ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот emevev » 25 апр 2013, 07:22

blazev1992 написа:....Просто в момента Реал и Барса отслабнаха и заради това ти се струва, че Байерн и Дортмунд са ги надиграли ей така...

Викаш, Реал и Барса променят нивото си на игра, а останалите не мърдат - само от Реал и Барса зависи, дали ще бият или ще паднат...

П.П. Не ги надиграха "ей така"... малко по-убедително беше ;)
ИзображениеИзображение
1837-1873

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот drvasko98 » 25 апр 2013, 07:32

blazev1992 написа:А аз все повече се убеждавам, че Роналдо и Меси са пагубни за Реал и Барса.


Не, те са отлични, велики играчи. Пагубни са напъните на двата клуба и сервилните им медии да се представят като Галактически, и тези двамата да трябва да играят ролята на богове, особено единия. Да играят във всички мачове през сезона и да са винаги под прожекторите. Те не са машини, макар че се мъчат да ни убедят именно в това. И идва изчерпването. Преди 2 години бях писал, че с това темпо на експлоатация на Меси не му остава още много футбол и много ми се смяха. Обаче има някои тенденции, че има сериозен спад при него и то не е заради контузията му, по-скоро тя е следствие от всичко това. Трябва да дойде някой умен човек със здрави топки и другия сезон да му ограничи сериозно мачовете до към 40-45. Иначе след две години ще сме забравили, че го е имало.

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот drvasko98 » 25 апр 2013, 07:42

8 написа:Малко по-разнообразен съм от традиционните очаквания. Залагам на Барса, Реал, Малага и Юве.
Малага е различието ми от традиционните залози. Трябва да има нещо дръзко, което да ме откроява от останалите 8)


8 написа:Реал е единия финалист и тук за мен няма никаква интрига. Боруся нищо не може да направи срещу тях. Другите два можеха.


Да продължа мислите ти.

"Честито на Байерн, Борусия няма какво да им противопостави. Другите два можеха в един мач да ги излъжат"

На 25 май - Ал пие, щото Дортмунд ... бие :qipag:

Честно казано и аз не вярвам Байерн да загубят трети финал за 4 години, но се надявам все пак.
Е, да не отписваме на 100 % и Реал. Все пак съществуват и съдии :qipap:

Потребителски аватар
emevev
Мнения: 7789
Регистриран на: 23 мар 2006, 22:04
Местоположение: София

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот emevev » 25 апр 2013, 07:50

Аз пък се замислих, че е крайно време да се промени схемата на турнира.... Гледахме италиански и испански финали, сега се очертава германски... Някак ми олеква финалният мач в най-големия европейски турнир, когато е "еднополов" (въпреки че откъм пристрастия тази година се очертава идеалният финал) :roll:
ИзображениеИзображение
1837-1873

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот drvasko98 » 25 апр 2013, 08:01

Ми няма как, освен да оставят по един отбор от държава.

Потребителски аватар
Stinkata
Мнения: 14587
Регистриран на: 07 апр 2008, 14:05
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Stinkata » 25 апр 2013, 08:26

Ами не е лошо да останат само шампионите в този турнир. Така ще има повече шанс за цървули като нас и може би ще имаме по-честно първенство, ако всеки иска да е шампион, за да се докосне до големите пари...
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 25 апр 2013, 08:33

Гладна кокошка просо сънува. Те в УЕФА само Левски и ЦСКА им липсват при големите пари.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 25 апр 2013, 08:43

emevev написа:
blazev1992 написа:....Просто в момента Реал и Барса отслабнаха и заради това ти се струва, че Байерн и Дортмунд са ги надиграли ей така...

Викаш, Реал и Барса променят нивото си на игра, а останалите не мърдат - само от Реал и Барса зависи, дали ще бият или ще паднат...

П.П. Не ги надиграха "ей така"... малко по-убедително беше ;)



Емо, въпреки убедителните победи и без да подценявам силата на немците нещата не се задвижиха много по тази линия на силата. Испанците като качества са си пак най-силните фигури. Тук изиграха роля други фактори като мотивация, физическа подготовка, добре изиграни тактически мачове (и обратно при испанците) и т.н. Не съм съгласен, че просто ей така немците са станали чудовищна сила надвишаваща чисто по качества и сила испанците.

Веднага се и аргументирам. Преди няма и месец Малага на същия този стадион надигра Боруся. Най-малкото дори и да пренебрегна съдийските грешки да кажем Боруся го спечели с хиляда зора. Дни по-късно Реал е попилян. Реал не е уникално по-слаб от Малага ако въобще дори можем да си помислим, че е по-слаб. Просто тук друго се задейства.
Ако си цесекар бъди докрай!

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот drvasko98 » 25 апр 2013, 09:12

Stinkata написа:Ами не е лошо да останат само шампионите в този турнир. Така ще има повече шанс за цървули като нас и може би ще имаме по-честно първенство, ако всеки иска да е шампион, за да се докосне до големите пари...


