото доказва, че българите масово обичат силните, а не се чувстват силни, когато обичат. А футболната принадлежност е като любовта в живота – не трябва да обичаш само тогава, когато близките ти са известни, успешни и печелят.

Количество или качество на трибуните?

Струва ми се, че в този спор, който винаги изостря отношенията в средите на футболното общество, някак незаслужено се оказаха губещи малкото останали стойности в българския футбол – агитките на ЦСКА, „Левски”, „Ботев” и „Локо” (Пловдив). Говорителите и защитниците на манията по „Лудогорец” и неговата нефутболна публика стигнаха твърде далеч в нападките към най-големите български агитки и най-масовите публики. Чуха се традиционните обвинения за наркотиците, за политическите поръчки, за хулиганските прояви и най-вече за слабата посещаемост. ЦСКА – „Левски” пред 15 хиляди, „Ботев” и „Локо” играели и пред по-малко и на разрушени стадиони.

Направете си справка пред колко публика играе мачовете си от първенството „Лудогорец” и спорът ще бъде приключен. Да не говорим, че когато ЦСКА или „Левски” понапълнят националния стадион по време на свои мачове в евротурнирите, атмосферата рязко спада. Просто „пълнежът” действа негативно – той не познава нормалното поведение на футболния стадион. На мачове като тези на „Лудогорец” няма и как да се научи.

В крайна сметка всеки сам решава кой път да следва, но наша задача е да пазим ценностите на играта. Футболът доскоро беше запазено място за тези, които се чувстват силни, когато обичат, територия на чистите чувства и достойнства, на лоялността, любовта и верността. И трябва да го опазим от тези, които обичат силните, от посегателствата на модерното, пошлото, лишеното от смисъл и разум, което обезценява величието на играта. Защото величието на играта е в трибуните, не на терена.


От всичко написано излиза, че форума е пълен с курви. Всички подкрепяте поне един западен отбор. Там обаче никога не сте заговорили за принципност и че отбора е един. Нито пък, че сте направили това което пише в статията ти, заради успехите на тези отбори сте с тях. Значи някой подкрепял Лудогорец заради Домуса, но Вильо не подкрепя Ман заради мега парите в този клуб. Логика та дрънка.

Между другото с всичко което изписахте съм съгласен. Точно това си мисля, всичко което казва най-вече Дели..........но с обратен знак. Аз втори отбор нямам. Няма Барса, няма Ман, няма Байерн, няма Милан, няма Реал. Нито един! За Лудогорец съм бил в един мач, ако на това му викате фенство не знам. Обаче винаги (и съм питал тук във форума другите) съм се чудел на феновете на всякакви английски и други отбори. Той бил от Левски/ЦСКА обаче харесвал и Ман/Ливърпул/Челси, но пък и в Серията бил от Интер/Юве, а в Примерата еди кой си от двата гиганта му бил по-готин. Някои и по Сърбия залитат. Последно?

Хайде напишете кой на кого е фен, но обективно. Примерно едно начало би било:
Вильо-ЦСКА, Ман
Тридант-Левски, Челси
давам само примери от двата лагера ама всички сте така или поне почти всички.
Моя случай е ясен-ЦСКА и толкова. От там нататък където ми е по-симпатично или за момента избирам. Било то Лудогорец за един ден, било то Барса преди няколко сезона. Сега ако не знаете страшно много държа за Атлетико и в Примерата и в ШЛ. Още от началото на сезона съм за тях.

Любимият Дели, който изнася лекции за курвите.
Като начало-ЦСКА, Ман, Партизан, но не е сигурно дали и това е всичко

Направете го този списък с лицата от форума и ще ахнете.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот Stinkata » 14 мар 2014, 08:51

Не е нужен списък. Влизаш в темите на чуждите отбори и четеш - "Ние това, ние онова... Взехме този... " Донякъде си прав....
Но все пак, в нашия случай става въпрос за подкрепа към отбор, който следващата неделя ще псуваш, защото ще играе срещу Левски, или ЦСКА...
Но пък и нашите отбори са си виновни... Не ни пускат, пък после се сърдят, че прескачаме до съседката.... Ако те си играеха редовно в евротурнирите, Лудогорец едва ли щяха да имат такава посещаемост....
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот Samp » 14 мар 2014, 09:30

