ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Delija » 25 апр 2013, 12:33

Само да допълня - в Юнайтед беше налице това, за което говоря. Роналдо пак беше лидерът и шибаше головете основно той, но до себе си имаше и Рууни, който беше безценен. В Реал липсва точно този втори лидер, ако мога така да го нарека.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот drvasko98 » 25 апр 2013, 12:54

Играта на Реал никак не ми допада, няма облик някак си. Подобрение има, обаче футболът им си остава сивкав

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Al » 25 апр 2013, 13:14

Ето ме и мен на компа най-сетне.

Уникална вечер за мен. Много силен Дортмунд. Тотално надигра Реал и след като получи изравнителния гол, продължи да играе атакуващо и настъпателно. Победа по всички показатели.

Дано приказката продължи ( :qipag: ) и няма изненади на реванша.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Al » 25 апр 2013, 13:23

dgeorgiew написа:Алф,кво пишеше на транспаранта вдигнат от южната трибуна?


Ще ме прощаваш за закъснението, ама снощи се бях отдал на гледане на мач и не съм пускал компа.

Изображение

"Играчът тича, стадионът гори,
ние сме феновете, които цяла Европа познава."

Естествено се римува на немски. :qipag:
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Delija » 25 апр 2013, 16:38

Направихте ли си кръстачка с ники87 ??! :qipag: :qipag:

Потребителски аватар
Христолов
Мнения: 7678
Регистриран на: 14 сеп 2007, 18:19
Местоположение: Във форума!

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Христолов » 25 апр 2013, 16:40

Изображение

-Ще се видим пак на финала на ШЛ!
-Къде ще го гледаме, в твоята къща или в моята? :qipbj:

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Stinkata » 25 апр 2013, 16:52

Отписването на испанските отбори ми се струва леко прибързано, въпреки резултатите...
ИзображениеИзображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот drvasko98 » 25 апр 2013, 17:37

По-слаби са в момента, раздирани са от вътрешни противоречия, самочувствието им е смачкано и губят с катастрофални резултати. Не знам какво повече трябва да се случи, за да избегнем клишетата от типа "Футбол е всичко става" .Еми като става да вземем да станем Световни шампиони и Левски да вземе ШЛ, ама не става баш всичко за съжаление. И повечето от изненадите си имат логично обяснение и предпоставки и само титлата на Гърция си остава трайно необяснима, но то и такива неща трябва да има веднъж на 100 години.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Stinkata » 25 апр 2013, 17:52

Ами, на Барса задачата изглежда по-трудна, но за Реал 3-0 не е непостижим резултат...
Нищо де, ще гледаме с интерес...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 25 апр 2013, 18:17

Барса дори да им тръгне играта и няколко от звездите им да направят уникален мач това би означавало 3-4 гола, които пак ще дойдат трудно достатъчни. Да не говорим, че един-единствен гол на Байерн означава 6 за Барса, което вече ми се вижда фантасмагория.
При някакво странно стечение при което Барса направи максимума от максимума (изразителна победа, но и в горния диапазон), а Байерн минимума от минимума (смачкан, но и така че не вкара кьорав гол) евентуално би могло с хиляди фантазии да се докара до продължения.
Аз лично си мисля, че мача ще е равен и Барса даже няма и да победи камо ли да търси нещо конкретно като победа. 1:1 или 2:2 ми се виждат съвсем реални резултати и евентуална тръпка дали Барса ще продължи въобще няма да има. Единствената тръпка ще е дали ще бият във втория мач.

Що се отнася до Реал и предвид по-слабия възможен немски съперник и аз си мисля, че не е невъзможно 3:0. Едно начало като миналата година полуфинала срещу Байерн с два бързи гола в самото начало и мача ще си стане съвсем реално неизвестен, а не само хипотетично. Борусия при такъв развой едва ли ще има и коравите нерви на баварците от тогава да обърне играта и да направи на свой ред гол.
От друга страна това ще донесе и живец във форума и ще започнат поклоните като към култ към Моуриньо и няма да е лошо. Ще гледаме как за пореден път "неуспешния" Хайнкес ще го нашляпа. Сега някак си Клоп е малко рано и няма тръпка. Прекалено жалка история за един бог какъвто е португалеца.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот emevev » 25 апр 2013, 18:21

8 написа:
Емо, въпреки убедителните победи и без да подценявам силата на немците нещата не се задвижиха много по тази линия на силата. Испанците като качества са си пак най-силните фигури. Тук изиграха роля други фактори като мотивация, физическа подготовка, добре изиграни тактически мачове (и обратно при испанците) и т.н. Не съм съгласен, че просто ей така немците са станали чудовищна сила надвишаваща чисто по качества и сила испанците.