Ами лошо е за мен и ще се мотивирам веднага.
Ето, ако бяха само шампионите най-силният отбор тази година в турнира нямаше да участва - Байерн. Барселона - също, Юнайтед също, ПСЖ - също. Тяхното неучастие нямаше да вдигне нивото, а напротив. От друга страна пък шампиони като Сити и Реал примерно есента не бяха във форма. По старата схема на директно елиминиране, ако примерно се бяха срещнали с Галатасарай презц есента, можеше и да отпаднат или поне единият от тях. И какво? На пролет в турнира 1/4 финалите щяха да изглеждат примерно така:

Ювентус-Монпелие
Галатасарай-Дортмунд
Зенит-Селтик
Реал/Сити-Шахтьор

И това е пак опитмистично, ако още някой от тях не е отпаднал т пряк двубой помежду им и примерно не се промъкне Нордселанд или Динамо Загреб да речем. Ами аз не виждам нищо вълнуващо в подобни двойки или поне не за такъв етап.

И ако останат само шампионите трябва да премахнат и групите или да ги намалят на 8 или 16 отбора, както беше в началото. Егати групата, в която са примерно Реал, Аякс, БАТЕ Борисов и ХИК примерно. Ще се нагледаме на свръхбезсмислени мачове.

Потребителски аватар
8
Мнения: 23202
Регистриран на: 01 сеп 2005, 19:37

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот 8 » 25 апр 2013, 09:31

Силните първенства до втория да се ограничат. Рядък случай ще да е някой да е трети и в същото време да изгубим звезда в турнира. Не е нужно Арсенал или Шалке да допълват турнира. С включването и на втория се избягва вероятността някой с подобна или и по-голяма сила от първия да не участва.

От друга страна и ЛЕ ще стане още по-хубав с третите и четвъртите от силните първенства. Въпросните примери горе са идеални за този турнир като фаворити ама не ги виждам кога ще вземат ШЛ.
Ако си цесекар бъди докрай!

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот VILIO » 25 апр 2013, 09:47

Шалке и Арсенал са далеч по-добър вариант от Висла Краков, Ред Бул, Генк, Олборг...
Изображение

drvasko98
Мнения: 10198
Регистриран на: 27 май 2007, 11:17
Местоположение: Велико Търново, София, по равно

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот drvasko98 » 25 апр 2013, 10:00

На мен не ми пречи, че играят два отбора от една страна, макар наистина да не са най-вълнуващите мачове по принцип. Като са станали силни и го заслужават - да играят.
Схемата не е съвършена, но пък нямам някакви много сериозни забележки към нея.
Според мен турнирът ще изгуби от липсата на третите и четвъртите от най-силните първенства. Такива отбори като Валенсия, Малага, Арсенал, Шалке са направили много запомнящи се мачове в турнира, макар и да "нямат шансове да го спечелят" според 8, нищо че някои от тях и до финал са стигнали

tridant
Мнения: 6129
Регистриран на: 30 ное 2006, 23:33

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот tridant » 25 апр 2013, 10:02

Още миналата година ,след загубения от Байерн финал ,Кайзера каза ,че в германския клубен футбол има стабилни инвестиции ,които се използват много разумно ,работи се много и скоро това ще се види.
А и този финал Байерн го загуби по някакво чудо ,защото определено беше доминиращия отбор през целия мач.
Последна промяна от tridant на 25 апр 2013, 12:10, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
VILIO
Мнения: 10933
Регистриран на: 18 апр 2007, 17:25
Местоположение: Сексагинта Приста
Контакти:

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот VILIO » 25 апр 2013, 10:03

Ако намалят отборите в ШЛ на 2 от големите първенства ще е популизъм! Най-справедливи би било ако са 3.
Друг вариант би бил ако 3тия или 4тия отбор в ШЛ са носителите на купата.
Изображение

Delija
Мнения: 52320
Регистриран на: 03 апр 2006, 17:05

Re: ШАМПИОНСКА ЛИГА 2012-2013

Мнениеот Delija » 25 апр 2013, 12:28

blazev1992 написа:А аз все повече се убеждавам, че Роналдо и Меси са пагубни за Реал и Барса. Колкото повече цялата игра се върти само и единствено около тях, толкова повече останалите стават все по-беззъби.


Не съм съгласен, че играта на Реал се върти само около Роналдо. Лошото е, че Игуаин и Бензема са ужасяващо ялови и това е причината Реал да виси само на головете на Роналдо. Просто другите, призвани да бележат, не си вкарват положенията. Виждаш, Жозе ги върти, но никаква файда, кой и да пусне, същата работа. #-o #-o #-o

Роналдо дотук бележи във всеки мач от елиминациите, общо от 9 гола на Реал в тях, 6 са на Роналдо. Това е чудесно и още веднъж показва какъв огромен играч е, ама очевидно сам няма да може. :qipbl: :qipbl:

За мен това е и най-големият неуспех на Жозе - че не успя да превърне Реал в повече от Роналдо + пълнеж. Иначе да, Реал отлепи с неговото идване, дългата суша беше прекъсната и сега тимът всеки сезон поне взима някакъв домашен трофей (Примера или купата на краля), в ШЛ най-после преминаха кошмарния 1/8-финал и всяка година играят 1/2-финал, но най-голямата цел - трофея в ШЛ, остава недостижима. Точно заради това, че така и Реал не можа да намери поне още един ключов играч, който да допълва усилията на Кристияно.


Върни се в “Европейски клубни турнири”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 36 госта

cron