Мичо написа:
Ho. Селекции Събитие Дата на Събитието Условия на Подсигурен Залог Коефициент Резултат
1 Валенсия Лудогорец Разград v Валенсия
(Краен Резултат) 13/03/2014 Никой 2.10 Текущ
2 ФК Залцбург Базел v ФК Залцбург(Краен Резултат) 13/03/2014 Никой 2.10 Текущ
3 Лион Лион v Виктория Пилзен
(Краен Резултат) 13/03/2014 Никой 1.90 Текущ



Подаръци ще има за всички от сърце :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

:qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq: :qipaq:

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот 8 » 14 мар 2014, 10:36

Stinkata написа:Не е нужен списък. Влизаш в темите на чуждите отбори и четеш - "Ние това, ние онова... Взехме този... " Донякъде си прав....
Но все пак, в нашия случай става въпрос за подкрепа към отбор, който следващата неделя ще псуваш, защото ще играе срещу Левски, или ЦСКА...
Но пък и нашите отбори са си виновни... Не ни пускат, пък после се сърдят, че прескачаме до съседката.... Ако те си играеха редовно в евротурнирите, Лудогорец едва ли щяха да имат такава посещаемост....


Това че съперника е чужд само прави по-малко вероятна срещата му с българския отбор, но все пак такава може да има. За Лудогорец е ясно, ще се срещне два пъти в годината с твоя отбор и не ти се връзва да го подкрепяш ама макар и не гарантирано събитие всяка година какво пречи да има мач Челси-Левски или ЦСКА-Ман? Какво прави тогава Тридант или Вильо? Да не говорим за ЦСКА-Партизан, имам чувството че Дели ще гледа две формации на един и същи отбор провеждащи тренировка, точно както в един отбор се разделят на две и едните обличат потници в определен цвят само за да се различават и играят мачле помежду си.

Не виждам разликата от честотността на събитието.

Другото със съседката беше готино. Веси, опичай си акъла. Аз на моята съм й казал, че рядко ще си искам, да се сеща от време на време сама да си го слага, щото има и други жадни за това удоволствие да си играят с члена ми без молби, а за техен кеф. Не всички се правят на девици. Има и нормални момичета, които не се притесняват, че им е хубаво да бъдат чукани, но не във въртеливия смисъл, който всички жени казват "да, хубаво е, но все пак трябва да има и....". Не, има и такива които откровено си казват "абе хубаво си е да ти влезе ..... в онази ти работа" без значение на притежателя на члена

По конкретния случай. Толкова. Лудогорец е вече само в България и предвид ситуацията спрямо моя отбор ще се моля да падат повече. Нямам никакви сентименти към тях. Дори обаче и така нищо не ми пречи от величината на моя клуб да кажа лесно "в момента са най-добрите". В момента не сме, но пак ще сме, нали за това сме големи и по това си личат големите. Не като някои други хора тук да съскам като змия срещу Лудогорец, което е типично за малките, обсебени от злоба, че не са същото. Големият е щедър. Порадвай се, утре пак ще съм аз.

Я! Сетих се нещо. Ти си първия от форума за който се сещам, че освен за Левски не съм чул да си фен на друг отбор. Разбира се отдавал си предпочитания за и срещу този и онзи в европейските мачове, но някаква ясна тенденция към даден отбор не съм чувал от теб.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
Samp
Модератор
Мнения: 17663
Регистриран на: 21 мар 2006, 15:37

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот Samp » 14 мар 2014, 14:08

На Ювентус е фен :qipae:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот Stinkata » 14 мар 2014, 15:33

На Майти Дъкс... :lol: :lol: :lol:

Интересни са ми чужди отбори, в които играят българи и ми се ще да побеждават в мачовете си... Иначе ми е странно да съм фен на повече от един отбор...
ИзображениеИзображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот Delija » 14 мар 2014, 17:33

Stinkata написа:Не е нужен списък. Влизаш в темите на чуждите отбори и четеш - "Ние това, ние онова... Взехме този... " Донякъде си прав....
Но все пак, в нашия случай става въпрос за подкрепа към отбор, който следващата неделя ще псуваш, защото ще играе срещу Левски, или ЦСКА...
Но пък и нашите отбори са си виновни... Не ни пускат, пък после се сърдят, че прескачаме до съседката.... Ако те си играеха редовно в евротурнирите, Лудогорец едва ли щяха да имат такава посещаемост....


Не само ти ще ги псуваш, те теб също. Когато ЦСКА гостува в Разград, слушаме "Червени боклуци", гледаме транспаранти "Всички петолъчки са селски пръчки" и т.н.