Веднага се и аргументирам. Преди няма и месец Малага на същия този стадион надигра Боруся. Най-малкото дори и да пренебрегна съдийските грешки да кажем Боруся го спечели с хиляда зора. Дни по-късно Реал е попилян. Реал не е уникално по-слаб от Малага ако въобще дори можем да си помислим, че е по-слаб. Просто тук друго се задейства.


За Дортмунд - ОК (въпреки че е два пъти поред шампион на третата по коефициент в евротурнирите държава, като за следващата година може и да са втори)
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/uefa/data/method4/crank2014.html
(в турнирите все още са останали два немски отбора и един английски, та хич не се знае...) ;)

Ама Байерн си е значима сила в последните години - нямам идея защо ги подценявате, като имат 2 финала в ШЛ в последните 3 години (респ. вървят към 3-ти финал за 4 години), по коефициент в турнира са съизмерими с Барселона, Реал М, Челси и Ман.Юн. - извън фенските пристрастия, няма и една причина да се подценява Байерн...
ИзображениеИзображение
1837-1873

Потребителски аватар
Al
Мнения: 8452
Регистриран на: 22 окт 2007, 14:54
Местоположение: Луксозенец

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Al » 25 апр 2013, 18:23

Delija написа:Направихте ли си кръстачка с ники87 ??! :qipag: :qipag:


Не - спазвам европейски модел на поведение. 8)

Абе ти си голям шпионин, сигурно и пишеш там.
maryan unfaitful написа:А Рафа несъмнено щеше да е олимпийски герой в древността, може би дори щеше да влезе в древногръцките митове като полубог.

Изображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 25 апр 2013, 18:29

Аз не ги подценявам. Дори от четирите отбора са моя фаворит за ШЛ, защото силно ме съмнява трети пореден опит да щурмуват и да е неуспешен.

Въпросът е, че не съм съгласен с твърдението, че са станали по-силни от испанците. Байерн в момента показва най-доброто от добрите последни години, докато примерно Барса най-слабото и нестабилно от тези последни години. Така Байерн е отгоре, но Байерн е на максисума от силата си, докато Барса на минимума. Тези екстремуми трудно ще се задържат така. Едното от двете малко да се промени и няма да е същата ситуация.

Накратко не считам, че Лам, Мюлер, Гомес са по-добри от Шави, Иниеста, Меси. Считам, че първите показват най-доброто, а вторите най-лошото и така мога да се съглася, че най-доброто на немците е повече от най-лошото на испанците (съответно Байерн е по-силен), но като цяло не считам, че са станали по-силни от испанците. В момента са и то категорично, но според мен всички фактори в момента са и благоприятно разположени при Байерн и крайно тъпо при Барса.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот emevev » 25 апр 2013, 18:38

Е... когато говорим за сила на отбори, винаги се има предвид настоящето... иначе би означавало да сравняваме Аякс през 1973 с Байерн от 1975... няма смисъл

Че мач с мач не си прилича, е ясно - затова аз ще кажа, че Байерн е по-силен от Барселона (респ. Дортмунд от Реал) едва след вторите мачове... ;)

А играчи пък съвсем няма да сравнявам - те не са отбора...
Когато си говорим за силни отбори: отборът прави играчите, а не обратното (обратните случаи означават просто, че отборът далеч не е за хвалене...) ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Delija » 25 апр 2013, 19:14

Al написа:
Delija написа:Направихте ли си кръстачка с ники87 ??! :qipag: :qipag:


Не - спазвам европейски модел на поведение. 8)

Абе ти си голям шпионин, сигурно и пишеш там.


:qipag: :qipag:

Докладва ми се всичко там. :qipag: :qipag: И тук ми се правиш на културен, а там си праскаш "кюрд", "прасета", "цдна" .... :qipaq: :qipaq:


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта

cron