И накрая същите тези излизат и казват - ние сме българи, трябва да се подкрепяме. :shock: :shock: Нееееееееее, ебете си майката, гнусни селяци.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот 8 » 14 мар 2014, 17:38

Това означава, че трябва да мразим всички български отбори с изключение на един. Все пак и с другите играем мачове "следващата неделя" (през годината).

Много интересни логики. Българин да мрази всички не италиански, не испански, не английски, а точно български отбори. Оплетохте се като патета в кълчища в простотията си.

Не може ли просто да са ни безразлични каквито са ни и Осасуна, Аталанта Бергамо или Майнц? Защо пък отявлено трябва да мразим другите български отбори (с изключение на Левски и те нас по разбираеми причини и по същите логики там Ботев-Локо Пд и други такива)? Просто сме срещу тях когато играем с тях и толкова. Чак да ги следя и то всички български отбори през цялата година и навсякъде да ги мразя ми идва малко перверзно. Освен това всеки кръг в българското първенство играят български срещу български отбори и колкото и да мразя всички половината ще излизат победители за мой ужас.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот Delija » 14 мар 2014, 17:43

Бля-бля, ти им лапай на същите, които те наричат червен боклук, няма проблем, знаем че нямаш чест и достойнство, ти си просто курва, която обича силните на деня.

Аз не мога да се целувам с онези, които ме мразят и псуват.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот 8 » 14 мар 2014, 17:53

Не е бля-бля, а много добре аргументирано, а ти си толкова жалък помияр, че самво обиждаш в безсилието си.

Аз много добре разбирам логиката ти, но се правя на цапнат и говоря принципно за всички, както и трябва да е ако говориш за принципи, а не конкретно за нещо.
В случая обаче при теб е конкретика. Не става дума да се мразят всички български отбори (щото сме принципни и трябва да сме от ЦСКА). Трябва да се мрази само този който е пред нас. Жалка работа са това комплексите ей! Кажи, че те боли, какво толкова. И други педераси са ги ебали в дупетата.

А относно теорията ти за курвите смеха е пълен.
Реал Мадрид........Славия, Ултра........Ливърпул, Делия което не знам какво означава, но е някакво сръбско лизане, Самп ............ но иначе от Левски. това са от видимите примери.
От невидимите попадат други, които не искаш да обиждаш, защото аз съм ти на прицел ама твоята теория не им прощава. Мичо с Ливърпул, Ото същото, Жорито с Арсенал и т.н. все са курвета според теб. Ал тотално млъкна щото към Левски имаме и Боруся и Арсенал и тук направо е бардак.
Не пиши нещо под което попадат всички. Разбирам желанието ти само аз да попадна под ударите ама е тъпа аргументацията ти.............но пък и малко смешна, щото избра точно този който не милее за ни един друг отбор.

Преди да напишеш следващото безпомощно бла-бла или циганско лъжливо "аз не си направих и труда да те прочета" кажи ми само като какъв да те тренирам принципни фене? ЦСКА, Партизан, Ман..........или Милан, Стяуа или нещо друго. Изглежда като прескочиш една бариера от 5 клуба и вече не се брои за курвенлък. Номерът е да ти падне пердето и да го направиш с повече от двама, от там нататък като курвите вече не ти пука колко квартала са минали през теб.

Да еба и помиярската му работа. Ще слушам от курва колко порочно било да си курва с повече от един клуб. Да знаеш магистралните жрици са по-принципни от теб. Твоето е просто нямам думи.
Ако си цесекар бъди докрай!

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот Delija » 14 мар 2014, 17:56

А, не, това няма да го чета .... сто на сто поредният 5-километров ферман, пълен с малоумни примери.

Потребителски аватар
bat_jori
Мнения: 8971
Регистриран на: 18 мар 2005, 11:28
Местоположение: костенец
Контакти:

Re: Българските резили в евротурнирите - лято 2013

Мнениеот bat_jori » 14 мар 2014, 18:47

Stinkata написа:..
Но пък и нашите отбори са си виновни... Не ни пускат, пък после се сърдят, че прескачаме до съседката.... Ако те си играеха редовно в евротурнирите, Лудогорец едва ли щяха да имат такава посещаемост....

много си прав ,преди все ми беше мерак да сме в европата с идеята ,че ще бием един противник повече от вас.А сега по -добре да не излизаме ,че ще е срам сравнение с лудогорец.
Изображение
Левски станаха световни идиоти!!!!!


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта

cron